چقدر سرمایه برای راه‌اندازی استارت‌آپ لازم است؟

چقدر سرمایه برای راه‌اندازی استارت‌آپ لازم است؟

یک مقام مسئول در بیمه مرکزی ضمن اعلام فعالیت ۱۶۳ استارت آپ در صنعت بیمه گفت: برای راه‌اندازی استارت بین ۵۰۰ میلیون تا پنج میلیارد تومان سرمایه لازم است.

چهارشنبه 29 آبان 1398 ساعت 15:8

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، در جریان برگزاری نمایشگاه بانک، بیمه و بورس در جزیره کیش نشستی با محور نحوه سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های بیمه‌ای به عنوان کانالی برای جذب سرمایه گذاری در صنعت بیمه با حضور مدیران بیمه مرکزی برگزار شد.

در این نشست رضایی- مدیر نظارت بر شبکه خدمات بیمه‌ای بیمه مرکزی - با اشاره به توسعه حضور استارت ها در صنعت بیمه و استقبال از آنها اظهار کرد: زمانی کمپین ۶۵۰۰  نفری مقابله با استارتاپ ها وجود داشت اما اکنون با حمایت بیمه مرکزی و پرداخت هزینه های خاص خود به جایی رسیدیم که در حال تلاش برای توسعه استارت اپ ها هستیم این در حالی است که در حال حاضر حدود ۱۶۳ استارت اپ در صنعت بیمه و در حوزه های مختلف از کارگزاران بیمه، افراد حقیقی و شرکت های بیمه‌ای فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در راستای توسعه استارت‌آپ‌ها در صنعت بیمه، در اولین اقدام تفاهم نامه‌ای بین بیمه مرکزی و معاونت علمی، فن آوری رئیس جمهور منعقد شد، گفت: در ادامه ساماندهی فعالیت استارت‌آپ‌ها مورد توجه قرار گرفت.

این مقام مسئول بیمه مرکزی در مورد نحوه سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها نیز گفت: باید دو مسیر فنی - بیمه و همچنین راه اندازی سایت و مباحث آی تی محور آن مورد توجه قرار گرفته و الزامی است.

رضایی با اشاره ب سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها نیز گفت: در دنیل از یک میلیون یورو تا ۱۰۵ میلیون دلار در این زمینه سرمایه گذاری می شود ولی در  ایران رقم سرمایه گذاری متفاوت است؛ به طوری که برای شروع کار با حدود۵۰۰ میلیون می‌شود ولی اگر قرار باشد استارت‌آپ راه‌اندازی و برای آن تبلیغات و توسعه انجام شود حداقل پنج میلیارد تومان لازم است.

وی در مورد فعالیت استارت‌آپ‌ها در حوزه بیمه نیز گفت: واقعیت این است که گستردگی کار آنها بسیار بیش از این است که دیده می‌شود؛ به طوری که یکی از کارکردهای آنها این است که فروش سنتی را با سرعت بیشتری در فضای مجازی انجام می‌دهند. از سوی دیگر مقایسه نرخ انجام و امکان انتخاب به مشتری می‌دهد. برخی استارت‌آپ‌ها هم دیتاها را دریافت کرده و بر اساس آن تحلیل اماری انجام و در اختیار شرکت بیمه انجام می‌دهند، برخی مشاور بیمه گذار و برخی هم تلفیقی هستند.

رضایی افزود: پیش تر فعالیت استارت آپ ها به دلیل نداشتند مجوز از صنعت بیمه به این شکل بود که با مهندسی معکوسی که در نرخ بیمه انجام می‌دادند کار مقایسه نرخ حق بیمه شرکت های مختلف را انجام و امکان قیاس را برای مردم فراهم می‌کردند اما در این بین موضوع دریافت حق بیمه از سوی بیمه مرکزی دغدغه بود و در این راستا بخشنامه به شرکت‌های بیمه دادیم که استارت ها را به عنوان بازاریاب برخط بشناسند.

وی با بیان اینکه اکنون صنعت بیمه امادگی کامل برای دادن پروانه به استارت اپ ها به عنوان کارگزاران برخط را دارد، افزود: اما این سوال مطرح است که اگر ثبت‌نام نکنند چه می‌شود؟ در این رابطه باید گفت مهمترین بحث به سویچ بیمه بر می‌گردد که قرار است توسط بیمه مرکزی رقم بخورد به این معنی که استارت‌آپ‌ها و بیمه‌ها ارتباط مستقیمی از برخی لحاظ از جمله مالی  با یکدیگر ندارند ولی برنامه ما این است که کسانی که مسیر دریافت پروانه را طی می کنند بتوانند به اطلاعات سامانه سنهاب دسترسی پیدا کنند. در این حالت اطمینان خاطر برای مشتری اینجا می شود که نرخ های مقایسه ای درست است.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

کارمزدهای جدید برخی خدمات بانک رفاه کارگران اعلام شد

بانک رفاه کارگران بر اساس بخشنامه جدید بانک مرکزی، کارمزد های جدید برخی خدمات بانکی را اعلام کرد.

 • 19

خدمات جدید بانک رفاه کارگران در دوران کرونا اعلام شد

بانک رفاه کارگران به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و تمرکز بر ارائه هر چه بیشتر خدمات غیر حضوری و الکترونیکی به مشتریان، خدمات جدید خود را اعلام کرد.

 • 16

پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت روز جهانی معلولان

اسماعیل لله گانی مدیر عامل بانک رفاه کارگران با صدور پیامی فرا رسیدن ۱۳ آذر ماه، روز جهانی معلولان را تبریک گفت.

 • 14

خدمت جدید بانک رفاه کارگران برای رفاه و سلامتی مشتریان

آیا می‌دانید با همراه بانک یا همان موبایل بانک رفاه کارگران می‌توانید بانک را در دستان بگیرید و با خیالی راحت هم کارهای بانکی‌تان را انجام دهید و هم به سلامتی خود، خانواده و مردم ایران کمک کنید.

 • 15

جزئیات بیمه کرونا برای اصناف متضرر از تعطیلی

رییس کل بیمه مرکزی گفت: صاحبان مشاغل و اصناف می‌توانند کسب و کارهای خود را در مقابل تعطیلی‌های کرونایی، بیمه کنند.

 • 14

نوبخت: در بودجه ۱۴۰۰ هیچ پولی از بانک مرکزی استقراض نکرده‌ایم

معاون رئیس‌جمهور درباره کسری بودجه گفت: آنچه درباره کسری بودجه نگران کننده است، استقراض از بانک مرکزی است اما در بودجه ارائه شده هیچ پولی از بانک مرکزی استقراض نمی‌کنیم.

 • 14

پرداخت ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی به بنگاه های کوچک

بانک ملی ایران به منظور حمایت از گردش چرخ بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط به عنوان موتور محرکه صنعت کشور، بیش از ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به این بخش ها اعطا کرده است.

 • 170

یک گام مثبت برای مهار نقدینگی/ اثر ضدتورمی انتشار اوراق قرضه

یک کارشناس بانکی گام اول بانک مرکزی در راستای کاهش نقدینگی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: انتشار اوراق بدهی با مداخله بانک مرکزی در جهت تامین کسری بودجه دولت اثرگذاری بیشتر از استقراض دولت و چاپ پول دارد.

 • 173

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص تغییر ساعت کار شعبه ایلام

بانک سرمایه در اطلاعیه‌ای تغییر ساعت کار شعبه ایلام این بانک را اعلام نمود.

 • 150

احراز هویت غیرحضوری سجام در شعب منتخب بانک کارآفرین شهر تهران

احراز هویت غیرحضوری سامانه سجام در ده شعبه منتخب بانک کارآفرین در شهر تهران عملیاتی شد.

 • 166

آمادگی بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از تعاونی‌های مسکن

جلسه‌ای با حضور اعضای هیات مدیره و تعدادی از مدیران بانک توسعه تعاون و مقامات مسئولی از سازمان بورس کالا به منظور هم‌اندیشی و بررسی راهکارهای ارائه تأمین مالی مسکن بر مبنای انتشار اوراق سلف برگزار شد.

 • 51

ارتباط مستقیم تلفنی معاون اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان

به منظور تکریم، افزایش رضایتمندی و پاسخگویی به سوالات مشتریان، ارتباط مستقیم تلفنی معاون مدیرعامل در امور اجرایی بانک رفاه کارگران با مشتریان فراهم شده است.

 • 49

ارائه خدمات مطلوب به کارگران جزو برنامه های اصلی بانک رفاه

بانک رفاه کارگران همواره تلاش می کند تا خدمات مطلوب تری به جامعه کارگری کشور ارائه دهد و امضای این تفاهم نامه زمینه خدمات رسانی بهتر را فراهم می کند.

 • 43

حمایت بانک توسعه تعاون از فعالان گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز

بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و همچنین سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری، تفاهم‌نامه‌ای با اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز منعقد کرد.

 • 28

واریز ماهانه مبالغ خرد و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران این امکان را فراهم کرده تا با واریزهای مستمر ماهانه، پس از مدت مشخصی بتوانید تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنید.

 • 42

روز سبز شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۹۷۱۷ واحدی معادل ۰.۷۸ درصد به رقم یک میلیون و ۲۵۷ هزار و ۳۶۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۴ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۳۹ واحد رسید.

 • 32

بازدید معاون اعتبارات و راهبری شعب بانک صنعت و معدن استان فارس

عبدالرضا ولی الهی عضو هیأت عامل و معاون اعتبارات و راهبری شعب به همراه سید مهدی صدری رییس اداره بازاریابی و بانکداری شرکتی بانک صنعت و معدن از سه واحد تولیدی بزرگ در استان فارس بازدید نمود.

 • 40

افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹

با حمایت گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری، افزایش تولید و صادرات فولاد بناب در سال ۹۹ محقق شد.

 • 20

ابراز رضایت برندگان یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان

طی مراسمی با حضور مدیران روابط عمومی و سیستم های نرم افزاری و اطلاعاتی بانک پارسیان، دو برنده یکصدمیلیون ریالی جشنواره همراه بانک پارسیان، جوایز خود را دریافت کردند.

 • 31

صورت‌های مالی سال ۹۸ بانک سپه با حضور وزیر اقتصاد تصویب شد

مدیذعامل بانک سپه با اشاره به اینکه سال گذشته سال ماموریت‌های بزرگ برای بانک سپه بود، افزود: بانک سپه با ظرفیت‌های قوی تر نقش آفرین در عرصه کلان اقتصادی خواهد بود.

 • 32