۱۰ درصد جمعیت استان قزوین فاقد هرگونه دفترچه بیمه درمانی است

۱۰ درصد جمعیت استان قزوین فاقد هرگونه دفترچه بیمه درمانی است

قزوین-مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت:با ثبت نام ۳ هزار نفر برای بیمه سلامت رایگان حدود ۱۰ درصدجمعیت استان نیزفاقد هرگونه دفترچه بیمه هستند که باید تا پایان سال برای دریافت آن اقدام کنند.

دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 20:17

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

قاسم بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دریافت دفترچه بیمه سلامت برای دهک‌های مختلف اظهار داشت: در حال حاضر بیش از نیمی از مشمولان بیمه سلامت پیامک مربوط به وضعیت دهک خود را دریافت کرده‌اند و می‌توانند بر اساس شرایط مشخص شده برای گرفتن دفترچه اقدام کنند.

وی بیان کرد: برای دهک‌های یک، دو و سه و کسانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد قرار دارند صدور دفترچه بیمه سلامت به صورت رایگان است.

بهرامی تصریح کرد: مردم عادی نیز که در دهک یک تا سه تشخیص داده شوند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای می‌توانند بیمه شوند و ارزیابی وسع مالی دوره انتظار ۱۰ روزه ندارد.

وی گفت: کسانی که در دهک ۴ و ۵ و ۶ قرار دارند می‌بایست ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت کنند و در صورت اعتراض به تشخیص دهک خود می‌توانند با حضور در دفاتر پیشخوان مدارک را تکمیل کرده تا مورد بررسی مجدد قرار گیرد که در صورت وارد بودن اعتراض از دفترچه رایگان برخوردار می‌شوند در غیر این صورت برای هر نفر باید ۲۹۰ هزار تومان حق بیمه سالانه پرداخت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآور شد: تعیین دهک‌های اجتماعی افراد اطلاعات محرمانه تلقی می‌شود و شهروندان با ارسال کد ملی از طریق دفاتر پیشخوان دولت می‌توانند از وضعیت دهک خود مطلع شوند.

وی افزود: دهک‌های هفت، هشت، ۹ و ۱۰ شرایط استفاده از دفترچه رایگان را ندارند و بایستی تمام حق بیمه خود را که سالانه ۵۸۰ هزار تومان برای هر نفر است را واریز کنند.

دریافت خدمات پس از ۱۰ روز از صدور دفترچه

بهرامی در ادامه گفت: کسانی که درخواست دفترچه بیمه سلامت را دارند پس از گذشته ۱۰ روز از زمان صدور می‌توانند از خدمات درمانی آن استفاده کنند و این روند ۱۰ روزه حتماً باید سپری شود.

وی اظهار داشت: برای موارد اورژانسی افراد می‌توانند بلافاصله درخواست دفترچه بیمه سلامت کرده و از خدمات آن استفاده کنند و برای این افراد دوره انتظار ۱۰ روزه حذف شده است اما حق بیمه ۱۰۰ درصدی (۵۸۰ هزار تومان برای هر نفر) دریافت می‌شود تا در صورت اعتراض متقاضی برای تعیین دهک آن بررسی لازم صورت گیرد.

ثبت نام ۳ هزار خانوار شهری برای بیمه رایگان سلامت

بهرامی در خصوص تعداد ثبت نام کنندگان نیز اظهار داشت: تاکنون بیش از ۳ هزار خانوار برای دریافت دفترچه بیمه سلامت رایگان ثبت نام کرده‌اند که برای نیمی از این افراد پیامک تشخیص دهک خانوار ارسال شده است.

وی اضافه کرد: در استان قزوین تعداد ۵ هزار نفر تحت پوشش بیمه ایرانیان هستند و باید در یک برنامه زمان بندی شده همه افراد تحت پوشش این بیمه قرار گیرند که در حال حاضر حدود ۲ درصد هنوز ثبت نام نکرده و دفترچه ندارند.

۱۰ درصد جمعیت استان قزوین فاقد هرگونه بیمه درمانی است

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین بیان کرد: به طور میانگین حدود ۱۰ درصد جمعیت استان قزوین هیچ گونه دفترچه بیمه درمانی ندارد که این افراد تا فروردین ماه سال آینده فرصت دارند اقدام کنند و حداکثر در مدت یک ماه پس از بررسی وضعیت خود تحت پوشش قرار گیرند.

بهرامی اضافه کرد: حدود ۴۵۰ هزار نفر از جمعیت استان قزوین تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

مطالبات بیمارستانی پرداخت شده است

وی در ادامه به وضعیت مطالبات مراکز درمانی هم اشاره کرد و اظهار داشت: سند مهرماه مراکز درمانی تحویل گرفته شده و پذیرش شده است و دو ماه فرصت رسیدگی داریم و تاکنون ۸۰ درصد مطالبات بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شده است.

بهرامی افزود: مطالبات بیمارستان‌های خصوصی و تأمین اجتماعی تا مرداد ماه امسال به صورت علی الحساب و مطالبه داروخانه‌ها تا شهریور قطعی شده است.

وی گفت: مراکز بهداشتی و درمانی روستایی هم علی الحساب شهریور را دریافت کرده‌اند و در مجموع ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از مطالبات بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی استان به صورت علی الحساب پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: به طور متوسط ماهانه بیش از ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای مطالبات بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای بیمارستان‌های بخش خصوصی پرداخت می‌شود.


 

کد خبر 4803832

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پرداخت ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی به بنگاه های کوچک

بانک ملی ایران به منظور حمایت از گردش چرخ بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط به عنوان موتور محرکه صنعت کشور، بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به این بخش ها اعطا کرده است.

 • 151

یک گام مثبت برای مهار نقدینگی/ اثر ضدتورمی انتشار اوراق قرضه

یک کارشناس بانکی گام اول بانک مرکزی در راستای کاهش نقدینگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: انتشار اوراق بدهی با مداخله بانک مرکزی در جهت تامین کسری بودجه دولت اثرگذاری بیشتر از استقراض دولت و چاپ پول دارد.

 • 158

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص تغییر ساعت کار شعبه ایلام

بانک سرمایه در اطلاعیه‌ای تغییر ساعت کار شعبه ایلام این بانک را اعلام نمود.

 • 138

احراز هویت غیرحضوری سجام در شعب منتخب بانک کارآفرین شهر تهران

احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام در ده شعبه منتخب بانک کارآفرین در شهر تهران عملیاتی شد.

 • 149

آمادگی بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از تعاونی‌های مسکن

جلسه‌ای با حضور اعضای هیات مدیره و تعدادی از مدیران بانک توسعه تعاون و مقامات مسئولی از سازمان بورس کالا به منظور هم‌اندیشی و بررسی راهکارهای ارائه تأمین مالی مسکن بر مبنای انتشار اوراق سلف برگزار شد.

 • 45

ارتباط مستقیم تلفنی معاون اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان

به منظور تکریم، افزایش رضایتمندی و پاسخگویی به سوالات مشتریان، ارتباط مستقیم تلفنی معاون مدیرعامل در امور اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان فراهم شده است.

 • 45

ارائه خدمات مطلوب به کارگران جزو برنامه های اصلی بانک رفاه

بانک رفاه کارگران همواره تلاش می کند تا خدمات مطلوب تری به جامعه کارگری کشور ارائه دهد و امضای این تفاهم نامه زمینه خدمات رسانی بهتر را فراهم می کند.

 • 41

حمایت بانک توسعه تعاون از فعالان گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز

بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و همچنین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری، تفاهم‌نامه‌ای با اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز منعقد کرد.

 • 26

واریز ماهانه مبالغ خرد و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران این امکان را فراهم کرده تا با واریزهای مستمر ماهانه، پس از مدت مشخصی بتوانید تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنید.

 • 39

روز سبز شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۹۷۱۷ واحدی معادل ۰.۷۸ درصد به رقم یک میلیون و ۲۵۷ هزار و ۳۶۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۴ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۳۹ واحد رسید.

 • 29

بازدید معاون اعتبارات و راهبری شعب بانک صنعت و معدن استان فارس

عبدالرضا ولی الهی عضو هیأت عامل و معاون اعتبارات و راهبری شعب به همراه سید مهدی صدری رییس اداره بازاریابی و بانکداری شرکتی بانک صنعت و معدن از سه واحد تولیدی بزرگ در استان فارس بازدید نمود.

 • 37

افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹

با حمایت گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری، افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹ محقق شد.

 • 18

ابراز رضایت برندگان یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان

طی مراسمی با حضور مدیران روابط عمومی و سیستم های نرم افزاری و اطلاعاتی بانک پارسیان، دو برنده یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان، جوایز خود را دریافت کردند.

 • 30

صورت‌های مالی سال ۹۸ بانک سپه با حضور وزیر اقتصاد تصویب شد

مدیذعامل بانک سپه با اشاره به اینکه سال گذشته سال ماموریت‌های بزرگ برای بانک سپه بود، افزود: بانک سپه با ظرفیت‌های قوی تر نقش آفرین در عرصه کلان اقتصادی خواهد بود.

 • 30

بانک‌پاسارگاد به فعالان بخش کشاورزی، تسهیلات اعطا می‌کند

بانک‌پاسارگاد در راستای برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج.ا.ا و با هدف حمایت از بخش کشاورزی، اقدام به اعطای تسهیلات به فعالان بخش کشاورزی می‌کند.

 • 33

پرداخت تسهیلات اشتغال آفرین بانک توسعه تعاون در خراسان رضوی

بانک توسعه تعاون در قالب تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه به ایجاد و تقویت کسب‌وکارهای خرد در شهرستان تاریخی باخرز خراسان رضوی کمک می‌کند.

 • 34

از هیچ کمکی در راستای حمایت از تولیدکنندگان دریغ نخواهیم کرد

مدیر عامل بانک صنعت و معدن در بازدید از گروه صنعتی زر اعلام کرد: در سال جهش تولید از هیچ کمکی در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان دریغ نخواهیم کرد.

 • 31

تقویت ۲۶۵۱۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۶۵۱۶ واحدی معادل ۲.۱۷ درصد به رقم یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۹۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۹۹ واحدی به رقم ۱۵ هزار و ۹۹۴ واحد رسید

 • 38

حمایت۱۰۲۰میلیاردی از مرکزلجستیک وپایانه صادرات محصولات کشاورزی

بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه بین المللی صادرات محصولات کشاورزی با حمایت و مشارکت ۱۰۲۰میلیارد ریالی بانک کشاورزی در استان مازندران راه اندازی شده است.

 • 31

ایده‌ نو بانک مهر ایران برای استفاده مستمر از تسهیلات قرض‌الحسنه

در طرح «اندوخته اجتماعی» بانک قرض‌الحسنه مهر ایران متقاضیان می‌توانند با پس‌انداز مبالغ اندک خود به‌صورت ماهانه، بیش از یک بار وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.

 • 42