۴۰ میلیون نفر زیر پوشش بیمه سلامت هستند

۴۰ میلیون نفر زیر پوشش بیمه سلامت هستند

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در چند روز گذشته با توزیع ۱۰۰۰ میلیارد تومان منابع توانستیم مطالبات داروخانه‌ها را تا آخر خرداد و دانشگاه‌ها را تا اردیبهشت ۹۸ تسویه نماییم و امیدواریم بتوانیم مطالبات پزشکان، فیزیوتراپ‌ها، تصویربرداری‌ها، آزمایشگاه‌ها و مطالبات دو سه ماهه ۹۷ داروخانه‌ها و دانشگاه‌ها را نیز در دو سه هفته آینده پرداخت کنیم.

جمعه 4 مرداد 1398 ساعت 20:50

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

طاهر موهبتی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در مشهد افزود: در حال حاضر ۴۰میلیون نفر زیر پوشش بیمه سلامت هستند که ۸۵ درصد آن‌ها رایگان هستند و ۴۴ هزار دستگاه نیز با این سازمان قرارداد دارند ؛ از این رو ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای تسویه با این مراکز عدد خوبی است. با این حال مصمم هستیم با همپوشانی و یکی کردن بیمه کسانی که از چند بیمه استفاده می‌کنند در کنار نظارت قوی، هزینه‌ها را مدیریت کنیم تا بتوانیم در شرایط موجود نیز به بیماران مثل گذشته خدمات لازم را ارائه دهیم.

وی در خصوص وضعیت نسخه‌نویسی الکترونیک و تأثیر آن در وضعیت کنونی و آینده بیمه اضافه کرد: تا امروز در ۱۲۷ شهر این طرح اجرا شده و باید تا پایان سال ۳۰ درصد کشور زیر پوشش طرح نسخه‌نویسی الکترونیک قرار گیرد تا به مرحله‌ای برسیم که ۹۰ درصد نسخه‌ها الکترونیکی باشد و در شهرها به پوشش ۵۰ درصدی برسیم. وی با اشاره به محدودیت منابع خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی باید با پذیرش محدودیت‌ها از مخارج اضافی صرف‌نظر کنیم و اجازه ندهیم بلایی که بیمه تأمین اجتماعی به آن دچار شد سر بیمه سلامت بیاید چون مردم، بیماران و محرومان صدمه می‌بینند.   موهبتی در ادامه یادآور شد: براساس تفاهم‌نامه بین بیمه سلامت و کمیته امداد ۴۵هزار مددجوی این کمیته دفترچه بیمه سلامت گرفتند و افراد مجهول‌الهویه با معرفی بهزیستی می‌توانند از خدمات بستری بیمه سلامت برخوردار شوند.

منبع: روزنامه قدس

انتهای پیام/

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 3

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 3

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 8

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 131

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7