«گربه‌ها» معجزه نکردند/ «یخ زده» سومین انیمیشن پرفروش تاریخ

«گربه‌ها» معجزه نکردند/ «یخ زده» سومین انیمیشن پرفروش تاریخ

در هفته‌ای که گذشت سینماهای آمریکا و جهان شلوغ‌ترین روزهای خود را تجربه کردند و فیلم‌های جدید روی پرده رفتند.

چهارشنبه 11 دی 1398 ساعت 23:54

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، در هفته‌ای که گذشت فیلم‌های جدیدی در آمریکا و جهان اکران شدند و فیلم سینمایی «گربه‌ها» که انتظار یک معجزه در روزهای کریسمس را داشت با یک مصیبت بزرگ روبه رو شد.

این فیلم که ساخته تام هوپر است، با وجود ۲ هفته اکران در سینماهای جهان تنها ۳۸ میلیون دلار فروخت، در حالی که باید ۱۰۰ میلیون دلار فروش می‌کرد.

این فیلم که پیش از کریسمس تنها ۶.۵ میلیون دلار فروخته بود بار دیگر شکست را تجربه کرد و در شلوغ‌ترین روزهای سینمایی سال نتوانست خودش را بالا بکشد و با این فروش در ردیف نهم باکس آفیس آمریکا جای گرفت. «گربه‌ها» در ۵ روز کریسمس که شامل تعطیلات آخر هفته هم می‌شد، تنها ۸.۷ میلیون دلار فروخت.

این در حالی است که تولید «گربه‌ها» ۱۰۰ میلیون دلار هزینه برد و توزیع آن در بازار جهانی و محاسبه مالیات‌ها و عوارض مختلف نیز ۱۰۰ میلیون دلار دیگر خرج روی دست تولیدکنندگانش گذاشت.

اما این هفته فیلم‌های جدید راهی اکران شدند که «زنان کوچک»، «۱۹۱۷»، «فقط رحمت» و انیمیشن «جاسوسان نامحسوس» را دربرمی‌گیرد. از میان این فیلم‌ها «زنان کوچک» و انیمیشن «جاسوسان نامحسوس» توانستند جای خود را در میان پنج فیلم پرفروش هفته به دست آورند.

با این حال صدرنشین این هفته همچنان «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر» بود که در هفته‌ای که گذشت با فروش ۷۲ میلیون دلار صدرنشین باکس آفیس آمریکای شمالی شد. آمار فروش پنج روز کریسمس برای این فیلم ۱۳۶ میلیون دلار بود.

این فیلم دیزنی که آخرین قسمت از سه‌گانه این مجموعه فضایی است، آمار فروش خود را در پایان تعطیلات در سراسر جهان به ۷۲۵ میلیون دلار رساند و این در حالی است که تنها ۱۲ روز از اکران جهانی آن می‌گذرد. فروش این فیلم در بازار جهانی در تعطیلات آخر هفته ۹۴.۳ میلیون دلار در ۵۲ بازار جهانی بود. این فیلم بیشترین فروش را در بریتانیا با ۵۱.۴ میلیون دلار ثبت کرد.

«جومانجی: مرحله بعد» با بازی دواین جانسون، کوین هارت و جک بلک این هفته ۳۵ میلیون دلار دیگر فروخت تا در جایگاه دوم باکس آفیس قرار بگیرد. فروش داخلی این فیلم ۱۷۵ میلیون دلار و فروش آن در بازار جهانی ۴۷۲ میلیون دلار بوده است.

«زنان کوچک» فیلم تازه‌وارد موفق این هفته بود که توانست جایگاه سوم را اختیار کند. این فیلم اقتباسی ساخته گرتا گرویگ در سه روز تعطیلات آخر هفته ۱۶.۵۲ میلیون دلار و در مجموع در ۵ روز کریسمس ۲۹ میلیون دلار در آمریکا فروخت. فروش این فیلم در بریتانیا و اسپانیا هر یک ۶.۳ میلیون دلار بود.

«یخ زده ۲» نیز توانست به درخشش خود ادامه بدهد و آمار فروشش را در جهان از مرز ۱.۲۱ میلیارد دلار عبور داد تا سومین انیمیشن پرفروش در تاریخ شود. ادامه «یخ زده» ۴۲ میلیون دلار از فروش در ۵۳ بازار به دست آورد و فروشش در سطح بین‌المللی را به ۷۹۶ میلیون دلار رساند. این فیلم با فروش ۱۶.۵ میلیون دلار ردیف چهارم فهرست پرفروش‌ها را در هفته اخیر کسب کرد و فروش داخلی‌اش را به ۴۲۱ میلیون دلار رساند.

«جاسوسان نامحسوس» دیگر فیلم تازه وارد هفته انیمیشنی از کمپانی فاکس قرن بیستم است که ویل اسمیت، تام هالند، کارن گیلان و دی جی خالد در آن صداپیشگی کرده‌اند. این انیمیشن با فروش ۱۳.۲ میلیون دلار جایگاه پنجم پرفروش‌ها را کسب کرد و در تعطیلات کریسمس ۲۲ میلیون دلار فروخت. فروش این انیمیشن در بازار بین‌المللی ۱۶ میلیون دلار و مجموع فروشش در بازار جهانی برابر ۳۸ میلیون بود.

کد خبر 4811130

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

حدنصاب جدید تصویب تسهیلات وام بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور تسریع و سهولت دسترسی مشتریان به خدمات اعتباری و دریافت تسهیلات، حدنصاب و اختیارات استان ها در زمینه تصویب طرح ها و پرداخت تسهیلات را در سال ۱۴۰۰ افزایش داد.

 • 100

رونمایی از کیف اعتباری دیجیتال مشترک بانک پارسیان و همراه اول

همزمان با اعیاد شعبانیه، بانک پارسیان و همراه اول در نشستی مشترک در محل بانک پارسیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد از کیف اعتباری دیجیتال " همپا " رونمایی کردند.

 • 95

رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

 • 164

معرفی شعب کشیک بانک سپه در ایام نوروز

شعب کشیک بانک که از تاریخ دوم تا چهارم فروردین سال ۱۴۰۰ آماده ارائه خدمت به مردم شریف ایران هستند معرفی شد.

 • 202

تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی در سال ۱۳۹۹را اعلام کرد.

 • 184

مدیر روابط عمومی بیمه رازی منصوب شد

مدیرعامل بیمه رازی، طی حکمی ناصرالدین اسلامی فرد را به سمت مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی منصوب کرد.

 • 106

شاخص کل بورس در روزهای آخر سال سبز شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷ هزار و ۱۸۲ واحدی معادل ۱.۳۳ درصد به یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۶۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۹۹۰ واحد رسید.

 • 100

اعلام اسامی برندگان خوش شانس سومین دوره طرح "امید رفاه" بانک رفاه

اسامی برندگان سومین قرعه کشی طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد.

 • 102

اعلام شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰

فهرست شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد.

 • 81

سه عامل ایجاد نوسان شدید در بازار بورس تشریح شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید دارد: سه عامل بر نوسان بازار بورس تاثیرگذار بوده و این عوامل را تشریح کرد.

 • 51

بانک مرکزی جلوی سقوط آزاد بورس را گرفت

یک کارشناس اقتصادی معتقد است هرچند سیاست‌های حمایتی بانک مرکزی از بازار سرمایه ناگزیر بود اما توانست جلوی سقوط آزاد بازار سرمایه را تا حد زیادی بگیرد.

 • 69

اعلام نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت‌دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰

نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳ درصد اعلام شد.

 • 60

فرایندهای چک صیاد را در «ایوا» انجام دهید

اپلیکیشن «ایوا» به فهرست برنامک‌های موبایلی مورد تایید «شاپرک» به منظور انجام فرایندهای مرتبط با چک های صیادی افزوده شد.

 • 28

اصلاح مصوبه تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار و بازتامین به نرخ رسمی

با ابلاغ دولت، تصویب‌نامه موضوع تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار (یوزانس) و بازتامین (ریفاینانس) به نرخ رسمی اصلاح شد.

 • 152

افزایش سرمایه دولت در بانک توسعه تعاون تایید شد

هیات وزیران با هدف کمک به منظور اعطای تسهیلات به طرح‌های پیشران بخش تعاونی و کمک برای بهبود وضعیت بانک توسعه تعاون، با افزایش سرمایه دولت در این بانک موافقت کرد.

 • 26

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر هوایی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران منعقد شد.

 • 27

در ایام نوروز پاسخگوی مشتریان هستیم

پاسخگویی به مشتریان در بانک قرض الحسنه رسالت از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه ۲۸اسفند تا ساعت شش صبح پنجم فروردین ۱۴۰۰ توسط واحد اجرایی مقیم مرکز ارتباط با اعضا و اطلاع رسانی انجام می گیرد.

 • 26

کسب رتبه نخست سرمایه ثبتی در بین بانک‌های کشور

ارتقای سرمایه ثبتی بانک ملی ایران در سال جاری موجب شده که این بانک در مقایسه با سایر بانک های رقیب، رتبه اول سرمایه ثبتی را در بین کلیه بانک­ های کشور کسب کند.

 • 20

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه های اینترنتی خود خواست نسبت به کلاهبرداری های تلفنی و آنلاین احتمالی هوشیار باشند و از افشای هرگونه اطلاعات بانکی شان به عناوین مختلف اجتناب کنند.

 • 26

شاخص کل بورس بیش از ۳۶ هزار واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۵۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

 • 35