گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

رییس پژوهشکده بیمه از راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت برای گسترش گسترش ارتباط با جامعه و صنعت خبر داد.

دوشنبه 24 تیر 1398 ساعت 22:43

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، حمید کردبچه در نشست ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت اظهار داشت: رئیس کل بیمه مرکزی دستوری چند ماده‌ای به پژوهشکده بیمه در دوره مدیریت قبلی داشتند که یکی از بندهای آن توسعه ارتباط با صنعت بوده است.

وی با بیان اینکه پژوهشکده کارهای ارزشمندی در حوزه ارتباط با مدیران و کارشناسان صنعت انجام داده افزود: اما این ایراد گاهی وجود داشته که در تدوین آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها نیاز و نظر صنعت دیده نشده است.

کردبچه با بیان اینکه فقدان حلقه ارتباطی بین صنعت و پژوهشکده احساس می‌شود، افزود: با راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت این حلقه ایجاد خواهد شد که موجب هم‌افزایی بین شرکت‌های بیمه و جلوگیری از موازی‌کاری در کارهای پژوهشی بین شرکت‌ها می‌شود.

همچنین نیاکان معاون پژوهشی پژوهشکده بیمه در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد پژوهشکده در سال ۹۷، تصریح کرد: انجام طرح‌های پژوهشی، چاپ کتب، برگزاری همایش و کارگاه‌ها، انتشار مقالات و خدمات کتابخانه‌ای و مشاوره‌ای از جمله اقداماتی بوده که پژوهشکده در این سال انجام داده است.

وی با تأکید بر لزوم ارتباط سه جانبه جامعه صنعت و پژوهشکده خاطرنشان کرد: در حوزه ارتباط پژوهشکده با صنعت بیمه مواردی چون شناسایی و پاسخ به نیازهای پژوهشی و علمی صنعت، استفاده از توانمندی‌های فنی و کارشناسی صنعت بیمه و مستندسازی پژوهش‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه توسعه ارتباط با دانشگاه مواردی چون شکل دادن ارتباط صنعت و دانشگاه، شناسایی و بهره‌برداری از توانمندی‌های دانشگاه و مراکز آموزشی و پژوهشی در صنعت بیمه، کمک به توسعه آموزش‌های دانشگاهی در صنعت بیمه و کاربردی شدن پژوهش‌های دانشگاهی در صنعت بیمه از جمله برنامه‌های پژوهشکده بیمه است.

نیاکان در پایان یادآور شد: در حوزه توسعه ارتباط با جامعه مواردی چون کمک به ارتقای صنعت بیمه، حمایت از آموزش‌های عمومی بیمه‌ای، شناسایی نیازهای بیمه‌ای جامعه و نظرسنجی و انعکاس دیدگاه‌های عمومی به صنعت از اقدامات پژوهشکده بیمه بوده است.

در ادامه جلسه نمایندگان شرکت‌های بیمه به ارائه پیشنهادهای خود در زمینه همکاری با پژوهشکده پرداختند که مباحثی چون کمک به باورمندی مسئولان شرکت‌های بیمه به بحث آموزش، ایجاد نظام رتبه‌بندی پژوهشی شرکت‌های بیمه، ایجاد نظام آموزش ملی تخصصی، طراحی نظام پیشنهادها برای صنعت بیمه، ایجاد کنسرسیوم پژوهشی، تغییر قوانین بیمه‌ای به نفع پژوهش و بازآفرینی مدل کسب و کار صنعت بیمه از موارد مطرح شده توسط حاضران بود

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

تامین نقدینگی ۳۰ تعاونی دچار مشکل در لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تامین نقدینگی ۳۰ تعاونی دچار مشکلات مالی در این استان خبر داد.

 • 1

امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت/ رشد ۱۴۰ درصدی بورس

وزیر اقتصاد با اشاره به رشد ۱۴۰ درصدری بورس در یک سال گذشته گفت:ثبت نام جاماندگان سهام عدالت، پس از تصویب لایحه مربوطه در مجلس امکانپذیر خواهد بود.

 • 2
 • 3

سطح حمایتی دلار شکست

دنیای اقتصاد : ...

 • 3

عملیات بازار باز ابزار تأمین کسری بودجه از طریق پایه پولی

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد: با توجه به کسری بودجه دولت، عملیات بازار باز در عمل می تواند تبدیل به ابزاری برای تأمین کسری بودجه از طریق پایه پولی شود.

 • 8

اقتصاد جهان نیازمند جایگزینی برای دلار است

رییس بانک مرکزی انگلیس، گفت: یک ارز دیجیتال که گروهی از کشورها پشتوانه آن باشند برای رقابت با دلار لازم است، زیرا دلار به قدری غالب شده که به مانعی برای رشد اقتصادی بیشتر جهان تبدیل شده است.

 • 8

رتبه نخست بانک صنعت ومعدن درتسهیلات طرح رونق تولید خراسان رضوی

سرپرست بانک صنعت ومعدن در استان خراسان رضوی اظهار داشت:این بانک درراستای ایفای مسئولیت تخصصی خود مطابق باسیاستهای دولت تدبیر و امید درپرداخت تسهیلات طرح رونق تولید جایگاه نخست رادر بین بانکها کسب کرد.

 • 7

مجله بانک ملی ایران به شماره ۲۶۴ رسید

دویست و شصت و چهارمین شماره مجله بانک ملی ایران با پرونده ویژه ای با عنوان «نگاهی به ۹ دهه عملکرد بانک کارگشایی» منتشر شد.

 • 9

دلار به ۱۱۵۰۰ تومان رسید

قیمت فروش هر دلار آمریکا(اسکناس) امروز در صرافی‌های بانکی به۱۱۵۰۰ تومان رسید. در این ویدئو شما قیمت ارز و سکه را در تاریخ ۳ شهریور ۱۳۹۸ مشاهده می‌کنید.

 • 9

تولید داخلی داروی زجر تنفسی نوزادان رونمایی شد

یک داروی ریوی نوزادان با حضور رییس سازمان غذا و دارو و معاون علمی و فناوری رییس جمهور رونمایی شد.

 • 7

افت قابل تامل میزان صادرات کالا از خراسان شمالی به ‌ترکمنستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از افت قابل تامل میزان صادرات کالا از خراسان شمالی به ترکمنستان خبر داد.

 • 9

سرقت بانک با ایجاد شکاف در دیوار

سارقان با ایجاد شکاف در دیوار بانک در شهر فومن 617 میلیون ریال سرقت کردند.

 • 7

دستورالعمل «انضباطی، مصادیق دستکاری و پذیرش» بزودی تصویب می‌شود

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس گفت: سه دستورالعمل انضباطی، مصادیق دستکاری و پذیرش تدوین شده که از اهمیت زیادی به لحاظ بنیادین برخوردار هستند و بزودی به تصویب می‌رسند.

 • 10

افراد فاقد پوشش بیمه‌ درمانی، به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بر اساس آیین نامه ارزیابی وسع و بیمه اجباری سلامت، هرکس که فاقد پوشش بیمه‌ای است مکلف شده ظرف مدت ۶ ماه مراجعه کرده و خود را بیمه کند. این افراد باید برای بیمه شدن به سایت سازمان بیمه سلامت یا دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

 • 9

نابسامانی اقتصاد ما ناشی از سوء مدیریت‌هاست

مدیر دفتر پژوهش‌های اقتصاد و توسعه اتاق خراسان رضوی گفت: تحریم ها عامل اصلی نابسامانی اقتصاد ما نیست و چالش امروز ما در واقع ناشی از سوءمدیریت هاست.

 • 6

سکه طرح جدید امروز سوم شهریورماه ۴ میلیون و ۱۴۰ هزارتومان شد

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات بازار آزاد تهران، امروز یکشنبه ۳ شهریورماه ۹۸ به ۴ میلیون و ۱۴۰ هزارتومان رسید.

 • 6

ریسک‌های عملیات بازار باز برای بانک مرکزی

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کردعدم دقت در راه اندازی عملیات بازار باز و عدم رعایت اقتضائات مربوطه، می تواند به راحتی باعث سرریز شدن بخش مهمی از مشکلات دولت و بانکها به ترازنامه بانک مرکزی شود.

 • 7