ورود احتمالی مجلس به پرونده بیمه توسعه

ورود احتمالی مجلس به پرونده بیمه توسعه

بینا:نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به اینکه برخی مسئولین مربوطه معتقدند که پرونده بیمه توسعه از سوی برخی مورد نفوذ و حمایت است گفت: هیات رئیسه کمیسیون مربوطه را مسئول بررسی وضعیت این پرونده کند.

به گزارش مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در نطق میان دستور با اشاره به اینکه در سال 1929 به دلیل افول قدرت انگلیس در بین الملل لیره از دور خارج و دلار جای آن را گرفت گفت: به قول معروف لرزانک اگر عرضه داشت خودش را نگه می داشت نمی خواست دوای تب و لرز باشد.

وی افزود: انگلیس هنوز در دوران قرن نوزدهم به سر می برد و درک اینکه دنیا وارد قرن بیست و یکم شده است را ندارد، کشوری که عرضه ندارد منطقه سرزمینی خود را حفظ کند برای کشورهای پر قدرتی مثل ایران امر و نهی می کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر حکومت استعمارگر انگلیس عرضه دارد شهروندان خود را در مقابل تروریست های دست پرورده اش که در منطقه پخش شده اند حفظ کند.

امیرآبادی ضمن محکوم نمودن رفتار نخست وزیر انگلیس و تشکر از مواضع انقلابی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از رئیس جمهور می خواهیم این به بی ادبی ای که بعد از ملاقات با ایشان صورت گرفت پاسخ درخور شأن جمهوری اسلامی ایران به این مردک بی ادب بدهد.

نماینده قم گفت: آنان که ذوق زدگی در مناسبات با غرب را دارند و حل همه مشکلات کشور را ناشی از برقراری رابطه با غرب می دانند باید بدانند اولا دوستان مستعمارات غرب در منطقه امروز در مقایسه با جمهوری اسلامی ایران در چه وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی هستند و ثانیا دولتمردان عزیز ما بدانند نمایندگان مجلس همگی تلاش خود را می کنند تا دولت در خدمت رسانی به مردم و حل مشکلات معیشتی مردم موفق باشد.
وی افزود: ما اعتقاد داریم به جای اتکا به خارجیان برای حل مشکلات اقتصادی باید تمام نهادهای حکومتی براساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی همدل و پشتیبان یکدیگر بوده و از تمام ظرفیت های ملت ایران در راه رشد و پیشرفت کشور استفاده کنند.
این نماینده مجلس ادامه داد: صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران به عنوان رسانه ملی چرا باب خود را برای منتقدان باز نمی کند، یک سال از عمر دولت گذشته است به نظر می رسد زمان ارزیابی عملکرد دولت فرا رسیده است.
امیرآبادی گفت: برای کمک به مدیریت کشور به رغم نواقص می شود در برنامه های کارشناسی عملکرد دولت را نقد و بررسی منصفانه کرد.
وی گفت: باید در ارائه آمارها دقت بیشتری شود تا اعتماد جامعه به مراکز ارائه کننده آمارها بیش از پیش جلب شود تا بتواند مبنای تصمیم گیری در سرمایه گذاری قرار گیرد.

امیرآبادی با اشاره به اعلام نرخ رشد 4/6 اقتصادی در سه ماهه اول سال 93 گفت: دولت یک سال است که سرکار آمده اگر سه ماه مبنای اعلام باشد چرا در اولین روزهای شروع به کار عملکرد دولت سه ماه به سه ماه اعلام نگردید، نکند از روز اول شروع کار دولت رونق بوده که متوجه نشده ایم.

وی ادامه داد: نرخ رشد ناخالص داخلی یک مفهوم مستمر است و به صورت سالیانه محاسبه میشود، اینکه سه ماه به سه ماه آمارها را با سه ماهه های سال های گذشته مقایسه می کنند این ادبیات را بانک مرکزی از کجا آورده است.

نماینده قم با اشاره به اینکه متاسفانه بیمه توسعه به تعهدات خود عمل نکرده است گفت: در پیگیری ای که انجام شد مسئولین مربوطه می گویند در پشت پرده از این شرکت بیمه ای حمایت می شود و اجازه نمی دهند به این پرونده رسیدگی شود از مسئولین مربوطه می خواهیم نسبت به کلی گویی اجتناب کرده و فرد یا افرادی را که اجازه می دهند حقوق مردم پایمال شود را معرفی کنند.

نظرات

خسروپرویزمشعوفی

3 سال و 1 ماه و 29 روز پیش

مجلس مگه خانه ملت نیست؟مگر نباید حق مظلومین بیمه توسعه و بیمه های عمر توسعه رو از آقایونی که در بیمه مرکزی کارشمارش حقوقهای ماهی 180میلیونی نمیزاره به فریاد ما مظلومین برسند رو از حلقوم بیمه مرکزی و مدیر و معاونانش بیرون بکشه؟اصلا مجلس غیر از اهرمهای نظارتی و پیش بینی قوانین لازمه برای برخورد با فساد جنجالی مالی در کشور دیگه چه وظیفه ای داره؟؟؟؟مشغول چه کاری هستند نماینده ها که نوبت به برخورد واقعی و جدی با اینهمه مفاسد وبیداد اقتصادی نرسیده؟؟؟؟

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه

رئیس پژوهشکده صنعت بیمه از راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه خبر داد و گفت: رئیس کل بیمه مرکزی دستور داده تا رابطه پژوهشی این نهاد با صنعت بیمه برقرار شود.

 • 10

گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

رییس پژوهشکده بیمه از راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت برای گسترش گسترش ارتباط با جامعه و صنعت خبر داد.

 • 5

افزایش سرمایه بانک‌ها شتاب‌دهنده رونق تولید است

رییس هیات مدیره بانک دی در بازدید از هلدینگ توربو کمپرسور نفت (OTC) بر تامین مالی هدفمند و اعطای تسهیلات بانکی مناسب به پروژه‌های کلان ملی و صنایع اشتغال‌زا تاکید کرد.

 • 2

عملکرد بانک صادرات زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرد

نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عملکرد مثبت بانک صادرات اشاره کرد و گفت: عملکرد مالی این بانک با ارتقای قابل توجهی مواجه شده و زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرده است.

 • 7

طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جهت تأمین نظر شورای نگهبان طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی را اصلاح کردند.

 • 8

درآمد اپ استور و گوگل پلی به ۳۹.۷ میلیارد دلار رسید

گزارش جدیدی نشان می دهد درآمد جهانی اپ استور و گوگل پلی در نیمه نخست ۲۰۱۹ میلادی به ۳۹.۷ میلیارد دلار رسیده است.

 • 2

فرار مالیاتی یکی از مصادیق پولشویی است

در شرایط تحریم یکی از راه های جبران درآمد دولت، تسهیل خدمات عمومی و رفع کسری بودجه از طریق اخذ کامل و مطابق با قوانین مالیاتها است و بر این اساس، فرار مالیاتی جزء جرایم بسیار مهم در کشور محسوب می شود.

 • 3

فرار مالیاتی یکی از مصادیق پولشویی است

در شرایط تحریم یکی از راه های جبران درآمد دولت، تسهیل خدمات عمومی و رفع کسری بودجه از طریق اخذ کامل و مطابق با قوانین مالیاتها است و بر این اساس، فرار مالیاتی جزء جرایم بسیار مهم در کشور محسوب می شود.

 • 2

نخستین‌ مجمع سیستم بانکی برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه بانک قرض الحسنه مهرایران درسومین سال متوالی به عنوان نخستین بانک در شبکه بانکی کشور با حضور نمایندگان صاحبان سهام، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و نمایندگان وزارت اقتصاد برگزار شد.

 • 4

گزارش اقدامات بانک قرض الحسنه مهر ایران طی سال ۱۳۹۷ در مجمع عمومی

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مجمع عمومی سالانه بانک که امروز در ستاد مرکزی بانک برگزار شد، عملکرد، اقدامات و دستاوردهای سال ۱۳۹۷ بانک را تشریح کرد.

 • 7

بانکها همچنان قانون جدید چک را اجرا نمی‌کنند

۹ ماه از اجرای قانون جدید چک می‌گذرد و بانکها همچنان از اجرای کامل آن سر باز زده و حتی برخی کارمندان هم از مفاد آن اطلاع دقیق ندارند؛ پس قوه قضاییه باید برای مدیران متخلف پرونده تشکیل دهد.

 • 4

بانکها همچنان قانون جدید چک را اجرا نمی‌کنند

۹ ماه از اجرای قانون جدید چک می‌گذرد و بانکها همچنان از اجرای کامل آن سر باز زده و حتی برخی کارمندان هم از مفاد آن اطلاع دقیق ندارند؛ پس قوه قضاییه باید برای مدیران متخلف پرونده تشکیل دهد.

 • 3

قیمت سکه طرح جدید ۲۴ تیرماه ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید.

 • 3

افزایش بیش از حد انتظار ذخایر ارزی چین

در شرایطی که چین در جنگ تجاری سختی با آمریکا قرار دارد، افزایش میزان ذخایر ارزی این کشور ناظران را شگفت زده کرد.

 • 6

گواهی سپرده طلای آب شده در راه بورس کالا

مدیرعامل بورس کالا اعلام کرد: بازار گواهی سپرده طلای آب شده بزودی در تالار نقره ای راه‌اندازی می‌شود.

 • 4

گواهی سپرده طلای آب شده در راه بورس کالا

مدیرعامل بورس کالا اعلام کرد: بازار گواهی سپرده طلای آب شده بزودی در تالار نقره ای راه‌اندازی می‌شود.

 • 4

اطلاعیه بانک ملی برای معرفی شدگان مصاحبه آزمون استخدام پیمانی

اطلاعیه دوم بانک ملی ایران درخصوص معرفی شدگان مرحله تکمیلی مصاحبه آزمون استخدام پیمانی این بانک منتشر شد.

 • 5

مخالفت بانک مرکزی با رونمایی از نخستین ارز رمزگذاری شده ایرانی

نایب‌ رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران از برنامه‌ریزی برای رونمایی از نخستین ارز رمزگذاری شده ایرانی در آینده نزدیک خبر داد که البته با مخالفت بانک مرکزی مواجه شد.

 • 8

امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بانک صنعت ومعدن و خراسان شمالی

مدیرعامل بانک صنعت و معدن و استاندار خراسان شمالی در حضور رئیس جمهور، تفاهمنامه ای به منظور حمایت از سرمایه گذاری و تامین مالی طرح های صنعتی، معدنی امضا کردند.

 • 4