چگونگی تامین و تخصیص اعتبار برنامه پزشک خانواده

چگونگی تامین و تخصیص اعتبار برنامه پزشک خانواده

مدیرکل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ضمن چگونگی تخصیص منابع مورد برنامه پزشک خانواده گفت: ارایه بسته خدمات دندان پزشکی در روستاها نیز از نیازهای ضروری جامعه بوده که باید توسط بیمه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

سه شنبه 18 دی 1397 ساعت 11:0

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، محمدرضا میرزایی درباره ضرورت مدیریت صحیح در اجرای پزشک خانواده، گفت: در حوزه روستایی و در سال ۹۶ برای اجرای پزشک خانواده اعتبار ۳ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود که حدود ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان محقق شد، لذا این میزان سهم وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت است؛ البته در سال ۹۷ نیز برای اجرای پزشک خانواده ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شد که تا کنون حدود ۸۶۰ میلیارد تومان توسط وزارت بهداشت و حدود ۶۳۰ میلیارد تومان از سوی بیمه سلامت تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای آینده اعتبارات بیشتری برای اجرای پزشک خانواده تخصیص پیدا می کند، افزود: نکته مهم این است که درسال ۹۶ بابت ۶ هزار و ۵۰۰ پزشک، ۸۲۱ میلیارد تومان هزینه شده است، ضمن اینکه ۳۳۵ میلیارد تومان بابت حدود ۵ هزار و ۴۰۰ نفر ماما، برای دارو ۲۶۸ میلیارد تومان و ۱۴۲ میلیارد تومان برای دندانپزشکی هزینه شده است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، میرزایی با بیان اینکه در سال گذشته ۵۷ میلیون و ۹۱۰ هزار نفر در روستاها توسط پزشکان عمومی ویزیت شدند، افزود: به عبارتی هر پزشکی روزانه ۲۵ بیمار را ویزیت کرده است، البته ارزش ریالی یا پرداخت از جیب مردم به میزان ۵۶۷ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است؛ ضمن اینکه کارشناسان ماما هم حدود ۱۲ میلیون بیمار را ویزیت کردند؛ بنابراین پرداختی از جیب مردم در گروه مامایی هم ۸۳ میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

مدیرکل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت، با تاکید بر اینکه بیمه سلامت باید در خصوص خدمات دندانپزشکی مشارکت بیشتری کند، گفت: درباره خدمات دندانپزشکی حدود ۱۸۰ میلیارد تومان در بخش دولتی پرداختی از جیب مردم کاهش پیدا کرده است که ارزش همین خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی معادل ٥٠٠ میلیارد تومان خواهد بود.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

صادرات 8.3 میلیارد دلار بخش معدن و صنایع معدنی

تهران- ایرنا - عملکرد تجارت خارجی بخش معدن وصنایع معدنی در مدت 11 ماهه 97 نشان دهنده صادرات 51 میلیون و 770 هزار تن کالا به ارزش بیش از هشت میلیارد و 299 میلیون دلار است که نسبت به دوره مشابه از نظر وزنی 6 درصد و از نظر ارزشی سه دهم درصد کاهش داشته است.

 • 2

ضرر ۱ تریلیون دلاری آمریکا از تشدید جنگ تعرفه‌ای پکن-واشنگتن

مطالعه جدیدی در اتاق بازرگانی آمریکا نشان می‌دهد تشدید مناقشات بین دو اقتصاد بزرگ جهان، تاثیر منفی شدیدی بر اقتصاد آمریکا خواهد گذاشت.

 • 3

مبادلات تجاری ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد

رییس دفتر رییس جمهور گفت: مبادلات تجاری ایران و عراق از ۱۲ میلیارد دلار به ۲۰ میلیارد دلار افزایش می یابد.

 • 2

هزینه برگزیت بر اقتصاد اسپانیا

بانک اسپانیا هزینه خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا برای اسپانیا را ۱۰ میلیارد یورو برآورد کرد.

 • 3

تولید دوچرخه برقی برای جاده‌های سنگلاخ

شرکت یاماها بعد از تولید میلیون‌ها دوچرخه برقی در ۲۵ سال گذشته، محصول پیشرفته‌ای تولید کرده که برای حرکت در مسیرهای سنگلاخ و شیبدار بسیار مناسب است.

 • 3

بزرگترین بانک اسلامی با تمرکز بر انرژی در قطر آغاز به کار می‌کند

بزرگترین بانک اسلامی که قرار است به طور تخصصی در بخش انرژی فعالیت کند، در سه ماهه چهارم سال جاری، در قطر آغاز به کار می‌کند.

 • 4

سرقت از صندوق امانات یک بانک/ اموال مشتریان از بانک خارج نشده است

یکی از بانکهای خصوصی کشور با صدور اطلاعیه‌ای درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است.

 • 3

عرضه ایرپادهای جدید اپل با قاب شارژ بی سیم و باتری قوی‌تر

اپل عرضه محصولات تازه خود را در هفته اخیر با رونمایی از نسل دوم هدفون بی سیم ایرپاد تکمیل کرده است. به نظر می‌رسد مهم‌ترین ویژگی این هدفون بهره مندی از یک قاب شارژ بی سیم باشد.

 • 3

مادورو، ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از ونزوئلا متهم کرد

رئیس جمهور ونزوئلا دونالد ترامپ را به سرقت ۵ میلیارد دلار از این کشور آمریکایی جنوبی متهم کرد.

 • 3

کاهش مالیات بر نقل و انتقال سهام، بورس را رونق می‌دهد؟

در ماه‌های گذشته مقدار مالیات شرکت‌های بورسی از نیم به یک دهم درصد کاهش یافت که می‌تواند به افزایش معاملات در بازار سهام کمک کند.

 • 2

هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است

بانک اقتصادنوین در اطلاعیه درباره سرقت از صندوق امانات این بانک اعلام کرد هیچ یک از اموال امانی مشتریان از بانک خارج نشده است .

 • 4

مادورو: آمریکا ۵ میلیارد دلار بودجه داروییِ ما را دزدید

رئیس‌جمهوری ونزوئلا در اظهاراتی تصریح کرد: آمریکا ۵ میلیارد دلار بودجه داروییِ ما را دزدید.

 • 2

واکنش همتی به نامگذاری سال/شش راهبرد بانک مرکزی برای «رونق تولید»

رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب، شش راهبرد نظام بانکی برای تحقق «رونق تولید» را اعلام کرد.

 • 3

مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی مضاعف شد

همتی گفت نامگذاری سال ۹۸ با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را مضاعف کرد.

 • 5

ماموریت ۶ گانه بانک مرکزی در سال رونق تولید

همتی گفت نامگذاری سال ۱۳۹۸ با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری، مسئولیت بانک مرکزی و نظام بانکی کشور را مضاعف کرد.

 • 3