توقف نماد بیمه دی ۹ ماهه شد

توقف نماد بیمه دی ۹ ماهه شد

بینا:با وجود گذشت ۹ ماه از بسته شدن نماد شرکت بیمه دی و استقرار تیم مدیریتی جدید در این شرکت همچنان نماد بیمه دی در فرابورس متوقف است.

به گزارش فارس، برخی شرکت‌های بیمه به دلیل عدم توجه به ارزیابی ریسک و اعلام نرخ‌های غیرفنی در بیمه‌نامه‌های مختلف وارد رقابتی ناسالم با یکدیگر شده‌اند و همین مسئله موجب شده تا به تدریج شرکت به سمت کاهش توانگری مالی و عدم پرداخت به موقع خسارات و ایفای ناقص تعهداتش حرکت کند.

شرکت بیمه دی در دو سال اخیر به دلیل برخی مشکلات مدیریتی و همچنین انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی درمان با بازنشستگان تامین اجتماعی با مشکلات فراوانی روبرو شد و بیمه‌گذاران را هم با دردسرهای زیادی مواجه کرد؛ البته این قرارداد میراث مدیران اسبق این شرکت بود اما آثار ناگوار آن برای بیمه‌گذاران و سهامداران شرکت تاکنون هم باقی است.

در سال قبل و بعد از مطرح شدن زمزمه‌های رفتن علی‌حسینی مدیرعامل سابق این شرکت در آذرماه، وضعیت این شرکت در بورس نامناسب شد تا اینکه در واپسین روزهای حضور علی‌حسینی در بیمه دی یعنی 30 آذرماه نماد مربوط به آن در بازار فرابورس متوقف شد.

این وضعیت ادامه داشت تا اینکه بالاخره در 18 دی‌ماه سال 92 ، مجید بختیاری به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد و نوید بهبود وضعیت و ایفای تعهدات شرکت در قبال بیمه‌گذاران را داد.

مدیرعامل بیمه دی 40 روز پیش در این باره به خبرنگار فارس گفت: تعداد کمی از بیمه‌گذاران تامین اجتماعی باقی مانده‌اند که به تدریج مشکلشان حل میشود و طبق برنامه‌ای که داریم تا یک ماه و نیم آینده موضوع پرداخت خسارت بازنشستگان را خاتمه می‌دهیم و از این پس در ارزیابی و پذیرش ریسک با حساسیت بیشتری رفتار می‌کنیم.

با این وجود نماد بیمه دی در فرابورس پس از گذشت حدود 9 ماه همچنان متوقف است و اداره نظارت بر ناشران فرابورسی روز گذشته در گزارشی درباره علت توقف و اقدامات این اداره اعلام کرد: پیگیری‌های مکرر از جمله مکاتبات 121.48090 مورخ 92.6.25، 121.229534 مورخ 93.4.26، 121.242643 مورخ 92.8.13 و جلسات برگزار شده به تاریخ‌های 92.8.15، 92.12.5 و 93.3.28 متأسفانه تاکنون منتج به نتیجه نشده است. لازم به ذکر است پرونده شرکت در کمیته تخلفات در دست بررسی است.

گزارش فرابورس اضافه می‌کند: مواردی که باید توسط شرکت ارائه شود و علی‌رغم پیگیری‌های مکرر تاکنون ارسال نشده است شامل اطلاعات سالیانه 92، پیش‌بینی حسابرسی شده سال مالی 93 و آخرین عملکرد واقعی سال مالی 93 است.

حال باید دید مدیرعامل و هیأت مدیره این شرکت چه تصمیمی برای رفع این نواقص خواهند گرفت و چه زمانی به این دغدغه سهامداران و بیمه‌گذاران پایان می‌دهند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 41

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 44

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 51

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 48

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 32

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 39

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 31

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 40

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 44

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 38

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 43

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 37

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 43

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 38

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 35

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 35

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 64

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 48

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 42

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 39