عضویت بورس کالا در ICC

عضویت بورس کالا در ICC

بینا:از این پس بورس کالای ایران می‌تواند در کمیسیون‌های ICC در داخل کشور و همچنین در کمیسیون‌های معادل در سراسر دنیا از جمله در پاریس شرکت کند.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، دبیر کل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین الملل (ICC) در آستانه برگزاری مجمع عمومی سالانه این کمیته به کارکردهای اصلی آن اشاره کرد و گفت: در همه جای دنیا وظیفه اصلی اتاق های بازرگانی تسهیل تجارت در فضای اطلاعاتی و ارتباطی است که در این بین ICC در سطحی بالاتر قرار گرفته و امور اتاق های بازرگانی را هموار می کند. 
محمدمهدی بهکیش با اعلام این خبر که شرکت بورس کالای ایران به عضویت کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین الملل (ICC) درآمده است گفت: از این پس بورس کالای ایران می تواند در کمیسیون های ICC در داخل کشور و همچنین در کمیسیون های معادل در سراسر دنیا از جمله در پاریس شرکت کند
محمدمهدی بهکیش با بیان اینکه اتاق بازرگانی بین المللی کار تجارت را تسهیل می کند نه تجار را،افزود: ICC برای اینکه کارهای مربوط به تجارت را تسهیل کند سه کارکرد اصلی یعنی ایجاد مقررات، سیاست های  بازرگانی و داوری را در سطح بین المللی دارا می باشد. 
وی به کارکرد نخست اتاق بازرگانی بین الملل اشاره کرد و گفت: مقرراتی که ICC وضع می کند، بیشتر مربوط به بانک هاست به طوریکه در حال حاضر همه مقررات بین المللی بین بانک ها مانند اعتبارات اسنادی، نقل و انتقال وجوه بین بانک ها، ضمانت نامه ها و  ... براساس مقررات ICC دایر است. 
بهکیش تصریح کرد: از این رو اتاق بازرگانی بین الملل، ارتباط نزدیکی با بانک مرکزی دارد و قوانین و مقررات در کمیسیون بانکداری وضع می شود.
دبیر کل ICC به کارکرد دوم این اتاق اشاره کرد و گفت: سیاست های بازرگانی در دنیا را ICC دنبال و در این باره اظهار نظر می کند. 
وی گفت: مقر ICC  در پاریس است و این اتاق 90 عضو در کشورهای مختلف با عنوان کمیته ملی دارد. همچنین اعضای ICC  به طور معمول بانک ها، بیمه ها، شرکت های حمل و نقل، سازمان ها و شرکت های بزرگ و اتاق های بازرگانی هستند.  
بهکیش ادامه داد: ICC در دنیا دارای 12 کمیسیون است که در ایران 8 کمیسیون فعال بوده که سیاست های بازرگانی همگی در کمیسیون ها وضع می شود. 
دبیر کل کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین الملل در خصوص کارکرد سوم این کمیته گفت: به طور طبیعی پس از وضع مقررات و سیاست های بازرگانی، داوری و اختلافات بین المللی نیز در ICC حل و فصل می شود. 
ICC زمینه ساز توسعه فعالیت های بورس کالا 
بهکیش در ادامه با اعلام این خبر که شرکت بورس کالای ایران به عضویت کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین الملل درآمده است گفت: از این پس بورس کالای ایران می تواند در کمیسیون های ICC در داخل کشور و همچنین در کمیسیون های معادل در سراسر دنیا از جمله در پاریس شرکت کند. 
دبیر کل ICC  با اشاره به اینکه حضور شرکت بورس کالا در سمینار ها و کنگره ها اتاق بازرگانی بین الملل مفید خواهد بود افزود: همان طور که گفته شد، رسالت اصلی کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین الملل تسهیل تجارت است که با توجه به ماهیت بورس کالای ایران، این شرکت می تواند در بخش های مختلف ICC حضور یابد و با شرکت های تجاری و تاجران بزرگ دنیا ارتباط برقرار کند که در مجموع به نظر می رسد که ICC فضای خوبی برای توسعه فعالیت های بورس کالا ایجاد می کند. 
گفتنی است، مجمع عمومی عادی سالانه کمیته ایرانی ICC سه شنبه هفته جاری برگزار می شود. 

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 87

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 100

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 98

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 41

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 38

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 45

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 37

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 37

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 39

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 39

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 16

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 37

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 43

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 36

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 51

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 47

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 36

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 40

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 38

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 16