به دنبال حفظ کیان صنعت بیمه هستیم

به دنبال حفظ کیان صنعت بیمه هستیم

بینا:مدیر عامل انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه با بیان این‌که این انجمن در فضای رقابتی بین شرکت‌های بیمه ورود پیدا نمی‌کنند، گفت: ما به دنبال حفظ کیان صنعت بیمه در کل کشور هستیم و از تاسیس سایر انجمن‌ها نیز در این زمینه حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، مسعود حجاریان در دومین اجلاس سالانه انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه که با حضور اکثریت مدیران عامل شرکت‌های بیمه عضو و هم‌چنین رییس کل بیمه مرکزی، معاونان بیمه مرکزی و کارشناسان این حوزه برگزار شد، اظهار کرد: هدف ما از تشکیل این جلسات همفکری و هم‌اندیشی برای بهبود فضای کسب و کار است و ماموریت انجمن نیز توسعه توان حرفه‌ای صنعت بیمه در دو حوزه منابع انسانی و فضای کسب و کار است.

وی خاطر نشان کرد: حدود 70 الی 80 هزار نفر در حوزه صنعت بیمه فعال هستند که هرچقدر این نیروی انسانی توانمند‌تر باشند در بهبود فضای کسب و کار موثر خواهند بود برهمین اساس برای توانمند‌سازی افراد روش‌هایی اندیشیده شده و آیین‌نامه‌ها و مقررات مورد مطالعه قرار گرفته و می‌گیرد و این نظرات در نهایت در اختیار مجلس به عنوان نهادهای قانون‌گذار و هم چنین بیمه مرکزی و شورای عالی بیمه قرار می‌گیرد تا این نهادها از نظرات اهل فن استفاده کند.

حجاریان با اشاره به روند تشکیل این انجمن و فعالیت‌های صورت گرفته در سال 92 گفت: در واقع این انجمن از سال 92 فعالیت اصلی خود را شروع کرده است و در این مدت عضو‌گیری و برگزاری همایش صنعت بیمه انجام شده به‌گونه‌ای که در حال حاضر ما 63 نفر عضو رسمی و همین تعداد عضو غیررسمی در انجمن داریم.

 مدیر عامل انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه یکی از برنامه‌های این انجمن را بررسی نظام صلاحیت حرفه‌ای و هم‌چنین پیشنهاداتی برای اصلاح قوانین بیمه عنوان کرد و گفت: ما برای صلاحیت حرفه‌ای پنج سقف را در نظر گرفته‌ایم هم‌چنین جایزه مدیریت ریسک را در نظر گرفته‌ایم تا به شرکت‌هایی که توانسته‌اند ریسک‌های بزرگ را مدیریت کنند جایزه بدهیم.

وی در پایان تاکید کرد که این انجمن خود را همکار بیمه مرکزی می‌داند و تا جایی که لازم است در بحث نظارت و تدوین قوانین بیمه کمک خواهد کرد و سعی می‌کنیم در این راستا دیدگاه‌های خود را به بیمه مرکزی منتقل کنیم.در این نشست تعدادی از مدیران عامل شرکت‌های بیمه و هم‌چنین کارشناسان این حوزه نظرات خود را در مورد وضعیت صنعت بیمه و راهکارهای برون‌رفت از چالش‌ها مطرح کردند. 

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 66

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 69

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 76

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 71

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 51

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 62

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 53

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 65

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 66

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 59

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 61

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 59

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 64

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 61

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 59

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 62

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 103

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 67

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 62

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 68