هدف امسال دولت موضوع اشتغال است

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: هدف امسال دولت در چارچوب اقتصاد مقاومتی و به ویژه آنچه مقام معظم رهبری تعیین کردند و طبق تبصره ۱۸ قانون بودجه، موضوع اشتغال است و بر این اساس باید بیش از یک میلیون و ۳۳ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.

سه شنبه 18 اردیبهشت 1397 ساعت 20:22

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" 

، محمدباقر نوبخت امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز جلسه اصلی برای تشکیل سه فاز راهبری اقتصاد مقاومتی بود، گزارشی از همکارانمان در استان اصفهان نسبت به عملکرد سال گذشته و برنامه‌های سال ۱۳۹۷ در این جلسه داشتیم. هدف اصلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دنبال کردن یک رشد پویا و مستمر هشت درصدی است.  

وی با بیان اینکه این رشد فقط با سرمایه‌گذاری تسهیل نمی‌شود، ادامه داد: بخش مهم آن رویکردهای مورد نظر مقام معظم رهبری مبنی بر دانش بنیان بودن، برون‌زا و برون‌گرا بودن و درنهایت عدالت محور بودنش است. امروز در تکمیل فعالیت‌هایی که ستاد اقتصاد مقاومتی در مرکز و ستادهای راهبری در استان‌ها انجام می‌دهد اینکه ما ببینیم چقدر از رویکردهایی که با آن به توان به رشد ۸ درصدی برسیم داریم.

نوبخت با بیان اینکه قطعا محدودیت‌های سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی وجود دارد تصریح کرد: اگر نتوان از دانش بنیان بودن طرح‌ها استفاده کنیم