۳۰۰ ریال سود به ازای هر سهم بیمه اتکایی امین

۳۰۰ ریال سود به ازای هر سهم بیمه اتکایی امین

گروه بنگاه‌ها : مجمع عمومی عادی سالانه بیمه اتکایی امین با حضور ۹۱/ ۹۳ درصد صاحبان سهام در ساختمان مرکزی این شرکت واقع در جزیره کیش برگزار شد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» با حضور نمایندگان سازمان بورس و سازمان حسابرسی، صورت‌های مالی شرکت برای سال‌مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۹۷ به تصویب رسید. همچنین مجمع عمومی عادی سالانه بیمه اتکایی امین مبلغ ۳۰۰ ریال به‌ازای هر سهم برای سود نقدی سهامداران (۲۱ درصد قیمت سهم) تصویب و مقرر کرد براساس قانون تجارت به سهامداران پرداخت شود.

چهارشنبه 3 بهمن 1397 ساعت 5:41

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از دنیای اقتصاد 

300 ریال سود به ازای هر سهم بیمه اتکایی امین

این در حالی است که سود سهامداران حقیقی ازسوم بهمن ۹۷ از طریق کلیه شعب بانک ملی قابل پرداخت است. مجمع نسبت به انتخاب اعضای حقوقی هیات‌مدیره با رای‌گیری از سهامداران حقوقی و حقیقی اقدام کرد که در نتیجه شرکت‌های سهامی بیمه ایران، توسعه کسب‌و‌کار سبا، شرکت سهامی بیمه آسیا، شرکت سهامی بیمه دانا و سرمایه‌گذاری‌های خارجی ایران به‌عنوان اعضای اصلی هیات‌مدیره انتخاب شدند. شرکت‌های بیمه ایران معین و اطمینان گستر دانا نیز به‌عنوان دو عضو علی‌البدل هیات‌مدیره انتخاب شدند. طبق مصوبه مجمع سازمان حسابرسی به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی و روزنامه‌های «دنیای‌اقتصاد» و اقتصاد کیش به‌عنوان روزنامه‌های رسمی شرکت جهت درج آگهی انتخاب شدند. یادآور می‌شود: در مجمع صاحبان سهام بیمه اتکایی امین، مفید امینی عضو هیات عامل و معاونت نظارت مالی، حق‌وردیلو مدیرکل نظارت مالی و جهانگیری معاونت اتکایی بیمه مرکزی ایران و مدیران عامل و معاونان و مدیران شرکت‌های بیمه و تعدادی از سهامداران حقیقی حضور داشتند. مصطفی کیایی، مدیر‌عامل بیمه اتکایی امین با بیان اینکه سود تقسیمی امسال، بالاترین درصد سود پرداختی در صنعت بیمه در این سال مالی است در مورد وضعیت شرکت و عملکرد یک‌ساله آن ابراز امیدواری کرد: با ریسک‌پذیری فنی و همکاری کامل با بیمه مرکزی و سهامداران شرکت و ذخایر شرکت که دارای بهترین وضعیت است، سال آینده نیز این شرکت بتواند رشد و شکوفایی بیشتری داشته باشد. کیایی با اشاره به تحریم‌های ناعادلانه ایجاد شده به صنعت بیمه راهکارهای بیمه اتکایی امین در مقابله با این تحریم‌ها را عنوان کرد و رشد و توسعه بیمه اتکایی امین را مرهون همدلی و همراهی اعضای محترم هیات‌مدیره، مدیرعامل و کارکنان شرکت دانست. او از گزارش حسابرسی اتکایی امین به‌عنوان یکی از بهترین گزارش‌های حسابرسی در صنعت بیمه نام برد و ادامه داد: تنها یک بند شرط که بین شرکت‌های بیمه به صورت مشترک می‌باشد در گزارش قید شده است.  پس از استماع گزارش، نماینده سازمان حسابرسی به سوالات سهامداران پاسخ داد.  بعد از مجمع عمومی عادی سالانه، مجمع عمومی فوق‌العاده اتکایی امین با حضور صاحبان سهام برگزار و موضوع افزایش سرمایه شرکت بیمه اتکایی امین به تصویب رسید.  مجمع عمومی فوق‌العاده بیمه اتکایی امین به ریاست رسول تاجدار، مدیرعامل بیمه البرز برگزار شد و آقایان زینلی و آبانگاه به‌عنوان ناظران و کیایی به‌عنوان منشی او را در برگزاری جلسه یاری دادند. طبق مصوبه مجمع فوق‌العاده سرمایه شرکت از مبلغ ۲.۵۰۰ میلیارد ریال به ۳.۰۰۰ میلیارد ریال از محل آورده نقدی افزایش می‌یابد.  مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت بیمه اتکایی امین با موضوع افزایش سرمایه شرکت آغاز شد و در این جلسه در ادامه مجمع مدیر‌عامل شرکت توضیحاتی در مورد علل افزایش سرمایه شرکت ارائه کرد پس از آن نماینده سازمان حسابرسی گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی درخصوص افزایش سرمایه از مبلغ ۲.۵۰۰ میلیارد ریال به ۳.۰۰۰ میلیارد ریال از محل آورده نقدی را قرائت کرد. مفید امینی، عضو هیات عامل و معاونت نظارت مالی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت موضوع افزایش سرمایه اذعان کرد: افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه، موجب بالا بردن توانگری مالی شرکت‌ها و افزایش ظرفیت نگهداری ریسک توسط شرکت‌های بیمه می‌شود که از نظر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان نهاد ناظر حائز اهمیت می‌باشد.

 

 

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

دادگاه عالی آلمان بخشی از برنامه بانک مرکزی اروپا را غیرقانونی اعلام کرد

دادگاه قانون اساسی آلمان با صدور حکمی بخش‌هایی از سیاست محرک پولی بانک مرکزی اروپا را مغایر با قوانین این کشور اعلام کرد.

 • 290

سقوط ۳۵ درصدی سود خالص توتال در سه ماهه اول ۲۰۲۰

به دنبال کاهش تقاضای نفت خام با شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت‌های نفت، سود خالص شرکت توتال در سه ماهه اول با سقوط سنگینی روبرو شد.

 • 102

خزانه‌داری آمریکا ۳ تریلیون دلار قرض می‌گیرد/ثبت یک رکورد جدید

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد در نظر در ۳ ماهه دوم امسال ۳ تریلیون دلار قرض کند. این بیشترین میزان در تاریخ آمریکا و بیش از ۵ برابر رکورد قبلی است.

 • 106

تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران‌ در مسیر صادرات

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی علاوه بر این که از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده، با وارد شدن به کریدور صادرات به دنبال کسب بازارهای جهانی است.

 • 96

بورس و هراس از میلیونی شدن/ شستا به داد شاخص سهام رسید

شاخص کل بورس تهران امروز نتوانست از سد یک میلیون واحد عبور کند و به لطف معاملات نماد تازه‌وارد خود تنها ۱۴۶۶ واحد رشد کرد.

 • 129

مراحل ثبت نام پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران مراحل ثبت نام پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی برای ساکنین شهرهای بالای ٢٠ هزار نفر جمعیت را توضیح داد.

 • 125

قیمت سکه طرح جدید ۱۶ اردیبهشت ۹۹ به ۶ میلیون و۵۱۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ در معاملات بازار آزاد تهران به ۶ میلیون و ۵۱۵ هزار تومان رسید.

 • 124

افزایش شدید حجم نقدینگی بورس/دولت نظارت کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از رئیس جمهور  و وزیر اقتصاد درخواست کرد مدیریت صحیحی بر بازار بورس صورت گیرد.

 • 101

جزییات قیمت رسمی انواع ارز/ نرخ یورو کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۳ ارز از جمله یورو کاهش، نرخ ۲۷ واحد پولی همانند پوند افزایش و نرخ دلار و ۶ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 105

آغاز پذیره‌نویسی سهام دولت از طریق بانک پاسارگاد

پذیره‌نویسی «واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) واسطه گری مالی یکم» در بانک ‌پاسارگاد آغاز شد.

 • 117

بانک مرکزی گزارش داده است؛ ۱.۶ میلیارد دلار همچنان بلاتکلیف

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از ارائه گزارش بانک مرکزی درباره وضعیت ارز دولتی سال ۹۷ به مجلس و دیوان محاسبات خبر داد.

 • 112

جزییات دو مصوبه مهم شورای عالی بورس

وزیر اقتصاد از ممنوعیت صدور وکالت نامه برای مدیریت سهام عدالت و همچنین آماده سازی زیرساخت احراز هویت غیرحضوری خبر داد.

 • 98

حمایت بانک شهر از تولیدکنندگان داخلی با هدف تحقق عملی "جهش تولید

معاون اعتبارات بانک شهر از حمایت بانک شهر از تولیدکنندگان داخلی با هدف تحقق عملی "جهش تولید خبر داد.

 • 125

بودجه کرونایی صندوق بیمه بیکاری پرداخت نشد/ دو ماه و نیم گذشت

اگرچه سامانه بیمه بیکاری دوران کرونا از اسفند ماه فعال شده و طبق آخرین آمار حدود ۶۷۰ هزار نفر مشمول شده اند، اما از تخصیص ۵ هزار میلیارد تومان کمک دولت به صندوق بیمه بیکاری هنوز خبری نیست.

 • 142

شطرنج تاریخی در بورس تهران

دنیای‌اقتصاد-فاطمه اسماعیلی : ...

 • 103

تمام احراز هویت‌های دریافت کدبورسی از فردا غیرحضوری انجام می‌شود

وزیر اقتصاد گفت: طبق مصوبه شورایعالی بورس به دلیل ازدحام در دفاتر پیشخوان دولت، احراز هویت تمامی افرادی که می خواهند کد بورسی دریافت کنند، به صورت غیر حضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.

 • 133

نصرالله: اقدام آلمان علیه حزب‌الله تحت فشار آمریکا و اسرائیل انجام شد

دبیرکل حزب‌الله سخنرانی امروز خود را با واکنش به تصمیم آلمان در تروریستی خواندن این جنبش آغاز کرد و گفت، این اقدام با فشارهای آمریکا و برای راضی کردن رژیم صهیونیستی انجام شد.

 • 119

پرداخت بیش از ۳۵هزار فقره وام کرونایی به خانوارهای در صف

مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی از پرداخت بیش از ۳۵هزار فقره تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا به یارانه بگیران در صف دریافت خبر داد.

 • 126

برنامه آموزشی بازرسان به شیوه آنلاین برگزار شد

برنامه آموزشی بازرسان به شیوه آنلاین در بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 94

تسهیلات کمک معیشتی به آسیب دیدگان کرونا پرداخت می شود

تسهیلات کمک معیشتی با همکاری بانک قرض الحسنه رسالت و بنیاد مستضعفان به آسیب دیدگان کرونا پرداخت می شود.

 • 123