چرا طلا نوسان چندانی ندارد؟

 چرا طلا نوسان چندانی ندارد؟

بینا:تازه ترین تحلیل کیتکو نیوز نشان می دهد تنش های ژئوپلیتیک و اخبار مربوط به سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا طی روزهای آینده مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود. اما علت نوسان محدود بهای طلا چیست؟

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، قیمت طلا هفته گذشته را با رسیدن به سطح 1306 دلاری را به پایان رسانده است تا افت 0.37 درصدی را در هفته ای که گذشت تجربه کند.
قیمت نقره نیز به 19.94 دلار در هر اونس رسید تا با کاهش 2.08 درصدی روبرو شده باشد.
بر اساس این گزارش نظرسنجی جدید کیتکو نیز نشان داد که کارشناسان اقتصادی در خصوص روند تحولات قیمت طلا در روزهای آینده اختلاف دارند. ولی آنچه که مسلم است این است که قیمت طلا در روزهای گذشته بالاتر از 1300 دلار در هر اونس تثبیت شده است و به نظر می رسد در کوتاه مدت بین 1280 تا 1320 دلار در نوسان خواهد بود.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی اخبار مربوط به تحولات سیاسی جهان به خصوص اوضاع اوکراین، نوار غزه و عراق تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا خواهد داشت. اخبار منتشر شده حاکی از کاهش تنش ها در نوار غزه و عراق است.
برخی کارشناسان بر این باورند که علاوه بر تحولات سیاسی جهان انتشار آمارهای مربوط به وضعیت اقتصادی آمریکا و تاثیر آن بر سیاست های پولی فدرال رزرو نیز تاثیر زیادی بر روند تحولات قیمت طلا خواهد داشت.
روبین بیهار تحلیلگر ارشد سوسایت جنرال تاکید کرد: قیمت طلا تحت تاثیر افزایش تقاضای فیزیکی ناشی از تشدید تنش های سیاسی بین المللی با رشد نسبی روبرو شده ولی مشکل اصلی این است که طلا نتوانسته سطح مقاومتی 1320 دلاری را بشکند. در واقع مشکل اصلی این است که طلا نمی تواند با افزایش قیمت بیشتری روبرو شود.
وی افزود: علت دیگری که قیمت طلا در محدوده کنونی باقی مانده این است که سرمایه گذاران تمایل چندانی برای خرید آن ندارند و ترجیح می دهند در بازار سهام سرمایه گذاری کنند.
گزارش شورای جهانی طلا در خصوص کاهش تقاضای طلا در سه ماه دوم امسال نیز تاثیر زیادی بر فشار موجود بر قیمت این فلز زرد داشته است.
جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا نیز قرار است 21 اوت یعنی پنج شنبه هفته جاری سخنرانی کند و برخی از مقام های ارشد فدرال رزرو نیز طی روزهای آینده سخنرانی خواهند داشت.

برچسب ها

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

بانک سپه از تمام ظرفیت‌هایش در اجرای پروژه بید بلند استفاده کرد

مدیرعامل بانک سپه در آیین بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: این بانک برای عملیاتی کردن پروژه پالایش گاز بیدبلند و رفع مشکلات مربوط به حوزه ارتباطات بین‌المللی از تمام ظرفیت‌هایش استفاده کرد.

 • 7

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص اصلاحات قانون جدید صدور چک

پیرو اطلاعیه قبلی بانک سرمایه در خصوص اصلاح قانون صدور چک، آخرین اصلاحات قانون جدید چک مربوط به سال ۱۳۹۹، از سوی بانک مرکزی اعلام شده و از تاریخ ۲۰ آذر سال جاری در شبکه بانکی کشور عملیاتی شده است.

 • 7

ایجاد ۱۰۰۰ فرصت شغلی با اجرای طرح‌های توسعه فولاد بناب

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای این مجتمع، حداقل یک هزار فرصت شغلی در سال‌های پیش رو برای نیروهای بومی ایجاد خواهد شد.

 • 2

سناریوهای مختلف مجلس برای افزایش یارانه نقدی

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به سناریوهای مجلس برای افزایش یارانه نقدی، گفت: افزایش یارانه نقدی در ابتدا ممکن است افزایش قیمتی در برخی از کالاها ایجاد کند، اما در میان‌مدت این افزایش کنترل می‌شود.

 • 5

روابط عمومی، نقش مهمی در تحقق اهداف سازمانی دارد

در شرایط کنونی نقش روابط عمومی سازمان ها در انعکاس فعالیت ها و تحقق اهداف سازمانی، بسیار مهم و حیاتی است.

 • 7

تامین مالی ۴۰۰ میلیون دلاری در پروژه ملی پالایش گاز بید بلند

در مراسم آغاز بهره برداری از طرح عظیم پالایشگاه گاز بیدبلند، از تلاش بانک ها و بانک پارسیان در تامین مالی این پروژه قدردانی شد.

 • 7

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ۹ماهه نخست سال ۹۹

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ۹ماهه نخست سال جاری در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط،ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه اعطایی ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی منتشر شد.

 • 6

حمایت ۲۴۰ میلیاردی بانک کشاورزی از مجتمع تولید خوراک دام و طیور

یکی از بزرگترین مجتمع های تولید خوراک دام وطیور جنوب‌غربی کشور با حمایت و مشارکت۲۴۰ میلیاردریالی بانک کشاورزی  در زمینی به مساحت۴هکتار و باظرفیت۱۰هزارتن خشکاندن و بوجاری محصولات بناشده است

 • 7

توجه به خواسته‌های مشتریان بسیار مهم و حیاتی است

دکتربهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران، گفت: توجه به خواسته‌های مشتریان و همسویی با ترجیحات آنها، برای جذب و نگهداری مشتریان وفادار بسیار مهم وحیاتی است.

 • 21

«همراه بام» به روز شد

نسخه اندروید اپلیکیشن همراه بام بانک ملی ایران به روزرسانی شد.

 • 23

رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۰۹۲ واحدی معادل ۳.۲۲ درصد به یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۳۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۴۷ واحد رسید.

 • 21

آمار تجارت خارجی به دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی سپرده شد

سخنگوی گمرک گفت: به دلیل اهمیت آمار تجارت خارجی، دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی از اول بهمن ماه، فعال شد.

 • 6

تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه و ماموریت ملی ادغام

جلسه بررسی ابعاد و آخرین اقدامات بانک سپه در پروژه ملی ادغام بانک‌های نیروهای مسلح با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیرعامل بانک سپه برگزار شد.

 • 23

حرکت به سمت بانکداری دیجیتال بان توسعه صادرات ایران

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات ایران و مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات آرمان در خصوص محورهای عملیاتی بانک جهت اتصال مکانیزه بازار پول و سرمایه بر بستر بانکداری باز گفتگو کردند.

 • 14

یارانه‌های رانتی باید از اقتصاد حذف شود

یک نماینده مجلس با بیان اینکه دولت یارانه کلانی را به نام اقشار مستحق اما به کام برخی رانت‌خواران پرداخت می‌کند، گفت: اقتصاد باید به معنای واقعی آزاد باشد و ارز تک نرخی شود.

 • 10

اصلاح بودجه به شاکله لایحه آسیبی وارد نخواهد کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: کمیسیون تلفیق تلاش می‌کند که اصلاحات لازم در لایحه بودجه صورت گیرد، بدون آن که به شاکله اصلی لایحه آسیبی وارد شود.

 • 23

نبود سامانه نظارت عامل گرانی کالاها است

یک استاد دانشگاه گفت: نبود سامانه نظارت و سیستم جامع تجارت که همان شبکه توزیع در کشور است، عامل اصلی گرانی کالاها با ارز ترجیحی است.

 • 14

احراز هویت در سامانه های بین بانکی اجرا می شود

بانک مرکزی اعلام کرد از روز یکشنبه ۵ بهمن ماه هیچ تراکنش بانکی بدون کد ملی یا شناسه ملی انجام نمی شود. این قانون بلافاصله در سامانه‌های بین بانکی و درون بانکی اجرا می شود.

 • 41

ادامه روند نزولی دلار

بانک مرکزی اروپا در پایان نشست خود اعلام کرد قرار نیست نرخ بهره تغییری پیدا کند. روند نزولی دلار برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

 • 40

محدودیت های کرونایی در چین قیمت نفت را کاهش داد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۱ سنت معادل ۱.۰۹ درصد افت به ۵۵ دلار و ۴۹ سنت رسید.

 • 22