صندوق تامین خسارت‌ بدنی یک گام به پیش

صندوق تامین خسارت‌ بدنی یک گام به پیش

بینا: مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی از برنامه این مجموعه برای توانبخشی افرادی که پس ازتصادفات رانندگی سلامت کامل خود را به دست نمی‌آورند، خبر داد.

علی جباری در گفت‌و‌گو با دنیای اقتصاد با اشاره به نقش پررنگ سازمان بهزیستی کشور گفت: توانبخشی مجموعه‌ای از خدمات و اقدامات هماهنگ پزشکی، آموزشی، حرفه‌ای و اجتماعی است که برای بازتوانی فرد معلول و ارتقای سطح کارآیی او در بالاترین حد ممکن به‌منظور دستیابی به یک زندگی مستقل در جامعه عرضه می‌شود که ضمن تلاش و زحمت بسیار، مستلزم هزینه‌های قابل توجهی است و عمدتا افراد توان تامین آن را ندارند.

جباری گفت: صندوق تامین خسارت‌های بدنی با همکاری سازمان بهزیستی به‌دنبال راهکاری است تا از مصدومان حوادث رانندگی که دچار نقص عضو شده‌اند، حمایت کند.

وی ادامه داد: پرداخت خسارت به مصدومان حوادث رانندگی که دچار نقض عضو شده‌اند برای ادامه زندگی به تنهایی کافی نیست و باید تمهیداتی اتخاذ شود که صندوق به‌دنبال اجرای آن است.

او همچنین از برنامه صندوق تامین خسارت‌های بدنی برای شناسایی مقصران حوادث رانندگی که از صحنه تصادف فرار کرده‌‌اند با همکاری پلیس راهور خبر داد.

جباری با بیان اینکه صندوق تامین خسارت‌های بدنی مسوول جبران زیان دیدگان حوادث رانندگی که مقصر آن فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث، متواری از محل حادثه یا ناشناس باشد، است. یادآور شد: بیش از 70 درصد پرونده‌هایی که در صندوق تشکیل می‌شود مربوط به مقصران حوادثی است که بعد از تصادف از صحنه حادثه فرار می‌کنند و هیچ مکانیزمی برای پیگیری آنها نیست .

او با تاکید بر اینکه مرگ در تصادف در‌صورتی‌که عمدی نباشد، قتل شبه‌عمد خواهد بود، تصریح کرد: مهم‌ترین مجازاتی که این جرم دارد پرداخت دیه است ؛ امروزه شرکت‌های بیمه پرداخت آن را تضمین می‌کنند و درصورتی‌که راننده مقصر بیمه‌نامه نداشته باشد، صندوق تامین خسارت‌های بدنی به او کمک خواهد کرد و قتل در نتیجه تصادف رانندگی به قصاص منتهی نمی‌شود.

جباری ادامه داد: اما اگر بعد از تصادف، مصدوم احتیاج به کمک فوری داشته باشد و راننده با وجود امکان رساندن مصدوم به مراکز درمانی یا با‌ وجود اینکه امکان کمک گرفتن از مأموران انتظامی وجود دارد از انجام این کار اجتناب کند یا به‌منظور فرار از تعقیب، محل اتفاق را ترک و مصدوم را رها کند بر حسب مورد در هر کدام از موارد به بیش از دو سوم حداکثر مجازات محکوم خواهد شد و دادگاه نمی‌تواند در مورد این ماده تخفیفی قائل شود. مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی گفت: بنابراین در حال تدوین ساز و کار جدیدی با همکاری پلیس راهور برای یافتن مقصران حوادث رانندگی هستیم که قبل ازتوجه به ریکاوری خسارات پرداختی صندوق هدف توجه رانندگان به مقررات راهنمایی و رانندگی و رعایت اخلاق انسانی است.نظرات

صدرا صبوری

5 سال و 6 ماه و 17 روز پیش

بنا به گفته رییس محترم صندوق :بیش از 70 درصد پرونده‌هایی که در صندوق تشکیل می‌شود مربوط به مقصران حوادثی است که بعد از تصادف از صحنه حادثه فرار می‌کنند و هیچ مکانیزمی برای پیگیری آنها نیست در واقع بیانگر یک بحران اجتماعی است واقعیت اینست که در کشور ما سازمانها همپوشانی نداشته و از هم حمایت قاطع نمی کنند سهولت انتقال اطلاعات از یک سازمان به سازمان دیگر هم عامل مضاعفی است که مجرمان علی رغم وجود جرایم قبلی به راحتی در جامعه تردد کرده و ابایی از ارتکاب مجدد جرم ندارند کلاهبرداری های بیمه ای نیز از جوانب سخت افزاری و نرم افزاری افزایش افزایش پیدا کرده است و اگر در وکلای صندوق و کاراگاهان خصوصی صندوق تامین خسارت بدنی بمحض وقوع جرایم رانندگی موضوع را بررسی نموده و زمان رااز دست ندهند بسیاری از این مقصرین شناسایی و وجوه پرداختی صندوق باز پس گرفته خواهد شد

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

خدمت رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی جزو برنامه

بانک رفاه کارگران، خدمت رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی را جزو برنامه های اصلی خود قرار داده است.

 • 14

اعطای تسهیلات از سوی بانک رفاه در قالب "طرح عدل"

بانک رفاه کارگران به پاس قدردانی از قضات و کارکنان شاغل در دستگاه قضایی کشور، در قالب "طرح عدل" تسهیلات پرداخت می کند.

 • 14

پذیره‌نویسی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی اوراق رهنی بانک مسکن

مدیرعامل تامین سرمایه بانک مسکن، از پذیره‌نویسی دومین مرحله اوراق رهنی به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۶ درصدی خبر داد.

 • 13

اشتباه رایج این روزهای دارندگان کارت های بانکی

آیا تا به حال به جای ارسال شماره عابر کارتتان برای انجام امور روزمره بانکی، عکس کارت بانکی را برای شخص دیگری ارسال کرده اید؟

 • 17

صادرکنندگان باید درباره ارز دریافتی شفاف‌سازی کنند

دبیرکل اتاق تعاون ایران با بیان اینکه باید زبان مشترکی در زمینه بازگشت ارز صادراتی داشته باشیم، افزود: هر کسی ارز دریافت کرده باید طبق تعهد خود شفاف سازی کند که چه کالایی را به چه میزان وارد کرده است.

 • 15

بورس در بالاترین سطح تاریخی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۷۱۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷۹۷ واحد رسید تا به بالاترین سطح تاریخی خود دست پیدا کند.

 • 23

مبلغ وام قرض الحسنه طرح پردیس بانک سینا افزایش یافت

به منظور ایجاد شرایط بهره مندی تعداد بیشتری از هموطنان و مشتریان عزیز از تسهیلات ارزان قیمت، مبلغ طرح تسهیلات ارزان قیمت پردیس بانک سینا افزایش و زمان اجرای این طرح نیز تا پایان سال ۹۹ تمدید شد.

 • 26

۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت یک هلدینگ فراگیر ملی شود

رییس سازمان بورس از تصمیم جدید شورای عالی مبنی بر انتقال ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت به یک هلدینگ فراگیر ملی خبر داد و گفت: تمام مشمولین، سهامدار این هلدینگ خواهند شد.

 • 17

موافقت کمیته فقهی با کلیات تامین مالی از طریق انتشار اوراق وکالت

دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارداشت: این کمیته با کلیات تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق وکالت عام موافقت کرد.

 • 18

مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد است

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد و دو شاخص مهم «نوآوری» و «بهره‌وری» است.

 • 18

شاخص بورس وارد کانال ۱۸۰۰۰۰۰ واحدی شد

شاخص بورس با رشدی بیش از ۶۲ هزار واحدی در معاملات روز جاری در حالی که بیش از یک ساعت به پایان معاملات باقی مانده وارد کانال یک میلیون و ۸۰۴ هزار واحدی شد.

 • 17

سامانه احراز هویت الکترونیکی رونمایی شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، از حضور ۳۳ شرکت دانش بنیان روی تابلوی بورس خبر داد و گفت: بزودی بزرگترین شرکت‌ها در تابلوی بورس را دانش بنیان‌ها تشکیل خواهند داد.

 • 17

طرح ویژه بیمه آرمان برای شناورها

سرپرست مدیریت بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه آرمان با اشاره به شرایط پوشش‌های بیمه‌ای این شرکت به مالکان شناورها، درخصوص مشاوره‌های تخصصی به این مالکان اعلام آمادگی کرد.

 • 15

اصلاح بازار سرمایه کوتاه‌مدت خواهد بود

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه نقدینگی قابل توجه موجود در بازار اجازه اصلاح و ریزش عمیق بازار سهام را نمی‌دهد، تصریح کرد: شاخص بورس بزودی خود را برای فتح قله دو میلیون واحد آماده خواهد شد.

 • 17

عضویت مدیر بانک صنعت ومعدن سمنان در هیات خبرگان بانکی و اقتصادی

با حکم عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مریم شاهی مدیر بانک صنعت و معدن در استان سمنان به عضویت هیأت خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی منصوب شد.

 • 17

عرضه سهام یکی از بزرگترین گروه‌های مالی کشور در بورس

مدیرعامل بانک ملت از تصمیم این بانک برای عرضه سهام گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.

 • 26

موزه بانک ملی ایران سه ساله شد

۲۱ تیرماه سالروز تاسیس موزه بانک ملی ایران است و این گنجینه فاخر و میراث ماندگار ملی طی سه سال گذشته، میزبان علاقه مندان به تاریخ، هنر و تاریخچه پولی و بانکی کشور بوده است.

 • 29

افت ۱۲۳۴۷ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.

 • 27

بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت

بانک‌پاسارگاد با انجام اقدامات متعددی در حوزه‌های اطلاع‌رسانی، پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح کشور سنگ تمام گذاشت.

 • 25

پاسخگویی ۲۴ ساعته مرکز ارتباط با مشتریان بانک‌پاسارگاد (CRM)

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند موارد پیشنهاد، انتقاد، مغایرت، سؤال و شکایت خود را از طریق سامانه (CRM) ثبت و از نتیجه آن آگاه شوند.

 • 22