تلاش برای مقابله با جعل پول آمریکایی

100 دلاری جدید به بازار آمد

بینا:روی این اسکناسهای یکصد دلاری عکس بنجامین فرانکلین شخصیت تاریخی قرن هجدهم آمریکا به چشم می خورد که نقش کلیدی در استقرار نظام جمهوریت در آمریکا ایفا کرد.
100 دلاری جدید به بازار آمد

اسکناس یکصد دلاری جدید آمریکا با ویژگی های امنیتی بسیار زیاد به بازار آمد. از امروز اسکناس جدیدی وارد بازارهای آمریکا شده است. این اسکناس یکصد دلاری است. به گفته مقامات بانک مرکزی آمریکا، در طراحی این اسکناس از ویژگی های امنیتی بسیاری استفاده شده است تا با جعل این اسکناس مقابله شود.

روی این اسکناسهای یکصد دلاری عکس بنجامین فرانکلین شخصیت تاریخی قرن هجدهم آمریکا به چشم می خورد که نقش کلیدی در استقرار نظام جمهوریت در آمریکا ایفا کرد. در اسکناسهای یکصد دلاری جدید از نخ سه بعدی امنیتی به رنگ آبی استفاده شده است. این نوار به روی اسکناس چاپ نشده بلکه روی آن پیچیده شده است.

عدد صد روی این اسکناس به نوعی درج شده است که با تغییر زاویه دید، متغیر به نظر می رسد. روی این اسکناس، عکس یک قوطی جوهر رنگ دیده می شود که در داخل آن ، عکس زنگ دیده می شود و وقتی اسکناس کج می شود، رنگ آن از رنگ مسی به سبز تغییر می کند. قرار بود این اسکناس در فوریه سال دو هزار و یازده وارد بازار شود اما به علت مشکلات فنی به تعویق افتاد.

درحال حاضر، بیشترین جعل اسکناس درباره اسکناسهای یکصد دلاری است که علت آن نیز استفاده بیش از آن در خارج از آمریکا است مقامات آمریکایی می گویند بخش اعظم اسکناسهای یکصد دلاری جعلی در کره شمالی جعل می شود. این اسکناسها به اندازه ای حرفه ای جعل می شوند که فقط کارشناسان بسیار خبره می توانند جعلی بودن این اسکناسها را تشخیص بدهند. دستگاه پلیس مخفی آمریکا که مسئولی مبارزه با جعل اسکناس در آمریکا است تاکید دارد کسر بسیار اندکی از اسکناسهای دلاری آمریکا که در بازار وجود دارد جعلی است.
طراحی اسکناسهای یکصد دلاری جدید آمریکا از سال دو هزار و سه آغاز شد. کار جمع آوری اسکناسهای قدیمی نیز از امروز شروع می شود به این صورت که وقتی این اسکناسها از طریق شبکه بانکی به بانک مرکزی آمریکا می رسند معدوم می شوند و بجای آنها اسکناسهای جدید وارد بازار می شود. حدود دو سوم دلار آمریکا در خارج از این کشور و در چرخه بین المللی در جریان است.


ارسال نظر

ارسال