کولبران مرزی نیمه دوم فروردین 96 بیمه می شوند

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با موافقت وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی، کولبران مرزی نیمه دوم فروردین ماه 1396 بیمه می شوند.
  • یکشنبه 22 اسفند 1395

اخبار => اخبار بیمه‌

کولبران مرزی نیمه دوم فروردین 96 بیمه می شوند

به گزارش بینا , رسول خضری در حاشیه جلسه علنی امروز - یکشنبه - مجلس در نشست خبری اظهارداشت : ما روز گذشته در جلسه ای سه ساعته با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تفاهم نامه ای را امضا کردیم که بر این اساس کولبران مرزی نیمه دوم فروردین ماه 96 بیمه تامین اجتماعی شوند که این بیمه شامل بیمه مستمری، عمر، بیکاری و درمان آنان می شود.


وی با یادآوری این که 16 تا 17 هزار کولبر مرزی وجود دارد، افزود: این کولبران با مشکلات زیادی مواجه هستند که ما امیدواریم مشکلات دیگر آنان حل شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به حضور کمیته حقیقت یاب در مناطق مرز نشین برای بازدید از وضعیت کولبران اشاره و خاطرنشان کرد: بنا به دستور علی لاریجانی رییس مجلس چهار نماینده مجلس شامل دو نماینده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و دو نماینده استانی برای رسیدگی به وضعیت کولبران در مناطق مرزی حضور یافتند.

خضری افزود: بنده به همراه جلال محمودزاده، مصطفی کواکبیان و شهروز برزگر به مناطق مرزی رفتیم و نمایندگان از نزدیک درجریان مشکلات کولبران قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: پس از سفر ما به این مناطق به سرعت علی ربیعی تشکیل جلسه داد و موضوع عملیاتی شدن بیمه کولبران را بررسی و به تایید رساند.


محقق شدن قول دولت برای بیمه کردن کولبران

خضری اظهار امیدواری کرد که قول دولت برای بیمه این کولبران محقق شده و مشکل این افراد حل شود.

وی یکی از مطالبات کولبران را حذف دلالان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بیشتر پول به جیب دلالان می‌رود و کولبران 40 تا 50 هزار تومان دریافت می کنند.


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس خاطرنشان کرد: کولبران همچنین خواهان مناسب‌سازی مسیر برای تردد هستند ومی خواهند در معابری که از وسایل حمل و نقل موتوری یا چهارچرخه استفاده شود تا کولبران ناچار به حمل بار بالغ بر 200 کیلو نشوند.


خضری یکی دیگر از مطالبات کولبران را اجرایی شدن درست قانون مربوط به معابر مرزی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب دانست و تاکید کرد که طبق قانون انسداد مرزها، باید برای معیشت مرزنشینان فکری شود.


ارسال نظر

ارسال


کانال تلگرام