چقدر سرمایه برای راه‌اندازی استارت‌آپ لازم است؟

چقدر سرمایه برای راه‌اندازی استارت‌آپ لازم است؟

یک مقام مسئول در بیمه مرکزی ضمن اعلام فعالیت ۱۶۳ استارت آپ در صنعت بیمه گفت: برای راه‌اندازی استارت بین ۵۰۰ میلیون تا پنج میلیارد تومان سرمایه لازم است.

چهارشنبه 29 آبان 1398 ساعت 15:8

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، در جریان برگزاری نمایشگاه بانک، بیمه و بورس در جزیره کیش نشستی با محور نحوه سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های بیمه‌ای به عنوان کانالی برای جذب سرمایه گذاری در صنعت بیمه با حضور مدیران بیمه مرکزی برگزار شد.

در این نشست رضایی- مدیر نظارت بر شبکه خدمات بیمه‌ای بیمه مرکزی - با اشاره به توسعه حضور استارت ها در صنعت بیمه و استقبال از آنها اظهار کرد: زمانی کمپین ۶۵۰۰  نفری مقابله با استارتاپ ها وجود داشت اما اکنون با حمایت بیمه مرکزی و پرداخت هزینه های خاص خود به جایی رسیدیم که در حال تلاش برای توسعه استارت اپ ها هستیم این در حالی است که در حال حاضر حدود ۱۶۳ استارت اپ در صنعت بیمه و در حوزه های مختلف از کارگزاران بیمه، افراد حقیقی و شرکت های بیمه‌ای فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در راستای توسعه استارت‌آپ‌ها در صنعت بیمه، در اولین اقدام تفاهم نامه‌ای بین بیمه مرکزی و معاونت علمی، فن آوری رئیس جمهور منعقد شد، گفت: در ادامه ساماندهی فعالیت استارت‌آپ‌ها مورد توجه قرار گرفت.

این مقام مسئول بیمه مرکزی در مورد نحوه سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها نیز گفت: باید دو مسیر فنی - بیمه و همچنین راه اندازی سایت و مباحث آی تی محور آن مورد توجه قرار گرفته و الزامی است.

رضایی با اشاره ب سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها نیز گفت: در دنیل از یک میلیون یورو تا ۱۰۵ میلیون دلار در این زمینه سرمایه گذاری می شود ولی در  ایران رقم سرمایه گذاری متفاوت است؛ به طوری که برای شروع کار با حدود۵۰۰ میلیون می‌شود ولی اگر قرار باشد استارت‌آپ راه‌اندازی و برای آن تبلیغات و توسعه انجام شود حداقل پنج میلیارد تومان لازم است.

وی در مورد فعالیت استارت‌آپ‌ها در حوزه بیمه نیز گفت: واقعیت این است که گستردگی کار آنها بسیار بیش از این است که دیده می‌شود؛ به طوری که یکی از کارکردهای آنها این است که فروش سنتی را با سرعت بیشتری در فضای مجازی انجام می‌دهند. از سوی دیگر مقایسه نرخ انجام و امکان انتخاب به مشتری می‌دهد. برخی استارت‌آپ‌ها هم دیتاها را دریافت کرده و بر اساس آن تحلیل اماری انجام و در اختیار شرکت بیمه انجام می‌دهند، برخی مشاور بیمه گذار و برخی هم تلفیقی هستند.

رضایی افزود: پیش تر فعالیت استارت آپ ها به دلیل نداشتند مجوز از صنعت بیمه به این شکل بود که با مهندسی معکوسی که در نرخ بیمه انجام می‌دادند کار مقایسه نرخ حق بیمه شرکت های مختلف را انجام و امکان قیاس را برای مردم فراهم می‌کردند اما در این بین موضوع دریافت حق بیمه از سوی بیمه مرکزی دغدغه بود و در این راستا بخشنامه به شرکت‌های بیمه دادیم که استارت ها را به عنوان بازاریاب برخط بشناسند.

وی با بیان اینکه اکنون صنعت بیمه امادگی کامل برای دادن پروانه به استارت اپ ها به عنوان کارگزاران برخط را دارد، افزود: اما این سوال مطرح است که اگر ثبت‌نام نکنند چه می‌شود؟ در این رابطه باید گفت مهمترین بحث به سویچ بیمه بر می‌گردد که قرار است توسط بیمه مرکزی رقم بخورد به این معنی که استارت‌آپ‌ها و بیمه‌ها ارتباط مستقیمی از برخی لحاظ از جمله مالی  با یکدیگر ندارند ولی برنامه ما این است که کسانی که مسیر دریافت پروانه را طی می کنند بتوانند به اطلاعات سامانه سنهاب دسترسی پیدا کنند. در این حالت اطمینان خاطر برای مشتری اینجا می شود که نرخ های مقایسه ای درست است.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

جذب ۵۳۰ هزار میلیارد تومان در صندوق‌های بورسی

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس گفت: تاکنون بیش از ۵۳۰ هزار میلیارد تومان در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس جذب منابع شده است.

 • 22

تاکید مدیرعامل بانک دی بر ارائه خدمات ممتاز بانکی

مدیرعامل بانک دی در بازدید از تعدادی از شعب تهران، بر ضرورت تکریم ویژه مشتریان جامعه هدف و توجه به کیفیت ارائه خدمات به ایشان تأکید کرد.

 • 104

گیرندگان وام ودیعه مسکن در آستانه ۱۰ هزار نفری شدن

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از رسیدن تعداد گیرندگان وام ودیعه مسکن به ۹ هزار و ۴۰۰ نفر خبر داد.

 • 9

شاخص‌ سهام در پایان هفته بر مدار نزولی بسته شد

بازار سرمایه در هفته منتهی به ۲۵ شهریورماه، شاهد افت شاخص کل بورس در پنج روز فعالیت بازار بود. به گونه‌ای که در نهایت نماگر به کانال پایین‌تر وارد شد.

 • 24

برگزاری قرعه کشی طرح راه رفاه برگزار شد

در راستای ایجاد روابط بلندمدت و بهره مندی اعضای باشگاه مشتریان بانک رفاه از مزایای عضویت در باشگاه، مراسم قرعه کشی دوره های نهم و دهم طرح "راه رفاه باشگاه مشتریان" برگزار شد.

 • 65

دو میلیارد دلار طرح سرمایه گذاری خارجی تصویب شد

۶۸ طرح سرمایه‌گذاری خارجی معادل مبلغ دو میلیارد دلار در دویست و پنجاه و یکمین جلسه هیات سرمایه‌گذاری خارجی تصویب شد.

 • 11

احداث ۱۲۰۰ هکتار گلخانه با حمایت بانک کشاورزی در ۱۸ ماه اخیر

با حمایت و مشارکت بانک کشاورزی، از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ در مجموع ۱۲۰۰ هکتار گلخانه در کشور احداث شده است.

 • 31

تجارت ۲۸ میلیارد دلاری ایران با کشورهای عضو پیمان شانگهای

سخنگوی گمرک از تجارت ۲۸ میلیارد دلاری ایران با کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای خبر داد.

 • 51

برگزاری مجمع عمومی سالانه بانک مسکن

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور اعضای اصلی این مجمع برگزار شد.

 • 51

قرمزپوشی بورس در ایستگاه پایانی هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش  ۸۶۶۵ واحدی معادل ۰.۵۸ درصد به یک میلیون و ۴۸۸ هزار و ۲۹۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۲۴۸ واحدی به ۲۱ هزار و ۹۹۷ واحد رسید.

 • 48

راه‌اندازی قرارداد اختیار معامله سکه طلا با سررسید دی ۱۴۰۰

مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران، با صدور اطلاعیه‌ای از راه‌اندازی قرارداد اختیار معامله سکه طلا با سررسید دی ماه ۱۴۰۰ از روز دوشنبه ۲۹ شهریور ماه خبر داد.

 • 45

فرآیندهای پُرکاربرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری چک لیست‌دار شدند

سازمان بورس و اوراق بهادار چک‌ لیست‌هایی برای تعدادی از فرایندهای پُر کاربرد حوزه اجرایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری تدوین و ابلاغ کرد.

 • 37

بازگشت بیش از ۱۰۰ طرح راکد و نیمه تمام به چرخه تولید

بانک کشاورزی در نیمه نخست سال جاری، بیش از ۱۰۰ طرح راکد و نیمه تمامی که روند اجرایی آنها دچار وقفه یا رکود شده‌اند را با هدف راه‌اندازی مجدد و رونق بخش کشاورزی تعیین تکلیف کرد.

 • 11

شاخص کل بورس بیش از ۲۱ هزار واحد تقویت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۱۷۳۰  واحدی معادل ۱.۴۷ درصد به یک میلیون و ۴۹۶ هزار و ۹۵۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۱۵  واحدی به ۲۲ هزار و ۲۴۵ واحد رسید.

 • 37

سرمایه مناسب و کافی بانک‌ها پیش شرط حفظ سلامت نظام بانکی

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: بانک‌ها برای حفظ ثبات عملکرد و افزایش کارایی، نیازمند سرمایه مناسب و کافی هستند و لازم است همواره نسبت کفایت سرمایه خود را پالایش کنند.

 • 32

سود خالص بانک گردشگری در پایان سال ۹۹ افزایش یافت

اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی (حسابرسی شده) ۱۲ ماهه منتهی به پایان سال گذشته بانک گردشگری در سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال)، منتشر شد.

 • 28

جزییات تغییرات تورم دهک‌ها در تیرماه/ متوسط رشد ماهانه؛ ۳.۵ درصد

نرخ تورم دهک‌های هزینه‌ای در تیرماه امسال به صورت متوسط ۳.۵ درصد افزایش داشته و کارشناسان معتقدند دولت باید در زمینه مهار نرخ تورم در ماه‌های پیش رو تصمیمات درست و موثری را اتخاذ کند.

 • 14

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در بانک تجارت

بانک تجارت درپایان مردادماه سال جاری تعداد ۸۱۱۳ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت کرده است.

 • 35

اولین جلسه ارزیابی عملکرد سازمان هدفمندی یارانه‌ها

اولین جلسه ارزیابی عملکرد سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور در سال ۱۴۰۰ در محل سالن جلسات سازمان هدفمندسازی برگزار شد.

 • 9

تشکیل کارگروه مشترک مجلس و قوه قضائیه برای آسیب‌شناسی قوانین اقتصادی

این نشست با حضور رئیس مجلس، وزیر دادگستری و مسئولان قوه قضائیه،به بهبود و تنظیم قوانین و اصلاحات ساختاری مربوط به تشکیل شعب تربیت قضات در کشور کمک می کند.

 • 16