40 میلیون ایرانی بیمه سلامت دارند

40 میلیون ایرانی بیمه سلامت دارند

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور با بیان اینکه ۴۰ میلیون نفر در کشور تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند، گفت: طرح استحقاق سنجی در ۶۰۵ بیمارستان کشور اجرایی شده است.

پنجشنبه 9 آبان 1398 ساعت 14:57

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، دکتر مهدی قنادی چهارشنبه ۸ آبان در همایش هفته بیمه سلامت در استان همدان، اظهار کرد: از جمعیت ۴۰ میلیونی تحت پوشش بیمه سلامت در کشور ۳۳ میلیون نفر به صورت رایگان از خدمات بیمه سلامت برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه عدم توازان منابع و مصارف و تأمین مالی پایدار چالش بزرگ سازمان بیمه سلامت بوده است، تصریح کرد: اگرچه توازن منابع و مصارف و تأمین مالی پایدار اهمیت زیادی دارد، دیدگاه مناسبی برای آن شکل نگرفت اما با شکل گیری طرح تحول نظام سلامت اقداماتی در راستای بهبود عملکرد و سرویس دهی انجام گرفت.

قنادی افزود: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در استانها با کمترین بودجه خدمات را تا سطح روستاها برده اند به طوریکه در استان ها موردی از عدم تأمین دارو را نداشته ایم.

وی با تأکید بر اینکه بیمه سلامت برای همه است، بیان کرد: همه اداره کننده بیمه سلامت هستیم و سود آن برای همه مردم است.

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور یادآور شد: در حال حاضر به دنبال شفاف کردن عملکردهای موجود هستیم که در این راستا اجرای راهنمای بالینی در ۴۷۰ مورد، استقرار سازمان الکترونیکی و طرح استحقاق سنجی انجام گرفته است.

وی ابا بیان اینکه سامانه تأیید خدمت و دارو در راستای کنترل هزینه ها اجرا شده است، به اجرای طرح استحقاق سنجی اشاره کرد و گفت: طرح استحقاق سنجی در راستای حذف دفترچه و مصرف کم کاغذ انجام می گیرد، در واقع به دنبال این هستیم که بیمار با کد ملی خدمات مورد نیاز خود را دریافت کند.

قنادی با بیان اینکه نسخه نویسی الکترونیک در ۲۰۳ شهر کشور اجرا می شود، خاطرنشان کرد: رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری در ۳۵۰ بیمارستان کشور اجرایی شده است.

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت کشور با اشاره به اینکه سامانه ۱۶۶۶ در استان ها به صورت جزیره ای وجود داشت، بیان کرد: امروز خدمات دهی به صورت متمرکز و شبانه روزی انجام می گیرد و تمام مردم با این سامانه به نوعی بر مراکز نظارت دارند.

قنادی اظهار کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد خدمات بستری و ۷۰ درصد خدمات سرپایی تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۵۱۰۰ خدمت، ۲۴۰۰ قلم دارو و ۵۰ هزار قلم تجهیزات پزشکی را شامل می شود.

وی با تأکید بر اینکه توسعه پزشک خانواده و نظام ارجاع را در دستور کار داریم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اعتبار روستایی برای اجرای این طرح ۲۸ هزار میلیارد ریال بوده که در ۳۹۴۶ مرکز سلامت با ۱۲ نوع خدمت تحت پوشش قرار می دهد.

این مقام مسئول با اشاره به بیمه اجباری سلامت یادآور شد: این بیمه برای اقشار آسیب پذیر درنظر گرفته شده که به زودی برای دهک های یک، دو و سه رایگان و دهک چهار به صورت ۵۰ درصد تخفیف اجرایی خواهد شد و با این کار ۱۰ درصدی که فاقد پوشش جمعیتی هستند، بیمه می شوند.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت دلار امروز ۱۵ اسفند ۹۸ به ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) در جریان معاملات امروز دوشنبه، ۱۹ اسفند ۹۸ صرافی‌های بانکی به ۱۵۲۰۰ تومان رسید.

 • 130

سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان شد

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از افزایش سقف کارت به کارت به ۱۰ میلیون تومان در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک خبر داد.

 • 103

دادوستد ۱۵۱ هزار میلیارد تومانی بورس کالا در ۱۱ ماه

کارنامه عملکرد ۱۱ ماه گذشته بورس کالا در حالی منتشر شد که آمارها از ثبت ارزش معاملاتی بیش از ۱۵۱ هزار و ۹۳۰ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان در بازارهای فیزیکی، مشتقه و نیز بازار مالی حکایت دارد.

 • 78

راه‌اندازی نسخه اول سامانه ماهرسان/ تشریح مشوق‌ها و دیگر امکانات

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح از راه‌اندازی نسخه اول این سامانه در روز ولادت امام علی (ع) خبر داد.

 • 305

ریزش ۱۰۰۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس اوراق بهادار تهران با ریزشی بیش از ۱۰۰۰۰ واحدی به کانال ۵۳۸ واحدی عقبگرد کرد.

 • 82

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 65

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

 • 66

ارزهای مجازی با سقوط نفت ۲۱میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد

بازار ارز مجازی به دنبال سقوط قیمت نفت و سقوط سهام فرو ریخت و باعث شد ۲۱.۵۸ میلیارد دلار از ارزش ارزهای مجازی تنها ظرف چند ساعت بر باد برود.

 • 228

با «نشان پرداخت» مقابل کرونا بایستید!

در روزهایی که ویروس کرونا به شدت سلامت عموم مردم را تهدید می کند، لمس کردن اشیای آلوده از جمله کارت های بانکی و دستگاه های کارتخوان می تواند یکی از ساده ترین عوامل انتقال این ویروس باشد.

 • 200

پیام تبریک مدیرعامل پست‌بانک‌ به مناسبت ولادت حضرت علی‌ (ع)

مدیرعامل پست‌بانک‌ ولادت با سعادت امیرمؤمنان حضرت علی‌ (ع) و روزمرد را تبریک گفت.

 • 100

۲۰ میلیون بسته دستکش در مرحله ترخیص از گمرک/ ۳۳۰ هزار دلار مواد ضدعفونی وارد شد

ناظر گمرکات استان هرمزگان از طی شدن فرایند ترخیص ۲۰ میلیون دستکش و نیز مواد ضدعفونی کننده از گمرک استان خبر داد.

 • 84

قیمت سکه طرح جدید ۱۷ اسفند ۹۸ به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ در جریان معاملات بازار آزاد تهران به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید.

 • 223

توصیه‌های بانک رفاه برای مقابله با ویروس کرونا

پزشک معتمد بانک رفاه کارگران در پاسخ به پرسش هایی مبنی بر اینکه علائم ویروس کرونا چیست و چگونه باید با آن مقابله کنیم گفت: علائم ویروس کرونا بسیار شبیه به سرماخوردگی و آنفلوانزا است.

 • 72

تداوم رشد بانکداری اسلامی در عربستان

ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی عربستان سعودی در پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ به ۱۷۶ میلیارد دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۶٫۵ درصدی را تجربه نموده است.

 • 63

روسیه توافق کاهش تولید اوپک را رد کرد/ قیمت نفت ۳ درصد سقوط کرد

پس از گزارشاتی که نشان داد روسیه توافق اوپک برای کاهش بیشتر تولید نفت را رد کرده است، قیمت نفت تا ۳ درصد سقوط کرد.

 • 104

عرضه صکوک اجاره ۷۵۰۰ میلیارد ریالی

با مجوز سازمان بورس، صکوک اجاره ۷,۵۰۰ میلیارد ریالی منتشر می شود.

 • 71

دو میلیون تن ذرت در بنادر، چشم انتظار تأمین ارز برای ترخیص

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور گفت: ۲ میلیون تن ذرت به منظور تأمین نیاز صنایع وابسته، وارد کشورشده؛ اما به دلیل عدم تأمین ارز در بنادر رسوب شده اند.

 • 74

جزییات عرضه بلوک ۱۷ درصدی بیمه البرز در بورس

بلوک ۱۷.۳۴ درصدی بیمه البرز به قیمت پایه هر سهم ۵۲۱۷ ریال، فردا (چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۸) در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

 • 84

ساعت معاملات بورس کالا تغییر کرد

بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ساعت خاتمه معاملات گواهی سپرده کالایی، صندوق‌ها، قراردادهای آتی و اختیار معامله تا اطلاع ثانوی تغییر کرد.

 • 71