کریمی و میهمانان از اجلاس بیمه اتکایی آسیا - آفریقا جاماندند!

با تغییر رییس کل بیمه مرکزی و تعدادی از اعضای هیات عامل و معاونان، تعدادی از اعضای سابق ببمه مرکزی به اجلاس فیر که همان اجلاس اتکایی بیمه آسیایی آفریقایی است نمی‌روند.

به گزارش ایسنا، در لیست اسامی که امسال در سایت فیر 2013 منتشر شده است نام سیدمحمد کریمی، رییس کل سابق بیمه مرکزی، محمد تائبی مدیر روابط عمومی، مینا صدیق نوحی، معاون امور اتکایی، رامین علاء مدیر کل دفتر همکاری های بیمه‌ای بین الملل،‌عباس عاصمی و حسین رحمتی قرار دارد اما با تغییر رییس کل بیمه مرکزی، تنها دو نفر - صدیق نوحی و علاء به این اجلاس می‌روند.  در لیست مذکور از سندیکای بیمه‌گران ایران غلامرضا تاج‌گردون، اویار حسین از بیمه پارسیان، سید محمد آسوده خلجانی و محمد میهن یار از بیمه اتکایی ایرانیان، مهدی فلاح و ابراهیم کاردگر به همراه حسن نیکویی از شرکت بیمه دانا و سید مصطفی کیایی به عنوان مدیرعامل بیمه اتکایی امین، علی فتحعلی مدیرعامل بیمه آرمان و ناصر سلوکی و پرویز خاوری خراسانی از همین شرکت بیمه ذکر شده است.

فیر مهم‌ترین مجمع بیمه‌ای آسیا و آفریقا است و بیمه مرکزی ایران عضو کمیته اجرایی است. این فدراسیون آفریقایی‌ آسیایی شرکت‌های بیمه و بیمه اتکایی (F.A.i.R) در سپتامبر سال 1964 به منظور افزایش همکاری شرکت‌های بیمه‌ای و اتکایی قاره آفریقا و آسیا از طریق تبادل اطلاعات افراد متخصص و توسعه ارتباطات تجاری تاسیس شد. اجلاس فیر به‌طور سالانه برگزار می‌شود و مهم‌ترین هدف برگزاری آن گسترش همکاری و روابط بیمه‌ای کشورهای عضو است.

در واقع کمیته اجرایی و بیمه‌گران و بیمه‌گران اتکایی آسیایی، آفریقایی در این جلسات بر گسترش روابط داخل منطقه‌ای تاکید دارند تا از طریق صادرات بیمه میان کشورهای عضو، ریسک‌ها به درستی مدیریت شده و در خود منطقه تقسیم شود.کار کمیته اجرایی با ارائه گزارش عملکرد دبیر کل فیر آغاز و صورت‌های مالی سه نهاد وابسته به فدراسیون بررسی می‌شود.عزت عبدالباری، دبیرکل فیر مصری است و برای پانزدهمین بار در اجلاس فوق عملکرد یک سال گذشته فیر را به اطلاع اعضا می‌رساند.سندیکای نفت و انرژی، صندوق اتکایی هواپیما و صندوق بیمه اتکایی غیرزندگی 3 نهاد وابسته به فیر هستند که مقر آنها به ترتیب در بحرین، مراکش و ترکیه است.اجلاس کمیته اجرایی بیمه‌گران و بیمه‌گران اتکایی همچنین دارای زیرکمیته‌های تخصصی بیمه‌های عمر، کشاورزی، مدیریت ریسک، تحولات ساختاری و آموزشی است و ریاست کمیته آموزش این فدراسیون با دکتر عبدالناصر همتی، رییس کل سابق بیمه مرکزی ایران است.زیرکمیته‌های تخصصی در اجلاس مذکور مسائل و مشکلات روز رشته‌های مختلف را بررسی کرده و راهکارها و تجارب به دست آمده را به سایر کشورهای عضو انتقال می‌دهند.

اجلاس امسال به میزبانی کشور چین از تاریخ 16 تا 19 سپتامبر برگزار خواهد شد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 290

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 90

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 279

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 309

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 277

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 116

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 112

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 115

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 121

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 130

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 113

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 102

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 104

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 100

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 112

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 122

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 106

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 108

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 106

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 105