٧٠ درصد حق بیمه تولیدی مربوط به شبکه فروش است

٧٠ درصد حق بیمه تولیدی مربوط به شبکه فروش است

مدیرعامل بیمه تجارت نو با اشاره به حق بیمه تولیدی ٤٤ هزار میلیارد تومانی سال ٩٧ در صنعت بیمه گفت: ٧٠ درصد این رقم را شبکه فروش و نمایندگان فروخته‌اند.

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 18:0

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، نیما نوراللهی ظهر امروز (پنجشنبه) و در نخستین همایش سراسری شبکه فروش بیمه تجارت‌نو  گفت: امروز نزدیک به ٧٠ هزار نفر در شبکه فروش صنعت بیمه فعال هستند که ٧٠ درصد حق بیمه تولیدی سال گذشته را تولید کرده اند.

وی افزود: در سال ٩٧ حدود ٤٤ هزار میلیارد تومان حق بیمه تولید شده که اگر متوسط کارمزد هر نماینده را ١٠ درصد بدانیم، سهم سرانه هر نماینده حدود ٤ میلیون تومان می شود.

مدیرعامل بیمه تجارت نو خاطرنشان کرد: زمانی که رقم کارمزد سرانه هر نماینده را با توجه به هزینه های جاری و حقوق و دستمزد مقایسه می کنیم، سرانه درآمدی هر نماینده بسیار ناچیز است.

نوراللهی گفت: سال ٩٦ سرانه کارمزد هر نماینده در بیمه تجارت نو یک میلیون و ٥٠٠ هزار تومان بود که این رقم در سال قبل به ٢ میلیون و ٤٠٠ هزار تومان رسیده است.

وی دلیل عمده این موضوع را نوپا بودن بیمه تجارت نو عنوان کرد و اظهار داشت: قاعده ٢٠-٨٠ در صنعت بیمه و شبکه فروش آن نیز وجود دارد و ١٤ تا ١٥ هزار نماینده فروش بیمه ٨٠ درصد حق بیمه تولیدی ٤٤ هزار میلیارد تومانی را تولید می کنند.

مدیرعامل بیمه تجارت نو ادامه داد: نماینده ای که شناخت درستی از فعالیت خودنداشته باشد، موفق نخواهد بود.

نوراللهی شناخت را به سه دسته شناخت فردی(دانش و شخصیت)، شناخت سازمانی( ابعاد و ساختار و سیاست ها و استراتژی ها) و شناخت محیطی ( شناخت از رقبا و بیمه گذاران) تقسیم کرد و افزود: فروش بیمه کار بسیار سختی است و بدون شناخت امکان موفقیت وجود ندارد.

وی وظیفه شرکت را برای حمایت ازفروش تعیین استراتژی ها عنوان کرد و اظهار داشت: سود بیمه گری سال به سال در حال کاهش است و بیشتر سودی که شرکت‌های بیمه می‌گیرند از سود عملیاتی و سود حاصل از سرمایه‌گذاری است.

نوراللهی ضریب سود بیمه‌گری بیمه تجارت نو در سال گذشته را ٢٥ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: در حالی که سود ضریب خسارت و سود بیمه‌گری رشته زندگی ثابت است اما ضریب خسارت در رشته های غیرزندگی و اموال در حال افزایش و سود بیمه گری آن در حال کاهش است.

وی رشته کشتی را از جمله رشته های خوب در صنعت بیمه برشمرد و در عین حال اعلام کرد که بیمه مرکزی به کلوپ P&I کیش هم مجوز صدور بیمه کشتی داده است.

نوراللهی اظهار داشت: ضریب خسارت رشته درمان بسیار بالاست اما با توافقی که در سندیکای بیمه گران شد، با بیمارستان ها به طور مستقیم قرارداد بسته می شود که به کنترل هزینه ها منجر شده و ضریب خسارت در رشته درمان در حال کاهش و سود بیمه گری در حال افزایش است.

مدیرعامل بیمه تجارت نو همچنین استراتژی فروش این شرکت در سال جاری را تمرکز بر فروش بیمه های باربری، آتش سوزی و عمر و سرمایه گذاری عنوان کرد.

دبیر همایش و معاون توسعه بازار و شبکه فروش بیمه تجارت نو نیز در این همایش برخی از اهداف این همایش را "نمایش هم راستایی استراتژی مجموعه با فرمان مقام معظم رهبری در ”سال رونق تولید”، "نشان دادن توانمندی بیمه تجارت‌نو در صنعت بیمه"، "رسیدن به رشد قابل قبول در عملکرد"، "افزایش تعامل میان مدیریت ستاد و شبکه فروش"، "آشنایی بیشتر شبکه فروش با عملکرد جاری و برنامه های آتی" و "تقدیر از نمایندگان و کارگزاران برگزیده به همراه شعب برتر" عنوان کرد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ترامپ: ما به چینی ها نیازی نداریم

به دنبال بالاگرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین، دونالد ترامپ روز جمعه از شرکت های آمریکایی خواست تا هر چه زودتر چین را ترک کنند.

 • 4

پردرآمدترین بازیگران جهان چه کسانی هستند؟

به بهانه انتشار لیست تازه پردرآمدترین بازیگران جهان، نگاهی به اسامی منتشر شده طی چند سال گذشته انداختیم که بدانیم کدام نام‌ها تکراری هستند.

 • 2

کسری بودجه آمریکا به ۱ تریلیون دلار خواهد رسید!

دفتر بودجه کنگره آمریکا در گزارشی خواهان مدیریت بهتر مخارج دولتی برای کاهش کسری بودجه شد.

 • 4

ترامپ: اقتصادمان قوی است و جلوی چین را می‌گیریم!

رئیس جمهور آمریکا در سخنان جنجالی تازه‌ای گفت: بانک مرکزی آمریکا تازه فهمیده که حق با من بوده است!

 • 4

دواین جانسون پردرآمدترین بازیگر سال شد/ کریس همسورث در رتبه بعدی

دواین جانسون عنوان پردرآمدترین بازیگر سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داد و پس از او کریس همسورث و رابرت داونی جونیور جای گرفتند.

 • 7

بازارهای آسیایی قبل از سخنرانی رییس فدرال‌رزرو رشد کرد

بازارهای آسیایی در معاملات امروز بدلیل نامشخص بودن کاهش نرخ بهره فدرال‌رزرو در آینده و نگرانی‌ها از کند شدن اقتصاد جهان در ساعات پایانی رشد کرد .

 • 3

پردرآمد‌ترین بازیگر سال ۲۰۱۹ مشخص شد

دواین جانسون کشتی گیر سابق و ستاره فیلم‌های هالیوودی، پردرآمد تربن بازیگر سال شد.

 • 2

کشف محموله ۳.۷ تنی مواد مخدر در مالزی

مقامات مالزی از کشف بزرگترین محموله مواد مخدر در این کشور به ارزش ۱۶۱ میلیون دلار خبر دادند.

 • 6

عقب‌گرد ۰.۲ درصدی شاخص دلار

منتظر ماندن معامله گران برای تصمیم بانک مرکزی آمریکا در خصوص نرخ بهره باعث کاهش تقاضای خرید اسکناس سبز شد.

 • 4

صعود خفیف بورس‌های جهانی

شاخص های بورسی جهان با در پیش بودن سخنرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا صعود خفیفی را تجربه کردند.

 • 9

یوان چین در پایین ترین سطح ۱۱ سال اخیر

نگرانی از تشدید جنگ تجاری بین چین و آمریکا باعث ریزش مجدد ارزش یوان شد.

 • 5

پیام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به مناسبت روز پزشک و داروساز

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت به مناسبت روز پزشک از خدمات جامعه پزشکی و داروسازی به جامعه و بیمه شدگان این سازمان تشکر و قدردانی کرد.

 • 4

دبیر و اعضای شورای سیاستگذاری همایش ملی بیمه و توسعه منصوب شدند

رئیس کل بیمه مرکزی طی احکامی، دبیر و اعضای شورای سیاستگذاری بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه را منصوب کرد.

 • 4

آخرین وضعیت پرداخت مطالبات پزشکان و داروسازان از سوی سازمان بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به میزان بدهی‌های این سازمان بیمه‌گر به پزشکان و داروسازان گفت: خوشبختانه این میزان بدهی در مقایسه با سالیان قبل بسیار معقول‌تر شده است؛ اما این سخن به هیچ وجه به معنای آن نیست که ما از اوضاع کنونی راضی هستیم، بلکه همین میزان معوقات نیز نباید وجود داشته باشد.

 • 4

بزرگترین بانک اسلامی انگلیس متهم به پولشویی شد

بزرگترین و قدیمی ترین بانک اسلامی انگلیس به نام الریان که به شمار زیادی از نهادهای اسلامی در این کشور خدمات مالی ارائه می دهد به پولشویی متهم شد.

 • 6

قیمت سکه امروز ۳۱ مرداد به ۴ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید، امروز پنجشنبه ۳۱ مرداد به ۴ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان رسید.

 • 15

مشکلات واگذاری دارایی‌های مازاد بانک‌ها

با وجود تاکید دولت بر واگذاری اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها در مواردی یا خریداران پس از مدتی منصرف می‌شوند یا در جریان مزایده هیچ‌کس حاضر به تملک شرکت‌ها نیست.

 • 5

موبایل ۵G ارزان قیمت ۲۰۲۰ به بازار می آید

نوکیا تصمیم دارد در ۲۰۲۰ میلادی یک موبایل ۵G ارزان قیمت به بازار عرضه کند.

 • 16

کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رئیس جمهور بود

سخنگوی دولت گفت: گزارش دستگاه‌های امنیتی بر ضرورت کنترل نرخ ارز و اقدامات مقابله‌ای در بازار ارز تأکید داشت و این گزارش مبنای نامه دبیر شورای عالی امنیت و دستور رئیس جمهور قرار گرفت.

 • 10