جزئیات مذاکراه ایران و روسیه در 6بند

جزئیات مذاکراه ایران و روسیه در 6بند

علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با «ماکسیم توپیلین» وزیر کار و حمایت اجتماعی در زمینه بیمه ، تامین اجتماعی، روابط کار، توسعه اشتغال و مهاجرت نیروی کار، آموزش های حرفه ای تخصصی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه (بینا) ، به نقل از خبرگزاری تسنیم،«ماکسیم توپیلین» وزیر کار و حمایت اجتماعی روسیه به دعوت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان از 18 آبان 1394 برای یک دیدار دو روزه به تهران آمده است.

 بعد ازظهر امروز در دیدار علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با ماکسیم توپیلین وزیرکار، تامین اجتماعی فدراسیون روسیه یادداشت تفاهم نامه ای درباره روابط کاری با ایران به امضا رسید.

ربیعی در این دیدار گفت:طی 2 سال اخیر دستاوردهای خوبی درباره مشاغل سخت، مشاغل حمایتی، مشاغل خرد به دست آوردیم. اگر موافق باشید می توانیم در زمینه تبادل دانش و آموزش‌ فنی و حرفه ای موفق با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

 وی با اشاره به اینکه اعزام نیروی کار به خارج از کشور بر عهده ایران است اظهار داشت:خط اعتبار 5 میلیارد دلاری در حوزه های مختلف و زیرساختیموجب خواهد شد تا روابط اقتصادی و پروژه های زیربنایی طرفین گسترش پیدا کند.

 ربیعی با بیان اینکه آمادگی همکاری برای پایداری صندوق ها و تأمین اجتماعی داریم گفت:در زمینه این صندوق‌ها می تواین همکاری مشترک و تبادل نظر  داشته باشیم. از دیگر مباحثی که می توانیم همفکری داشته باشیم بحث همکاری کارگران و بازنشستگان است.

 وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارگران ایرانی خارج از کشور آمادگی همکاری در زمینه سیمان، کشاورزی، کاشی و سرامیک،نفت را دارند گفت:این وزارتخانه طراحی جذب 30 میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور را برای اجرای پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری در مناطق مختلف کشور در دستور کار دارد.

 وی با بیان اینکه به تمام کارگران در سراسر کشور حساسیت داریم افزود: سرمایه های بسیار زیادی در اختیار ایرانیان مقیم خارج از کشور وجود دارد که با جلب اعتماد و ایجاد مشوق های لازم از شما می توان زمینه بازگشت این منابع مالی و مشارکت این افراد را در اجرای طرح های بزرگ اقتصادی فراهم کرد. که اگر سود طرح های اقتصادی به جیب کارگران ایرانی برود، دعای خیر کارگران ایرانی نصیب شما خواهد شد.

ربیعی بیان کرد: از دیگر زمینه هایی که می‌توانیم با روسیه همکاری  داشته باشیم در زمینه کارآفرینی و مشاغل خرد و کوچک و بنگاه‌های کوچک و محل‌گرایی است. این وزارتخانه در این زمینه اقدامات خوبی را  انجام داده است و تجارب بسیار خوبی کسب کرده‌ایم. قرار است یادداشت تفاهم نامه ای را با روسیه به امضا برسانیم که  براساس این یادداشت تفاهم دو کشور در زمینه بیمه و تامین اجتماعی روابط کار، توسعه اشتغال و مهاجرت نیروی کار، آموزش های حرفه ای تخصصی، همکاری خواهند کرد.

وی به سقوط هواپیمای روسی در مصر اشاره کرد و گفت: ما همواره در مباحث استراتژیک با یکدیگر اشتراک داریم  و در شرایطی که ظلم آفرینی‌های آمریکا در منطقه فزونی گرفته است باید در مورد مسئله تروریسم موانع مشترک خود را حفظ کنیم. به نظر ما سقوط هواپیمای روسی در مصر کار تروریسم است که با شما ابراز همدردی می‌کنیم.

* سیستم کنترل مشاغل در دست اقدام

در ادامه این دیدارماکسیم توپیلین وزیر کار و حمایت اجتماعی با اشاره به اینکه تفاهم نامه امروز می‌تواندنقش موثری در زمینه شکل‌گیری روابط مطلوب داشته باشد گفت:  از جله راه‌کارهایی که برای تقویت نیروی کار در کشورمان دنبال می کنیم. بحث تقویت معولان است.

 وی ادامه داد: معتقد هستیم که معولان باید مانند افراد عادی در جامعه زندگی و از تمام حقوق شهروندی و اجتماعی بهره‌مند باشند.  از دیگر اقدامات ما تقویت توانمندی پرسنل و بازنشستگان است.

 ماکسیم توپیلین با بحث آموزش‌های فنی و حرفه ای در ایران اشاره کرد و گفت:کارفرمایان باید بدانند چه توانمندی هایی را از نیروی کار خود خواستارند و آموزش‌های فنی و حرفه ای پس از آن می‌تواند در جهت تقویت نیروی کار موثر واقع شود.

وزیرکار روسیه  بیان کرد: در 3سال گذشته وزارت کار روسیه 600 سند در خصوص استاندارد نیروی کار را با همکاری کارفرمایان و اتحادیه اصناف تهیه کرد تا کارفرمایان بتوانند متناسب با نیاز خود نیروی مورد نظر را جذب کنند و توانایی نیروی کار را تقویت کنند.

 وی  با تأکید بر اینکه به دنبال اصلاح استانداردهای بین المللی در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای هستیم گفت:با توجه به اینکه ایران در بحث آموزش فنی و حرفه ای موثر عمل کرده است. در حوزه استاندارهای آموزش های فنی و حرفه ای می توانیم همکاری لازم را داشته باشیم.

 ماکسیم توپیلین با اشاره به گسترش کارآفرینی در مشاغل خانگی در ایران اظهار داشت:این مورد از مصادیقی است که مد نظر  است. اما از دیگر مباحثی که بارها در کشور ما مورد توجه قرار گرفته است، مشکلاتی است که کارگران در محیط کار دارند، در برخی از محیط‌های کارشاهد عدم پرداخت حق بیمه کارگران هستیم که به دلیل نبود نیروی بازرس کافی این مشکلات معمولاً وجود دارد. اکنون به دنبال این هستیم که راه‌کاری برای حل این معضل پیدا کنیم. البته بخشی از مشکلات در این زمینه با اصلاح استاندارهای بین المللی در حوزه آموزش برطرف می‌شود.

 وی با تأکید بر اینکه از دیگر مباحث مهم در کشور ما این است که حمایت های خود را از افرادی که در کارهای غیر رسمی فعالیت می کنند بیشتر کنیم بیان کرد:ما تنها به حل این مسائل کمک نمی کنیم بلکه به گونه ای روابط را تنظیم می‌کنیم که تمام کارگران و کارفرمایان در مسیر قانون فعالیت کنند.

وزیرکار روسیه گفت: شما در بیان مشکلات به این اشاره کردید که گاهی نمی دانید یک کارگر در چند شغل فعالیت دارد. این موضوع مشکل کشور ما نیز است. تنها مسئله ای که می تواند بخشی از مشکلات ما در  این زمینه را حل کند سیستم پرداختی‌های بیمه و بازنشستگی است. اما قصد داریم سیستم کنترل مشاغل را اصلاح کنیم. به جای اینکه بازرسی های بیش از حد داشته باشیم به دنبال این هستیم که سیستم کنترل مشاغل را تقویت کنیم.

 وی با تأکید بر اینکه ایران و روسیه باید در مبارزه با تروریسم همکاری خود را حفظ کند گفت:از ابراز همدردی ایران با سقوط هواپیمای روسی تشکر می‌کنم. اما در حال حاضر نمی‌توان قضاوت کنم علت اصلی سقوط هواپیما چه بوده است. کارشناسان روسی تا چند روز آینده علت دقیق را اعلام خواهند کرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت دلار امروز ۱۵ اسفند ۹۸ به ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) در جریان معاملات امروز دوشنبه، ۱۹ اسفند ۹۸ صرافی‌های بانکی به ۱۵۲۰۰ تومان رسید.

 • 119

سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان شد

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از افزایش سقف کارت به کارت به ۱۰ میلیون تومان در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک خبر داد.

 • 94

دادوستد ۱۵۱ هزار میلیارد تومانی بورس کالا در ۱۱ ماه

کارنامه عملکرد ۱۱ ماه گذشته بورس کالا در حالی منتشر شد که آمارها از ثبت ارزش معاملاتی بیش از ۱۵۱ هزار و ۹۳۰ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان در بازارهای فیزیکی، مشتقه و نیز بازار مالی حکایت دارد.

 • 71

راه‌اندازی نسخه اول سامانه ماهرسان/ تشریح مشوق‌ها و دیگر امکانات

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح از راه‌اندازی نسخه اول این سامانه در روز ولادت امام علی (ع) خبر داد.

 • 259

ریزش ۱۰۰۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس اوراق بهادار تهران با ریزشی بیش از ۱۰۰۰۰ واحدی به کانال ۵۳۸ واحدی عقبگرد کرد.

 • 72

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 54

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 56

ارزهای مجازی با سقوط نفت ۲۱میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد

بازار ارز مجازی به دنبال سقوط قیمت نفت و سقوط سهام فرو ریخت و باعث شد ۲۱.۵۸ میلیارد دلار از ارزش ارزهای مجازی تنها ظرف چند ساعت بر باد برود.

 • 192

با «نشان پرداخت» مقابل کرونا بایستید!

در روزهایی که ویروس کرونا به شدت سلامت عموم مردم را تهدید می کند، لمس کردن اشیای آلوده از جمله کارت های بانکی و دستگاه های کارتخوان می تواند یکی از ساده ترین عوامل انتقال این ویروس باشد.

 • 165

پیام تبریک مدیرعامل پست‌بانک‌ به مناسبت ولادت حضرت علی‌ (ع)

مدیرعامل پست‌بانک‌ ولادت با سعادت امیرمؤمنان حضرت علی‌ (ع) و روزمرد را تبریک گفت.

 • 89

۲۰ میلیون بسته دستکش در مرحله ترخیص از گمرک/ ۳۳۰ هزار دلار مواد ضدعفونی وارد شد

ناظر گمرکات استان هرمزگان از طی شدن فرایند ترخیص ۲۰ میلیون دستکش و نیز مواد ضدعفونی کننده از گمرک استان خبر داد.

 • 75

قیمت سکه طرح جدید ۱۷ اسفند ۹۸ به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ در جریان معاملات بازار آزاد تهران به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید.

 • 186

توصیه‌های بانک رفاه برای مقابله با ویروس کرونا

پزشک معتمد بانک رفاه کارگران در پاسخ به پرسش هایی مبنی بر اینکه علائم ویروس کرونا چیست و چگونه باید با آن مقابله کنیم گفت: علائم ویروس کرونا بسیار شبیه به سرماخوردگی و آنفلوانزا است.

 • 63

تداوم رشد بانکداری اسلامی در عربستان

ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی عربستان سعودی در پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ به ۱۷۶ میلیارد دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۶٫۵ درصدی را تجربه نموده است.

 • 58

روسیه توافق کاهش تولید اوپک را رد کرد/ قیمت نفت ۳ درصد سقوط کرد

پس از گزارشاتی که نشان داد روسیه توافق اوپک برای کاهش بیشتر تولید نفت را رد کرده است، قیمت نفت تا ۳ درصد سقوط کرد.

 • 88

عرضه صکوک اجاره ۷۵۰۰ میلیارد ریالی

با مجوز سازمان بورس، صکوک اجاره ۷,۵۰۰ میلیارد ریالی منتشر می شود.

 • 61

دو میلیون تن ذرت در بنادر، چشم انتظار تأمین ارز برای ترخیص

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور گفت: ۲ میلیون تن ذرت به منظور تأمین نیاز صنایع وابسته، وارد کشورشده؛ اما به دلیل عدم تأمین ارز در بنادر رسوب شده اند.

 • 66

جزییات عرضه بلوک ۱۷ درصدی بیمه البرز در بورس

بلوک ۱۷.۳۴ درصدی بیمه البرز به قیمت پایه هر سهم ۵۲۱۷ ریال، فردا (چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۸) در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

 • 74

ساعت معاملات بورس کالا تغییر کرد

بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ساعت خاتمه معاملات گواهی سپرده کالایی، صندوق‌ها، قراردادهای آتی و اختیار معامله تا اطلاع ثانوی تغییر کرد.

 • 60