نقشه راه بیمه، روشن و بی‌حاشیه

 نقشه راه بیمه، روشن و بی‌حاشیه

بینا: رئیس کل بیمه مرکزی با اعلام اینکه از این پس بیمه مرکزی صرفا به وظایف حاکمیتی خود خواهد پرداخت، گفت: ما شعارهای عجیب نمی دهیم و مرز تصدی گری و حاکمیت را در صنعت بیمه کشور به روشنی مشخص خواهیم کرد. به گزارش مهر، محمدابراهیم امین با تشریح دلایل انتخاب خود به سمت رئیس کل بیمه مرکزی و دلایل پذیرش این مسئولیت گفت: من هرگز در پی پست و مقام نبوده‌ام؛ ولی وقتی به من تکلیف شد همه توان و داشته هایم را در خدمت انجام این وظیفه قرار دادم.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان این‌که امروز فرصت آزمون و خطا وجود ندارد یادآور شد: دیگر فرصتی برای سخنان خنثی که نفعی از آنها عاید مردم نمی‌شود وجود ندارد. در دولت جدید که در نتیجه اقبال طبقات روشن و برگزیده جامعه به این جایگاه انتخاب شده، تاکید بر آن است که با دوری از امور تشریفاتی، از هدررفت زمان و سرمایه‌ها جلوگیری شود.امین با اشاره به نقشه راه بیمه مرکزی تصریح کرد: ما باید این نقشه را کاملا روشن و بی‌حاشیه ترسیم کنیم. برای هر کاری به منابع انسانی و مالی نیاز است و پژوهشکده نیز به این دو منبع نیاز دارد. ما می‌خواهیم امر بیمه‌گری را که استانداردها، ملاک و معیارها و حدود و ثغورش کاملا در جهان مشخص است به جایگاه واقعی خود برسانیم. بنابراین ضروری است همه کسانی که دستی در این صنعت دارند به ۳ مولفه دانش، تجربه و مهارت کافی مجهز باشند.

 

وی با بیان این‌که وقتی به همه جوانب و رموز کار اشراف نداشته باشیم در مسیر خود به انحراف کشیده خواهیم شد بیان داشت: مبنای عملکرد ما قوانین و مقررات است. در قانون تأسیس بیمه مرکزی و بیمه گری تاکید شده که بیمه مرکزی نهاد حاکمیتی ناظر بر صنعت بیمه است؛ بنابراین باید منافع و حقوق عموم مردم را حفظ کند. رئیس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به این مسئولیت، از این پس بیمه مرکزی با هرگونه تعیین حق بیمه بر خلاف قوانین برخورد خواهد کرد. نظارت بر شرایط عمومی مندرج در بیمه‌نامه‌ها نیز از دیگر وظایف ما است که به جد آن را پیگیری خواهیم کرد. بیمه مرکزی نظارت فنی را در همه ابعاد عمومی، اختصاصی و تعیین حق بیمه بر شرکت‌ها اعمال می‌کند و زمینه‌های طفره‌ رفتن شرکت‌ها از اعاده و ایفای حقوق مردم را حذف می‌کند. امین اظهار داشت: ما شعارهای عجیب نمی‌دهیم؛ صرفا تکالیف و زمان انجام آنها را مشخص می‌کنیم. وی در ادامه با تشریح انتظارات خود از پژوهشکده بیمه تصریح کرد: پژوهشکده بیمه باید ظرف ۳ ماه شرایط عمومی بیمه‌نامه‌ها را مطالعه و راهکارهای اجرایی اصلاح این شرایط را به بیمه مرکزی ارائه کند. همچنین باید ظرف شش ماه روش‌های محاسبات فنی رشته‌های بیمه‌ای را بررسی و راه‌های اصلاح آنها را به بیمه مرکزی اعلام کند.

وی با اشاره به ضرورت مبارزه با دامپینگ نیز خاطرنشان کرد: وظیفه پژوهشکده است که با بررسی داده های انباشت‌ شده شرکت‌های بیمه‌ای طی ۸۰ سال گذشته، این داده‌های خام را به اطلاعات و آن اطلاعات را به دانش فنی لازم و موثر در مسیر بهبود صنعت بیمه کشور تبدیل کند. رئیس‌کل بیمه مرکزی با تاکید بر تفاوت تصدی‌گری و حاکمیت گفت: بیمه مرکزی به‌ عنوان یک نهاد حاکمیتی از تصدی‌گری دوری خواهد کرد. ما مرز تصدی‌گری و حاکمیت را در صنعت بیمه کشور به‌ روشنی مشخص می‌کنیم و به نظارت حاکمیتی می‌پردازیم. امین با بیان اینکه بیمه مرکزی از این پس هیچگونه دخالتی در نحوه بنگاه‌داری شرکت‌ها نمی‌کند افزود: به همه تحصیل‌ کردگان بیمه‌ای که از دانش و انگیزه کافی برخوردارند اعلام می‌کنم که در صورت احراز شرایط از سوی آنها، بیمه مرکزی هزینه تحصیل آنها را در دوره‌های تخصصی بیمه‌ای که زیر نظر بیمه مرکزی در دانشگاه‌ها برگزار خواهد شد، تامین می‌کند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت به بالای ۵۶ دلار رسید

امید به افزایش حمایت مالی کرونایی با آمدن جو بایدن، کاهش تولید اوپک و پیش بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت را به ۵۶.۳۴ دلار رساند.

 • 2

برنامه‌ریزی‌ برای تامین کالاهای اساسی ایام عید و ماه رمضان

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تامین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پایانی سال و شب عید تاکید کرد.

 • 3

شاخص بورس در آخرین روز هفته مثبت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۳۲۳۰ واحدی معادل ۲.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۴۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۷۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۰ واحد رسید.

 • 2

سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات بانکی

مدیر امور شعبه مستقل تهران مرکزی بانک صنعت و معدن گفت: سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات با رویکرد بانکداری شرکتی و دیجیتال عامل مهمی در جذب مشتریان جدید است.

 • 3

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

 • 3

جایگاه بانک کشاورزی در تامین مالی بخش کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت:۷۱ درصد اعتبارات پرداختی به بخش کشاورزی را بانک کشاورزی تامین می کند که این میزان پرداخت، اهمیت و جایگاه بانک کشاورزی را در تامین مالی این بخش به خوبی نشان می دهد.

 • 9

رییس سازمان بورس استعفا داد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، برای دومین بار استعفای خود را به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه کرد.

 • 19

شاخص کل بورس و فرابورس افزایشی شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۵ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد به یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۱۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۳۰ واحد رسید.

 • 20

مسابقات جذاب بانک ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی

بانک ملی ایران در ادامه تعاملات خود با مخاطبان، مشتریان و کاربران فضای مجازی، دو مسابقه هیجان انگیز تازه را در شبکه اجتماعی اینستاگرام طراحی کرده است.

 • 21

مراحل ثبت، تائید و انتقال چک بر اساس طرح جدید بانک مرکزی

صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک بنا بر اعلام بانک مرکزی از روز ۲۰ دی ۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک را در سامانه صیاد به‌صورت اختیاری انجام دهند.

 • 21

سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت

بانک مسکن در ابلاغیه‌ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران در سال جاری خبر داد.

 • 12

ساماندهی نیروی انسانی بانک‌های ادغامی

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به پیچیدگی های فرآیند ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، به تشریح اقدامات مهم این بانک در حوزه نیروی انسانی بانک‌های فوق پرداخت.

 • 20

یارانه ارزی باید در میانه مسیر تولید اختصاص یابد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده دامی یارانه باید در میانه مسیر تولید و به ۱۵۰ کشتارگاه فعال کشور که کار توزیع عمده گوشت را برعهده دارند، اختصاص یابد.

 • 27

افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی بانک ملی

بانک ملی ایران افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی را در برنامه دارد.

 • 22

واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند

رییس کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی گفت: بانک‌ها خود را حامی تولید می‌دانند و بر این باورند که واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند.

 • 26

تقدیر فرماندار لاهیجان از بانک پارسیان

در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان لاهیجان از بانک پارسیان تجلیل شد.

 • 33

افتتاح گاوداری۶هزاررأسی باحمایت ۳۸۵ میلیاردریالی بانک کشاورزی

گاوداری شیری ۶۰۰۰راسی شرکت شیر و دام دشت گل کردستان که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی احداث شده است، روز سه شنبه ۲۳ دی ماه در مراسمی با حضور رییس بنیاد مستضعفان افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

 • 40

پرداخت بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

بانک کشاورزی از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان آذر ۱۸۶۴۱ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.

 • 33

شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد سقوط کرد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۶۹۸۹ واحدی معادل ۳.۱۲ درصد به یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۷۲۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۲۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۳۶ واحد رسید.

 • 39

مجوز موافقتنامه تجارت ترجیحی با دولت مالزی صادر شد

هیات وزیران با صدور مجوز به وزارت صنعت، معدن و تجارت برای انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت مالزی موافقت کرد.

 • 16