1581 نماینده بیمه توسعه بیکار شدند

1581 نماینده بیمه توسعه بیکار شدند

بینا: با توقف فعالیت بیمه‌گری شرکت بیمه توسعه‌ 1581 نماینده این شرکت بیمه‌ای بحران زده بیکار شدند و قرار است تعهدات بیمه‌ای به شرکت بیمه ایران بر اساس قانون منتقل شود. از بیمه توسعه هم خبر می‌رسد سیستم صدور بسته شده است.

به گزارش بینا٬  ناصر شاهنده، معاون توسعه بازار بیمه توسعه به «دنیای اقتصاد» گفت: بیمه مرکزی به‌طور رسمی به بیمه توسعه تصمیم شورای‌عالی بیمه را ابلاغ کرده و در این ابلاغیه به ماده 41 قانون تاسیس بیمه مرکزی و بیمه‌گری اشاره کرده است. بر اساس این ماده در مواردى که موسسه بر خلاف اساس‌نامه خود یا قوانین و مقررات بیمه رفتار کند به پیشنهاد بیمه مرکزى ایران و تصویب شوراى‌عالى بیمه به‌طور موقت از قبول بیمه در رشته‏‌هاى معین ممنوع خواهد شد. شاهنده گفت: بیمه توسعه نیزخود را مکلف به اجرای تصمیمات بیمه مرکزی می‌داند و به محض رسیدن ابلاغیه فوق، سیستم صدور بیمه‌نامه در بیمه توسعه به‌طور سراسری بسته شد.
این در حالی است که یک عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به سایت ایران و جهان گفت: محمود امراللهی مدیرعامل بیمه ایران به جلسه روز دوشنبه ستاد دعوت شد تا در زمینه واگذاری دیون شرکت بیمه توسعه به بیمه ایران تصمیم‌گیری شود.
شاهنده در این خصوص توضیح داد: این امربه منزله اجرای ماده 44 قانون تاسیس بیمه مرکزی و بیمه‌گری است  که تاکنون درخصوص اجرای ماده 44 به‌طوررسمی تصمیمی ابلاغ نشده است. (ماده ۴۴ در صورتى که پروانه موسسه بیمه‌‏اى براى یک یا چند رشته به‌طور دائم لغو شود بیمه مرکزى ایران با تصویب شوراى عالى بیمه کلیه سوابق و اسناد مربوط به حقوق و تعهدات موسسه مزبور را به شرکت سهامى بیمه ایران انتقال خواهد داد یا ترتیب خاص دیگرى را که متضمن منافع بیمه‏‌گذاران و بیمه‏‌شدگان و صاحبان حقوق آنها باشد، خواهد داد.)
شاهنده یادآور شد: به‌دنبال توافق‌نامه‌ای که در دوره ریاست آقای کریمی رئیس‌کل سابق بیمه مرکزی با بیمه توسعه به امضارسید، بیمه توسعه باید طی یک دوره 36 ماهه سهم رشته شخص ثالث از کل پرتفوی شرکت را به 50 درصد کاهش می‌داد و بیمه توسعه توانست در 30 بهمن سال 92 این سهم را از بیش از 90 درصد به 76 درصد کاهش دهد. او گفت: هیچ یک از عوامل بیمه توسعه راضی به دلخوری مردم ازاین شرکت نبودند و متاسفانه رکود بازار مسکن شرایط سختی را به این شرکت تحمیل کرد.

نظرات

نماینده تغییر شغل داده توسعه

4 سال و 6 ماه و 1 روز پیش

شما نگران بیکاری نماینده های توسعه نباشید از اول هم همینو می خواستید چون توسعه و نماینده هاش جای خیلی ها رو تنگ کرده بودند . نماینده توسعه هیچوقت بیکار نمی مونه چون اونقدر توانمند هست که بتونه گلیم خودشو از آب بیرون بکشه اکثر نماینده های توسعه مشغول فعالیت چه در صنعت بیمه و یا غیر آن می باشند، نظراتی که از طرف نماینده ها می نویسند معمولا کارمندان نماینده ها هستند که نگران بیکار شدنشان هستند . به خود من تلفن شده من فلان نماینده هستم و داریم نامه می نویسیم برای بیمه مرکزی شماهم پای نامه را مهر کن وقتی اومده می بینم یک نفر دیگه است و کارمند آن دفتر است و رنجنامه بیکار شدنشان را نوشته اند . درضمن اگه می خواهید تو رسانه ها چیزی را اعلام کنید واقعیت را بگویید و با آبروی نماینده ها بازی نکنید . از دوم بهمن که فعالیت بیمه توسعه تعلیق شده نماینده ها نباید دفترشان باز باشد تا قبل از آن هیچ منع قانونی نداشته و به امید باز شدن سیستم بعضی از نمایندگان دفترشان باز بوده . اینکه اعلام می شود یکسال است نماینده های توسعه غیر قانونی فعالیت می کرده اند قابل پیگیری در مراجع قضایی برای اعاده حیثیت است.

صابر

4 سال و 5 ماه و 28 روز پیش

با عرض سلام نمایندگان شرکت بیمه توسعه بیش از یک سال است که بیکار گشته و متاسفانه نه نهاد ناظر بر فعالیتهای بیمه ای این قشر شریف ولایتمدار را دیده و می بیند؟! و نه تشکلهای حرفه ای بیمه ای و جای بسی تاسف دردنیای تسخیر شده رسانه ای یک سال طول کشیده که بعضی آقایان متوجه گردنندتدابیر متخذه در خصوص بیمه توسعه نه دردی از زیان دیده مستاصل دوا نمود و نه مرحمی بر زخمهای پنهان صنعت بیمه خصوصی کشور و نمیدانیم این حکایت تولد و رشد غول و در اخرش غول کشی تا کجای تاریخ این سرزمین گل محمدی و عشق ولایتی ادامه می یابد و چرا متولیان در هر دولت منتخبی فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری را چراغ روشن و تابناک در عبور از تاریکیهای سیاستهای اقتصادی قرار نمی دهند تا سخن کوتاه به این وامصیبتاگرفتار نگردند.وآرزو دارم نسلی نو که درک عینی تری از ولایتمداری در سینه دارند در مناصب حساس بکار گمارده شوندتا ولایی عمل کنند.

فرهاد

4 سال و 5 ماه و 24 روز پیش

با سلام دوستان من از نماینده های قدیمی بیمه توسعه هستم .بیمه توسعه و بیمه مرکزی در طول این یکسال و اندی فقط مشکلات زیاندیدگان و بیمه گزاران را در همه نشست ها و مصاحبه هاشون مورد رسیدگی قرار دادند در حالی که بیشتر از بیمه گذاران نمایندگان بیمه تو سعه که حدود 2000 نماینده اگه اینها را با خانواده هاون حساب کنیم هر نماینده را 3 نفر که میشه 6000 هزار نفر نان خور که توسط نماینده تامین معاش میکردند در طول این یکسال اجاره دفتر هزینه های جاری دفتر و مخارج زندگی این نمایندگان بخت برگشه از کجا تامین شود.جناب امین خواهشمندم به وضع نمایندگان بیمه توسعه هم رسیدگی کن به ولالی علی یچ منبع در امدی ندارن.بیمه توسعه را بستید حالا به هردلیلی چرا مجوز نمایندگی دیگر شرکتها را هم بستین که نماینده هیچ جا نتونهخ بره خواهشمندم اطلاع رسانی کنید تا به گوش اقای امین برسد تشکر

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

همصدایی برای حذف ۴۲۰۰

دنیای اقتصاد : ...

 • 7

گذر دلار از کانال ۱۱

دنیای اقتصاد : ...

 • 10

اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران خواستار حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی شدند

در اولین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران در دوره نهم، نمایندگان با ۸۷ درصد آرا، رأی به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از اقتصاد ایران دادند.

 • 7

​بانک صادرات ایران در پایان خرداد ٩٨ از نقطه سر به سر عبور کرد

بانک صادرات ایران در سه ماهه اول سال ٩٨ با کسب سود خالص ١٤٢ میلیارد ریالی از نقطه سر به سر عبور کرد که این مطلب نشان از بهبود شرایط فعلی و بازگشت به ریل سودآوری دارد.

 • 10

بانک صادرات بعد از سه سال وارد مرحله سودآوری شد

بانک صادرات در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ با کسب سود خالص ۱۴۲ میلیارد ریالی از نقطه سر به سر عبور کرد که این موضوع ناشی از بهبود شرایط فعلی و بازگشت به ریل سودآوری است.

 • 9

تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی چقدر موفق بود؟

مدیر مرکز تحقیقات و بررسی‌های اقتصادی اتاق ایران با طرح این سوال که چرا تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی موفق عمل نکرده گفت: مشکل و نقد عمده این سیاست این است که به همه اختصاص پیدا کرد، به صورتی که دهک دهم که قشر مرفه جامعه هستند ۴ برابر بیش از دهک اول از این یارانه ارزی نفع بردند.

 • 10

تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی چقدر موفق بود؟

مدیر مرکز تحقیقات و بررسی‌های اقتصادی اتاق ایران با طرح این سوال که چرا تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی موفق عمل نکرده گفت: مشکل و نقد عمده این سیاست این است که به همه اختصاص پیدا کرد، به صورتی که دهک دهم که قشر مرفه جامعه هستند ۴ برابر بیش از دهک اول از این یارانه ارزی نفع بردند.

 • 9

ارزآوری بیش از ۸۷۰ میلیون دلاری صنایع در سمنان

سمنان- میزان واردات کالا در استان سمنان طی این مدت، ۱۲۹ هزار تن به ارزش ۲۸۲ میلیون دلار بوده است.

 • 6

صورت‌های مالی سال ۹۷ بانک صادرات تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالانه بانک صادرات ایران برای بررسی دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ برگزار شد و صورت های مالی این بانک به تصویب رسید.

 • 10

‌بانک‌ها می توانند به روند توسعه روستایی شتاب دهند

‌فرماندار شهرستان پیشوا گفت: بانک ها می توانند با به کارگیری بهترین ابزارهای مالی خود به روند توسعه روستایی شتاب دهند.

 • 10

ادامه فعالیت کارت جایگاه‌داران بعد از ۲۰ مرداد

وزیر نفت با اشاره به لزوم استفاده از کارت سوخت از ۲۰ مرداد، گفت: کسانی که موفق به دریافت کارت سوخت نشدند بعد از ۲۰ مرداد نیز می توانند از کارت جایگاهداران برای سوختگیری استفاده کنند.

 • 5

ایجاد تمایز در خدمات بانکی با اجرای بانکداری دیجیتال

معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین گفت: از سه سال پیش به دنبال ایجاد زیرساخت‌های بانکداری دیجیتال هستیم که امیدوارم در سال ۱۴۰۰ بتوانیم آن را به طور کامل اجرا کنیم.

 • 10

سیزدهمین عرضه نفت خام سبک در بورس انرژی

دو میلیون بشکه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران، اول مردادماه امسال با قیمت پایه ۶۱ دلار و ۴۲ سنت برای هر بشکه در رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه می‌شود.

 • 6

مصوبه ۱۲۰ میلیون یورویی طرح تولید داروی ضد سرطان در دست اجرا

رییس شعبه بلوار کشاورز بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: این بانک از تولید داروی ضد سرطان که یکی از شرکت های دارویی در دست اجرا دارد، به مبلغ ۱۲۰ میلیون یورو حمایت می کند.

 • 6

مصوبه ۱۲۰ میلیون یورویی طرح تولید داروی ضد سرطان در دست اجرا

رییس شعبه بلوار کشاورز بانک توسعه صادرات ایران اعلام کرد: این بانک از تولید داروی ضد سرطان که یکی از شرکت های دارویی در دست اجرا دارد، به مبلغ ۱۲۰ میلیون یورو حمایت می کند.

 • 0