گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

رییس پژوهشکده بیمه از راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت برای گسترش گسترش ارتباط با جامعه و صنعت خبر داد.

دوشنبه 24 تیر 1398 ساعت 22:43

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، حمید کردبچه در نشست ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت اظهار داشت: رئیس کل بیمه مرکزی دستوری چند ماده‌ای به پژوهشکده بیمه در دوره مدیریت قبلی داشتند که یکی از بندهای آن توسعه ارتباط با صنعت بوده است.

وی با بیان اینکه پژوهشکده کارهای ارزشمندی در حوزه ارتباط با مدیران و کارشناسان صنعت انجام داده افزود: اما این ایراد گاهی وجود داشته که در تدوین آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها نیاز و نظر صنعت دیده نشده است.

کردبچه با بیان اینکه فقدان حلقه ارتباطی بین صنعت و پژوهشکده احساس می‌شود، افزود: با راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت این حلقه ایجاد خواهد شد که موجب هم‌افزایی بین شرکت‌های بیمه و جلوگیری از موازی‌کاری در کارهای پژوهشی بین شرکت‌ها می‌شود.

همچنین نیاکان معاون پژوهشی پژوهشکده بیمه در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد پژوهشکده در سال ۹۷، تصریح کرد: انجام طرح‌های پژوهشی، چاپ کتب، برگزاری همایش و کارگاه‌ها، انتشار مقالات و خدمات کتابخانه‌ای و مشاوره‌ای از جمله اقداماتی بوده که پژوهشکده در این سال انجام داده است.

وی با تأکید بر لزوم ارتباط سه جانبه جامعه صنعت و پژوهشکده خاطرنشان کرد: در حوزه ارتباط پژوهشکده با صنعت بیمه مواردی چون شناسایی و پاسخ به نیازهای پژوهشی و علمی صنعت، استفاده از توانمندی‌های فنی و کارشناسی صنعت بیمه و مستندسازی پژوهش‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه توسعه ارتباط با دانشگاه مواردی چون شکل دادن ارتباط صنعت و دانشگاه، شناسایی و بهره‌برداری از توانمندی‌های دانشگاه و مراکز آموزشی و پژوهشی در صنعت بیمه، کمک به توسعه آموزش‌های دانشگاهی در صنعت بیمه و کاربردی شدن پژوهش‌های دانشگاهی در صنعت بیمه از جمله برنامه‌های پژوهشکده بیمه است.

نیاکان در پایان یادآور شد: در حوزه توسعه ارتباط با جامعه مواردی چون کمک به ارتقای صنعت بیمه، حمایت از آموزش‌های عمومی بیمه‌ای، شناسایی نیازهای بیمه‌ای جامعه و نظرسنجی و انعکاس دیدگاه‌های عمومی به صنعت از اقدامات پژوهشکده بیمه بوده است.

در ادامه جلسه نمایندگان شرکت‌های بیمه به ارائه پیشنهادهای خود در زمینه همکاری با پژوهشکده پرداختند که مباحثی چون کمک به باورمندی مسئولان شرکت‌های بیمه به بحث آموزش، ایجاد نظام رتبه‌بندی پژوهشی شرکت‌های بیمه، ایجاد نظام آموزش ملی تخصصی، طراحی نظام پیشنهادها برای صنعت بیمه، ایجاد کنسرسیوم پژوهشی، تغییر قوانین بیمه‌ای به نفع پژوهش و بازآفرینی مدل کسب و کار صنعت بیمه از موارد مطرح شده توسط حاضران بود

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

حضور بانک توسعه تعاون در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران

بانک توسعه تعاون و شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران به‌عنوان یکی از حامیان این رویداد حضور یافته است.

 • 2

حضور بانک توسعه تعاون در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران

بانک توسعه تعاون و شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران به‌عنوان یکی از حامیان این رویداد حضور یافته است.

 • 2

تمام فرآیندهای بانک توسعه تعاون مطابق بابانکداری دیجیتال

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: کلیه فرآیندهای بانک توسعه تعاون در مطابقت با بانکداری دیجیتال قرار می‌گیرند.

 • 2

تمام فرآیندهای بانک توسعه تعاون مطابق بابانکداری دیجیتال

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: کلیه فرآیندهای بانک توسعه تعاون در مطابقت با بانکداری دیجیتال قرار می‌گیرند.

 • 2

تعادل جدید در بازار ارز؟

دنیای اقتصاد : ...

 • 7

مذاکرات لایحه عمران کشور

آنچه از نظرتان می‌گذرد بخشی از مذاکرات مربوط به ل ...

 • 6

الغای قانون نشر اسکناس

یکی از حوادث ناراحت‌کننده در مدت خدمتم در بانک مل ...

 • 6

کاهش قیمت سکه و ارز در بازار +جدول

امروز در بازار تهران، سکه طرح جدید با 42 هزار تومان کاهش 4 میلیون و 156 هزار تومان و دلار با 300 تومان افت قیمت 12 هزار تومان به فروش می‌رسد.

 • 6

لزوم توجه مردم ایلام به کلاهبرداری های تلفنی

ایلام - رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان ایلام در خصوص کلاهبرداری در پوشش مسئول خرید ادارات هشدار داد.

 • 7

ونزوئلا: آمریکا دارایی‌های ما را مسدود کرده است

وزیر گردشگری و تجارت خارجی ونزوئلا اعلام کرد: میلیاردها دلار از دارایی‌ های مردم ما تحت تأثیر اقدامات تهدیدآمیز و یکجانبه آمریکا قرار گرفته است و این نقض قوانین بین‌المللی است.

 • 7

خدمت رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت عرضه شد

بانک رفاه در راستای امنیت خدمات بانکی به مشتریان، خدمت جدید "رمز دوم یکبار مصرف (پویا ) کارت" را ارائه کرد.

 • 7

همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در مازندران

ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: تاکنون همپوشانی ۱۵ درصد از بیمه ها در استان انجام شده است.

 • 7

انجام ۱۲۴ میلیون تراکنش بانکی به رغم قطعی اینترنت

مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک، با بیان اینکه روز گذشته ۱۲۴ میلیون تراکنش در شبکه شتاب صورت گرفته، گفت: پایداری شبکه بانکی ایران علیرغم قطعی اینترنت بیش از ۹۹.۹ درصد بوده است.

 • 7

نرخ رسمی دلار و ۹ ارز ملی ثابت ماند / قیمت ۲۷ واحد پولی کاهش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۰ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۲۷ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 7

توضیحات دیواندری در رابطه با خروج از لیست تحریم

متهم بانک ملت در جلسه دادگاه گفت: خروجم از لیست تحریم‌های آمریکا به دلیل اثرگذاری بانک ملت بوده است و وکلایی برای پیگیری امور گرفتیم.

 • 10

بودجه ۹۹ ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد که بودجه سال آینده ارتباط زیادی با قیمت دلار ندارد.

 • 7

ارز همچنان ثابت ماند

بازار ارز دوباره به ثبات نسبی رسیده و قیمت‌ها نسبت به روز گذشته تغییری نکرده است.

 • 9