جزئیات مذاکراه ایران و روسیه در 6بند

جزئیات مذاکراه ایران و روسیه در 6بند

علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با «ماکسیم توپیلین» وزیر کار و حمایت اجتماعی در زمینه بیمه ، تامین اجتماعی، روابط کار، توسعه اشتغال و مهاجرت نیروی کار، آموزش های حرفه ای تخصصی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه (بینا) ، به نقل از خبرگزاری تسنیم،«ماکسیم توپیلین» وزیر کار و حمایت اجتماعی روسیه به دعوت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان از 18 آبان 1394 برای یک دیدار دو روزه به تهران آمده است.

 بعد ازظهر امروز در دیدار علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با ماکسیم توپیلین وزیرکار، تامین اجتماعی فدراسیون روسیه یادداشت تفاهم نامه ای درباره روابط کاری با ایران به امضا رسید.

ربیعی در این دیدار گفت:طی 2 سال اخیر دستاوردهای خوبی درباره مشاغل سخت، مشاغل حمایتی، مشاغل خرد به دست آوردیم. اگر موافق باشید می توانیم در زمینه تبادل دانش و آموزش‌ فنی و حرفه ای موفق با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

 وی با اشاره به اینکه اعزام نیروی کار به خارج از کشور بر عهده ایران است اظهار داشت:خط اعتبار 5 میلیارد دلاری در حوزه های مختلف و زیرساختیموجب خواهد شد تا روابط اقتصادی و پروژه های زیربنایی طرفین گسترش پیدا کند.

 ربیعی با بیان اینکه آمادگی همکاری برای پایداری صندوق ها و تأمین اجتماعی داریم گفت:در زمینه این صندوق‌ها می تواین همکاری مشترک و تبادل نظر  داشته باشیم. از دیگر مباحثی که می توانیم همفکری داشته باشیم بحث همکاری کارگران و بازنشستگان است.

 وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارگران ایرانی خارج از کشور آمادگی همکاری در زمینه سیمان، کشاورزی، کاشی و سرامیک،نفت را دارند گفت:این وزارتخانه طراحی جذب 30 میلیارد دلار سرمایه ایرانیان خارج از کشور را برای اجرای پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری در مناطق مختلف کشور در دستور کار دارد.

 وی با بیان اینکه به تمام کارگران در سراسر کشور حساسیت داریم افزود: سرمایه های بسیار زیادی در اختیار ایرانیان مقیم خارج از کشور وجود دارد که با جلب اعتماد و ایجاد مشوق های لازم از شما می توان زمینه بازگشت این منابع مالی و مشارکت این افراد را در اجرای طرح های بزرگ اقتصادی فراهم کرد. که اگر سود طرح های اقتصادی به جیب کارگران ایرانی برود، دعای خیر کارگران ایرانی نصیب شما خواهد شد.

ربیعی بیان کرد: از دیگر زمینه هایی که می‌توانیم با روسیه همکاری  داشته باشیم در زمینه کارآفرینی و مشاغل خرد و کوچک و بنگاه‌های کوچک و محل‌گرایی است. این وزارتخانه در این زمینه اقدامات خوبی را  انجام داده است و تجارب بسیار خوبی کسب کرده‌ایم. قرار است یادداشت تفاهم نامه ای را با روسیه به امضا برسانیم که  براساس این یادداشت تفاهم دو کشور در زمینه بیمه و تامین اجتماعی روابط کار، توسعه اشتغال و مهاجرت نیروی کار، آموزش های حرفه ای تخصصی، همکاری خواهند کرد.

وی به سقوط هواپیمای روسی در مصر اشاره کرد و گفت: ما همواره در مباحث استراتژیک با یکدیگر اشتراک داریم  و در شرایطی که ظلم آفرینی‌های آمریکا در منطقه فزونی گرفته است باید در مورد مسئله تروریسم موانع مشترک خود را حفظ کنیم. به نظر ما سقوط هواپیمای روسی در مصر کار تروریسم است که با شما ابراز همدردی می‌کنیم.

* سیستم کنترل مشاغل در دست اقدام

در ادامه این دیدارماکسیم توپیلین وزیر کار و حمایت اجتماعی با اشاره به اینکه تفاهم نامه امروز می‌تواندنقش موثری در زمینه شکل‌گیری روابط مطلوب داشته باشد گفت:  از جله راه‌کارهایی که برای تقویت نیروی کار در کشورمان دنبال می کنیم. بحث تقویت معولان است.

 وی ادامه داد: معتقد هستیم که معولان باید مانند افراد عادی در جامعه زندگی و از تمام حقوق شهروندی و اجتماعی بهره‌مند باشند.  از دیگر اقدامات ما تقویت توانمندی پرسنل و بازنشستگان است.

 ماکسیم توپیلین با بحث آموزش‌های فنی و حرفه ای در ایران اشاره کرد و گفت:کارفرمایان باید بدانند چه توانمندی هایی را از نیروی کار خود خواستارند و آموزش‌های فنی و حرفه ای پس از آن می‌تواند در جهت تقویت نیروی کار موثر واقع شود.

وزیرکار روسیه  بیان کرد: در 3سال گذشته وزارت کار روسیه 600 سند در خصوص استاندارد نیروی کار را با همکاری کارفرمایان و اتحادیه اصناف تهیه کرد تا کارفرمایان بتوانند متناسب با نیاز خود نیروی مورد نظر را جذب کنند و توانایی نیروی کار را تقویت کنند.

 وی  با تأکید بر اینکه به دنبال اصلاح استانداردهای بین المللی در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای هستیم گفت:با توجه به اینکه ایران در بحث آموزش فنی و حرفه ای موثر عمل کرده است. در حوزه استاندارهای آموزش های فنی و حرفه ای می توانیم همکاری لازم را داشته باشیم.

 ماکسیم توپیلین با اشاره به گسترش کارآفرینی در مشاغل خانگی در ایران اظهار داشت:این مورد از مصادیقی است که مد نظر  است. اما از دیگر مباحثی که بارها در کشور ما مورد توجه قرار گرفته است، مشکلاتی است که کارگران در محیط کار دارند، در برخی از محیط‌های کارشاهد عدم پرداخت حق بیمه کارگران هستیم که به دلیل نبود نیروی بازرس کافی این مشکلات معمولاً وجود دارد. اکنون به دنبال این هستیم که راه‌کاری برای حل این معضل پیدا کنیم. البته بخشی از مشکلات در این زمینه با اصلاح استاندارهای بین المللی در حوزه آموزش برطرف می‌شود.

 وی با تأکید بر اینکه از دیگر مباحث مهم در کشور ما این است که حمایت های خود را از افرادی که در کارهای غیر رسمی فعالیت می کنند بیشتر کنیم بیان کرد:ما تنها به حل این مسائل کمک نمی کنیم بلکه به گونه ای روابط را تنظیم می‌کنیم که تمام کارگران و کارفرمایان در مسیر قانون فعالیت کنند.

وزیرکار روسیه گفت: شما در بیان مشکلات به این اشاره کردید که گاهی نمی دانید یک کارگر در چند شغل فعالیت دارد. این موضوع مشکل کشور ما نیز است. تنها مسئله ای که می تواند بخشی از مشکلات ما در  این زمینه را حل کند سیستم پرداختی‌های بیمه و بازنشستگی است. اما قصد داریم سیستم کنترل مشاغل را اصلاح کنیم. به جای اینکه بازرسی های بیش از حد داشته باشیم به دنبال این هستیم که سیستم کنترل مشاغل را تقویت کنیم.

 وی با تأکید بر اینکه ایران و روسیه باید در مبارزه با تروریسم همکاری خود را حفظ کند گفت:از ابراز همدردی ایران با سقوط هواپیمای روسی تشکر می‌کنم. اما در حال حاضر نمی‌توان قضاوت کنم علت اصلی سقوط هواپیما چه بوده است. کارشناسان روسی تا چند روز آینده علت دقیق را اعلام خواهند کرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تمدید مهلت اظهارنامه صاحبان مشاغل تا ۱۵ تیر

رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور، از تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی و ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم تا ۱۵ تیر ۱۴۰۰ خبر داد.

 • 1

حمایت بانک سپه از تولیدکنندگان و اقشار آسیب‌پذیر

بانک سپه همزمان با اجرای پروژه ملی ادغام، طی سه سال اخیر نقش محوری در حمایت از واحدهای تولیدی، اقشار آسیب‌دیده و آسیب‌پذیر، رونق تولید و ایجاد اشتغال در اقتصاد کشور ایفا کرد.

 • 7

حمایت بانک توسعه تعاون از اشتغال‌زایی در استان خوزستان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: برای بررسی مشکلات اشتغال در استان خوزستان آماده همکاری با دستگاه‌های استانی هستیم.

 • 7

بدون ضامن هم می‌توانید وام بگیرید

با خدمات جدید بانک مهر ایران، برای دریافت تسهیلات نیازی به ضامن ندارید.

 • 9

افت ۲ هزار واحدی بورس آخرین روز کاری هفته

بورس تهران با افت ۲ هزار واحدی شاخص کل، معاملات هفتگی خود را به پایان رساند.

 • 6

تسهیل ایفای تعهدات ارزی

رئیس کمیته اقدام ارزی، از تسهیل ایفای تعهدات ارزی در بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات خبر داد.

 • 4

سقف تراکنش‌های بانک مسکن افزایش یافت

بانک مسکن اعلام کرد که سقف مجموع انتقال وجوه( با مبدا حساب) بانک مسکن با بهره‌گیری از رمز یک بار مصرف تا ۱۰۰ میلیون تومان(یک میلیارد ریال) افزایش یافته است.

 • 4

واریز ۷۶ هزار میلیارد ریال سهم آورده متقاضیان مسکن ملی

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۶ هزار میلیارد ریال از سهم آورده متقاضیان مسکن ملی واریز شده است، گفت: نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد ریال از این منابع مردم به پروژه‌ها اختصاص یافته است.

 • 3

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با اولویت زنان سرپرست خانوار

عضو هیات مدیره بانک مسکن از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار خبر داد.

 • 5

رشد ۱۱۳ درصدی اوراق بدهی دولتی در سال ۹۹

بر اساس آمار، عرضه اوراق بدهی دولتی به عنوان یکی از راهکارهای جذب منابع و مدیریت نقدینگی در سال گذشته افزایش یافته و عرضه سایر اوراق مالی اسلامی با نوسان همراه بوده است.

 • 2

رشد ۱۱۳ درصدی انتشار اوراق بدهی دولتی در سال ۹۹

بر اساس آمار، عرضه اوراق بدهی دولتی به عنوان یکی از راهکارهای جذب منابع و مدیریت نقدینگی در سال گذشته افزایش یافته و عرضه سایر اوراق مالی اسلامی با نوسان همراه بوده است.

 • 2

حمایت بانک کشاورزی از پرورش گل

نگاه ویژه و حمایت از پرورش گل ، به مثابه یکی از روش های افزایش درآمد های غیر نفتی و رونق اقتصادی کشور، همواره در دستور کار بانک کشاورزی قرار دارد.

 • 3

بازگشت۸۰۰ طرح راکد به چرخه تولید باحمایت بانک کشاورزی

با استفاده از حمایت‌های مالی و تمهیدات بانک کشاورزی، حدود ۸۰۰ طرح راکد و بلاتکلیف به ارزش بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال در فاصله سال‌های ۹۶ تا ۹۹ به چرخه تسهیلات و تولید بازگشته است.

 • 3

اعطای تسهیلات ارزان قیمت به کارگران نمونه استان‌های کشور

بانک رفاه کارگران در سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها " و با هدف تکریم و تجلیل از اقشار مختلف جامعه کارگری کشور، به کارگران نمونه استان‌های کشور تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌کند.

 • 8

رفت و برگشت شاخص بورس

شاخص کل بورس پس از افت ۴۴ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحدی قرار گرفت.

 • 6

افزایش قیمت سکه و دلار در بازار

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ شاهد افزایش قیمت سکه و دلار در بازار بودیم.

 • 8

حذف تدریجی پول کاغذی در مبادلات/ دوران اسکناس به پایان می‌رسد

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به کمرنگ شدن نقش پول کاغذی در برخی کشورهای جهان، معتقد است: رمزارزها چرخه نابودی پول کاغذی را تسریع می‌کنند.

 • 7

تعبیر «حباب» برای بورس اشتباه است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: زمانی که در مورد بورس و قیمت دارایی‌ها صحبت می‌شود در مورد متغیر اسمی صحبت می‌شود، در نتیجه مقایسه یک متغیر اسمی با متغیر واقعی بسیار مقایسه نادرستی است.

 • 6

پیش‌بینی رشد اقتصادی بیش از دو درصد در سال ۱۴۰۰

رئیس اتاق بازرگانی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مساله دولت بعدی مسائل اقتصادی است، اظهار کرد: براساس پیش‌بینی بانک جهانی نیز، امسال رشد اقتصادی ایران بالاتر از دو درصد خواهد بود.

 • 3

نرخ رسمی۲۱ ارز افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۱ ارز کاهش و ۱۶ ارز افزایش یافت. همچنین نرخ ۹ ارز هم بدون تغییر باقی ماند.

 • 7