وضعیت پوشش بیمه‌ای بیماران صعب‌العلاج در بیمه سلامت

وضعیت پوشش بیمه‌ای بیماران صعب‌العلاج در بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با بیان اینکه در استان تهران حدود ۱۱ هزار بیمار خاص تحت پوشش اداره‌کل بیمه سلامت استان تهران قرار دارند، نحوه هزینه‌کرد این اداره‌کل برای بیماران خاص را توضیح داد.

شنبه 6 بهمن 1397 ساعت 10:45

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از سرپوش 

دکتر کورش فرزین در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بیمه‌ای بیماران خاص در سازمان بیمه سلامت، گفت: در حال حاضر فعلا پنج گروه بیماری خاص شامل ام‌اس، هموفیلی، دیالیزی، تالاسمی و پیوند کلیه به عنوان بیمار خاص به ما ابلاغ شده است که تحت پوشش صندوق بیماران خاص بیمه سلامت قرار دارند. این بیماران در هر یک از صندوق‌های بیمه‌ای سازمان اعم از روستاییان، ایرانیان، کارکنان دولت و سایر اقشار که باشند، می‌توانند با تسلیم مدارک‌شان به بیمه‌گری ما، مشمول صندوق بیماران خاص شوند.

وی افزود: از زمانیکه دفترچه بیماران خاص برایشان صادر شود، هزینه‌های مرتبط با بیماری‌ خاص‌شان در قالب یک بسته خدمتی که مصوبه شورای‌عالی بیمه و دولت است، تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرد. بیماران خاص از سایر خدمات سازمان نیز مانند سایر بیمه‌شدگان برخوردارند، فقط خدماتی که در بسته بیماران خاص برایشان دیده شده و بودجه‌اش به سازمان داده شده است را با فرانشیزهای کاهش‌یافته و یا با فرانشیز صفر دریافت می‌کنند. به عنوان مثال دیالیز بیماران دیالیزی و داروهای مرتبط با دیالیزشان با فرانشیز صفر به آنها ارائه می‌شود یا بیماران ام‌اس با فرانشیزهای کاهشی و با پوشش بیمه‌ای بالای ۹۰ درصد داروهایشان را دریافت می‌کنند.

هزینه ۱۶ میلیاردی بیمه سلامت برای بیماران خاص در سال ۹۷

فرزین با بیان اینکه سایر خدمات خارج از حوزه بیماران خاص این بیماران، مانند سایر بیمه‌شدگان محاسبه می‌شود، ادامه داد: در استان تهران حدود ۱۱ هزار بیمار خاص تحت پوشش اداره‌کل بیمه سلامت استان تهران قرار دارند که در این میان بیماران دیالیزی بالاترین تعداد را دارند که از مراکز دیالیز طرف قرارداد ما سرویس دریافت می‌کنند. طی هفت‌ماهه نخست سال ۱۳۹۷ حدود ۱۶ میلیارد برای بیماران دیالیزی هزینه کردیم و این عدد در سال ۱۳۹۶ حدود ۲۷ میلیارد تومان بود. طبیعتا ارائه خدمت به بیماران خاص بخش قابل توجهی از هزینه‌های سازمان بیمه سلامت را به خود اختصاص می‌دهد.

وضعیت پوشش بیمه‌ای بیماران صعب‌العلاج در بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران درباره وضعیت پوشش بیمه‌ای بیماران صعب‌العلاج نیز گفت: در سایر سرفصل‌ها شامل بیماران صعب‌العلاج مانند بیماران سرطانی، متابولیک و...  که نیاز به خدمات دارویی دارند، اگر داروهایشان جزو تعهدات ما باشد، با فرانشیزهای متغیر به این بیمه‌شدگان ارائه می‌شود. بنابراین اینطور نیست که بیماری در فهرست بیماران خاص نباشد، ‌از چتر حمایتی سازمان بیمه سلامت برخوردار نیست، بلکه در چارچوب قوانین و مصوبات سازمان از خدمات ما استفاده می‌کنند. هزینه‌های بیماران خاص به‌ویژه در خدماتی مانند دیالیز به تفکیک هزینه‌ها را ثبت می‌کنیم.

زیرا آنها دفترچه بیماران خاص دارند و نشان‌دارند و به همین دلیل پیگیری هزینه‌هایشان آسان‌تر است، اما در بیماران صعب‌العلاجی چون بیماران سرطانی، از آنجایی که در حوزه بیمه‌گری ما نشان‌دار نیستند و دفترچه عام هستند، آمار آنها را نداریم، اما اطلاعات داروهای شیمی‌درمانی را داریم. حدود ۶۰ درصد هزینه‌های دارویی بیمه سلامت استان تهران بابت داروهایی است که عمدتا داروهای پر هزینه‌ای مانند شیمی‌درمانی یا داروهای بیماران صعب‌العلاج هستند.

فرزین با بیان اینکه ۴۰ درصد هزینه دارویی ما بابت داروهای عمومی است، اظهار کرد: از طرفی در تزریق خون و دریافت داروهای کنترل آهن، بیماران تالاسمی جزو بسته خدمتی بیماران خاص است و این خدمات را با فرانشیز صفر دریافت می‌کنند. همچنین تمام فاکتورهای مورد نیاز بیماران هموفیلی که عمدتا پر هزینه‌ترین قسمت داروهای ما را به خود تخصیص می‌دهد، برای این بیماران رایگان است.

مژگان زینلی‌پور

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی معادل ۱.۷۰ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۳۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۰۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۹۴ واحد رسید.

 • 4

بازدید اعضای هیات مدیره بانک ملی از اداره کل مدیریت ریسک

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران از اداره کل مدیریت ریسک بازدید و با همکاران این اداره کل دیدار و گفت و گو کردند.

 • 3

رشد ۱۴۲ درصدی گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن اعلام کرد: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۲ درصد افزایش داشته است.

 • 4

تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال

رئیس کل گمرک ایران از تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: سیر تجارت ایران در شرایط تحریم صعودی است.

 • 3

عملکرد نماگرهای پست‌بانک، بیانگر تضمین سودآوری آن در سال جاری است

مدیرعامل پست بانک گفت: عملکرد مناسب نماگرها نشان‌دهنده وضعیت مالی مطلوب و تضمین سودآوری بانک در سالجاری است که نتیجه اهتمام کارکنان و کارگزاران و استفاده بهینه از ظرفیت باجه‌های بانکی روستایی است.

 • 3

نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد

با مصوبه هیئت عامل و هیئت مدیره نرخ حق‌الوکاله بکارگیری سپرده‌های سرمایه گذاری مدت‌دار بانک سپه در سال مالی ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد.

 • 10

بانک رفاه کارگران قدرت خرید بازنشستگان را افزایش می‌دهد

بانک رفاه کارگران در ایفای مسئولیت قانونی و حرفه‌ای خود از بهبود معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در سراسر ایران حمایت می‌کند.

 • 27

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذی نفع اعلام شد

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذینفع بر اساس قانون جدید صدور چک، اعلام شد.

 • 24

افزایش ۱۲۸۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۸۶ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۵ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.

 • 21

مشارکت بانک توسعه تعاون در نخستین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای

نخستین جلسه دبیرخانه اولین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع تعاون و همدلی با همکاری بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 20

افزایش ۵۴ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن

مدیرعامل بانک صنعت و معدن عنوان داشت: مجموع تسهیلات اعطایی بانک صنعت و معدن به واحدهای تولیدی در ۱۰ ماه نخست سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان ۵۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

 • 20

پرداخت بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیاردریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

به منظور ترویج سنت حسنه ازدواج جوانان، بانک رفاه کارگران تا پایان آذر ماه سال جاری بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه پرداخت کرده است.

 • 20

نرخ حق‌الوکاله بانک توسعه صادرات ایران اعلام شد

هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران نرخ حق الوکاله به کارگیری سپرده های سرمایه گذاری برای سال مالی ۱۳۹۹ را معادل ۲.۵ درصد مصوب کرد.

 • 20

مهمترین عامل نوسان نرخ ارز، انتظارات بازار است

کارشناس ارشد پولی و بانکی می‌گوید به صورت بنیادی تغییر خاصی در بازار ارز به وجود نیامده و مهم ترین عامل نوسان نرخ ارز تنها به دلیل انتظارات بازار است و اتفاق خاصی در عرضه و تقاضا به وجود نیامده است.

 • 20

تثبیت اشتغال ۹۱ هزار نفر با تسهیلات بانک تجارت

بانک تجارت تا پایان دی‌ماه امسال، با اعطای ۴۱ هزارو۲۷۱ فقره تسهیلات جمعا به‌مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال به صاحبان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا اشتغال ۹۱ هزار و ۹۱۲ نفر را تثبیت کرد.

 • 17

تأمین سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی

رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون از تأمین سرمایه در گردش پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی توسط این بانک خبر داد.

 • 31

پرداخت بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون

معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون، گفت: بانک در ۹ ماهه نخست سال بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

 • 25

ادامه روند صعودی شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۵۷۲ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد به یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۴۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۹۷ واحد رسید.

 • 27

همه برای تعادل بازار ارز در چارچوب سیاست‌های بانک مرکزی کمک کنند

رییس جمهور گفت: همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست‌هایی که بانک مرکزی اعمال می‌کند، مدیریت و به تعادل برسد.

 • 27

بانک سپه از تمام ظرفیت‌هایش در اجرای پروژه بید بلند استفاده کرد

مدیرعامل بانک سپه در آیین بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: این بانک برای عملیاتی کردن پروژه پالایش گاز بیدبلند و رفع مشکلات مربوط به حوزه ارتباطات بین‌المللی از تمام ظرفیت‌هایش استفاده کرد.

 • 24