اصلاح بودجه به شاکله لایحه آسیبی وارد نخواهد کرد

اصلاح بودجه به شاکله لایحه آسیبی وارد نخواهد کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: کمیسیون تلفیق تلاش می‌کند که اصلاحات لازم در لایحه بودجه صورت گیرد، بدون آن که به شاکله اصلی لایحه آسیبی وارد شود.

شنبه 4 بهمن 1399

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایاینا،

‌بهروز محبی نجم آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، درباره تغییر شاکله بودجه ۱۴۰۰ در مجلس، اظهار کرد: لایحه بودجه ۱۴۰۰ از نظر واقع بینانه جوابگوی شرایط موجود نبود و از این رو دو راه پیش روی مجلس قرار داشت.

وی ادامه داد: راه اولیه این بود که مجلس کلیات بودجه را رد کند و بودجه دوباره به دولت برگردد تا خود دولت اصلاحیه‌هایی در این لایحه اعمال کند و راه دوم این بود که خود مجلس دست به اصلاح بزند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: اما طی نامه‌ای دولت اجازه اصلاحیه لایحه بودجه را به مجلس داد. از این رو مقرر شد نمایندگان مجلس اصلاحاتی را در لایحه بودجه انجام دهند تا بتواند شرایط موجود را دربرگیرد.

محبی با بیان اینکه بودجه ۱۴۰۰ نیاز به منابع جدیدی داشت، تصریح کرد: اصلاح لایحه بودجه با اجازه دولت بود زیرا اگر لایحه بودجه به دولت برگشت می خورد اصلاح این لایحه توسط دولت زمان بر بود از این رو مقرر شد مجلس اصلاحیه هایی انجام دهد.

وی افزود: در جلسات اصلاحیه لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق نمایندگانی از دولت و همچنین شورای نگهبان حضور داشتند و نظراتشان را درباره اصلاحیه‌ها به اعضای کمیسیون بازگو کردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر این موضوع که نمایندگان تصمیم نهایی را درباره بودجه خواهند گرفت، بیان کرد: این اصلاحیه‌ها طبق گزارش‌های مرکز پژوهش‌های مجلس و همچنین گزارش‌های دیوان محاسبات مبتنی بر تفریغ بودجه‌ سالیان گذشته صورت گرفته و مدل بودجه عملیاتی و قابل فهم شده است.

محبی در پاسخ به این سوال که اگر شاکله اساسی بودجه تغییر کند ممکن است شورای نگهبان این لایحه را رد کند؟، گفت: در کمیسیون تلفیق این تلاش وجود دارد که تا جایی که اصلاحات صورت می‌گیرد انجام شود بدون آن که به شاکله اصلی لایحه بودجه آسیبی وارد شود.

وی با بیان اینکه طوری بودجه اصلاح خواهد شد که مورد تایید شورای نگهبان باشد، افزود: در مورد تعیین ارقام برای نرخ ارز مجلس نرخی را برای ارز تعیین نکرده است و فقط مصر است که ارز تک نرخی شود اما بنده با حذف ارز ترجیحی برای دارو مخالف هستم.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیرعامل بانک صنعت و معدن، به مناسبت فرارسیدن ۱۳ رجب سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر پیام تبریکی صادر نمود.

 • 42

افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون موافقت کردند.

 • 55

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ده ماهه نخست سال

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در ده ماهه نخست سال در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و اشتغال اعلام شد.

 • 39

کاهش ۵ هزار واحدی شاخص بورس در بازار سهام امروز

بازار سهام امروز با کاهش ۵ هزار و ۹۱۵ واحدی شاخص کل بورس معادل ۰.۴۹ درصد به یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۲۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۰۵ واحدی به ۱۷ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

 • 34

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون مشکل کاربران IOSرا رفع کرد

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون علاوه بر ارائه طیف وسیعی از خدمات بانکداری مدرن، امکان استفاده بدون محدودیت برای کاربران ios را فراهم کرده است.

 • 46

تداوم حمایت بانک تجارت از تولید کالای ایرانی در سال جهش تولید

تفاهم‌نامه سه جانبه همکاری بانک تجارت، شرکت پاکشوما و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح امضا شد.

 • 25

۳۳ رئیس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی

در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور از ۳۳ نفر از روسای شعب بانک سپه تقدیر شد.

 • 35

نحوه محاسبه حقوق گمرکی کالاها به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

نمایندگان مجلس با ارجاع بند الحاقی مربوط به نحوه محاسبه حقوق ورودی کالاها به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه به منظور اصلاح موافقت کردند.

 • 17

ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی

با تکمیل فرآیندهای مربوطه، بانک سیاریا اندونزی به بزرگترین بانک اسلامی این کشور تبدیل خواهد شد ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی با امضای توافقنامه ادغام مشروط در هفته‌های گذشته آغاز شده است.

 • 14

مشارکت بانک رفاه کارگران در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران

بانک رفاه کارگران در راستای ایفای نقش فعالانه در حوزه مسئولیت اجتماعی، در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران مشارکت کرد.

 • 9

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام بانک رفاه

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام در شعب بانک رفاه کارگران آغاز شد.

 • 8

بازدید مدیرعامل پست بانک از بیست ویکمین نمایشگاه تلکام

مدیرعامل پست بانک ایران به همراه طهمورث الیاسی بختیاری و فرهاد بهمنی اعضای هیات مدیره، ازبیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام بازدید کرد.

 • 11

پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی خبر داد.

 • 10

حضور بانک قرض الحسنه رسالت در آیین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی

بانک قرض الحسنه رسالت با عمل به مسئولیت اجتماعی خود در مراسم آیین اعطای نشان جهانی خادم المصطفی (ص) حضور بهم رسانید.

 • 10

انتشار صورت‌های مالی ۱۲ ماهه بانک شهر

اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای تلفیقی (حسابرسی نشده) ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال گذشته بانک شهر در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال)، منتشر شد.

 • 36

تخصیص ۲۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان استان یزد

بانک توسعه صادرات از مشتریان خود خواست در اسرع وقت با مراجعه به پورتال رسمی بانک اخرین نسخه همراه بانک توسعه صادرات را دریافت و نصب کنند.

 • 29

اعطای بیش از دو هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع صادرات محور

بیش از دو هزار میلیارد ریال تسهیلات و بالغ بر ۳۸۷ میلیارد ریال ضمانتنامه ریالی تا پایان دی ماه سال جاری به مشتریان بانک توسعه صادرات در استان مرکزی اعطا شده است.

 • 35

حمایت ۱۰۹ میلیاردی بانک کشاورزی از راه‌اندازی گلخانه سبزی و صیفی

بانک کشاورزی با هدف حمایت از بخش کشاورزی، حفظ منابع آبی کشور و افزایش تولید با پرداخت ۱۰۹ میلیارد ریال تسهیلات، از واحد گلخانه سبزی و صیفی در استان بوشهر حمایت کرد.

 • 27

بانک کشاورزی در جمع برترین شرکت‌های ایران

بانک کشاورزی در بیست و سومین سال رتبه بندی ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور بر اساس اطلاعات سال مالی۱۳۹۸ و ارزیابی سازمان مدیریت صنعتی IMI-۱۰۰، جایگاه برتر خود را دو رتبه ارتقا داد و در رتبه نوزدهم قرار گرفت.

 • 35

مجوز مجلس به دولت برای استفاده از ظرفیت بازار سرمایه

نمایندگان مردم در خانه ملت، به دولت اجازه دادند تا از ظرفیت بازار سرمایه به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی استفاده کند.

 • 23