لغو مجوز صدور بیمه نامه شخص ثالث بیمه توسعه

بیمه توسعه

به دلیل وجود مطالبات معوق بیمه گذاران و دستگاه های ذی ربط، شورای عالی بیمه ، مجوز صدور بیمه شخص ثالث بیمه توسعه را به جز در مورد صدور الحاقیه بیمه نامه های صادره لغو کرد و خواستار ترمیم ساختار مالی این شرکت شد.

پنجشنبه 3 بهمن 1392 ساعت 11:32

به گزارش بینا ، شرکت بیمه توسعه موظف شد که خسارات جانی معوق بیمه گذارانی که پرونده های آنها در شعب سراسر کشور رسیدگی و نهایی شده است را پرداخت کند.

شورای عالی مجوز صدور بیمه نامه شخص ثالث بیمه توسعه را لغو کرد ،این تصمیم در جلسه روز ۲۴دی ماه و مطابق با ماده ۲۸قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث مصوب ۱۳۷۸و در اجرای قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری اتخاذ شده است و درآن توضیح داده شده : در عین حال صدور الحاقیه احتمالی برای بیمه نامه های صادره قبلی و معتبر برای افزایش پوشش بیمه نامه و صدور بیمه نامه المثنی از این مصوبه استثنا می باشد.

بر اساس این مصوبه، شرکت بیمه توسعه برای ایفای تعهدات معوق خود نسبت به بیمه گذاران ،منابع لازم را از محل سپرده های بانکی و فروش سهام و یا منابع مالی دیگر فراهم و نسبت به پرداخت خسارت ها اقدام خواهدکرد.

در بخش دیگری از این مصوبه شرکت بیمه توسعه موظف شده که عوارض قانونی مصوب قانون برنامه، قوانین بودجه سنواتی و قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث را که تاکنون پرداخت نکرده است به حسابهای مربوط واریز کند.

این مصوبه همچنین شرکت بیمه توسعه را موظف کرده که خسارات جانی معوق بیمه گذارانی که پرونده های آنها در شعب سراسر کشور رسیدگی و نهایی شده است را پرداخت کند.

شورای عالی بیمه در این مصوبه شرکت بیمه توسعه را ملزم کرده که حداکثر ظرف دو هفته برنامه خود برای ترمیم وضعیت مالی و افزایش سرمایه را به بیمه مرکزی ارسال کرده و این افزایش سرمایه را بصورت نقدی و حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۲تامین و پرداخت کند.

علاوه براین موارد شرکت بیمه توسعه تا اطلاع ثانوی اجازه پذیرش نمایندگان بیمه ا جدید را نیز ندارد.


نظرات

صدرا

6 سال و 10 ماه و 13 روز پیش

برای این شرکت بهتر شد چون خسارت چند برابر حق بیمه است تازه از حق بیمه ناچیز ، باید سهم اداره راه،پلیس،بیمه مرکزی،صندوق خسارت بدنی،بهداشت و ... راهم بده باین قوانین آبکی وبی حساب و کتاب ،شرکتهای بیمه رو ورشکست میکنندتنها راهش اینه که شرکتهای بیمه با استفاده از پیچیدگی های فنی و قانونی ،موقع پرداخت خسارت سر زیان دیده و مصدوم یا اولیای دم رو کلاه بزارن تا ورشکست نشن

ناشناس

6 سال و 10 ماه و 13 روز پیش

از اراده و جدیت ریاست محترم کل بیمه مرکزی ایران جناب آقای امین تشکر نموده و امیدوارم تدبیری اندیشیده شود تا مبالغی که از مردم عزیز تحت فشار پرداخت زودتر از 2 سال کسر گردیده بحساب مصدومین یا وراث متوفیان اقدام نمایند. لازم به توضیح است شرکت بیمه مذکور بجای رعایت ماده 15 قانون اصلاح قانون بیمه اجباری که مهلت پرداخت دیه را 15 روز تعیین نموده توجهی ننموده و ملاک را 2 سال مهلت قانون مجازات اسلامی در نظر میگیرد.

ناشناس

6 سال و 10 ماه و 12 روز پیش

ساختار بیمه شخص ثالث در کل اشتباه باعث و بانیش بیمه مرکزی و قوه قضائیه است با این دیه ها و قوانین اشتباه بعد گیر میدن به یه شرکت و تو بوق میکنن که ما جلوی اینکار رو گرفتیم.قانون بیمه شخص ثالث مال سال 1342 است هنوز مدیران بیمه مرکزی بعد از این همه مدت نتونستن این قانون رو ترمیم کنن چون مدیران لایقی دربیمه مرکزی نیست.اگه میخوان کاری کنند قانون بیمه شخص ثالث و اصلاح کنن که اون جرات میخواد که در مدیران که با رانت مدیر شدن بر نمیاد

ناشناس

6 سال و 10 ماه و 12 روز پیش

ابنم از خصوصی سازی شرکتهای بیمه دولت بیمه ایران براش مهمه بقیه شرکتها باید از رقابت برن کنار؟

علی

6 سال و 10 ماه و 12 روز پیش

خدا پدران ما را بیامرزد. قدیما هر تاجری یک تومان سرمایه داشت و 15 قران بدهی ، بهش میگفتند "ورشکسته" . این شرکت سرمایه اولیه و اورده مالی اش چقدر بوده که 14707 بدهی نهایی شده و شاید همین حدود "نهایی نشده" دارد ؟ باحساب سرانگشتی 300 تا 500 میلیارد تومان بدهی معوق . در این میان تکلیف بیمه نامه من بیچاره چه میشود ؟

حسین

6 سال و 10 ماه و 11 روز پیش

بیمه ایران دستش تو جیب دولت است ولی مابقی باید از حق بیمه دریافتی به هزار جا پرداخت کنند تازه اگر چیزی تهش ماند سرمایه گذاری کند و بتواند از حق بیمه 500 تومنی 152ملیون دیه بدهد.خودتون قضاوت کنید وقتی در سال 2 بار دیه گران میشود میخواهی شرکتها شق القمر کنند ؟

amir

6 سال و 10 ماه و 9 روز پیش

احسنت به جناب دکتر امین ، مدیر لایق ، فنی و توانمند بیمه مرکزی . بهترین راه برای شرکتهای متخلف که با روشهای مختلف بیمه رو صادر میکنند ولی زمان خسارت پدر مردم رو در میارند همینه . من خودم یک خسارت دیه به مبلغ ده میلیون تومن داشتم که بعد از تکمیل مدارک و کلی دوندگی بعد از 6 ماه اونم به زور تونستم خسارتمو بگیرم وای به حال پرونده های فوتی . زنده باد دکتر امین

منوچهر

6 سال و 10 ماه و 4 روز پیش

تکلیف 5000 نفری که به طور مستقیم و غیر مستقیم در قالب کارمند ، نماینده ،بازار یاب و غیره از این شرکت نون می خورن چی میشه ؟؟؟ حکایت بیمه توسعه مثل خزانه دولت نهم و دهم شده که این همه نفت فروختند باز می دیدیم خزانه هیچی توش نمونده ضریب خسارت بیمه توسعه در نه ماهه اول امسال 51 درصد هست یعنی از 10 تا شرکت بیمه دیگه مثل ایران و آسیا و ... ضریب خسارتش کمتره چرا اون شرکتها به این پیسی نخوردند..پس مشکل از ضعف مدیریت و زدوبندهای احتمالی پشت پرده است نماینده های این شرکت که باهاشون برخورد داشتم در نهایت صداقت همه اطلاعات لازم رو به ارباب رجوع می دن وهمه جور همکاری می کنند اونوقت یه عده آدم بی مسئولیت ... یک مجموعه ای رو به چالش می کشند

amin

6 سال و 10 ماه و 2 روز پیش

بسیار اقدام به جایی بود.بیمه توسعه مدام بادور زدن قانون به ریش صنعت بیمه خندیده بود و لازم بود که یه تجدید نظری درسیاستهای بیمه گری انجام بدن

فرشاد

6 سال و 7 ماه و 18 روز پیش

بیپچاره نمایندگان این شرکت

ایمان

6 سال و 7 ماه و 0 روز پیش

ااااااا

ناشناس

6 سال و 6 ماه و 14 روز پیش

رییس بیمه مرکزی بااین تصمیم خیلی خانواده های راکه نماینده ی بیمه بودن نابودکرده کی جواب نماینده ها رامیده یه فکری به حال اینهمه نماینده بی گناه کنید .....

بهرام

6 سال و 6 ماه و 4 روز پیش

پول بیمه ایران پول نفت است و مال مردم.بیمه ایران همه درآمد های نفتی رو به هدر میده و با افتخار نماینده های این شرکت میگن ما بییییمه ایرااااان هستیم و هیچ وقت ورشکسته نمیشیم.معلومه نمیشن چون پول نفت من و امثال منه.

ناشناس

6 سال و 5 ماه و 17 روز پیش

این خانه از پای بست ویرانه است

ناشناس

6 سال و 5 ماه و 4 روز پیش

مانماینده ها چه کارکنیم که بیچاره شدیم ماهی600کرایه مغازه شوخی نیست""""""""""

حسین

6 سال و 4 ماه و 25 روز پیش

با سلام-شرکت بیمه توسعه با برداشت سرمایه شرکت وسرمایه گذاری ان در بخش ساختمان وبعلت رکود در بخش ساختمان نتوانست ونخواست تا بدون بردن سود ساخت وسازهای خود را به فروش برساند تا خسارتهای معوق بیمه گذاران را پرداخت نماید این در حالی است که نه تنها تا پایان سال 93 این رکود باقی خواهد ماند بلکه ممکن است بعلت چالشهای جهانی قیمت ساختمانها کاهش یابد وگذشته از ای موضوع با اینکه شرکت بیمه توسعه یک بیمه گر است وسهام داران ان از اعضای هیات مدیره ان میباشند اصلا به ریسک احتمال زلزله توجهی نداشته اند که با بروز یک زلزله احتمالی سرمایه انها از بین می رود و مجبور به فروش سهام شرکت خواهند شد شرکتی که تا هم اکنون نیمی از اعتبار خود را از دست داده است .وپس از شروع به فعالیت با رفع تعلیق به وجود امده مجبور به اعمال تخفیفها برای جذب مشتر یان از دست رفته می نماید تا پس از چند سال دوباره به جایگاه قبلی خود باز گردد.با این تصمیم گیریها که از شر کت بیمه توسعه پیداست اگر هر چه سریع تر مشکل را رفع ننمایند ممکن است دیگر نتوانند شرکت را حفظ نما یند

یکتا

6 سال و 4 ماه و 9 روز پیش

با سلام مسئولین محترم خواهش می کنم به فکر سود دهی کلان خود نباشید مردم عادی با این چک های طولانی مدتی که شما مسئولیین بیمه توسعه به زیان دیدگان دادید زندگیشون در حالی فرو پاشیه اونوقت شما به فکر اینید که 5 میلیاردتون بشه 10 میلیارد؟؟؟؟؟//

مهدی

6 سال و 3 ماه و 28 روز پیش

باسلام افرادی درحال حاضر اقدام به خرید چکهای زیاندیدگان بیمه توسعه می نمایند ان هم 10درصد کمتر از قیمت چک به نظر میرسه کاسبی خوبی باشه

فاطمه زارع عسکرى

6 سال و 0 ماه و 5 روز پیش

شش ماهه ىک کارت پرداخت خسارت به من دادن ولى خبرى ازشارژان نىست من سا کن بردسىرکرمانم به خداپول نان ندارم طلب من دومىلىون وچهارصدوهفتادهزارتومان است ازمسولىن بىمه توسعه تقاضادارم کارت خسارت من راشارژکنند

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پرداخت ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی به بنگاه های کوچک

بانک ملی ایران به منظور حمایت از گردش چرخ بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط به عنوان موتور محرکه صنعت کشور، بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به این بخش ها اعطا کرده است.

 • 147

یک گام مثبت برای مهار نقدینگی/ اثر ضدتورمی انتشار اوراق قرضه

یک کارشناس بانکی گام اول بانک مرکزی در راستای کاهش نقدینگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: انتشار اوراق بدهی با مداخله بانک مرکزی در جهت تامین کسری بودجه دولت اثرگذاری بیشتر از استقراض دولت و چاپ پول دارد.

 • 152

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص تغییر ساعت کار شعبه ایلام

بانک سرمایه در اطلاعیه‌ای تغییر ساعت کار شعبه ایلام این بانک را اعلام نمود.

 • 135

احراز هویت غیرحضوری سجام در شعب منتخب بانک کارآفرین شهر تهران

احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام در ده شعبه منتخب بانک کارآفرین در شهر تهران عملیاتی شد.

 • 145

آمادگی بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از تعاونی‌های مسکن

جلسه‌ای با حضور اعضای هیات مدیره و تعدادی از مدیران بانک توسعه تعاون و مقامات مسئولی از سازمان بورس کالا به منظور هم‌اندیشی و بررسی راهکارهای ارائه تأمین مالی مسکن بر مبنای انتشار اوراق سلف برگزار شد.

 • 45

ارتباط مستقیم تلفنی معاون اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان

به منظور تکریم، افزایش رضایتمندی و پاسخگویی به سوالات مشتریان، ارتباط مستقیم تلفنی معاون مدیرعامل در امور اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان فراهم شده است.

 • 45

ارائه خدمات مطلوب به کارگران جزو برنامه های اصلی بانک رفاه

بانک رفاه کارگران همواره تلاش می کند تا خدمات مطلوب تری به جامعه کارگری کشور ارائه دهد و امضای این تفاهم نامه زمینه خدمات رسانی بهتر را فراهم می کند.

 • 41

حمایت بانک توسعه تعاون از فعالان گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز

بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و همچنین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری، تفاهم‌نامه‌ای با اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز منعقد کرد.

 • 26

واریز ماهانه مبالغ خرد و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران این امکان را فراهم کرده تا با واریزهای مستمر ماهانه، پس از مدت مشخصی بتوانید تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنید.

 • 39

روز سبز شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۹۷۱۷ واحدی معادل ۰.۷۸ درصد به رقم یک میلیون و ۲۵۷ هزار و ۳۶۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۴ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۳۹ واحد رسید.

 • 29

بازدید معاون اعتبارات و راهبری شعب بانک صنعت و معدن استان فارس

عبدالرضا ولی الهی عضو هیأت عامل و معاون اعتبارات و راهبری شعب به همراه سید مهدی صدری رییس اداره بازاریابی و بانکداری شرکتی بانک صنعت و معدن از سه واحد تولیدی بزرگ در استان فارس بازدید نمود.

 • 37

افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹

با حمایت گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری، افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹ محقق شد.

 • 18

ابراز رضایت برندگان یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان

طی مراسمی با حضور مدیران روابط عمومی و سیستم های نرم افزاری و اطلاعاتی بانک پارسیان، دو برنده یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان، جوایز خود را دریافت کردند.

 • 30

صورت‌های مالی سال ۹۸ بانک سپه با حضور وزیر اقتصاد تصویب شد

مدیذعامل بانک سپه با اشاره به اینکه سال گذشته سال ماموریت‌های بزرگ برای بانک سپه بود، افزود: بانک سپه با ظرفیت‌های قوی تر نقش آفرین در عرصه کلان اقتصادی خواهد بود.

 • 30

بانک‌پاسارگاد به فعالان بخش کشاورزی، تسهیلات اعطا می‌کند

بانک‌پاسارگاد در راستای برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج.ا.ا و با هدف حمایت از بخش کشاورزی، اقدام به اعطای تسهیلات به فعالان بخش کشاورزی می‌کند.

 • 33

پرداخت تسهیلات اشتغال آفرین بانک توسعه تعاون در خراسان رضوی

بانک توسعه تعاون در قالب تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه به ایجاد و تقویت کسب‌وکارهای خرد در شهرستان تاریخی باخرز خراسان رضوی کمک می‌کند.

 • 34

از هیچ کمکی در راستای حمایت از تولیدکنندگان دریغ نخواهیم کرد

مدیر عامل بانک صنعت و معدن در بازدید از گروه صنعتی زر اعلام کرد: در سال جهش تولید از هیچ کمکی در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان دریغ نخواهیم کرد.

 • 31

تقویت ۲۶۵۱۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶۵۱۶ واحدی معادل ۲.۱۷ درصد به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۹۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۹۹ واحدی به رقم ۱۵ هزار و ۹۹۴ واحد رسید

 • 38

حمایت۱۰۲۰میلیاردی از مرکزلجستیک وپایانه صادرات محصولات کشاورزی

بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی با حمایت و مشارکت ۱۰۲۰میلیارد ریالی بانک کشاورزی در استان مازندران راه اندازی شده است.

 • 31

ایده‌ نو بانک مهر ایران برای استفاده مستمر از تسهیلات قرض‌الحسنه

در طرح «اندوخته اجتماعی» بانک قرض‌الحسنه مهر ایران متقاضیان می‌توانند با پس‌انداز مبالغ اندک خود به‌صورت ماهانه، بیش از یک بار وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.

 • 42