در دیدار روسای بانک های مرکزی ایران والجزایر مطرح شد؛

روابط بانکی ایران و الجزایر گسترش می یابد

روابط بانکی ایران و الجزایر گسترش می یابد

رییس کل بانک مرکزی الجزایر‌ و سفیر این کشور در راس هیاتی با رییس کل بانک مرکزی ایران دیدار و بر روابط متقابل بانکی دو کشور تاکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه ( بینا ) ، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این دیدار دکترسیف ضمن ابراز خرسندی از حضور لاکساسی رییس کل بانک مرکزی الجزایر و هیات همراه در ایران و با تاکید بر روابط حسنه سیاسی دو کشور  گفت: امیدوارم روابط بانکی ایران و الجزایر همواره در سطح قابل قبول، گرم و صمیمی باشد البته برای تحکیم روابط نیازمند تبادل تجربیات هیات های دو طرف در این زمینه هستیم.
رییس کل بانک مرکزی روابط مناسب بانکی دو کشور ایران و الجزایر را پیش نیاز و مقدمه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور خواند و با اشاره به مشکلات پیمانکاران ایرانی در الجزایر علی الخصوص در زمینه ضمانت نامه های بانکی افزود: خوشحالیم که پیمانکاران ایرانی حضور فعالی در الجزایر دارند لیکن با مشکلاتی از جمله ضمانت نامه های بانکی روبرو هستند که امیدواریم این مشکلات  از طریق ارتباط مناسب بانک های دوطرف حل شود.


وی افزود: اولین گام در جهت روابط مناسب بانکی دو کشور ایجاد مکانیزم تسویه مستقل از طریق ایجاد حساب مشترک است تا بر این مبنا تسویه ها انجام گیرد و این امر  قطعاً به سرعت و سهولت تسویه و مبادلات بانکی دو کشور کمک خواهد کرد  و ایران علاقمند است طرح اولیه خود را در این زمینه ارایه و بعد از توجه به نظرات اصلاحی به اجرا  درآید.

ایجاد شعبه بانک های تجاری در سرزمین های طرفین
سیف دومین پیشنهاد بانک مرکزی ایران برای گسترش روابط بانکی ایران و الجزایر را تشویق بانک های دو کشور برای ایجاد شعبه در سرزمین های طرفین عنوان کرد و گفت: مایل هستیم تعدادی از بانک های دو کشور با ایجاد شعبه در خاک ایران و الجزایر زمینه روابط کارگزاری را فراهم کنند و این امر به واردکنندگان و صادرکنندگان در زمینه مکانیزم های بانکی از جمله گشایش اعتبارات اسنادی و تسویه بانکی کمک شایانی خواهد کرد.
رییس شورای پول و اعتبار مبادله کارشناسان هیات های دو طرفه را برای آشنایی و تبادل تجربیات مفید ارزیابی کرد و گفت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بانک های تجاری خود را به منظور روابط کارگزاری حمایت و تشویق می کند و با توجه به علاقمندی بانک های ایرانی جهت تاسیس شعبه در الجزایر خواهان فراهم شدن زمینه این همکاری هستم و متقابلاً از حضور بانک های الجزایری در ایران استقبال می کنیم.
سیف با اشاره به گسترش روابط بانکی از طریق همکاری های منطقه ای پیشنهاد تاسیس بانک مشترک ایران و الجزایر را مطرح و تاکید کرد: علاوه بر تاسیس بانک مشترک ، لازم است بانک منطقه ای با حضور ایران ، الجزایر و سایرکشورهای منطقه که بازار هدف آن کشورهای همسایه باشد مورد نظر قرار گیرد.

حل مشکلات فعالان اقتصادی ایرانیان در اولویت کار الجزایر
در این دیدار لاکساسی رییس کل بانک مرکزی الجزایر ضمن تشکر از دعوت ایران از هیات الجزایری گفت: روابط بانکی دو کشور ایران و الجزایر خوب و مناسب است و امیدواریم در آینده شاهد گسترش هرچه بیشتر این روابط باشیم  ضمن آنکه  الجزایر آماده هرگونه همکاری با ایران بویژه در زمینه حل مشکلات فعالین و پیمانکاران ایرانی در الجزایر است.


رییس کل بانک مرکزی الجزایر با اشاره به شروع همکاری بانک های مرکزی طرفین از مسائل فنی و عملیاتی گفت:  در گام اول با درک مشترک روابط کاری بانک مرکزی ایران و الجزایر مباحث فنی در اولویت قرار گیرد و در گام دوم تیمی از  کارشناسان بانکی  دو طرف  به منظور تبادل تجربیات و تشکیل مقدمات روابط تعیین شود.
لاکساسی در پاسخ به درخواست رییس کل بانک مرکزی ایران در خصوص ایجاد شعب بانک های تجاری در سرزمین طرفین تصریح کرد:  بانک مرکزی الجزایر از این پیشنهاد در چارچوب مقررات کشور الجزایر استقبال
می کند و با توجه به تحت نظر بودن بانک های تجاری با وزارت دارایی الجزایر ؛ پیام ایران را به مقامات وزارت دارایی الجزایر منتقل می کنم.
رییس کل بانک مرکزی الجزایر با استقبال از پیشنهاد طرح اولیه ایران برای گسترش روابط بانکی با الجزایر تاکید کرد: با سفرهیات های  کارشناسی دوطرف ایران و الجزایر مفاد این طرح مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

«کیان‌کرد» زنده شد

از دو سال پیش مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه در گردش برای شرکت کیان کرد ملایر ایجاد شد ‏و رفع مشکلات این شرکت و پیدا کردن راهکاری برای جذب تسهیلات و پرداخت معوقات حقوق ‏کارگران آن از دغدغه های مسئولان بود.‏

 • 157

روز توقف در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 174

مهمانان جدید اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد : ...

 • 93
 • 90

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بانک ها پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف را برعهده دارند، اما باید پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اولویت کار آنها قرار گیرد.

 • 116

کاهش ۱۱ درصد تجارت خارجی به دلیل اصلاح پایه صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه تجارت خارجی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما این کاهش ناشی از اصلاح قیمت پایه صادراتی است.

 • 97

عملکرد بانک های مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب است

اراک- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، عملکرد بانک های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب بوده و ۳۵۰۰ شغل ایجاد شده است.

 • 103

اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است، گفت:در این نوع مقاومت جامعه یاد می گیرد که بحران را چگونه به فرصت تبدیل کند.

 • 111

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تسویه حقوق کارگران تا دو هفته

معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 • 109

"ریال" جان گرفت "دلار" بی‌رمق شد

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار بود سبب فروپاشی اقتصاد ایران شود، اما با بازگشت ثبات به اقتصاد، نه تنها ارزش پول ملی در طول یک سال گذشته تقویت شده، بلکه ایران را در مسیر رشد قرار داده است.

 • 116

شارژر ۵ دلاری برای شارژ سریع گوشی

یک شرکت تجاری شارژری را تولید کرده که در عرض نیم ساعت می تواند ۸۰ درصد از باتری گوشی را پر کند. نکته جالب اینکه قیمت این شارژر تنها ۵ دلار است.

 • 106

نرخ سود قطعی بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی نوین اعلام شد

شرکت بیمه نوین بار دیگر هدف استمرار در پرداخت سود مشارکت در منافع بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی خود را محقق و در همین راستا نرخ سود قطعی این بیمه‌نامه‌ها در سال ١٣٩٧ را ١٩.٥٥ اعلام کرد.

 • 102

بانکداری دیجیتال و شرکتی ابزاری در ارائه خدمت بهتر به مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در نشست هم اندیشی با مدیران استانی این بانک گفت: با مشارکت فعال تمامی ارکان بانک در صف و ستاد درصدد برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و نیازسنجی صحیح آنان هستیم.

 • 106

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 103

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 100

آرامکوی سعودی در ۹ماهه سال جاری میلادی ۶۸ میلیارد دلار سود کرد

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در ۹ ماه ابتدایی امسال به ۶۸ میلیارد دلار رسیده است.

 • 110

افزایش جزئی قیمت دلار در بازار / نرخ به ۱۱۳۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۱۲۰۰ تومان و برای فروش ۱۱۳۰۰ تومان است.

 • 105

نرخ خرید دلار افزایش یافت

قیمت فروش ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز ثابت بود، اما قیمت خرید آن با افزایش ۵۰ تومانی همراه بود.

 • 94