جزئیات مذاکراه ایران و روسیه در 6بند

جزئیات مذاکراه ایران و روسیه در 6بند

علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با «ماکسیم توپیلین» وزیر کار و حمایت اجتماعی در زمینه بیمه ، تامین اجتماعی، روابط کار، توسعه اشتغال و مهاجرت نیروی کار، آموزش های حرفه ای تخصصی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه (بینا) ، به نقل از خبرگزاری تسنیم،«ماکسیم توپیلین» وزیر کار و حمایت اجتماعی روسیه به دعوت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان از 18 آبان 1394 برای یک دیدار دو روزه به تهران آمده است.

 بعد ازظهر امروز در دیدار علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با ماکسیم توپیلین وزیرکار، تامین اجتماعی فدراسیون روسیه یادداشت تفاهم نامه ای درباره روابط کاری با ایران به امضا رسید.

ربیعی در این دیدار گفت:طی 2 سال اخیر دستاوردهای خوبی درباره مشاغل سخت، مشاغل حمایتی، مشاغل خرد به دست آوردیم. اگر موافق باشید می توانیم در زمینه تبادل دانش و آموزش‌ فنی و حرفه ای موفق با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

 وی با اشاره به اینکه اعزام نیروی کار به خارج از کشور بر عهده ایران است اظهار داشت:خط اعتبار 5 میلیارد دلاری در حوزه های مختلف و زیرساختیموجب خواهد شد تا روابط اقتصادی و پروژه های زیربنایی طرفین گسترش پیدا کند.

 ربیعی با بیان اینکه آمادگی همکاری برای پایداری صندوق ها و تأمین اجتماعی داریم گفت:در زمینه این صندوق‌ها می تواین همکاری مشترک و تبادل نظر  داشته باشیم. از دیگر مباحثی که می توانیم همفکری داشته باشیم بحث همکاری کارگران و بازنشستگان است.

 وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارگران ایرانی خارج از کشور آمادگی همکاری در زمینه سیمان، کشاورزی، کاشی و سرامیک،نفت را دارند گفت:این وزارتخانه طراحی جذب 30 میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور را برای اجرای پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری در مناطق مختلف کشور در دستور کار دارد.

 وی با بیان اینکه به تمام کارگران در سراسر کشور حساسیت داریم افزود: سرمایه های بسیار زیادی در اختیار ایرانیان مقیم خارج از کشور وجود دارد که با جلب اعتماد و ایجاد مشوق های لازم از شما می توان زمینه بازگشت این منابع مالی و مشارکت این افراد را در اجرای طرح های بزرگ اقتصادی فراهم کرد. که اگر سود طرح های اقتصادی به جیب کارگران ایرانی برود، دعای خیر کارگران ایرانی نصیب شما خواهد شد.

ربیعی بیان کرد: از دیگر زمینه هایی که می‌توانیم با روسیه همکاری  داشته باشیم در زمینه کارآفرینی و مشاغل خرد و کوچک و بنگاه‌های کوچک و محل‌گرایی است. این وزارتخانه در این زمینه اقدامات خوبی را  انجام داده است و تجارب بسیار خوبی کسب کرده‌ایم. قرار است یادداشت تفاهم نامه ای را با روسیه به امضا برسانیم که  براساس این یادداشت تفاهم دو کشور در زمینه بیمه و تامین اجتماعی روابط کار، توسعه اشتغال و مهاجرت نیروی کار، آموزش های حرفه ای تخصصی، همکاری خواهند کرد.

وی به سقوط هواپیمای روسی در مصر اشاره کرد و گفت: ما همواره در مباحث استراتژیک با یکدیگر اشتراک داریم  و در شرایطی که ظلم آفرینی‌های آمریکا در منطقه فزونی گرفته است باید در مورد مسئله تروریسم موانع مشترک خود را حفظ کنیم. به نظر ما سقوط هواپیمای روسی در مصر کار تروریسم است که با شما ابراز همدردی می‌کنیم.

* سیستم کنترل مشاغل در دست اقدام

در ادامه این دیدارماکسیم توپیلین وزیر کار و حمایت اجتماعی با اشاره به اینکه تفاهم نامه امروز می‌تواندنقش موثری در زمینه شکل‌گیری روابط مطلوب داشته باشد گفت:  از جله راه‌کارهایی که برای تقویت نیروی کار در کشورمان دنبال می کنیم. بحث تقویت معولان است.

 وی ادامه داد: معتقد هستیم که معولان باید مانند افراد عادی در جامعه زندگی و از تمام حقوق شهروندی و اجتماعی بهره‌مند باشند.  از دیگر اقدامات ما تقویت توانمندی پرسنل و بازنشستگان است.

 ماکسیم توپیلین با بحث آموزش‌های فنی و حرفه ای در ایران اشاره کرد و گفت:کارفرمایان باید بدانند چه توانمندی هایی را از نیروی کار خود خواستارند و آموزش‌های فنی و حرفه ای پس از آن می‌تواند در جهت تقویت نیروی کار موثر واقع شود.

وزیرکار روسیه  بیان کرد: در 3سال گذشته وزارت کار روسیه 600 سند در خصوص استاندارد نیروی کار را با همکاری کارفرمایان و اتحادیه اصناف تهیه کرد تا کارفرمایان بتوانند متناسب با نیاز خود نیروی مورد نظر را جذب کنند و توانایی نیروی کار را تقویت کنند.

 وی  با تأکید بر اینکه به دنبال اصلاح استانداردهای بین المللی در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای هستیم گفت:با توجه به اینکه ایران در بحث آموزش فنی و حرفه ای موثر عمل کرده است. در حوزه استاندارهای آموزش های فنی و حرفه ای می توانیم همکاری لازم را داشته باشیم.

 ماکسیم توپیلین با اشاره به گسترش کارآفرینی در مشاغل خانگی در ایران اظهار داشت:این مورد از مصادیقی است که مد نظر  است. اما از دیگر مباحثی که بارها در کشور ما مورد توجه قرار گرفته است، مشکلاتی است که کارگران در محیط کار دارند، در برخی از محیط‌های کارشاهد عدم پرداخت حق بیمه کارگران هستیم که به دلیل نبود نیروی بازرس کافی این مشکلات معمولاً وجود دارد. اکنون به دنبال این هستیم که راه‌کاری برای حل این معضل پیدا کنیم. البته بخشی از مشکلات در این زمینه با اصلاح استاندارهای بین المللی در حوزه آموزش برطرف می‌شود.

 وی با تأکید بر اینکه از دیگر مباحث مهم در کشور ما این است که حمایت های خود را از افرادی که در کارهای غیر رسمی فعالیت می کنند بیشتر کنیم بیان کرد:ما تنها به حل این مسائل کمک نمی کنیم بلکه به گونه ای روابط را تنظیم می‌کنیم که تمام کارگران و کارفرمایان در مسیر قانون فعالیت کنند.

وزیرکار روسیه گفت: شما در بیان مشکلات به این اشاره کردید که گاهی نمی دانید یک کارگر در چند شغل فعالیت دارد. این موضوع مشکل کشور ما نیز است. تنها مسئله ای که می تواند بخشی از مشکلات ما در  این زمینه را حل کند سیستم پرداختی‌های بیمه و بازنشستگی است. اما قصد داریم سیستم کنترل مشاغل را اصلاح کنیم. به جای اینکه بازرسی های بیش از حد داشته باشیم به دنبال این هستیم که سیستم کنترل مشاغل را تقویت کنیم.

 وی با تأکید بر اینکه ایران و روسیه باید در مبارزه با تروریسم همکاری خود را حفظ کند گفت:از ابراز همدردی ایران با سقوط هواپیمای روسی تشکر می‌کنم. اما در حال حاضر نمی‌توان قضاوت کنم علت اصلی سقوط هواپیما چه بوده است. کارشناسان روسی تا چند روز آینده علت دقیق را اعلام خواهند کرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

کلینیک سینا مهر تحت پوشش بیمه آتش سوزی بیمه آسیا قرار دارد

بیمه آسیا خسارت آتش سوزی ساختمان، تاسیسات و تجهیزات اداری و پزشکی کلینیک سینا مهر را تا سقف تعهدات بیمه نامه پرداخت می‌کند.

 • 14

دسترسی مجدد به مرکز ارتباط با مشتریان بانک رفاه کارگران برقرار شد

دسترسی مجدد مشتریان به مرکز ارتباط با مشتریان این بانک فراهم شده و مشتریان می توانند خدمات خود را دریافت کنند.

 • 18

سامانه کارت پرداخت بانک رفاه کارگران در روز جمعه ارتقا می یابد

روابط عمومی بانک رفاه کارگران از ارتقای سامانه کارت پرداخت به منظور افزایش ظرفیت سامانه در روز جمعه خبر داد.

 • 18

تجارت خارجی ایران با اوراسیا به بیش از ۲.۴ میلیارد دلار رسید

میزان تجارت خارجی ایران با اتحادیه اوراسیا با اجرای موافقت نامه تجارت ترجیحی تا پایان خرداد از حیث ارزش به دو میلیارد و۴۱۷ میلیون و۸۳۰ هزارو ۳۲ دلار و از لحاظ وزنی به۶میلیون و ۸۷۳ هزار و ۵۹۲ تن رسید.

 • 23

جزییات پیاده‌سازی گمرک هوشمند

رییس کل گمرک ایران جزییاتی از برنامه گمرک الکترونیک و پیاده سازی گمرک هوشمند را تشریح کرد.

 • 4

اطلاعیه مهم درباره تغییر دامنه نوسان صندوق ETF‌ها

دامنه نوسان روزانه صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله سهامی و مختلط در بورس تهران از روز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

 • 24

افتتاح و بهره برداری از ساختمان جدید شعبه بانک صنعت و معدن سبزوار

ساختمان جدید شعبه بانک صنعت و معدن سبزوار با حضور مسؤلان استانی و شهرستانی و به صورت ارتباط برخط با مدیرعامل این بانک به افتتاح و بهره برداری رسید.

 • 20

تقدیر وزیر اقتصاد از تلاش های بانک ملی ایران در پذیره نویسی ETF

وزیر اقتصاد از تلاش های بی وقفه بانک ملی ایران در پذیره نویسی ETF و خدمات رسانی به مردم و مشتریان تقدیر کرد.

 • 23

بزرگ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و خصوصی تاسیس می‌شود

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ‌از اخذ موافقت با تاسیس بزرگ‌ترین صندوق‌های ‌سرمایه‌گذاری جسورانه و خصوصی در بازار سرمایه خبر داد.

 • 18

انتشار ۱۰ هزار میلیارد ریالی اوراق سلف «فولاد»

عرضه اولیه یک هزار میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه با هدف تأمین سرمایه در گردش شرکت با مشارکت تامین سرمایه بانک ملت روز شنبه ۱۴تیرماه در بورس کالا انجام می شود.

 • 18

ادامه سقف شکنی بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۶۶۰۰۰ واحدی علاوه بر سقف شکنی مجدد در آخرین روز معاملاتی هفته جاری به یک میلیون و ۶۱۲ هزار و ۸۸۲ واحد رسید.

 • 20

گمرک مرزبان اقتصادی است اما ابزار اجرای آن را ندارد

رئیس کل گمرک ایران از ایجاد شبکه‌ای از فعالان اقتصادی شناسنامه‌دار برای حمایت از تولید و تسهیل تجارت خبر داد.

 • 3

پتروشیمی بندر امام در راه بازار سهام

سهام شرکت پتروشیمی بندر امام امسال به بازار سرمایه عرضه می‌شود.

 • 15

آغاز دوره معاملاتی قرارداد اختیار معامله سهام بانک پارسیان

بورس تهران با صدور اطلاعیه از آغاز دوره معاملاتی قرارداد های اختیار معامله خرید و فروش سهام بانک‌پارسیان‌ (وپارس) برای سررسید مهرماه ۱۳۹۹ در بازار مشتقه بورس اوراق بهادار تهران خبر داد.

 • 22

درج نماد «آبادا» در بورس

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه از درج نماد «آبادا» در تالار شیشه ای خبر داد.

 • 18

جایگاه مطلوب «ابزارهای پذیرش» بانک ملی ایران در گزارش شاپرک

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) در گزارش اردیبهشت ماه خود اعلام کرده است که بانک ملی ایران در بررسی عملکرد عمده ابزارهای پذیرش جایگاه های مطلوبی در اختیار دارد.

 • 17

۷۰ درصد از تسهیلات اگزیم بانک در اختیار بخش صنعت و معدن

معاون اداره صادرات کالای اگزیم بانک کشور اعلام کرد: بالغ بر ۷۰ درصد تسهیلات اعطایی طی سال ۹۸ به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته که این رقم نسبت به سال گذشته از رشد مثبت برخوردار بوده است.

 • 17

بازار سرمایه جایگزینی مناسب برای جذب نقدینگی

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: به دلیل تورم بالا در سایر بازارها و نقدشوندگی پایین آنها، بازار سرمایه می‌تواند جایگزین مناسبی برای سرمایه و نقدینگی افسارگسیخته جامعه باشد.

 • 5

معامله آپارتمان در بورس املاک و مستغلات

مدیرعامل بورس تهران گفت: یکی از اهداف بورس جدید، سرمایه‌گذاری و پس انداز سالانه در بخش مسکن به صورت متری خواهد بود.

 • 17

ورود به درگاه‌های اینترنتی پست بانک دو عامله شد

رییس اداره‌کل بانکداری الکترونیک پست‌بانک‌ایران اعلام کرد: در راستای افزایش ضریب امنیتی درگاه‌های اینترنتی، ورود به سامانه اینترنت این بانک دو عامله شد.

 • 29