توقف نماد بیمه دی ۹ ماهه شد

توقف نماد بیمه دی ۹ ماهه شد

بینا:با وجود گذشت ۹ ماه از بسته شدن نماد شرکت بیمه دی و استقرار تیم مدیریتی جدید در این شرکت همچنان نماد بیمه دی در فرابورس متوقف است.

به گزارش فارس، برخی شرکت‌های بیمه به دلیل عدم توجه به ارزیابی ریسک و اعلام نرخ‌های غیرفنی در بیمه‌نامه‌های مختلف وارد رقابتی ناسالم با یکدیگر شده‌اند و همین مسئله موجب شده تا به تدریج شرکت به سمت کاهش توانگری مالی و عدم پرداخت به موقع خسارات و ایفای ناقص تعهداتش حرکت کند.

شرکت بیمه دی در دو سال اخیر به دلیل برخی مشکلات مدیریتی و همچنین انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی درمان با بازنشستگان تامین اجتماعی با مشکلات فراوانی روبرو شد و بیمه‌گذاران را هم با دردسرهای زیادی مواجه کرد؛ البته این قرارداد میراث مدیران اسبق این شرکت بود اما آثار ناگوار آن برای بیمه‌گذاران و سهامداران شرکت تاکنون هم باقی است.

در سال قبل و بعد از مطرح شدن زمزمه‌های رفتن علی‌حسینی مدیرعامل سابق این شرکت در آذرماه، وضعیت این شرکت در بورس نامناسب شد تا اینکه در واپسین روزهای حضور علی‌حسینی در بیمه دی یعنی 30 آذرماه نماد مربوط به آن در بازار فرابورس متوقف شد.

این وضعیت ادامه داشت تا اینکه بالاخره در 18 دی‌ماه سال 92 ، مجید بختیاری به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد و نوید بهبود وضعیت و ایفای تعهدات شرکت در قبال بیمه‌گذاران را داد.

مدیرعامل بیمه دی 40 روز پیش در این باره به خبرنگار فارس گفت: تعداد کمی از بیمه‌گذاران تامین اجتماعی باقی مانده‌اند که به تدریج مشکلشان حل میشود و طبق برنامه‌ای که داریم تا یک ماه و نیم آینده موضوع پرداخت خسارت بازنشستگان را خاتمه می‌دهیم و از این پس در ارزیابی و پذیرش ریسک با حساسیت بیشتری رفتار می‌کنیم.

با این وجود نماد بیمه دی در فرابورس پس از گذشت حدود 9 ماه همچنان متوقف است و اداره نظارت بر ناشران فرابورسی روز گذشته در گزارشی درباره علت توقف و اقدامات این اداره اعلام کرد: پیگیری‌های مکرر از جمله مکاتبات 121.48090 مورخ 92.6.25، 121.229534 مورخ 93.4.26، 121.242643 مورخ 92.8.13 و جلسات برگزار شده به تاریخ‌های 92.8.15، 92.12.5 و 93.3.28 متأسفانه تاکنون منتج به نتیجه نشده است. لازم به ذکر است پرونده شرکت در کمیته تخلفات در دست بررسی است.

گزارش فرابورس اضافه می‌کند: مواردی که باید توسط شرکت ارائه شود و علی‌رغم پیگیری‌های مکرر تاکنون ارسال نشده است شامل اطلاعات سالیانه 92، پیش‌بینی حسابرسی شده سال مالی 93 و آخرین عملکرد واقعی سال مالی 93 است.

حال باید دید مدیرعامل و هیأت مدیره این شرکت چه تصمیمی برای رفع این نواقص خواهند گرفت و چه زمانی به این دغدغه سهامداران و بیمه‌گذاران پایان می‌دهند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

نظارت کافی بانک مرکزی بر شبکه بانکی/شرایط بانک ها رو به بهبود است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: خوشبختانه به سمت بهبود در حرکت هستیم و شرایط بانک ها باثبات تر شده است و بانک مرکزی نیز نظارت و کنترل لازم را بر این نهادهای پولی اعمال می‌کند.

 • 2

150 نفر 4میلیارد دلار ارز به کشور برنگردانده اند اما آدرسی هم ندارند

عبدالناصرهمتی گفت: بانک مرکزی فهرست ۱۵۰ نفری از صادرکنندگانی که در مجموع حدود ۴ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات داشته اند و به کشور بازنگرداندند را به قوه قضاییه ارسال کرده است البته متاسفانه هیچ نشانی از این افراد به صورت صحیح موجود نیست.

 • 2

سومین افت سنگین بورس در سال ۹۸

شاخص کل بورس تهران امروز با ثبت بیشترین میزان افت از ۱۶ اردیبهشت ماه سال جاری مواجه شد و با کاهش ۷۰۳۵ واحدی (معادل ۲.۸ درصد) به کانال ۲۴۶ هزار واحدی سقوط کرد.

 • 3

قیمت سکه، طلا و ارز در روز سه‌شنبه

قیمت دلار در حالی امروز در بانک و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی کاهش یافت و به زیر ۱۲ هزار تومان رسید که قیمت‌ طلا، سکه و ارز هم مثل روز گذشته روند کاهشی طی کرد.

 • 8

افتتاح هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران در شیراز

هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران با حضور مدیر عامل کارگزاری، عضو هیات مدیره و معاون توسعه و عملیات، جمعی از مدیران بیمه ایران استان فارس و رئیس انجمن صنفی استان، افتتاح شد.

 • 8

قیمت سکه امروز ۲۵ تیر ۱۳۹۸ وارد کانال ۳ میلیون تومانی شد

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بعد از ظهر امروز ۲۵ تیر ۹۸ به قیمت ۳ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 2

تحقق کارآفرینی اجتماعی با بهره ­مندی از ظرفیت قرض ­الحسنه و همیار

مدیرعامل بانک قرض­ الحسنه رسالت گفت: با بهره­ مندی از ظرفیت قرض­ الحسنه و همیاری اجتماعی می­ توان کارآفرینی اجتماعی را محقق کرد.

 • 4

پایداری فعالیت توام با توسعه پایدار

بررسی ترازنامه بانک قرض الحسنه مهر ایران در ماههای اخیر نشان میدهد که این بانک در سالهای گذشته نه تنها توانست بحران اقتصادی و التهابات بانکها رامدیریت کند بلکه به نحو چشمگیری فعالیتهای خود را بسط داد.

 • 5

نسخه نویسی الکترونیک، خطای دارویی را کاهش می دهد

مازندران- مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: نسخه نویسی الکترونیک خطاهای دارویی را کاهش می دهد.

 • 2

عضویت درطرح خریدآنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد

تولیدکنندگان بزرگ و فروشگاه‌های آنلاین معتبر با عضویت در طرح خلاقانه‌ی «خرید آنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد» می‌توانند تولیدات و محصولات خود را با تضمین و بدون ریسک به فروش برسانند.

 • 8

ادامه روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز

مردم با کاهش ارز توقع کاهش قیمت را دارند، دیگر دلال‌ها و اتفاقات نابسامان سیاسی نیز تأثیر بر قیمت ارز ندارد، تنها بانک مرکزی سیاست‌گذار اصلی ارز می‌باشد.

 • 2

رونق تولید داخلی از مسیر ارزش آفرینی و تولید ثروت

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو با اشاره به ظرفیت های قابل توجه بازار سرمایه از برنامه ریزی برای بهره گیری از پتانسیل این بازار در راستای ایجاد ارزش و تولید ثروت خبرداد.

 • 2

قیمت سکه طرح جدید امروز ۲۵ تیر ۱۳۹۸ به ۴میلیون و ۴۰هزارتومان رسید

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز ۲۵ تیر ۹۸ به مرز ۴ میلیون تومان رسید و به نرخ ۴ میلیون و ۴۰ هزار تومان معامله شد.

 • 2

روایتی از نرخ‌گذاری‌های عجیب در بازار کاغذ

یک مقام مسئول گفت: نرخ کاغذ با دلار ۱۳ هزار تومانی اکنون با احتساب همه هزینه‌ها ۳۳۰ هزار تومان است، در حالیکه با دلار ۴۲۰۰ تومانی به نرخ ۵۵۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

 • 1

ریزش ۷۰۰۰ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از ۷۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۲۴۶ هزار و ۲۷۰ واحد به پایان رسید.

 • 3

بیمه ملت به ازای هر سهم ۲۵۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه ملت برگزار شد و طی آن تقسیم سود ۲۵۰ ریالی بین سهامداران به تصویب رسید.

 • 3

دلار به کانال ۱۱,۰۰۰ تومان برگشت

قیمت دلار در بانک و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی کاهش یافت و به زیر ۱۲ هزار تومان رسید.

 • 4

حمایت از رونق تولید و مدیریت نقدینگی اهداف اصلی بانک مرکزی است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: کنترل نقدینگی امسال همچون سال گذشته از اهداف اصلی این بانک است و با این سیاست امیدواریم شاهد کاهش آثار تورمی و کنترل نوسان نرخ ارز باشیم

 • 2

پیام مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خطاب به همکاران

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران طی پیامی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های همکاران در سال ۱۳۹۷، بر استمرار حرکت جمعی همکاران به منظور تحقق اهداف سال جاری تاکید کرد.

 • 4

سقوط آزاد ارزش پول انگلیس

پوند انگلیس از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹ درصد ارزش خود را از دست داده است.

 • 6