برگزاری همایش کفایت سرمایه بانک‌ها

برگزاری همایش کفایت سرمایه بانک‌ها

بینا: همایش کفایت سرمایه مبتنی بر توافقنامه‌های بال ۲ و ۳ در مؤسسه عالی بانک‌داری امروز برگزار شد.

به گزارش فارس،در این همایش حمید تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی در خصوص برنامه‌های بانک مرکزی برای پیاده‌سازی آئین‌نامه کفایت سرمایه مبتنی بر توافقنامه‌های بال 2 و 3 سخنرانی کرد.

همچنین علاوه بر تهرانفر، محمد امیدی‌نژاد عضو هیأت علمی مؤسسه عالی بانک‌داری راجع به کفایت سرمایه به ایراد سخن پرداخت.

حمید تهرانفر با اشاره به نقش نظارتی بانک نظارتی بر بازار پول، گفت: تا قبل از راه‌اندازی بانک‌های خصوصی مباحث فعلی درباره ریسک نقدینگی و کفایت سرمایه مطرح نبود و با تأسیس اولین بانک خصوصی نگرانی نسبت به بروز اختلال در جریان عملیات بانکی بوجود آمد.

معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به تدوین آئین‌نامه کفایت سرمایه بانک‌ها در سال‌های 83 و 84، گفت: یکی از مواردی که در این آئین‌نامه به آن پرداخته شده ، ذخیره مطالبات مشکوک‌الوصول عمومی و همچنین رعایت نسبت کفایت سرمایه که توسط کمیته بال تعریف شده بود،است. وی ادامه داد: به دستورالعمل کمیته بال2 انتقادات زیادی مطرح شد، زیرا حتی پیش‌فرض‌هایی که در داخل آئین‌نامه مدنظر بود، در همه کشورها یکسان نبود و همین مسئله موجب می‌شد این آئین‌نامه به طور دقیق امکان اجرا نداشته باشد.

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه سال 2007 سال پایانی اجرای این آئین‌نامه بال 2 بود، افزود: این آئین‌نامه در ایران اجرا نشد، مشکلات زیادی که در سال‌های گذشته برای بانک‌های اروپایی و آمریکایی رخ داد نشان‌دهنده عدم تامین نیاز بانک‌ها با اجرای آئین‌نامه بال 2 بود.

تهرانفر اظهار داشت: دستورالعمل بال 3 تا سال 2019 قابلیت اجرا دارد که البته عمل به این دستورالعمل کار سخت و دشواری است. وی ادامه داد: یکی از کارهایی که برای اجرای این دستورالعمل در ایران باید انجام دهیم، تغییر نگرش‌ها به سیستم بانکی است.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: یکی از اهداف اصلی معاونت نظارت در بانک مرکزی اجرای آئین‌نامه بال 2 و 3 در سیستم بانکی ایران است و بانک مرکزی تمام تلاش خود را در این زمینه به کار خواهد گرفت.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

انجام نسخه پیچی الکترونیکی در۵۰درصدموسسات طرف قرارداد بیمه سلامت

زنجان- مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: ۵۰درصد موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت استان شامل آزمایشگاه، مطب و داروخانه ها از نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی استفاده می کنند.

 • 3

پیگیری ۷.۵ میلیارد دلار طرح حمل‌ونقل ریلی

شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت ۱۵ میلیارد دلار پروژه ماده ۱۲ (قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر) مصوب شورای اقتصاد در حال اجرا دارد که ۷.۵ میلیارد دلار آن مربوط به پروژه‌های حمل‌ونقل ریلی است.

 • 2

نرخ رسمی ۲۶ ارز کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن بهای ۱۱ ارز افزایش، ۱۰ ارز ثابت و ۲۶ واحد پولی دیگر کاهش یافت.

 • 7

اقدامات در حوزه نفت منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

معاون اول رییس جمهور گفت: اقدامات انجام شده در حوزه نفت کاملا منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بوده و باید با جدیت تداوم یابد.

 • 1

پناهندگان جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور از ادامه مرحله پنجم طرح بیمه سلامت پناهندگان خبر داد و گفت: تمامی پناهندگان می‌توانند جهت ثبت نام به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و دفترچه خود را دریافت کنند.

 • 3

قیمت سکه طرح جدید ۲۵ شهریور ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۲۵ شهریور ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۵ هزار تومان رسید.

 • 2

پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان وام اشتغال به مددجویان امداد

با امضای تفاهم‌‌نامه میان کمیته امداد و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، این بانک متعهد شد امسال مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان امداد ارائه دهد.

 • 3

طیب نیا با اقتصاد ایران چه کرد؟ / آقای ضد تورم خیر؛ وزیر زمینه ساز بحران اقتصادی بله/ عاقبت کنترل دستوری قیمت ارز، مسکن و تورم چه شد؟

حکایت دوغ و دوشاب حکایت وزیری است که در دولت یازدهم سکان اقتصاد را در دست داشت، حالا روزنامه شرق و برخی رسانه ها از او با تعابیری چون "آقای ضد تورم" و "رکورد دار رای اعتماد مجلس" یاد کرده اند.این تعریف و تمجیدها ظاهراً به دلیل انتصاب دکتر طیب نیا به سمت رئیس کمیته اقتصاد وزارت آموزش‌و‌پرورش می باشد ...

 • 3

موتورولا تلویزیون اندرویدی به بازار عرضه می کند

شاخه شرکت موتورولا در هند با همکاری یک شرکت تجارت آنلاین تلویزیون های هوشمندی را در این کشور عرضه می کند که مجهز به اندروید۹ هستند.

 • 2

قیمت دلار آمریکا امروز دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ به ۱۱۳۵۰ تومان رسید

قیمت دلار آمریکا امروز دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۳۵۰ تومان رسید.

 • 2

دستور جهانگیری به وزارت اقتصاد، سازمان بودجه و صندوق توسعه ملی

معاون اول رئیس جمهور از وزارت اقتصاد و دارایی، سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی خواست تا از بخش نفت و گاز حمایت های لازم را انجام دهند.

 • 1

پرداخت بیش از ۶۵۳ میلیارد ریال خسارت از سوی تجارت‌نو به سیل‌زدگان

نهمین چک از سوی بیمه تجارت نو در ادامه پرداخت خسارات ناشی از سیل، به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال در وجه کمیته امداد امام خمینی (ره) صادر شد.

 • 3

بهبود ساختار صادراتی با تقویت بانک توسعه صادرات

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه بر ضرورت بهبود ساختار صادراتی با تقویت بانک توسعه صادرات تاکید کرد.

 • 2

بهبود ساختار صادراتی با تقویت بانک توسعه صادرات

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه بر ضرورت بهبود ساختار صادراتی با تقویت بانک توسعه صادرات تاکید کرد.

 • 3

رشد ۳۵۲۲ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با رشد ۳۵۲۲ واحدی در پایان معاملات به ۳۰۵ هزار و ۹۱۸ واحد رسید.

 • 3

محرمانگی مداخله بانک مرکزی در بازار ارز/اتهام، پولشویی است؟

معاون اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه مداخله در بازار ارز از سوی بانک مرکزی، مصوبه شورای پول و اعتبار نیاز ندارد، دلایل ضرورت محرمانگی شیوه مداخله بانک مرکزی در بازار را تشریح کرد.

 • 5

ایران هفتمین کشور صادر کننده فرش ماشینی در جهان

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران با اشاره به رونق تولید فرش ماشینی در کشور، گفت: ایران در زمینه صادرات فرش ماشینی، موکت و کف پوش هفتمین کشور برتر دنیا است.

 • 3

استقبال از «آن» ادامه دارد/ «شیادان» وارد باکس‌آفیس شد

در حالی که قسمت دوم «آن» از کمپانی برادران وارنر همچنان راس باکس آفیس آمریکا را در اختیار دارد، «شیادان» فیلمی که تازه اکرانش آغاز شده جایگاه دوم را کسب کرده است.

 • 4