تمام کارت های اعتباری خرید کالا 10 میلیونی نیستند

تمام کارت های اعتباری خرید کالا 10 میلیونی نیستند

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی با اعلام اینکه همه کارت های اعتباری خرید کالا 10 میلیون تومانی نیستند، گفت: این کارت ها با توجه به گواهی کسر از حقوق و توان فرد متقاضی صادر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه (بینا) ، به نقل از خبرگزاری تسنیم، اصغر میرمحمدصادقی امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه سیستم بانکی در سال گذشته 216 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی داشته است، اظهار داشت: 62 درصد این تسهیلات برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در شش ماه اول امسال میزان تسهیلات پرداختی سیستم بانکی 160 هزار میلیارد تومان اعلام شده است، افزود:  102 هزار میلیارد تومان از این تسهیلات با سهم 63.2 درصدی در قالب سرمایه در گردش پرداخت شده است.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به جلسات متعدد بانک مرکزی با وزارت صنعت، خودروسازان و بانک عامل، گفت: در این طرح هیچ نیازی به مراجعه مردم به بانک‌ها نیست و اسناد در اختیار خودروسازان قرار می‌گیرد و خودروسازان این اسناد را در بانک‌ها تنظیم می‌کنند.

وی اضافه کرد: منابع اختصاص یافته سه طرح‌ جدید دولت برای تحریک تقاضا از منابع مشترک بانک‌ها و بانک مرکزی به صورت شنارو است و خودروساز هر زمان که به بانک مرکزی اعلام کند که دیگر نیازی به ادامه طرح نیست، بانک مرکزی نیز آن را متوقف خواهد کرد.

میر محمد صادقی با اعلام اینکه در طرح خرید کالاهای تولید داخل و واسطه ای هدف رونق تقاضا در سطح بازار است، گفت: در خرید خودرو با وام 25 میلیون تومانی مردم فقط باید به نمایندگی های مجاز مراجعه کنند.

در ادامه این نشست خبری ناصر حکیمی با اشاره به اینکه بانک مرکزی هیچ بخشنامه ای مبنی بر اینکه مردم مجبور هستند در مدت 4 سال اقساط وام خودرو را به خودروسازان بازپرداخت کنند ابلاع نکرده است، اظهارداشت: این موضوع صحت ندارد و مدت زمان بازپرداخت همان 4 تا 7 سال است.

وی با بیان اینکه سه طرح خرید خودرو، تولید ایرانی و کالاهای واسطه‌ای تسهیلات‌دهی را متوجه تولیدکنندگان نمی‌کندف تصریح کرد: در طرح کارت اعتباری قسمتی از منابع به جای عرضه به سمت تقاضا هدایت می‌شود و در واقع اعتبار به مصرف‌کننده پرداخت می‌‌شود.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی افزود: در مرحله نخست اجرای طرح کارت اعتباری برای جلوگیری از ایجاد ازدحام با دستگاه‌ها هماهنگی‌هایی انجام شده تا آنها درخواست‌های دریافت این وام را از مخاطبین و زیرمجموعه‌های خود به بانک‌ها ببرند و این بانک ها هستند که کارت‌های اعتباری را از طریق شعب خود توزیع می‌کنند.

حکیمی با تأکید براینکه متقاضی فقط یک بار برای گرفتن کارت و احراز هویت به بانک مراجعه می‌کند، گفت: از همان لحظه دریافت کرات امکان خرید برای متقاضی از لیست معرفی شده کالاهای تولید داخل به وجود خواهد آمد. البته مدت اعتبار این کارت یک سال است و در این مدت فرد می‌تواند از طریق کارت، خرید خود را انجام دهد. این کارت قابل تمدید نیست و پس از گذشت یک سال اگر تقاضا وجود داشته باشد، با تصمیم‌گیری‌ها مسؤلین و ارزیابی بازار تمدید می‌شود.

*تمام کارت های اعتباری خرید کالا 10 میلیون تومانی نیستند

وی اضافه کرد: متقاضیان می توانند در سه حالت بازپرداخت تسهیلات پرداختی کارت های اعتباری را انجام دهند به این صورت که اگر دستگاه اجرایی آمادگی داشته باشد اقساط از فیش حقوق متقاضی کسر می شود همچنین می توان به صورت خودکار از حساب حقوق فرد اقساط را کسر کرد در حالت سوم اقساط در قالب قبض مانند آب و برق به صورت صورتحساب پرداخت می‌‌شود.

حکیمی با تأکید براینکه کارت اعتباری  وام محسوب نشده و گردشی است، اظهارداشت: به هر میزان که اقساط وام پرداخت شود، به اعتبار کارت اضافه می‌شود. به نحوی که صاحب این کارت می‌تواند  30 ماه از تسهیلات آن استفاده کند.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی با اعلام اینکه همه کارت های اعتباری خرید کالا 10 میلیون تومانی نیستند، گفت: این کارت ها با توجه به گواهی کسر از حقوق  و توان فرد متقاضی صادر می‌شود. البته باید این نکته را متذکر شوم که طرح کارت اعتباری در بسیاری از کشورها اجرایی شده و باید با نتایج موفق آن خوش بین باشیم.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 285

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 90

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 273

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 303

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 270

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 115

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 111

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 114

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 121

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 129

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 112

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 102

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 103

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 99

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 111

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 121

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 105

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 107

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 106

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 105