گلایه پلیس راهور از عملکرد بیمه مرکزی و خودروسازان

گلایه پلیس راهور از عملکرد بیمه مرکزی و خودروسازان

رئیس پلیس راهور ناجا در رزمایش گشت‌های نامحسوس پلیس، انتقادهایی را نسبت به عملکرد بیمه مرکزی و خودروسازان داخلی عنوان کرد.

چهارشنبه 19 تیر 1398 ساعت 13:4

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سید کمال هادیانفر، در حاشیه رزمایش بزرگ گشت‌های نامحسوس پلیس راهور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: گشت‌های نامحسوس یکی از اهداف جدی پلیس راهور برای برقراری انضباط ترافیکی و کاهش تصادفات است.

وی افزود: برخورد با سرعت و سبقت غیرمجاز و همچنین حرکت‌های خطرناک، برخورد با رانندگانی که در حال صحبت را تلفن همراه هستند، از مأموریت‌های اصلی گشت‌های پلیس راهور است.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: گشت‌های نامحسوس در حریم ۳۰ کیلومتری شهرهایی که ۶۲ درصد تصادفات در آن به وقوع می‌پیوندد، مستقر می‌شوند.

هادیانفر گفت: استفاده از ظرفیت هوایی پهپاد برای آنکه طول محورها را تا فاصله ۲۰۰ کیلومتر رصد کرده، در این دوره از طرح گشت نامحسوس در دست کار قرار گرفته و قرار است این پهپادها، گزارش‌های تصویری را به مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا ارسال کنند.

وی ادامه داد: در استفاده از پهپادها، محدودیتی نداریم چرا که پهپادهایمان تولید داخل است. قرار است پهپادها در محورهای شمالی و پرتردد همچون محور تهران قزوین، قزوین رشت و محورهای تهران قم، فارس شمال و جنوب و کرمان شمال و جنوب از پهپادها استفاده شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با انتقاد شدید از عملکرد بیمه مرکزی گفت: بیمه مرکزی حاضر است برای جبران خسارت‌های مالی، فوتی و جرحی، پرداخت‌های بالایی داشته باشد (دیه ۱۷ هزار و ۱۳۸ نفر را بپردازد) اما برای تقویت سازمان‌های مرتبط، پرداختی نداشته باشد.

هادیانفر اظهار کرد: تا چه زمان باید تولید پراید داشته باشیم و این خودروی ناامن در جاده‌ها کشته دهد. زمانی که در محورها بارندگی داریم، ناامن‌ترین خودروها، خودروهای سبک هستند. در اروپا هم تردد این خودروها (خودروهای سبک) در جاده‌ها در چنین شرایطی ممنوع است اما در ایران چنین محدودیتی نداریم.

وی با بیان اینکه ۱۵۰ دستگاه خودرو در گشت نامحسوس پلیس در ۱۰ استان هدف که بیشترین تصادفات را داشتند، به کار گرفته خواهند شد، گفت: در این طرح‌ها ما به مأموران خود تأکید کرده‌ایم که با رانندگان پرخطر برخورد قاطع داشته باشند و بین راننده خودروی مدل بالا با مدل پایین تبعیضی قائل نشوند.

رئیس پلیس راهور ناجا در پایان خاطرنشان کرد: کاهش ۱۰ کیلومتری سرعت در جاده‌ها ابلاغ شده و در محورهای پرخطر، در صدد هستیم که این کاهش ساعت اعمال شود.

کد خبر 4663087
مهسا شمس

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی با سکوی تجارت الکترونیک پست

عضو هیات مدیره شرکت ملی پست با اشاره به راه‌اندازی سکوی تجارت الکترونیک پست، گفت: با ستاپ، به جای این که شرکت پست، خودش مسئولیت صفر تا صد توسعه را در دست بگیرید، امکانات لجستیکی و نرم‌افزارهای بنیادی خود برای توسعه در اختیار بخش خصوصی می‌گذارد.

 • 2

تکذیب آتش سوزی صرافی بانک صادرات

بانک صادرات اعلام کرد : در حادثه آتش سوزی در میدان حسن آباد تهران، بانک صادرات در آن محل فاقد صرافی بوده و آتش‌سوزی صرافی تکذیب می‌شود.

 • 6

این نوع مدیریت را مادربزرگ من هم بلد بود

فیفا در پایان هر فصل فوتبالی با سیلی از شکایت‌های بازیکنان و مربیان خارجی از تیم‌های ایرانی روبرو می‌شود. شکایت‌هایی که در بسیاری از آنها ایرانی‌ها محکوم و مجبور می‌شوند، با زور فیفا بدهی خود را به صورت دلار به طرف مقابل پرداخت کنند.

 • 9

دلار در کانال سرازیر ۱۱ تومانی/قیمت انواع سکه و ارز در بازار تهران

امروز در تهران هر دلار آمریکا با قیمت ۱۱ هزار و ۴۹۰ تومان، یورو با قیمت ۱۳ هزار و ۳۹۷ تومان و درهم امارات با نرخ ۳ هزار و ۲۹۲ تومان عرضه شد.

 • 7

سکه طرح جدید امروز ۲۷ تیر ۹۸ به ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید

سکه طرح جدید امروز ۲۷ تیر ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسید.

 • 7

مجمع پست بانک هم لغو شد

مجمع عمومی شرکت پست بانک برای سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۷ لغو شد.

 • 8

روسیه به فروش اوراق قرضه آمریکا ادامه داد

روسیه که زمانی بیش از ۱۷۰ میلیارد دلار از اوراق قرضه آمریکا را در اختیار داشت، در ماه می، به کاهش دارایی خود از این اوراق ادامه داده و میزان آن را به حدود ۱۲ میلیارد دلار رسانده است.

 • 8

اپل "MacBook Pro" و "​​MacBook Air" را برای دانش آموزان ارتقا می دهد

اپل یک تازه سازی شگفت آور را به نمایش گذاشته است،این شرکت در حالی که قیمت این دستگاه ها را کاهش داده مک بوک پرو 13 و مک بوک ایر را نیز به روز رسانی کرده و نسخه مک بوک 12 اینچی را حذف کرده است.

 • 6

سقف یک گنبد میراثی دور میدان حسن آباد از بین رفت

معاون خدمات شهری منطقه ۱۱ گفت: بر اثر آتش سوزی شب گذشته، سقف گنبد میراثی واقع در ضلع شمال غربی میدان از بین رفت.

 • 8

همتی وارد آنکارا شد/مذاکرات پولی و بانکی ایران و ترکیه

رئیس کل بانک مرکزی برای افزایش روابط پولی و بانکی ایران و ترکیه به آنکارا رفت.

 • 9

سازمان جهانی بهداشت: در ژوئن بیش از ۵۶۰ فلسطینی در غزه زخمی شدند

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد، در ماه ژوئن گذشته ۵۶۱ فلسطینی ساکن غزه زخمی شدند.

 • 9

واردات ۲۲ درصد کم شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره به روند صعودی بیکاری، بر اهمیت رونق تولید در رفع مشکلات بیکاری و معیشت تاکید کرد و از کاهش ۲۲ درصدی واردات در سال گذشته خبر داد.

 • 2

شفاف سازی صورت های مالی بیمه میهن

صورت های مالی دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۷ بیمه میهن شفاف شد.

 • 9

لغو دعوت به مجمع بانک دی

مجمع عمومی شرکت بانک دی برای سال (دوره) مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۷ لغو شد.

 • 9