پایان دامپینگ در بیمه شخص ثالث

پایان دامپینگ در بیمه شخص ثالث

بینا:براساس توافقنامه 18 مدیرصنعت بیمه کشور، ارائه هرگونه تخفیف مازاد در رشته بیمه شخص ثالث ممنوع اعلام شد و شرکت‌های بیمه نمی‌توانند تخفیفی بیش از حق بیمه‌های تعرفه مصوب دولت و تخفیف‌های ابلاغی بیمه مرکزی به مشتریان ارائه دهند.به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس توافقنامه ای که بین مدیران شرکت های بیمه به امضا رسیده است، این شرکتها متعهد به همکاری رعایت اصول حرفه ای در بازار بیمه شخص ثالث شدند، در این تعهدنامه که به امضای 18 مدیر بیمه ای رسیده است، ارائه هرگونه تخفیف مازاد در رشته بیمه شخص ثالث ممنوع اعلام شده است و شرکت های بیمه نمی توانند تخفیفی بیش از حق بیمه های تعرفه مصوب دولت و تخفیف های ابلاغی بیمه مرکزی به مشتریان ارائه دهند.

در این تعهدنامه همکاری آمده است: " اعضای سندیکای بیمه گران به اتفاق مصمم هستند با توجه به نامه بیمه مرکزی مبنی بر محاسبه حق یبمیه شخص ثالث به صورت کامل در حساب فیمابین ارائه هرگونه تخفیف در بیمه شخص ثالث که رشته ای زیانده در کل مجموعه صنعت بیمه است اعم از عمومی، گروهی، قراردادی و هر ترتیب دیگری ممنوع اعلام نموده و تعهد می کند به هیچ عنوانی کمتر از حق بیمه های بر اساس تعرفه مصوب دولت و تخفیف های ابلاغی بیمه مرکزی که در مجمع عمومی سندیکا مورد تائید قرار گرفته است، نفروشند.

در صورتی که هر یک از اعضا این تعهد را ایفا نکندیا بر خلاف اصول حرفه ای و اخلاقی مشتریان عمده سایر شرکت ها را با تخفیف های مستقیم یا غیرمستقیم جذب نماید، با اعلام سندیکا موضوع در شورای عمومی مطرح و عدم رعایت اصول اخلاق حرف ای با نظر دبیر سندیکا می تواند رسانه ای شود.

همچنین در صورت تخلف اعضا از این تعهد سایر اعضای سندیکا هرگونه همکاری مالی با آن شرکت را به ترتیبی که در شورای عمومی سندیکا مصوب خواهد شد، متوقف خواهند کرد. تخفیف های رایج برای کارکنان صنعت بیمه در بیمه نامه های شخص ثالث مجاز می باشد."

غلامرضا تاجگردون دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در گفتگو با مهر در مورد این توافقنامه گفت: این قرارداد برای رعایت اصول حرفه ای بازار بیمه شخص ثالث که یک فعالیت زیانده و ضررده در صنعت بیمه کشور محسوب می شود، به امضا رسید. 

وی با اشاره به افزایش نرخ دیه شخص ثالث توسط دولت برای سال جاری عنوان کرد: شرکت های بیمه برای همکاری با دولت و همراهی مردم، با وجود اینکه نرخ دیه شخص ثالث افزایش بسیار زیادی داشت و در مقابل نرخ بیمه شخص ثالث نصف آن افزایش یافت، تخفیف هایی را برای افرادی که بیمه شخص ثالث انجام می دادند، قائل می شد.

تاجگردون با تاکید بر رعایت اصول بیمه نامه شخص ثالث به صورت حرفه ای و فنی توسط شرکت های بیمه اظهارداشت: تعیین نرخ برای بیمه شخص ثالث همواره مشکلاتی را دارد، یعنی این نرخ همیشه پائین تر از نرخ فنی است که عملا به ضرر بیمه گران تمام می شود. برخی شرکت های بیمه حدود 30 درصد تخفیف به علاوه تخفیف های سالیانه را می دهند که ارقام بالایی است.

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در پاسخ به این سئوال که آیا شرکت های بیمه تخلفاتی را در زمینه تخفیف های بیمه نامه شخص ثالث مرتکب می شدند که چنین قراردادی به امضا رسیده است؟ تصریح کرد: چند شرکت بیمه ای بیش از حد تخفیف در بیمه نامه های شخص ثالث ارائه می دادند و این در حالی بود که توانایی پرداخت خسارت را نداشتند.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به اینکه در حال حاضر نرخ بیمه شخص ثالث از لحاظ فنی پائین تر از نرخ واقعی است، تا زمانیکه این نرخ به ثبات برسد، این تعهدنامه پابرجاست تا از این طریق شرکت های بیمه و مردم دچار زیان نشوند؛ یعنی در اصل رعایت مسئله فنی بیمه شخص ثالث مورد تاکید قرار گرفته است.

به گفته تاجگردون، برخی از شرکتهای بیمه تخفیف های تعرفه مصوب دولت و تخفیف های ابلاغی بیمه مرکزی را رعابت نمی کنند و تخفیف هایی بیش از آن ارائه می کردند و با این تعهدنامه ملزم به رعایت تخفیف ها شدند تا از این طریق مردم، بنگاه اقتصادی یا همان شرکت بیمه و سهامداران آن دچار زیان نشوند.

نرخ دیه در سال 92 در ماه‌های عادی 114 میلیون تومان و در ماه‌های حرام با افزایش یک سوم 152 میلیون تومان است.

همچنین حداکثر حق بیمه سالیانه بیمه اجباری شخص ثالث انواع وسایل نقلیه در سال 92 برای تعهدات بدنی (دیه)1,520,000,000 ریال و تعهدات مالی 38,000,000 ریال اعلام شده است.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

اسامی برندگان قرعه کشی "طرح امتیازی راه رفاه" بانک رفاه کارگران

مراسم قرعه کشی جوایز دوره نخست "طرح امتیازی راه رفاه" باشگاه مشتریان بانک رفاه کارگران برگزار و اسامی برندگان اعلام شد.

 • 18

حمایت بانک ملی ایران از دانش آموزان مناطق کم برخوردار

در راستای حمایت از دانش آموزان مناطق کم برخوردار تعداد ۲۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان بی‌بضاعت این استان اهداء شد.

 • 12

اخذ گواهینامه ایزو۱۰۰۱۵ و۲۹۹۹۳ توسط اداره کل آموزش بانک ملی ایران

اداره کل آموزش بانک ملی ایران موفق به دریافت گواهینامه های استاندارد ایزو ۱۰۰۱۵ و ایزو ۲۹۹۹۳ شد.

 • 13

حمایت تخصصی ۴۵۴ هزار میلیاردی بانک کشاورزی از بخش کشاورزی

بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۹ تا ابتدای دی ماه ۴۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات معادل ۸۸.۵ درصد از کل تسهیلات پرداختی خود را به صورت تخصصی به فعالان بخش کشاورزی پرداخت کرده است.

 • 11

رتبه برتر بانک کشاورزی در تعداد مقالات پژوهشی نوشته شده کشور

بانک کشاورزی بر اساس تحلیل و آنالیز حجم عظیمی از محتوای علمی و دانشگاهی کشور، از نظر تعداد مقالات پژوهشی نوشته شده یکی از رتبه های برتر نظام بانکی کشور را به خود اختصاص داده است.

 • 12

ادامه روند سقوط شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۰۸۴۳ واحدی معادل ۲.۴۵ درصد به یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۸۷۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۸۱ واحدی به ۱۸ هزار و ۳۲۰ واحد رسید.

 • 9

در سایت بانک ملی ایران پاسخگوی شما هستیم

صفحه پاسخ به سوالات متداول سایت بانک ملی ایران به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهد.

 • 15

نحوه رفع سوءاثر از چک برگشتی اعلام شد

نحوه رفع سوء اثر از چک برگشتی در سامانه یکپارچه بانک مرکزی، بر اساس «قانون اصلاح قانون صدور چک»، اعلام شد.

 • 20

سامانه "پیچک" برای فرایند ثبت و انتقال چک مشتریان بانک گردشگری

مشتریان بانک گردشگری برای فرآیند ثبت، تایید و انتقال چک خود می توانند به صورت اختیاری از سامانه "پیچک" استفاده کنند.

 • 12

ارز باید تک نرخی شود

یک نماینده مجلس تاکید کرد: موثرترین روش برای کنترل بازار ارز و تامین درست کالاهای اساسی تک نرخی شدن ارز است.

 • 22

اعطای تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده

مدیرعامل بانک مسکن از اضافه شدن دریافت وام خرید مسکن بدون نیاز به «خرید اوراق تسهیلات» و «سپرده گذاری» از فردا تا ۲۲ بهمن خبر داد.

 • 35

هم‌افزایی نهادهای توسعه‌ای موجب ارتقای سطح اقتصاد استان‌ها می‌شود

مدیرعامل بانک توسعه تعاون بر لزوم همکاری و هم‌افزایی میان نهادهای توسعه‌ای در جهت ارتقای سطح اقتصاد استان‌ها تأکید کرد.

 • 31

ریزش بیش از ۴۰ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۴۰۶۲۷ واحدی معادل ۳.۱۲ درصد به یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۶۹۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۷۳ واحدی به ۱۸ هزار و ۷۰۱ واحد رسید.

 • 26

اولویت بانک گردشگری در دهه آینده

مدیرعامل بانک گردشگری در آیین آغاز دومین دهه فعالیت این بانک اعلام کرد: توسعه بانکداری الکترونیک و بانکداری دیجیتال، محوری‌ترین برنامه بانک گردشگری است.

 • 30

کدام نرخ ارز در بودجه ۱۴۰۰ مناسب‌تر است؟

با وجود کرونا، فشار تحریم‌ها و مشکلات معیشتی مردم؛ مجلس باید نگاه ویژه‌ای به بودجه ۱۴۰۰ داشته باشد و یکی از مهم‌ترین تصمیماتی که اثر مستقیم بر اقتصاد خواهد داشت، نرخ ارز در بودجه خواهد بود.

 • 20

نشست مشترک مدیرعامل پست‌بانک‌ با رئیس مرکز بازرسی وزارت ارتباطات

دکتر بهزاد شیری مدیرعامل پست‌بانک‌ایران نشست مشترکی را با حمیدرضا رضوانی پور رئیس مرکز بازرسی وزارت ارتباطات با هدف بررسی عملکرد این بانک در زمینه بازرسی و پاسخ‌گویی به شکایات برگزار کرد.

 • 18

صدور مجوز فعالیت رسمی ۸۳۴ باجه‌ بانکی روستایی پست‌ بانک‌

مدیر امور استان‌ها و بازاریابی پست‌بانک‌ایران، اعلام کرد: مجوز رسمی فعالیت ۸۳۴ باجه روستایی پس از صدور موافقت اصولی فعالیت باجه‌های بانکی روستایی از سوی بانک مرکزی صادر شد.

 • 28

افزایش ۶۶ درصدی تسهیلات پرداختی پست بانک

رییس اداره‌کل روابط عمومی بانک اعلام کرد: مجموع تسهیلات پرداختی طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ حدود ۶۶ درصد رشد داشته و ارزش فعالیت‌های ارزی نیز ۷۲۷ میلیون یورو بوده که دارای ۲۱ درصد رشد می باشد.

 • 28

پاسخ به ابهامات درخصوص قانون جدید چک

با توجه به تصویب قانون جدید چک و اجرایی شدن آن در آینده نزدیک، مجموعه سوالات قانون جدید صدور چک در پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مرکزی، به روزرسانی شده است.

 • 25

تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه تعهدی تجهیزمنابع بانک کشاورزی

برنامه تعهدی تجهیزمنابع بانک کشاورزی در حالی ۱۰۰ درصد تحقق یافته که سه ماه تا پایان سال جاری باقی مانده و همچنین افزایش سهم منابع ارزان قیمت در دستورکار این بانک قرار داشته است.

 • 23