«جنگ ستارگان» با فروش ۳۷۴ میلیون دلاری در سطح جهان شروع کرد

«جنگ ستارگان» با فروش ۳۷۴ میلیون دلاری در سطح جهان شروع کرد

در هفته‌ای که گذشت جدیدترین فیلم از مجموعه «جنگ ستارگان» افتتاحیه خود را پشت سر گذاشت و کارش را با فروش ۳۷۴ میلیون دلاری در ۳ روز در سطح جهان آغاز کرد.

سه شنبه 3 دی 1398 ساعت 8:16

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر» با وجود نقدهای متفاوت ثابت کرد هنوز «جنگ ستارگان» است و توانست در اولین آخر هفته اکرانش با فروش عظیم ۱۷۶ میلیون دلاری در آمریکا و فروش ۳۷۴ میلیون دلاری در سطح جهان، کارش را شروع کند. این رقم گرچه در مقایسه با فروش ۲۴۸ میلیون دلاری «نیرو برمی‌خیزد» در سال ۲۰۱۵ و فروش ۲۲۰ میلیون دلاری «آخرین جدای» سال ۲۰۱۷ در سه روز اول اکران‌شان خیلی فاصله دارد، اما یکی از بالاترین افتتاحیه‌های فیلم در سال ۲۰۱۹ بود. با همین ارقام این فیلم توانست عنوان پرفروش‌ترین افتتاحیه در ماه دسامبر در تاریخ را پس از دو فیلم قبلی پرفروش از مجموعه «جنگ ستارگان» به نام خود ثبت کند.

فروش این فیلم در اروپا برابر ۱۲۲ میلیون دلار بوده که بریتانیا با فروش ۲۶.۸ میلیون دلاری در رأس این کشورها جای داشت. آلمان با ۲۱.۸ میلیون دلار و فرانسه با ۱۵.۲ میلیون دلار ردیف‌های بعدی جای داشتند.

برای ساخت این فیلم جی‌جی‌آبرامز بار دیگر روی صندلی کارگردانی آن نشست. او قبلاً کارگردانی «نیرو برمی‌خیزد» را نیز انجام داده بود که اولین فیلم از سه‌گانه دنباله این مجموعه بود و پرفروش‌ترین فیلم در تاریخ فروش فیلم در آمریکا با رقم ۹۳۶ میلیون دلار است و در جهان در مجموع ۲ میلیارد دلار فروش کرده است.

این فیلم گرچه موفق به کسب امتیاز A از مخاطبان نشده اما به نظر می‌رسد امتیازB+هم به خوبی جواب داده باشد.

در عین حال سینماروها روی خوشی به فیلم تازه وارد «گربه‌ها» نشان ندادند و این فیلم که از محصولات یونیورسال و اقتباسی از نمایش موزیکال سال ۱۹۸۱ اندرو لوید وبر است و انتظار می‌رفت حداقل فروشی ۱۵ میلیون دلاری را در سه روز اول اکرانش ثبت کند، کارش را با فروش ۶.۵ میلیون دلاری در سه روز اول اکرانش در آمریکا شروع کرد و فیلم چهارم باکس آفیس شد. این نتیجه‌ای دلسرد کننده برای فیلمی است که تولیدش ۱۰۰ میلیون دلار هزینه برده است.

این فیلم در بازار بین‌المللی کمی خوش‌بینانه‌تر کارش را شروع کرد و در بریتانیا ۴.۴ میلیون دلار فروخت و مجموع فروشش در سطح جهان را در اولین آخر هفته اکرانش به رقم ۱۰.۹ میلیون دلار رساند. جنیفر هادسون، تیلور سوییفت، جیمز کوردن، ایان مک کلن، ادریس آلبا و جودی دنچ از بازیگران «گربه‌ها» هستند.

«جومانجی: به جنگل خوش آمدید» محصول کلمبیا پیکچرز به کارگردانی جیک کاسدان توانست جایگاه دوم را برای خود حفظ کند و هرچند کاهشی ۵۶ درصدی را نسبت به هفته پیش ثبت کرد اما ۲۶.۲ میلیون دلار دیگر فروخت. فیلمی که با بازی دواین جانسون و کوین هارت ساخته شده در بازار داخلی آمریکا تاکنون ۱۰۲ میلیون دلار فروخته و در بازار جهانی فروشش را به ۳۱۲ میلیون دلار رسانده است.

«یخ زده ۲» نیز همچنان به فروش خود ادامه می‌دهد و این هفته در پنجمین هفته اکرانش با فروش ۱۲.۴ میلیون دلار جایگاه سوم را کسب کرد. این فیلم که ادامه «یخ زده» سال ۲۰۱۳ است، تاکنون ۳۸۶.۶ میلیون دلار در آمریکا و یک میلیارد و ۱۰۴ میلیون دلار در سطح جهان فروخته است.

«چاقوها بیرون» ساخته ریان جانسون با بازی دنیل کریگ، کریس اوانز و جیمی لی کرتیس نیز در هفته چهارم اکرانش ۶.۱ میلیون دلار فروش کرد و جایگاه پنجم را در فهرست پرفروش‌های آمریکا به دست آورد. فروش این فیلم در آمریکای شمالی نزدیک ۹۰ میلیون دلار بوده است.

دیگر فیلم هفته «بامب‌شل» نیز پایین‌تر از سطح انتظار ظاهر شد و با فروش ۵ میلیون دلار از اکران در ۱۴۸۰ سالن سینما، ۵ میلیون دلار در طول هفته فروش کرد و فیلم ششم شد. این فیلم با بازی شارلیز ترون، مارگو رابی و نیکول کیدمن بر مبنای ماجراهای فاکس نیوز ساخته شده و از آخرهفته پیش راهی سینماها شده بود.

«ریچارد جول» با فروش ۲.۵ میلیون دلار، «کویین و سلیم» با فروش ۱.۸ میلیون دلار، «کریسمس سیاه» با فروش ۱.۸ میلیون دلار و «فورد در برابر فراری» با فروش ۱.۸ میلیون دلار از ردیف هفت تا ۱۰ پرفروش‌های آمریکا را در اختیار داشتند.

«زندگی پنهان» ساخته جدید ترنس مالیک نیز با فروش ۲۵۰ هزار دلار از نمایش در ۱۰۶ سالن سینما کسب کرد که به معنی فروشی ۲۳۵۰ دلاری در هر اکران است. انتظار می‌رود این فیلم با فروش محدود به کار خود ادامه بدهد.

کد خبر 4805102

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات بانکی

مدیر امور شعبه مستقل تهران مرکزی بانک صنعت و معدن گفت: سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات با رویکرد بانکداری شرکتی و دیجیتال عامل مهمی در جذب مشتریان جدید است.

 • 3

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

 • 3

جایگاه بانک کشاورزی در تامین مالی بخش کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت:۷۱ درصد اعتبارات پرداختی به بخش کشاورزی را بانک کشاورزی تامین می کند که این میزان پرداخت، اهمیت و جایگاه بانک کشاورزی را در تامین مالی این بخش به خوبی نشان می دهد.

 • 9

رییس سازمان بورس استعفا داد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، برای دومین بار استعفای خود را به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه کرد.

 • 18

شاخص کل بورس و فرابورس افزایشی شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۵ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد به یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۱۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۳۰ واحد رسید.

 • 19

مسابقات جذاب بانک ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی

بانک ملی ایران در ادامه تعاملات خود با مخاطبان، مشتریان و کاربران فضای مجازی، دو مسابقه هیجان انگیز تازه را در شبکه اجتماعی اینستاگرام طراحی کرده است.

 • 20

مراحل ثبت، تائید و انتقال چک بر اساس طرح جدید بانک مرکزی

صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک بنا بر اعلام بانک مرکزی از روز ۲۰ دی ۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک را در سامانه صیاد به‌صورت اختیاری انجام دهند.

 • 20

سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت

بانک مسکن در ابلاغیه‌ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران در سال جاری خبر داد.

 • 11

ساماندهی نیروی انسانی بانک‌های ادغامی

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به پیچیدگی های فرآیند ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، به تشریح اقدامات مهم این بانک در حوزه نیروی انسانی بانک‌های فوق پرداخت.

 • 19

یارانه ارزی باید در میانه مسیر تولید اختصاص یابد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده دامی یارانه باید در میانه مسیر تولید و به ۱۵۰ کشتارگاه فعال کشور که کار توزیع عمده گوشت را برعهده دارند، اختصاص یابد.

 • 27

افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی بانک ملی

بانک ملی ایران افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی را در برنامه دارد.

 • 22

واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند

رییس کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی گفت: بانک‌ها خود را حامی تولید می‌دانند و بر این باورند که واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند.

 • 26

تقدیر فرماندار لاهیجان از بانک پارسیان

در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان لاهیجان از بانک پارسیان تجلیل شد.

 • 32

افتتاح گاوداری۶هزاررأسی باحمایت ۳۸۵ میلیاردریالی بانک کشاورزی

گاوداری شیری ۶۰۰۰راسی شرکت شیر و دام دشت گل کردستان که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی احداث شده است، روز سه شنبه ۲۳ دی ماه در مراسمی با حضور رییس بنیاد مستضعفان افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

 • 40

پرداخت بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

بانک کشاورزی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان آذر ۱۸۶۴۱ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.

 • 33

شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد سقوط کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۶۹۸۹ واحدی معادل ۳.۱۲ درصد به یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۷۲۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۲۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۳۶ واحد رسید.

 • 39

مجوز موافقتنامه تجارت ترجیحی با دولت مالزی صادر شد

هیات وزیران با صدور مجوز به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت مالزی موافقت کرد.

 • 16

ثبت، تایید و انتقال چک در صیاد با استفاده از برنامک‌های موبایلی

صادرکنندگان و دریافت کنندگان چک می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک در سامانه صیاد را از طریق برنامک‌های موبایلی و به صورت اختیاری انجام دهند.

 • 22

طرح تسهیلاتی "رفاه دانا" از سوی بانک رفاه کارگران ارائه شد

بانک رفاه کارگران در راستای تکمیل محصولات مورد نیاز بازارهای هدف و کسب رضایت حداکثری بازنشستگان معزز سازمان تأمین اجتماعی، طرح تسهیلاتی "رفاه دانا" را ارائه کرد.

 • 35

هدیه بانک سرمایه به دانش‌آموزان مناطق محروم

همزمان با پانزدهمین سالگرد تاسیس بانک سرمایه، هدایای بهداشتی ـ آموزشی این بانک به دانش‌آموزان یک مدرسه ابتدایی در بیرجند اهدا شد.

 • 23