همکاری صنایع کوچک با بانک‌صادرات

همکاری صنایع کوچک با بانک‌صادرات

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران اظهار امیدواری کرد که بیش از 10هزار طرح نیمه تمام صنعتی کوچک با مشارکت بانک صادرات تکمیل و 79 هزار واحد صنعتی کوچک نیز مورد حمایت قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، سید محمد علی سید ابریشمی در همایش سراسری مدیران بانک صادرات با بیان اینکه سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران به دنبال تسهیل امور سرمایه گذاران صنایع کوچک گفت: این مجموعه به عنوان سازمانی توسعه ای زیر ساختهای مورد نیاز سرمایه گذاران در کل کشور را در قالب شهرکها و نواحی صنعتی، شهرکهای تخصصی وشهرکهای فناوری و توسعه صنایع کوچک فراهم کرده است.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت به تصویب 922 شهرک و ناحیه صنعتی درسراسر کشور اشاره و خاطرنشان کرد: همچنین 710 شهرک وناحیه صنعتی با امکانات زیر بنایی مناسب از جمله آب ، برق ، گاز ، در حال واگذاری زمین به سرمایه گذاران بخش خصوصی قراردارد.

سید ابریشمی به تصویب هفت شهرک فناوری وایجاد 51 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی در سراسرکشور اشاره و افزود: علاوه براین سه شهرک فناوری صنایع غذایی و بیوتکنولوژی مشهد، شهرک فناوری قطعات خودرو تبریز وشهرک فناوری الکترونیک وصنایع غذایی ارومیه به عنوان مراکز تامین ونفوذ فناوری مورد نیاز در صنایع کوچک به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران توجه همزمان به مسئله حفظ محیط زیست در شهرکها ونواحی صنعتی را از اولویتهای این مجموعه برشمرد و خاطرنشان کرد: تا کنون در 145 شهرک وناحیه صنعتی تصفیه خانه های فاضلاب به بهره برداری رسیده است ودر 41 شهرک نیز در دست ساخت قراردارد که 70درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرکها را پوشش می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش تکمیل زیر ساختها وکیفی سازی شهرکها ونواحی صنعتی را از سیاستهای عمده این مجموعه عنوان کرد وگفت: علاوه براین واگذاری مالکیت ومدیریت به شرکتهای خدماتی وبهبود واصلاح بسته های حمایتی از صنایع کوچک نیزبا جدیت پیگیری خواهد شد.

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت ضمن تاکید بر تکمیل وبه بهره برداری رساندن طرحهای نیمه تمام، توسعه ظرفیت وتامین سرمایه درگردش واحدهای صنعتی کوچک برای ایجاد اشتغال مولد در کوتاهترین زمان اظهار امیدواری کرد که با مشارکت بانک صادرات امور بانکی صنایع کوچک کشور تسهیل شود.

همچنین پیشرو، مدیرعامل بانک صادرات ایران در حاشیه این همایش از امضای تفاهم نامه بین این بانک و وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف حمایت از بخش های تولیدی خبرداد.

پیشرو در سخنانی اعلام کرد: این بانک به منظور حمایت از واحدهای تولیدی طی تفاهم‌نامه‌ای موافقت کرده است تا به واحدهای تولیدی که از سوی معاونت وزیرصنعت، معدن وتجارت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی معرفی می‌شوند، تسهیلات اعطاء کند.

وی با تأکید بر حمایت بانک از بخشهای مولد و اشتغال زا گفت: شبکه گسترده این بانک با تمام توان و ظرفیت خود، برای تحقق اهداف کلان نظام و سیاست‌ و برنامه‌های اقتصادی دولت در زمینه رونق تولید و ایجاد اشتغال تلاش می‌کند.

پیشرو افزود: اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی و آحاد جامعه با رویکرد افزایش اشتغال از اولویت‌های اساسی این بانک است.

مدیرعامل بانک صادرات تصریح کرد: جامعه از ما به عنوان گسترده‌ترین شبکه بانکی انتظار دارد تا نقش مؤثرتری در بخش‌های تولیدی داشته باشیم. در این راستا برای تحقق اهداف و برنامه‌های دولت، حماسه اقتصادی و رونق اقتصادی همه ظرفیت بانک و کارکنان را به میدان خواهیم آورد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 84

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 71

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 62

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 162

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 81

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 80

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 55

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 69

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 68

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 83

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 62

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 59

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 56

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 50

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 65

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 60