1581 نماینده بیمه توسعه بیکار شدند

1581 نماینده بیمه توسعه بیکار شدند

بینا: با توقف فعالیت بیمه‌گری شرکت بیمه توسعه‌ 1581 نماینده این شرکت بیمه‌ای بحران زده بیکار شدند و قرار است تعهدات بیمه‌ای به شرکت بیمه ایران بر اساس قانون منتقل شود. از بیمه توسعه هم خبر می‌رسد سیستم صدور بسته شده است.

به گزارش بینا٬  ناصر شاهنده، معاون توسعه بازار بیمه توسعه به «دنیای اقتصاد» گفت: بیمه مرکزی به‌طور رسمی به بیمه توسعه تصمیم شورای‌عالی بیمه را ابلاغ کرده و در این ابلاغیه به ماده 41 قانون تاسیس بیمه مرکزی و بیمه‌گری اشاره کرده است. بر اساس این ماده در مواردى که موسسه بر خلاف اساس‌نامه خود یا قوانین و مقررات بیمه رفتار کند به پیشنهاد بیمه مرکزى ایران و تصویب شوراى‌عالى بیمه به‌طور موقت از قبول بیمه در رشته‏‌هاى معین ممنوع خواهد شد. شاهنده گفت: بیمه توسعه نیزخود را مکلف به اجرای تصمیمات بیمه مرکزی می‌داند و به محض رسیدن ابلاغیه فوق، سیستم صدور بیمه‌نامه در بیمه توسعه به‌طور سراسری بسته شد.
این در حالی است که یک عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به سایت ایران و جهان گفت: محمود امراللهی مدیرعامل بیمه ایران به جلسه روز دوشنبه ستاد دعوت شد تا در زمینه واگذاری دیون شرکت بیمه توسعه به بیمه ایران تصمیم‌گیری شود.
شاهنده در این خصوص توضیح داد: این امربه منزله اجرای ماده 44 قانون تاسیس بیمه مرکزی و بیمه‌گری است  که تاکنون درخصوص اجرای ماده 44 به‌طوررسمی تصمیمی ابلاغ نشده است. (ماده ۴۴ در صورتى که پروانه موسسه بیمه‌‏اى براى یک یا چند رشته به‌طور دائم لغو شود بیمه مرکزى ایران با تصویب شوراى عالى بیمه کلیه سوابق و اسناد مربوط به حقوق و تعهدات موسسه مزبور را به شرکت سهامى بیمه ایران انتقال خواهد داد یا ترتیب خاص دیگرى را که متضمن منافع بیمه‏‌گذاران و بیمه‏‌شدگان و صاحبان حقوق آنها باشد، خواهد داد.)
شاهنده یادآور شد: به‌دنبال توافق‌نامه‌ای که در دوره ریاست آقای کریمی رئیس‌کل سابق بیمه مرکزی با بیمه توسعه به امضارسید، بیمه توسعه باید طی یک دوره 36 ماهه سهم رشته شخص ثالث از کل پرتفوی شرکت را به 50 درصد کاهش می‌داد و بیمه توسعه توانست در 30 بهمن سال 92 این سهم را از بیش از 90 درصد به 76 درصد کاهش دهد. او گفت: هیچ یک از عوامل بیمه توسعه راضی به دلخوری مردم ازاین شرکت نبودند و متاسفانه رکود بازار مسکن شرایط سختی را به این شرکت تحمیل کرد.

نظرات

نماینده تغییر شغل داده توسعه

4 سال و 9 ماه و 26 روز پیش

شما نگران بیکاری نماینده های توسعه نباشید از اول هم همینو می خواستید چون توسعه و نماینده هاش جای خیلی ها رو تنگ کرده بودند . نماینده توسعه هیچوقت بیکار نمی مونه چون اونقدر توانمند هست که بتونه گلیم خودشو از آب بیرون بکشه اکثر نماینده های توسعه مشغول فعالیت چه در صنعت بیمه و یا غیر آن می باشند، نظراتی که از طرف نماینده ها می نویسند معمولا کارمندان نماینده ها هستند که نگران بیکار شدنشان هستند . به خود من تلفن شده من فلان نماینده هستم و داریم نامه می نویسیم برای بیمه مرکزی شماهم پای نامه را مهر کن وقتی اومده می بینم یک نفر دیگه است و کارمند آن دفتر است و رنجنامه بیکار شدنشان را نوشته اند . درضمن اگه می خواهید تو رسانه ها چیزی را اعلام کنید واقعیت را بگویید و با آبروی نماینده ها بازی نکنید . از دوم بهمن که فعالیت بیمه توسعه تعلیق شده نماینده ها نباید دفترشان باز باشد تا قبل از آن هیچ منع قانونی نداشته و به امید باز شدن سیستم بعضی از نمایندگان دفترشان باز بوده . اینکه اعلام می شود یکسال است نماینده های توسعه غیر قانونی فعالیت می کرده اند قابل پیگیری در مراجع قضایی برای اعاده حیثیت است.

صابر

4 سال و 9 ماه و 23 روز پیش

با عرض سلام نمایندگان شرکت بیمه توسعه بیش از یک سال است که بیکار گشته و متاسفانه نه نهاد ناظر بر فعالیتهای بیمه ای این قشر شریف ولایتمدار را دیده و می بیند؟! و نه تشکلهای حرفه ای بیمه ای و جای بسی تاسف دردنیای تسخیر شده رسانه ای یک سال طول کشیده که بعضی آقایان متوجه گردنندتدابیر متخذه در خصوص بیمه توسعه نه دردی از زیان دیده مستاصل دوا نمود و نه مرحمی بر زخمهای پنهان صنعت بیمه خصوصی کشور و نمیدانیم این حکایت تولد و رشد غول و در اخرش غول کشی تا کجای تاریخ این سرزمین گل محمدی و عشق ولایتی ادامه می یابد و چرا متولیان در هر دولت منتخبی فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری را چراغ روشن و تابناک در عبور از تاریکیهای سیاستهای اقتصادی قرار نمی دهند تا سخن کوتاه به این وامصیبتاگرفتار نگردند.وآرزو دارم نسلی نو که درک عینی تری از ولایتمداری در سینه دارند در مناصب حساس بکار گمارده شوندتا ولایی عمل کنند.

فرهاد

4 سال و 9 ماه و 20 روز پیش

با سلام دوستان من از نماینده های قدیمی بیمه توسعه هستم .بیمه توسعه و بیمه مرکزی در طول این یکسال و اندی فقط مشکلات زیاندیدگان و بیمه گزاران را در همه نشست ها و مصاحبه هاشون مورد رسیدگی قرار دادند در حالی که بیشتر از بیمه گذاران نمایندگان بیمه تو سعه که حدود 2000 نماینده اگه اینها را با خانواده هاون حساب کنیم هر نماینده را 3 نفر که میشه 6000 هزار نفر نان خور که توسط نماینده تامین معاش میکردند در طول این یکسال اجاره دفتر هزینه های جاری دفتر و مخارج زندگی این نمایندگان بخت برگشه از کجا تامین شود.جناب امین خواهشمندم به وضع نمایندگان بیمه توسعه هم رسیدگی کن به ولالی علی یچ منبع در امدی ندارن.بیمه توسعه را بستید حالا به هردلیلی چرا مجوز نمایندگی دیگر شرکتها را هم بستین که نماینده هیچ جا نتونهخ بره خواهشمندم اطلاع رسانی کنید تا به گوش اقای امین برسد تشکر

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

«کیان‌کرد» زنده شد

از دو سال پیش مشکلاتی در زمینه جذب سرمایه در گردش برای شرکت کیان کرد ملایر ایجاد شد ‏و رفع مشکلات این شرکت و پیدا کردن راهکاری برای جذب تسهیلات و پرداخت معوقات حقوق ‏کارگران آن از دغدغه های مسئولان بود.‏

 • 186

روز توقف در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 192

مهمانان جدید اقتصاد ایران

دنیای اقتصاد : ...

 • 111
 • 107

پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در اولویت کار بانک ها قرار گیرد

اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: بانک ها پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف را برعهده دارند، اما باید پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در اولویت کار آنها قرار گیرد.

 • 133

کاهش ۱۱ درصد تجارت خارجی به دلیل اصلاح پایه صادراتی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اگرچه تجارت خارجی در ۷ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما این کاهش ناشی از اصلاح قیمت پایه صادراتی است.

 • 116

عملکرد بانک های مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب است

اراک- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: طبق ارزیابی صورت گرفته، عملکرد بانک های استان مرکزی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی مطلوب بوده و ۳۵۰۰ شغل ایجاد شده است.

 • 118

اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مفهوم اقتصاد مقاومتی بسیار فراتر از تاب آوری اقتصادی است، گفت:در این نوع مقاومت جامعه یاد می گیرد که بحران را چگونه به فرصت تبدیل کند.

 • 128

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا/ تسویه حقوق کارگران تا دو هفته

معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 • 126

"ریال" جان گرفت "دلار" بی‌رمق شد

فشارهای اقتصادی آمریکا علیه ایران قرار بود سبب فروپاشی اقتصاد ایران شود، اما با بازگشت ثبات به اقتصاد، نه تنها ارزش پول ملی در طول یک سال گذشته تقویت شده، بلکه ایران را در مسیر رشد قرار داده است.

 • 136

شارژر ۵ دلاری برای شارژ سریع گوشی

یک شرکت تجاری شارژری را تولید کرده که در عرض نیم ساعت می تواند ۸۰ درصد از باتری گوشی را پر کند. نکته جالب اینکه قیمت این شارژر تنها ۵ دلار است.

 • 124

نرخ سود قطعی بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی نوین اعلام شد

شرکت بیمه نوین بار دیگر هدف استمرار در پرداخت سود مشارکت در منافع بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی خود را محقق و در همین راستا نرخ سود قطعی این بیمه‌نامه‌ها در سال ١٣٩٧ را ١٩.٥٥ اعلام کرد.

 • 121

بانکداری دیجیتال و شرکتی ابزاری در ارائه خدمت بهتر به مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در نشست هم اندیشی با مدیران استانی این بانک گفت: با مشارکت فعال تمامی ارکان بانک در صف و ستاد درصدد برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و نیازسنجی صحیح آنان هستیم.

 • 123

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 120

تایید صدور ۳۵۱ هزار کد سهامداری جدید

تعداد ۳۵۱ هزار نفر جدید در ابتدای فروردین ماه تا پایان مهرماه امسال کد سهامداری گرفته و وارد بازار سرمایه شده‌اند که تعداد کل کدهای صادر شده در این بازار به رقم ۱۱ میلیون و ۱۹۳ هزار کد رسیده است.

 • 117

آرامکوی سعودی در ۹ماهه سال جاری میلادی ۶۸ میلیارد دلار سود کرد

شرکت آرامکوی سعودی اعلام کرد که سود خالص این شرکت در ۹ ماه ابتدایی امسال به ۶۸ میلیارد دلار رسیده است.

 • 128

افزایش جزئی قیمت دلار در بازار / نرخ به ۱۱۳۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ در صرافی‌های بانکی برای خرید ۱۱۲۰۰ تومان و برای فروش ۱۱۳۰۰ تومان است.

 • 122

نرخ خرید دلار افزایش یافت

قیمت فروش ارز در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز ثابت بود، اما قیمت خرید آن با افزایش ۵۰ تومانی همراه بود.

 • 111