8 گام بیمه دی برای خروج از بحران

8 گام بیمه دی برای خروج از بحران

بینا: مدیرعامل بیمه دی از 8 گام این شرکت برای خروج از بحران مالی سال گذشته خبر داد و اعلام کرد که تلاش‌ها و اقدام‌های موثری برای برون رفت از وضعیت فعلی انجام شده است. آیا نماد بیمه دی در بورس بازگشایی می‌شود؟

به گزارش بینا، اتمام پروژه‌های زیان‌ده و سنگین بیمه دی از جمله پروژه کانون  بازنشستگان  تامین اجتماعی یکی از هشت گام بیمه دی برای خروج از بحران مالی عنوان و تاکید شده که قرارداد بیمه تکمیل درمان یادشده در آبان سال گذشته پایان یافته و عمده مشکلات بیمه دی ناشی از همین قرارداد بوده است.

برای مطالعه نامه مدیرعامل بیمه دی اینجا کلیک کنید

در نامه سید مجید بختیاری برای بازگشایی نماد بیمه دی در فرابورس از خانه تکانی گسترده در  مدیریت بیمه دی به عنوان تغییرات اساسی مدیریت یاد و تاکید شده که تغییرات انجام شده شامل تغییر مدیرعامل، تمامی معاونان، مشاوران، مدیران ستادی و نیز برخی از روسای استان‌ها و شعب بوده و در حال حاضر افرادی با صلاحیت لازم و سابقه طولانی بیمه گری مشغول فعالیت هستند.

بر اساس اعلام رسمی شرکت بیمه دی برای پیگیری امور تامین مالی شرکت جهت پرداخت خسارت‌ها و تعهدات گذشته قرار است سرمایه بیمه دی افزایش یابد و برای اصلاح ساختار سرمایه و دریافت وام از شبکه بانکی، مذاکرات  ادامه یابد.

گفتنی است خروج بیمه دی از بحران مالی بر اساس اعلام رسمی این شرکت مستلزم دریافت 20 میلیارد تومان وام، واگذاری 20 میلیارد تومان سپرده، فروش 8 میلیارد تومان اوراق مشارکت و البته دریافت 35 میلیارد تومان از مطالبات بیمه دی از بیمه مرکزی است و قرار است که حق بیمه شرکت به حساب متمرکز واریز شود.

 • زیان 900 ریالی و بدهی 80 میلیارد تومانی!

مدیرعامل شرکت بیمه دی قول داده تا 2 ماه آینده حساب‌های قبلی را اصلاح و شفاف و تا 2 ماه آینده گزارش‌های دقیق‌تری را از وضعیت این شرکت انتشار دهد. برای همین گفته است که تیم اصلاح حساب بیمه دی استقرار پیدا کرده اما به دلیل آشفتگی نسبی حساب‌ها تا 2 ماه مهلت خواسته ولیکن اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که زیان سال گذشته هر سهم بیمه دی بالغ بر 900 ریال است . بختیاری تاکید کرده که تلاش دارد تا کلیه پرونده‌های باقی‌مانده در حسابداری را ثبت و تمامی پرونده‌های خسارت باقی‌مانده شرکت را بررسی و میزان دقیق مطالبات و بدهی‌ها را روشن کند.

به گفته مدیرعامل بیمه دی تا کنون سود سهام معوق حدود 220 نفر از سهامداران پرداخت و بالغ بر 800 میلیارد ریال خسارت دیات، درمان، حوادث تا پایان سال گذشته پرداخت و تسویه شده است.

 • اخراج 257 نفر از بیمه دی

یکی از 8 گام اصلاح ساختار سازمانی و نیروی انسانی در بیمه دی با اخراج 257 نفر خواهد بود که به گفته مدیرعامل این شرکت برخی از این پرسنل های بیمه دی برای ارائه خدمات پروژه تامین اجتماعی جذب شده‌اند.

بختیاری با تاکید بر اینکه شرکت به درآمد فروش پیش‌بینی شده در سال 92 دست نخواهد یافت، ابراز امیدواری کرده در نتیجه مذاکره وسیع با بیمه‌گذاران از جمله بانک‌های دی و رفاه، سازمان اقتصادی کوثر و 40 شرکت وابسته، بنیاد شهید و ... و همچنین امضای تفاهم‌نامه با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی جهت تعیین تکلیف بدهی بیمه دی، بتوان این شرکت را از وضعیت دشوار مالی نجات دهد.

پیش از این علی بیگ‌زاده، رییس ادارۀ نظارت بر ناشران فرابورسی در نامه‌ای به سید مجید بختیاری، مدیر عامل محترم شرکت بیمه دی نوشته است: پیرو نامه شماره 48090/121 مورخ 25/09/92 و همچنین، عطف به مفاد بندهای 3، 4 و 6 ماده 7 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان؛ به استحضار می رساند، علی¬رغم سپری شدن مهلت تعیین شده، متأسفانه تاکنون صورت¬های مالی میان‌دوره‌ای 6 ماهه حسابرسی‌شده منتهی به 31/06/92، صورتهای مالی میاندورهای 9 ماهه منتهی به 30/09/92، پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/93 و اظهار نظر حسابرس نسبت به آن، به این سازمان ارائه نشده است.

 گفتنی است  سازمان اقتصادی کوثر از سهامداران عمده بانک و بیمه دی محسوب می‌شود

 

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

همصدایی برای حذف ۴۲۰۰

دنیای اقتصاد : ...

 • 7

گذر دلار از کانال ۱۱

دنیای اقتصاد : ...

 • 10

اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران خواستار حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شدند

در اولین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران در دوره نهم، نمایندگان با ۸۷ درصد آرا، رأی به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از اقتصاد ایران دادند.

 • 7

​بانک صادرات ایران در پایان خرداد ٩٨ از نقطه سر به سر عبور کرد

بانک صادرات ایران در سه ماهه اول سال ٩٨ با کسب سود خالص ١٤٢ میلیارد ریالی از نقطه سر به سر عبور کرد که این مطلب نشان از بهبود شرایط فعلی و بازگشت به ریل سودآوری دارد.

 • 10

بانک صادرات بعد از سه سال وارد مرحله سودآوری شد

بانک صادرات در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ با کسب سود خالص ۱۴۲ میلیارد ریالی از نقطه سر به سر عبور کرد که این موضوع ناشی از بهبود شرایط فعلی و بازگشت به ریل سودآوری است.

 • 9

تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی چقدر موفق بود؟

مدیر مرکز تحقیقات و بررسی‌های اقتصادی اتاق ایران با طرح این سوال که چرا تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی موفق عمل نکرده گفت: مشکل و نقد عمده این سیاست این است که به همه اختصاص پیدا کرد، به صورتی که دهک دهم که قشر مرفه جامعه هستند ۴ برابر بیش از دهک اول از این یارانه ارزی نفع بردند.

 • 10

تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی چقدر موفق بود؟

مدیر مرکز تحقیقات و بررسی‌های اقتصادی اتاق ایران با طرح این سوال که چرا تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی موفق عمل نکرده گفت: مشکل و نقد عمده این سیاست این است که به همه اختصاص پیدا کرد، به صورتی که دهک دهم که قشر مرفه جامعه هستند ۴ برابر بیش از دهک اول از این یارانه ارزی نفع بردند.

 • 9

ارزآوری بیش از ۸۷۰ میلیون دلاری صنایع در سمنان

سمنان- میزان واردات کالا در استان سمنان طی این مدت، ۱۲۹ هزار تن به ارزش ۲۸۲ میلیون دلار بوده است.

 • 6

صورت‌های مالی سال ۹۷ بانک صادرات تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالانه بانک صادرات ایران برای بررسی دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ برگزار شد و صورت های مالی این بانک به تصویب رسید.

 • 10

‌بانک‌ها می توانند به روند توسعه روستایی شتاب دهند

‌فرماندار شهرستان پیشوا گفت: بانک ها می توانند با به کارگیری بهترین ابزارهای مالی خود به روند توسعه روستایی شتاب دهند.

 • 10

ادامه فعالیت کارت جایگاه‌داران بعد از ۲۰ مرداد

وزیر نفت با اشاره به لزوم استفاده از کارت سوخت از ۲۰ مرداد، گفت: کسانی که موفق به دریافت کارت سوخت نشدند بعد از ۲۰ مرداد نیز می توانند از کارت جایگاهداران برای سوختگیری استفاده کنند.

 • 5

ایجاد تمایز در خدمات بانکی با اجرای بانکداری دیجیتال

معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین گفت: از سه سال پیش به دنبال ایجاد زیرساخت‌های بانکداری دیجیتال هستیم که امیدوارم در سال ۱۴۰۰ بتوانیم آن را به طور کامل اجرا کنیم.

 • 10

سیزدهمین عرضه نفت خام سبک در بورس انرژی

دو میلیون بشکه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران، اول مردادماه امسال با قیمت پایه ۶۱ دلار و ۴۲ سنت برای هر بشکه در رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه می‌شود.

 • 6

مصوبه ۱۲۰ میلیون یورویی طرح تولید داروی ضد سرطان در دست اجرا

رییس شعبه بلوار کشاورز بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: این بانک از تولید داروی ضد سرطان که یکی از شرکت های دارویی در دست اجرا دارد، به مبلغ ۱۲۰ میلیون یورو حمایت می کند.

 • 6

مصوبه ۱۲۰ میلیون یورویی طرح تولید داروی ضد سرطان در دست اجرا

رییس شعبه بلوار کشاورز بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: این بانک از تولید داروی ضد سرطان که یکی از شرکت های دارویی در دست اجرا دارد، به مبلغ ۱۲۰ میلیون یورو حمایت می کند.

 • 0