8 گام بیمه دی برای خروج از بحران

8 گام بیمه دی برای خروج از بحران

بینا: مدیرعامل بیمه دی از 8 گام این شرکت برای خروج از بحران مالی سال گذشته خبر داد و اعلام کرد که تلاش‌ها و اقدام‌های موثری برای برون رفت از وضعیت فعلی انجام شده است. آیا نماد بیمه دی در بورس بازگشایی می‌شود؟

به گزارش بینا، اتمام پروژه‌های زیان‌ده و سنگین بیمه دی از جمله پروژه کانون  بازنشستگان  تامین اجتماعی یکی از هشت گام بیمه دی برای خروج از بحران مالی عنوان و تاکید شده که قرارداد بیمه تکمیل درمان یادشده در آبان سال گذشته پایان یافته و عمده مشکلات بیمه دی ناشی از همین قرارداد بوده است.

برای مطالعه نامه مدیرعامل بیمه دی اینجا کلیک کنید

در نامه سید مجید بختیاری برای بازگشایی نماد بیمه دی در فرابورس از خانه تکانی گسترده در  مدیریت بیمه دی به عنوان تغییرات اساسی مدیریت یاد و تاکید شده که تغییرات انجام شده شامل تغییر مدیرعامل، تمامی معاونان، مشاوران، مدیران ستادی و نیز برخی از روسای استان‌ها و شعب بوده و در حال حاضر افرادی با صلاحیت لازم و سابقه طولانی بیمه گری مشغول فعالیت هستند.

بر اساس اعلام رسمی شرکت بیمه دی برای پیگیری امور تامین مالی شرکت جهت پرداخت خسارت‌ها و تعهدات گذشته قرار است سرمایه بیمه دی افزایش یابد و برای اصلاح ساختار سرمایه و دریافت وام از شبکه بانکی، مذاکرات  ادامه یابد.

گفتنی است خروج بیمه دی از بحران مالی بر اساس اعلام رسمی این شرکت مستلزم دریافت 20 میلیارد تومان وام، واگذاری 20 میلیارد تومان سپرده، فروش 8 میلیارد تومان اوراق مشارکت و البته دریافت 35 میلیارد تومان از مطالبات بیمه دی از بیمه مرکزی است و قرار است که حق بیمه شرکت به حساب متمرکز واریز شود.

 • زیان 900 ریالی و بدهی 80 میلیارد تومانی!

مدیرعامل شرکت بیمه دی قول داده تا 2 ماه آینده حساب‌های قبلی را اصلاح و شفاف و تا 2 ماه آینده گزارش‌های دقیق‌تری را از وضعیت این شرکت انتشار دهد. برای همین گفته است که تیم اصلاح حساب بیمه دی استقرار پیدا کرده اما به دلیل آشفتگی نسبی حساب‌ها تا 2 ماه مهلت خواسته ولیکن اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که زیان سال گذشته هر سهم بیمه دی بالغ بر 900 ریال است . بختیاری تاکید کرده که تلاش دارد تا کلیه پرونده‌های باقی‌مانده در حسابداری را ثبت و تمامی پرونده‌های خسارت باقی‌مانده شرکت را بررسی و میزان دقیق مطالبات و بدهی‌ها را روشن کند.

به گفته مدیرعامل بیمه دی تا کنون سود سهام معوق حدود 220 نفر از سهامداران پرداخت و بالغ بر 800 میلیارد ریال خسارت دیات، درمان، حوادث تا پایان سال گذشته پرداخت و تسویه شده است.

 • اخراج 257 نفر از بیمه دی

یکی از 8 گام اصلاح ساختار سازمانی و نیروی انسانی در بیمه دی با اخراج 257 نفر خواهد بود که به گفته مدیرعامل این شرکت برخی از این پرسنل های بیمه دی برای ارائه خدمات پروژه تامین اجتماعی جذب شده‌اند.

بختیاری با تاکید بر اینکه شرکت به درآمد فروش پیش‌بینی شده در سال 92 دست نخواهد یافت، ابراز امیدواری کرده در نتیجه مذاکره وسیع با بیمه‌گذاران از جمله بانک‌های دی و رفاه، سازمان اقتصادی کوثر و 40 شرکت وابسته، بنیاد شهید و ... و همچنین امضای تفاهم‌نامه با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی جهت تعیین تکلیف بدهی بیمه دی، بتوان این شرکت را از وضعیت دشوار مالی نجات دهد.

پیش از این علی بیگ‌زاده، رییس ادارۀ نظارت بر ناشران فرابورسی در نامه‌ای به سید مجید بختیاری، مدیر عامل محترم شرکت بیمه دی نوشته است: پیرو نامه شماره 48090/121 مورخ 25/09/92 و همچنین، عطف به مفاد بندهای 3، 4 و 6 ماده 7 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان؛ به استحضار می رساند، علی¬رغم سپری شدن مهلت تعیین شده، متأسفانه تاکنون صورت¬های مالی میان‌دوره‌ای 6 ماهه حسابرسی‌شده منتهی به 31/06/92، صورتهای مالی میاندورهای 9 ماهه منتهی به 30/09/92، پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29/12/93 و اظهار نظر حسابرس نسبت به آن، به این سازمان ارائه نشده است.

 گفتنی است  سازمان اقتصادی کوثر از سهامداران عمده بانک و بیمه دی محسوب می‌شود

 

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

رییس بانک مرکزی: تاثیر بنزین بر بخش های دیگر به طور مستقیم در سال ۴ درصد است/ شرایط کشور از نظر ذخایر اسکناس و ارز بهتر شد

با کمک مردم و تلاش‌های همکارانم در دیگر بخش‌های اقتصادی بتوانیم نتایج بهتری را شاهد باشیم.

 • 2

دادگاه تیمور عامری شنبه برگزار می شود

دادگاه رسیدگی به اتهامات تیمور عامری از مدیران اسبق بانک مرکزی شنبه برگزار می شود.

 • 3

کنترل کامل بر بازار ارز داریم/تورم متاثر از بنزین نهایت ۴درصد است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بر بازار ارز کنترل کامل داریم و از مردم نیز خواهش کرده‌ام که دارایی‌های خود را در این بازار به کار نگیرند چرا که ریسک بالایی دارد.

 • 2

شگردهای جدید کلاهبرداری رمز یکبار مصرف

با تغییر رمز دوم کارت‌های بانکی از ایستا به پویا (یک‌بار مصرف) برخی کلاهبرداران شگردهای جدیدی را به کار گرفته‌اند.

 • 2

شگردهای جدید کلاهبرداری رمز یکبار مصرف

با تغییر رمز دوم کارت‌های بانکی از ایستا به پویا (یک‌بار مصرف) برخی کلاهبرداران شگردهای جدیدی را به کار گرفته‌اند.

 • 0

شگردهای جدید کلاهبرداری رمز یکبار مصرف

با تغییر رمز دوم کارت‌های بانکی از ایستا به پویا (یک‌بار مصرف) برخی کلاهبرداران شگردهای جدیدی را به کار گرفته‌اند.

 • 2

چقدر سرمایه برای راه‌اندازی استارت‌آپ لازم است؟

یک مقام مسئول در بیمه مرکزی ضمن اعلام فعالیت ۱۶۳ استارت آپ در صنعت بیمه گفت: برای راه‌اندازی استارت بین ۵۰۰ میلیون تا پنج میلیارد تومان سرمایه لازم است.

 • 3

بورس اندکی تکان خورد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز اندکی رشد کرد و ارزش معاملات نیز افزایش یافت.

 • 3

دستگیری لیدرهای دوتابعیتی در اغتشاشات اخیر

تعدادی از لیدرهایی که در هدایت و خرابکاری اشرار در استان البرز نقش موثری داشته‌اند، تابعیت آلمانی، ترکیه ای و افغانستانی دارند و تجهیزات ویژه خرابکاری از آن‌ها کشف و ضبط شده است.

 • 3

محکومیت ارزی ۱۹ میلیاردی یک شرکت وارداتی

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از رسیدگی به پرونده تخلف ارزی یک شرکت واردکننده خبر داد و گفت: پس از احراز تخلف این شرکت به پرداخت جریمه ۱۹ میلیارد ریالی محکوم شد.

 • 3

مشتریان بانک سرمایه نسبت به فعال‌سازی «رمز دوم پویا»اقدام نمایند

مشتریان بانک سرمایه می‌توانند به منظور افزایش امنیت تراکنش‌های اینترنتی خود، از طریق سامانه اینترنت بانک یا مراجعه به شعب بانک سرمایه نسبت به فعال‌سازی رمز دوم پویای کارت‌های سرمایه اقدام نمایند.

 • 3

تاثیر افزایش قیمت بنزین بر تورم یکسال آینده ۴ درصد است

رئیس کل بانک مرکزی گفت که بر اساس بررسی‌های علمی انجام شده افزایش قیمت بنزین در کل حدود ۴ درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت.

 • 2

رشد ۳۰۸ واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با ۳۰۸ واحد رشد در ارتفاع ۳۰۴هزار و ۹۹۶ واحدی ایستاد.

 • 2

ارز مسافرتی چند؟

قیمت ارز در صرافی‌های بانکی نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و هر یورو مسافرتی ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان در بانک‌ها عرضه می‌شود.

 • 3

قدمت وام‌های مسکن زیاد شد/ احتمال افزایش مبلغ وام مسکن

مدیرعامل بانک مسکن از افزایش سقف قدمت تسهیلات خرید مسکن این بانک خبر داد و گفت که افزایش سقف تسهیلات نیز در حال بررسی است.

 • 3

نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت/ دلار ثابت ماند

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۷ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته کاهش و قیمت ۲۰ واحد پولی دیگر افزایش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 3

جزئیات صادرات گوجه فرنگی به پاکستان

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با بیان اینکه صادرات گوجه فرنگی به پاکستان از حدود ۲ هفته اخیر آغاز شده است، گفت: هرکیلوگرم گوجه به قیمت ۱ دلار و ۱۰ سنت به پاکستان صادر می شود .

 • 3

طلا گران‌تر می‌شود

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در پی تهدید ترامپ برای افزایش تعرفه‌ها روی واردات چین در صورت عدم توافق با پکن، افزایش پیدا کرد.

 • 2

آمادگی شعب بانک مسکن خراسان شمالی

مدیر شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی با اشاره به آمادگی شعب این استان برای اجرای تعهدات اجرای برنامه اقدام ملی مسکن در استان گفت: کل سهمیه استان خراسان شمالی بالغ بر ۹ هزار و ۹۰۰ واحد است.

 • 2