مدیرعامل بانک سپه:

زمینه کاهش تدریجی نرخ سود بانکی فراهم می‌شود

زمینه کاهش تدریجی نرخ سود بانکی فراهم می‌شود

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به کاهش نرخ تسهیلات بازار بین بانکی و چشم انداز کاهش بیشتر این نرخ، تصریح کرد: این موضوع زمینه کاهش نرخ سپرده‌ها را به صورت تدریجی ایجاد خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه ( بینا ) ، به نقل از بانک سپه، محمدکاظم چقازردی در دیدار با استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه اگر طی سالیان اخیر کشورمان تحت تأثیر تحریم نبود، اقدامات دولت برای بهبود وضع بازار پولی کشور خیلی زودتر به نتیجه مطلوب می‌رسید، اظهارداشت: تحریم ناعادلانه بانک سپه به دلایل واهی و غیرعادلانه انجام شد و مسئولان کشور با همت و جدیت این بانک را از تحریم خارج کردند.

وی با اشاره به نتایج مثبت رفع تحریم ها در بازار پولی کشور، تصریح کرد: با رفع تحریم ها و به واسطه امکان استفاده از منابع مالی فاینانس و ریفاینانس و منابع ارزی آزاد شده، قدرت مالی بانک‌ها افزایش می یابد.

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به اقدامات ارزنده دولت در راستای بهبود بازار پولی کشور، تصریح کرد: افزایش سرمایه بانک‌ها، تسهیل قوانین و مقررات، تبدیل اضافه برداشت‌های بانک‌ها به خط اعتباری با نرخ مناسب و همچنین کاهش میزان نرخ سپرده‌های قانونی و عودت این وجوه به بانک‌ها ازجمله اقدامات مطلوبی است که در جهت بهبود وضع بازار پولی کشور و افزایش قدرت وام دهی بانک‌ها انجام شده است.

چقازردی اظهار داشت: بانکداران کشور به این نکته رسیده اند که باید حرفه ای و منضبط عمل کنند.

وی ضمن اشاره به کاهش نرخ تسهیلات بازار بین بانکی و چشم انداز کاهش بیشتر این نرخ، تصریح کرد: این موضوع زمینه کاهش نرخ سپرده‌ها را به صورت تدریجی ایجاد خواهد کرد.

حد اعتباری استان خراسان افزایش می یابد

وی در پاسخ به درخواست استاندار خراسان رضوی مبنی افزایش حد اعتباری مشتریان قدیمی و خوشنام استان گفت: با موافقت هیأت مدیره سقف اعتباری مشتریان قدیمی و خوشنام استان افزایش می یابد.

چقازردی با بیان اینکه بانک سپه از نظر قدمت و اصالت نماد نظام بانکی کشور است، تصریح کرد: دشمنان با توجه به این امر و تأثیرگذار بودن در حوزه های مختلف اقتصادی به ویژه فعالیت های ارزی، بانک سپه را تحریم کردند.
* آغاز به کار واحدهای ارزی بانک سپه در سراسر کشور

مدیرعامل بانک سپه از آغاز به کار مجدد کلیه واحدهای ارزی بانک سپه در سراسر کشور خبر داد و افزود: این بانک به عنوان یکی از معتبرترین بانکهای ایرانی، دارای یک بانک خارجی در لندن و سه شعبه در شهرهای پاریس، فرانکفورت و رم است که با تقویت آنها، خدمات رسانی به مشتریان ارزی با سرعت بیشتری دنبال خواهد شد.

چقازردی ضمن قدردانی از مسئولان استان خراسان رضوی به خاطر برخورد قاطع با بازارهای غیرمتشکل پولی در استان گفت: شکل گیری این بازارها و مؤسسات غیرمجاز، فرهنگ سپرده گذاران را تحت تأثیر قرار داده و با ارائه نرخ سودهای غیرمتعارف، بخش قابل توجهی از منابع بازار پولی کشور به سمت فعالیتهای غیرمولد سوق داده اند که با رفتار حرفه ای بانکداری فاصله زیادی دارد.

وی تعدد طرح های نیمه کاره و فعالیت زیر ظرفیت بسیاری از واحدهای تولیدی کشور را با شکل گیری بازارهای غیر متشکل و مؤسسات غیر مجاز مرتبط دانست و خاطر نشان کرد: منابع جذب شده در این بازارها به جای تزریق به بخش تولید، با انگیزه های سود آوری وارد بازارهای دیگر شده است.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

رییس بانک مرکزی: تاثیر بنزین بر بخش های دیگر به طور مستقیم در سال ۴ درصد است/ شرایط کشور از نظر ذخایر اسکناس و ارز بهتر شد

با کمک مردم و تلاش‌های همکارانم در دیگر بخش‌های اقتصادی بتوانیم نتایج بهتری را شاهد باشیم.

 • 2

دادگاه تیمور عامری شنبه برگزار می شود

دادگاه رسیدگی به اتهامات تیمور عامری از مدیران اسبق بانک مرکزی شنبه برگزار می شود.

 • 3

کنترل کامل بر بازار ارز داریم/تورم متاثر از بنزین نهایت ۴درصد است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بر بازار ارز کنترل کامل داریم و از مردم نیز خواهش کرده‌ام که دارایی‌های خود را در این بازار به کار نگیرند چرا که ریسک بالایی دارد.

 • 2

شگردهای جدید کلاهبرداری رمز یکبار مصرف

با تغییر رمز دوم کارت‌های بانکی از ایستا به پویا (یک‌بار مصرف) برخی کلاهبرداران شگردهای جدیدی را به کار گرفته‌اند.

 • 2

شگردهای جدید کلاهبرداری رمز یکبار مصرف

با تغییر رمز دوم کارت‌های بانکی از ایستا به پویا (یک‌بار مصرف) برخی کلاهبرداران شگردهای جدیدی را به کار گرفته‌اند.

 • 0

شگردهای جدید کلاهبرداری رمز یکبار مصرف

با تغییر رمز دوم کارت‌های بانکی از ایستا به پویا (یک‌بار مصرف) برخی کلاهبرداران شگردهای جدیدی را به کار گرفته‌اند.

 • 2

چقدر سرمایه برای راه‌اندازی استارت‌آپ لازم است؟

یک مقام مسئول در بیمه مرکزی ضمن اعلام فعالیت ۱۶۳ استارت آپ در صنعت بیمه گفت: برای راه‌اندازی استارت بین ۵۰۰ میلیون تا پنج میلیارد تومان سرمایه لازم است.

 • 3

بورس اندکی تکان خورد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز اندکی رشد کرد و ارزش معاملات نیز افزایش یافت.

 • 3

دستگیری لیدرهای دوتابعیتی در اغتشاشات اخیر

تعدادی از لیدرهایی که در هدایت و خرابکاری اشرار در استان البرز نقش موثری داشته‌اند، تابعیت آلمانی، ترکیه ای و افغانستانی دارند و تجهیزات ویژه خرابکاری از آن‌ها کشف و ضبط شده است.

 • 3

محکومیت ارزی ۱۹ میلیاردی یک شرکت وارداتی

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از رسیدگی به پرونده تخلف ارزی یک شرکت واردکننده خبر داد و گفت: پس از احراز تخلف این شرکت به پرداخت جریمه ۱۹ میلیارد ریالی محکوم شد.

 • 3

مشتریان بانک سرمایه نسبت به فعال‌سازی «رمز دوم پویا»اقدام نمایند

مشتریان بانک سرمایه می‌توانند به منظور افزایش امنیت تراکنش‌های اینترنتی خود، از طریق سامانه اینترنت بانک یا مراجعه به شعب بانک سرمایه نسبت به فعال‌سازی رمز دوم پویای کارت‌های سرمایه اقدام نمایند.

 • 3

تاثیر افزایش قیمت بنزین بر تورم یکسال آینده ۴ درصد است

رئیس کل بانک مرکزی گفت که بر اساس بررسی‌های علمی انجام شده افزایش قیمت بنزین در کل حدود ۴ درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت.

 • 2

رشد ۳۰۸ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۳۰۸ واحد رشد در ارتفاع ۳۰۴هزار و ۹۹۶ واحدی ایستاد.

 • 2

ارز مسافرتی چند؟

قیمت ارز در صرافی‌های بانکی نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و هر یورو مسافرتی ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان در بانک‌ها عرضه می‌شود.

 • 3

قدمت وام‌های مسکن زیاد شد/ احتمال افزایش مبلغ وام مسکن

مدیرعامل بانک مسکن از افزایش سقف قدمت تسهیلات خرید مسکن این بانک خبر داد و گفت که افزایش سقف تسهیلات نیز در حال بررسی است.

 • 3

نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت/ دلار ثابت ماند

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۷ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته کاهش و قیمت ۲۰ واحد پولی دیگر افزایش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 3

جزئیات صادرات گوجه فرنگی به پاکستان

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با بیان اینکه صادرات گوجه فرنگی به پاکستان از حدود ۲ هفته اخیر آغاز شده است، گفت: هرکیلوگرم گوجه به قیمت ۱ دلار و ۱۰ سنت به پاکستان صادر می شود .

 • 3

طلا گران‌تر می‌شود

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در پی تهدید ترامپ برای افزایش تعرفه‌ها روی واردات چین در صورت عدم توافق با پکن، افزایش پیدا کرد.

 • 2

آمادگی شعب بانک مسکن خراسان شمالی

مدیر شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی با اشاره به آمادگی شعب این استان برای اجرای تعهدات اجرای برنامه اقدام ملی مسکن در استان گفت: کل سهمیه استان خراسان شمالی بالغ بر ۹ هزار و ۹۰۰ واحد است.

 • 2