در دیدار روسای بانک های مرکزی ایران والجزایر مطرح شد؛

روابط بانکی ایران و الجزایر گسترش می یابد

روابط بانکی ایران و الجزایر گسترش می یابد

رییس کل بانک مرکزی الجزایر‌ و سفیر این کشور در راس هیاتی با رییس کل بانک مرکزی ایران دیدار و بر روابط متقابل بانکی دو کشور تاکید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه ( بینا ) ، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این دیدار دکترسیف ضمن ابراز خرسندی از حضور لاکساسی رییس کل بانک مرکزی الجزایر و هیات همراه در ایران و با تاکید بر روابط حسنه سیاسی دو کشور  گفت: امیدوارم روابط بانکی ایران و الجزایر همواره در سطح قابل قبول، گرم و صمیمی باشد البته برای تحکیم روابط نیازمند تبادل تجربیات هیات های دو طرف در این زمینه هستیم.
رییس کل بانک مرکزی روابط مناسب بانکی دو کشور ایران و الجزایر را پیش نیاز و مقدمه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور خواند و با اشاره به مشکلات پیمانکاران ایرانی در الجزایر علی الخصوص در زمینه ضمانت نامه های بانکی افزود: خوشحالیم که پیمانکاران ایرانی حضور فعالی در الجزایر دارند لیکن با مشکلاتی از جمله ضمانت نامه های بانکی روبرو هستند که امیدواریم این مشکلات  از طریق ارتباط مناسب بانک های دوطرف حل شود.


وی افزود: اولین گام در جهت روابط مناسب بانکی دو کشور ایجاد مکانیزم تسویه مستقل از طریق ایجاد حساب مشترک است تا بر این مبنا تسویه ها انجام گیرد و این امر  قطعاً به سرعت و سهولت تسویه و مبادلات بانکی دو کشور کمک خواهد کرد  و ایران علاقمند است طرح اولیه خود را در این زمینه ارایه و بعد از توجه به نظرات اصلاحی به اجرا  درآید.

ایجاد شعبه بانک های تجاری در سرزمین های طرفین
سیف دومین پیشنهاد بانک مرکزی ایران برای گسترش روابط بانکی ایران و الجزایر را تشویق بانک های دو کشور برای ایجاد شعبه در سرزمین های طرفین عنوان کرد و گفت: مایل هستیم تعدادی از بانک های دو کشور با ایجاد شعبه در خاک ایران و الجزایر زمینه روابط کارگزاری را فراهم کنند و این امر به واردکنندگان و صادرکنندگان در زمینه مکانیزم های بانکی از جمله گشایش اعتبارات اسنادی و تسویه بانکی کمک شایانی خواهد کرد.
رییس شورای پول و اعتبار مبادله کارشناسان هیات های دو طرفه را برای آشنایی و تبادل تجربیات مفید ارزیابی کرد و گفت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بانک های تجاری خود را به منظور روابط کارگزاری حمایت و تشویق می کند و با توجه به علاقمندی بانک های ایرانی جهت تاسیس شعبه در الجزایر خواهان فراهم شدن زمینه این همکاری هستم و متقابلاً از حضور بانک های الجزایری در ایران استقبال می کنیم.
سیف با اشاره به گسترش روابط بانکی از طریق همکاری های منطقه ای پیشنهاد تاسیس بانک مشترک ایران و الجزایر را مطرح و تاکید کرد: علاوه بر تاسیس بانک مشترک ، لازم است بانک منطقه ای با حضور ایران ، الجزایر و سایرکشورهای منطقه که بازار هدف آن کشورهای همسایه باشد مورد نظر قرار گیرد.

حل مشکلات فعالان اقتصادی ایرانیان در اولویت کار الجزایر
در این دیدار لاکساسی رییس کل بانک مرکزی الجزایر ضمن تشکر از دعوت ایران از هیات الجزایری گفت: روابط بانکی دو کشور ایران و الجزایر خوب و مناسب است و امیدواریم در آینده شاهد گسترش هرچه بیشتر این روابط باشیم  ضمن آنکه  الجزایر آماده هرگونه همکاری با ایران بویژه در زمینه حل مشکلات فعالین و پیمانکاران ایرانی در الجزایر است.


رییس کل بانک مرکزی الجزایر با اشاره به شروع همکاری بانک های مرکزی طرفین از مسائل فنی و عملیاتی گفت:  در گام اول با درک مشترک روابط کاری بانک مرکزی ایران و الجزایر مباحث فنی در اولویت قرار گیرد و در گام دوم تیمی از  کارشناسان بانکی  دو طرف  به منظور تبادل تجربیات و تشکیل مقدمات روابط تعیین شود.
لاکساسی در پاسخ به درخواست رییس کل بانک مرکزی ایران در خصوص ایجاد شعب بانک های تجاری در سرزمین طرفین تصریح کرد:  بانک مرکزی الجزایر از این پیشنهاد در چارچوب مقررات کشور الجزایر استقبال
می کند و با توجه به تحت نظر بودن بانک های تجاری با وزارت دارایی الجزایر ؛ پیام ایران را به مقامات وزارت دارایی الجزایر منتقل می کنم.
رییس کل بانک مرکزی الجزایر با استقبال از پیشنهاد طرح اولیه ایران برای گسترش روابط بانکی با الجزایر تاکید کرد: با سفرهیات های  کارشناسی دوطرف ایران و الجزایر مفاد این طرح مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

دنباله های «هالووین» در راه است/ قاتل مخوف هالیوود دست بردار نیست

کمپانی یونیورسال قرار است در دو سال آینده دو دنباله دیگر از فیلم ترسناک «هالووین» با عناوین «هالووین می کشد» و «هالووین تمام می شود» به کارگردانی دیوید گوردون گرین بسازد.

 • 4

نقش آقایان "ش" در آینده سیاسی کشور

قهرمانی در توضیح اتهامات زاهدی اظهار داشت: آقای امامی هزینه تحصیل آقای زاهدی را پرداخت کرده بود. برنامه آقایان برای بانک طبق گفته‌های آقای زاهدی این بوده است که گفته بودند زاهدی درس می‌خواند و وارد شورای شهر اصفهان می‌شود و آینده سیاسی کشور در دست آقایان "ش" خواهد بود.

 • 6

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

توسعه اقتصاد هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

رییس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد بیان داشت: توسعه اقتصاد هوشمند یکی از موضوعات جدی است که در دستور کار وزارت اقتصاد قرار دارد.

 • 7

۴۸۰۰ کارگر مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، با بیان اینکه ۴۸۰۰ کارگر در مناطق سیل زده مقرری بیمه بیکاری دریافت می می کنند، از پرداخت تسهیلات به بنگاه های نیازمند نوسازی خبر داد.

 • 7

سککوک، پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران با اشاره به لزوم تسهیل تعاملات تجاری داخلی و بین المللی در کشور، سککوک را پلتفرمی کارآمد برای توسعه فضای کسب و کار عنوان کردند.

 • 5

بیمه زندگی خاورمیانه ۸۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه زندگی خاورمیانه با حضور سهامداران، نمایندگان بیمه مرکزی و سازمان بورس برگزار شد و اعضا با تقسیم ۸۰ ریال سود به ازای هر سهم موافقت کردند.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک اقتصادنوین (شرکت سهامی عام) برای انتخاب اعضای هیات مدیره، راس ساعت ۱۶ دوشنبه ۹۸.۰۴.۳۱ برگزار می شود.

 • 7

تسهیلات ارزان قیمت و قرض‌الحسنه بانک اقتصادنوین ویژه دارندگان POS

بانک اقتصادنوین پس از معرفی طرح "صبا ۱" مختص خانوارها و فعالان اقتصادی، طرح "صبا ۲" را به دارندگان پایانه‌های فروش (POS) این بانک تقدیم کرد.

 • 7

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک اقتصادنوین برای بررسی عملکرد سال مالی منتهی به ۱۳۹۷.۱۲.۲۹، راس ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۳۱ تیرماه در محل مجموعه سالن‌های همایش‌ و مراسم صدرا برگزار می شود.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 7

وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکی

بانک مرکزی اعلام کرد: وصول و بررسی صورتهای مالی و گزارش حسابرس، شرط برگزاری مجامع بانکها است.

 • 6