۴۶ درصد بازار بیمه در اختیار یک بیمه‌گر دولتی است

۴۶ درصد بازار بیمه در اختیار یک بیمه‌گر دولتی است

بینا: سرپرست بیمه پاسارگاد در شمال شرق کشور گفت: ۴۶ درصد بازار بیمه در اختیار یک شرکت بیمه گر دولتی است و ۶۴ درصد دیگر متعلق به شرکت های خصوصی است.

علی خلیل زاده، در همایش «گذر از رکود اقتصادی با محوریت بیمه»، با بیان این که دغدغه یک بیمه گر جبران خسارات وارده و رضایت مندی بیمه گذار است، اظهار داشت: در دوره رکود و شرایطی که تحریم کمر بنگاه های اقتصادی را خم می کنند، مسئله بیمه اهمیت بیشتری پیدا می کند.

وی هدف بیمه گذار را در خرید بیمه، تأمین امینت و احساس آرامش دانست و افزود: هدف بیمه گر به عنوان یک بنگاه اقتصادی فعال، تأمین رضایت بیمه گذار است و باید به دنبال این دلیل باشیم که چرا بیمه گذار و بیمه گر هیچ کدام به هدف خود نمی رسند.

سرپرست بیمه پاسارگاد در شمال شرق کشور با بیان این که بیمه گذارها رخ دادن حادثه را یک احتمال تلقی می کنند اما بیمه گر آن را قریب به یقین می داند، افزود: ارزیابی خطر هنر بیمه گر است و یک بیمه گر باید اطلاع دقیقی از آمار تصادف ها، مرگ و میر بر اثر تصادفات و غیر آن داشته باشد.

وی به دلایل عدم رضایت بیمه گذار از خدمات بیمه اشاره کرد و عمده مسئولیت آن را به عهده بیمه گذار معرفی کرد و اذعان داشت: گاهی بیمه گذاز توانایی تعریف کامل خطراتی که سرمایه اش با آن مواجه است را ندارد و گاهی با وجود شناسایی کامل خطرات، سرمایه گذاری لازم را صورت نمی دهد.

خلیل زاده نقش مشاوران بیمه ای را در ارائه خدمات بیمه ای صحیح بسیار موثر دانست و ادامه داد: پیشنهاد می کنیم سازمان ها و نهادهای بیمه گذار، در کنار مدیریت سازمان های خود، جایگاهی برای مدیریت خطر تعریف کنند.

وی وظایفی برای مدیریت خطر برشمرد و گفت: مدیر خطر سازمان با بررسی سرمایه های سازمان و شناخت خطراتی که آن را تهدید می کند، و بررسی میزان خسارت احتمالی، جبران خسارتهای خارج از توان سازمان را به شرکت های بیمه گر واگذار می کند.

سرپرست بیمه پاسارگاد در شمال شرق کشور با تأکید بر این که بیمه در ایران بیش از ۳۰ سال تجربه داد، ادامه داد: قبل از انقلاب تجربه شرکت های بیمه ای خارجی را داشتیم و بعد از انقلاب تجربه دولتی شدن و خصوصی شدن را پشت سر گذاشته ایم و اکنون بیش از ۲۹ شرکت بیمه گر در کشور فعالیت می کنند که تنها یکی از آن ها دولتی است.

وی با بیان این که تجربه نشان داده است که دولت ها نمی توانند تاجر خوبی باشند، تصریح کرد: ۴۶ درصد بازار بیمه در اختیار همان یک شرکت بیمه گر دولتی است و ۶۴ درصد دیگر متعلق به شرکت های خصوصی است.

خلیل زاده با اشاره به چشم انداز صنعت بیمه در ایران، تأکید کرد: طبق چشم اندازی که برای صنعت بیمه در کشور تعریف شده، حضور شرکت دولتی در بازار بیمه باید تا ۲۰ درصد کاهش یابد و امیدواریم شرکت های خصوصی بتوانند توسعه بیشتری در این صنعت داشته باشند.

وی بیان کرد: صنعت بیمه در اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی می تواند در کنار دیگر بنگاه های اقتصادی کشور حضور فعالی داشته باشد و از سرمایه های ملی محافظت کند.

سرپرست بیمه پاسارگاد در شمال شرق کشور با تأکید بر این که صنعت بیمه در شرایط سخت دوران رکود می تواند پشتیبان بنگاه های اقتصادی باشد، اظهار داشت: مردم باید پتانسیل بیمه را بیشتر بشناسند و ما اگر بیمه را به عنوان یک سرمایه معرفی کنیم و مردم بیمه را از کانال های درست تهیه کنند مطمئنا به اطمینان خاطر خواهند رسید.

حرکت به سمت مشتری گرایی، عامل اجرایی شدن شعار اقتصاد مقاومتی

در ادامه مشاور باشگاه مشتریان شرکت بیمه پاسارگاد و عضو هیئت علمی دانشگاه، با بیان این که بیش از ۷۰ درصد بازار کشور در اختیار بخش دولتی است، اظهار داشت: مقصر اصلی این رکود اقتصادی دولت است.

حسین شریعتی ریشه تمام مشکلات اقتصادی کشور را در عدم تغییر و تجدید روش های اقتصادی دانست و گفت: بازار کشور ما محصول محور است و مشتری مداری در کشور ما جایگاهی ندارد و این اشتباه محض اقتصاد ما را دچار مشکلات بسیاری کرده است.

وی با تأکید بر این که تا زمانی که تفکر محصول گرایی در کشور رایج باشد، رکود اقتصادی ادامه دارد، ابراز داشت: باید از تجربه شرکت های برند بین المللی استفاده کنیم و برای شاکیان از محصولاتمان جایزه تعیین کنیم تا بتوانیم ارزیابی بهتری نسبت به محصولات خود داشته باشیم.

مشاور باشگاه مشتریان شرکت بیمه پاسارگاد تصریح کرد: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی را از حالت شعارگونه خود خارج کنیم، باید به سمت مشتری مداری حرکت کنیم و برای رسیدن به این هدف باید استراتژی خود را مشخص کنیم./مهر

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

خدمت رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی جزو برنامه

بانک رفاه کارگران، خدمت رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی را جزو برنامه های اصلی خود قرار داده است.

 • 14

اعطای تسهیلات از سوی بانک رفاه در قالب "طرح عدل"

بانک رفاه کارگران به پاس قدردانی از قضات و کارکنان شاغل در دستگاه قضایی کشور، در قالب "طرح عدل" تسهیلات پرداخت می کند.

 • 14

پذیره‌نویسی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی اوراق رهنی بانک مسکن

مدیرعامل تامین سرمایه بانک مسکن، از پذیره‌نویسی دومین مرحله اوراق رهنی به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۶ درصدی خبر داد.

 • 13

اشتباه رایج این روزهای دارندگان کارت های بانکی

آیا تا به حال به جای ارسال شماره عابر کارتتان برای انجام امور روزمره بانکی، عکس کارت بانکی را برای شخص دیگری ارسال کرده اید؟

 • 18

صادرکنندگان باید درباره ارز دریافتی شفاف‌سازی کنند

دبیرکل اتاق تعاون ایران با بیان اینکه باید زبان مشترکی در زمینه بازگشت ارز صادراتی داشته باشیم، افزود: هر کسی ارز دریافت کرده باید طبق تعهد خود شفاف سازی کند که چه کالایی را به چه میزان وارد کرده است.

 • 16

بورس در بالاترین سطح تاریخی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۷۱۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷۹۷ واحد رسید تا به بالاترین سطح تاریخی خود دست پیدا کند.

 • 23

مبلغ وام قرض الحسنه طرح پردیس بانک سینا افزایش یافت

به منظور ایجاد شرایط بهره مندی تعداد بیشتری از هموطنان و مشتریان عزیز از تسهیلات ارزان قیمت، مبلغ طرح تسهیلات ارزان قیمت پردیس بانک سینا افزایش و زمان اجرای این طرح نیز تا پایان سال ۹۹ تمدید شد.

 • 28

۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت یک هلدینگ فراگیر ملی شود

رییس سازمان بورس از تصمیم جدید شورای عالی مبنی بر انتقال ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت به یک هلدینگ فراگیر ملی خبر داد و گفت: تمام مشمولین، سهامدار این هلدینگ خواهند شد.

 • 17

موافقت کمیته فقهی با کلیات تامین مالی از طریق انتشار اوراق وکالت

دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارداشت: این کمیته با کلیات تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق وکالت عام موافقت کرد.

 • 18

مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد است

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد و دو شاخص مهم «نوآوری» و «بهره‌وری» است.

 • 18

شاخص بورس وارد کانال ۱۸۰۰۰۰۰ واحدی شد

شاخص بورس با رشدی بیش از ۶۲ هزار واحدی در معاملات روز جاری در حالی که بیش از یک ساعت به پایان معاملات باقی مانده وارد کانال یک میلیون و ۸۰۴ هزار واحدی شد.

 • 17

سامانه احراز هویت الکترونیکی رونمایی شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، از حضور ۳۳ شرکت دانش بنیان روی تابلوی بورس خبر داد و گفت: بزودی بزرگترین شرکت‌ها در تابلوی بورس را دانش بنیان‌ها تشکیل خواهند داد.

 • 17

طرح ویژه بیمه آرمان برای شناورها

سرپرست مدیریت بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه آرمان با اشاره به شرایط پوشش‌های بیمه‌ای این شرکت به مالکان شناورها، درخصوص مشاوره‌های تخصصی به این مالکان اعلام آمادگی کرد.

 • 15

اصلاح بازار سرمایه کوتاه‌مدت خواهد بود

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه نقدینگی قابل توجه موجود در بازار اجازه اصلاح و ریزش عمیق بازار سهام را نمی‌دهد، تصریح کرد: شاخص بورس بزودی خود را برای فتح قله دو میلیون واحد آماده خواهد شد.

 • 17

عضویت مدیر بانک صنعت ومعدن سمنان در هیات خبرگان بانکی و اقتصادی

با حکم عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مریم شاهی مدیر بانک صنعت و معدن در استان سمنان به عضویت هیأت خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی منصوب شد.

 • 17

عرضه سهام یکی از بزرگترین گروه‌های مالی کشور در بورس

مدیرعامل بانک ملت از تصمیم این بانک برای عرضه سهام گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.

 • 26

موزه بانک ملی ایران سه ساله شد

۲۱ تیرماه سالروز تاسیس موزه بانک ملی ایران است و این گنجینه فاخر و میراث ماندگار ملی طی سه سال گذشته، میزبان علاقه مندان به تاریخ، هنر و تاریخچه پولی و بانکی کشور بوده است.

 • 29

افت ۱۲۳۴۷ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.

 • 27

بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت

بانک‌پاسارگاد با انجام اقدامات متعددی در حوزه‌های اطلاع‌رسانی، پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح کشور سنگ تمام گذاشت.

 • 25

پاسخگویی ۲۴ ساعته مرکز ارتباط با مشتریان بانک‌پاسارگاد (CRM)

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند موارد پیشنهاد، انتقاد، مغایرت، سؤال و شکایت خود را از طریق سامانه (CRM) ثبت و از نتیجه آن آگاه شوند.

 • 22