بیش از نیمی از سرمایه زیان داریم

مدیرعامل بانک صادرات با اشاره به توقف طولانی مدت نماد بانک صادرات در طی سال های گذشته گفت: با توجه به اینکه بانک صادرات بیش از نصف سرمایه زیان دارد و زیان انباشته مان از این مقدار هم بیشتر است مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت می شویم و در مجمع باید درباره ادامه فعالیت مان تصمیم‌گیری شود.

شنبه 19 خرداد 1397 ساعت 12:15

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" 

، امروز به مناسبت سالگرد عرضه بانک صادرات در بورس اوراق بهادار نشستی با حضور معاون بورس تهران و مدیرعامل بانک صادرات در تالار حافظ برگزار شد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در مراسم  نهمین سالگرد عرضه اولیه سهام این شرکت در بورس تهران گفت: ما باید به سمتی برویم که دستورالعمل پذیرش را تضمین کنیم چرا که این دستورالعمل نیازمند شفاف‌سازی است.

وی ادامه داد: بانک صادرات مشکلی داشت که بیشتر مربوط به عوامل کلان بود، اعتقاد دارم که بخش مهمی‌ از آن خارج از قدرت بانک صادرات بود اکثر بانک ها در بورس این مشکل را دارند. بدون اصلاح ساختار سرمایه نمی‌توانستیم قدم‌های بعدی را برداریم.

صیدی افزود: باید هم ترکیب منابع و هم ترکیب بدهی را اصلاح می کردیم تا به سودآوری پایدار برسیم. دارایی هایمان ۱۸۰ هزار میلیارد تومان است. منابع ما که سپرده ها است رشد خوبی داشته که این برای اصلاح ساختار بانک خوب است.

مدیرعامل بانک صادرات که در جمع خبرنگاران بورسی صحبت می کرد گفت: ما مطالباتی از دولت داریم، همه بدهکاران ما بزرگ و ثروتمند هستند ولی پول نقد ندارند، مثل مترو و وزارت نیرو. با آخرین اطلاعاتی که دارم روند عدم افزایش زیان شروع شده است. ظرف چند روز آینده صورت های مالی ۱۳۹۶ نهایی می‌شود و این اطلاعات را به بازار میدهیم. هزینه های مالی ما امسال به مراتب کمتر خواهد بود.

صیدی افزود: ما از موسسه مالی و اعتباری میزان طلب های مهمی داریم. در مورد ثامن ما از طریق خودپردازها به سپرده گذاران وجه میدادیم که الان متوقف شده است. تا ۳۱ خرداد می خواهیم از زیان دهی بکاهیم و تا آخر سال ۱۳۹۷ با افزایش کارمزدها و افزایش عملیات ارزی زیان را کاهش دهیم و وارد سود شویم.

وی ادامه داد: من تلاش کردم برای تیر ماه مجمع خوبی را برگزار کنیم اگرچه صورت های مالی ما زیان ده است و زیان کمی هم نیست و شما هم میدانید. امیدوارم با رفع محدودیت هایی که نظام بانکی دارد وضعیت بهتر شود. امیدواریم با بهبود شرایط ما خبرهای خوبی را به سهامداران و سپرده گذاران بانک صادرات بدهیم.

مدیرعامل بانک صادرات در پاسخ به اینکه آیا بانک مرکزی درباره زمان برگزاری مجمع عمومی سهامداران بانک صادرات نظری داده گفت: بانک مرکزی توصیه خاصی درباره مجمع نداشته. مجمع بانک سر زمان خودش برگزار می شود.

وی درباره تحریم ها گفت: دولت ضمن اینکه ممکن است درخواست هایی را از بانک ها داشته باشد فرصت هم برای بانک ها وجود دارد، در صورت های مالی ۹ ماهه ما میبینید که سود خوبی از عملیات ارزی برده‌ایم و این ناشی از مدیریت تحریم ها بود. نتوانستند حتی یک واحد بانک صادرات را در دنیا ببندند. اگر اتحادیه اروپا آن طور که قول داده در اشل کوچک و متوسط با ما همکاری کند تبادلات بانکی ما بیشتر هم خواهد شد.

صیدی افزود: زیان ۱۲ ماهه ما در سال ۱۳۹۶ نسبت به زیان ۹ ماهه همان روند را داشته امیدوارم که افزایش چندانی نداشته باشد. ولی می توانیم این را بگوییم که روند زیاندهی متوقف شده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره ورشکستگی بانک صادرات گفت: بحث ماده ۱۴۱ قانون تجارت این موضوع اصلا ربطی به بانک ندارد چون باید مجمع تشکیل شود و در مجمع تصمیم گرفته شود که چه باید کرد. ما مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت هستیم و بیشتر از نصف سرمایه مان زیان داریم و زیان انباشته ما از این هم بیشتر است. مجمع باید تشکیل شود و در مورد ادامه کار تصمیم بگیرد. در یک بانک بزرگ بورسی در کشور نمی شود همین فردا مجمع تشکیل داد، برای اینکه تصمیم کارشناسی بگیریم باید کار کنیم و تصمیم بگیریم. این بانک اصلا ورشکسته نیست ولی درآمدهای ما باید بر هزینه هایمان فزونی پیدا کند، در درآمدهای مشاع فقط باید نقطه سر به سر را رد کنیم.

مدیرعامل بانک صادرات افزود: من اعتقاد دارم مدیریت سهام بدون اخبار خوب بسیار سخت خواهد بود و سهامدار با شنیدن اخبار بد اقدام به فروش میکند. امیدوارم قیمت سهام به قیمت قبل از بسته شدن قبلی برسد و این به بازار بستگی دارد.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

اعطای دسته چک به دارندگان چک برگشتی ممنوع است

بر اساس جزییات تازه از قانون جدید صدور چک، دارندگان چک برگشتی علاوه بر محرومیت از دریافت دسته چک جدید، از طیف گسترده‌ای از خدمات در شبکه بانکی محروم خواهند بود.

 • 10

کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی معادل ۱.۷۰ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۳۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۰۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۹۴ واحد رسید.

 • 22

بازدید اعضای هیات مدیره بانک ملی از اداره کل مدیریت ریسک

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران از اداره کل مدیریت ریسک بازدید و با همکاران این اداره کل دیدار و گفت و گو کردند.

 • 22

رشد ۱۴۲ درصدی گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن اعلام کرد: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۲ درصد افزایش داشته است.

 • 23

تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال

رئیس کل گمرک ایران از تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: سیر تجارت ایران در شرایط تحریم صعودی است.

 • 20

عملکرد نماگرهای پست‌بانک، بیانگر تضمین سودآوری آن در سال جاری است

مدیرعامل پست بانک گفت: عملکرد مناسب نماگرها نشان‌دهنده وضعیت مالی مطلوب و تضمین سودآوری بانک در سالجاری است که نتیجه اهتمام کارکنان و کارگزاران و استفاده بهینه از ظرفیت باجه‌های بانکی روستایی است.

 • 19

نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد

با مصوبه هیئت عامل و هیئت مدیره نرخ حق‌الوکاله بکارگیری سپرده‌های سرمایه گذاری مدت‌دار بانک سپه در سال مالی ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد.

 • 16

بانک رفاه کارگران قدرت خرید بازنشستگان را افزایش می‌دهد

بانک رفاه کارگران در ایفای مسئولیت قانونی و حرفه‌ای خود از بهبود معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در سراسر ایران حمایت می‌کند.

 • 35

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذی نفع اعلام شد

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذینفع بر اساس قانون جدید صدور چک، اعلام شد.

 • 31

افزایش ۱۲۸۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۸۶ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۵ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.

 • 29

مشارکت بانک توسعه تعاون در نخستین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای

نخستین جلسه دبیرخانه اولین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع تعاون و همدلی با همکاری بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 25

افزایش ۵۴ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن

مدیرعامل بانک صنعت و معدن عنوان داشت: مجموع تسهیلات اعطایی بانک صنعت و معدن به واحدهای تولیدی در ۱۰ ماه نخست سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان ۵۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

 • 26

پرداخت بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیاردریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

به منظور ترویج سنت حسنه ازدواج جوانان، بانک رفاه کارگران تا پایان آذر ماه سال جاری بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه پرداخت کرده است.

 • 21

نرخ حق‌الوکاله بانک توسعه صادرات ایران اعلام شد

هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران نرخ حق الوکاله به کارگیری سپرده های سرمایه گذاری برای سال مالی ۱۳۹۹ را معادل ۲.۵ درصد مصوب کرد.

 • 23

مهمترین عامل نوسان نرخ ارز، انتظارات بازار است

کارشناس ارشد پولی و بانکی می‌گوید به صورت بنیادی تغییر خاصی در بازار ارز به وجود نیامده و مهم ترین عامل نوسان نرخ ارز تنها به دلیل انتظارات بازار است و اتفاق خاصی در عرضه و تقاضا به وجود نیامده است.

 • 25

تثبیت اشتغال ۹۱ هزار نفر با تسهیلات بانک تجارت

بانک تجارت تا پایان دی‌ماه امسال، با اعطای ۴۱ هزارو۲۷۱ فقره تسهیلات جمعا به‌مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال به صاحبان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا اشتغال ۹۱ هزار و ۹۱۲ نفر را تثبیت کرد.

 • 22

تأمین سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی

رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون از تأمین سرمایه در گردش پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی توسط این بانک خبر داد.

 • 31

پرداخت بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون

معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون، گفت: بانک در ۹ ماهه نخست سال بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

 • 25

ادامه روند صعودی شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۵۷۲ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد به یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۴۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۹۷ واحد رسید.

 • 34

همه برای تعادل بازار ارز در چارچوب سیاست‌های بانک مرکزی کمک کنند

رییس جمهور گفت: همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست‌هایی که بانک مرکزی اعمال می‌کند، مدیریت و به تعادل برسد.

 • 33