واحدهای مسکونی با ماهانه 5 هزار تومان در برابر حوادث طبیعی بیمه می شوند

واحدهای مسکونی با ماهانه 5 هزار تومان در برابر حوادث طبیعی بیمه می شوند

تهران- ایرنا- رییس کل بیمه مرکزی ایران گفت: در صورت ایجاد صندوق بیمه خسارت حوادث طبیعی، واحدهای مسکونی کشور با پرداخت ماهانه پنج هزار تومان به نرخ پایه 30 میلیون تومان در برابر حوادث طبیعی بیمه می شوند.

دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 ساعت 14:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «غلامرضا سلیمانی: روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه افزود: طرح تاسیس ایجاد صندوق بیمه حوادث طبیعی در حال بررسی و تصویب در هیات دولت است.
رییس کل بیمه مرکزی اضافه کرد: با اجرای این طرح، گام مهمی برای مقابله با پیامدهای حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله برداشته می شود.
وی ادامه داد: با راه اندازی این صندوق حدود 30 میلیون واحد مسکونی در کشور به نرخ پایه 30 میلیون تومان بیمه می شوند.
سلیمانی گفت: حق بیمه سالانه این صندوق 120 هزار تومان است که نیمی از آن را دولت تامین خواهد کرد و بقیه را مردم و مالکان واحدهای مسکونی پرداخت می کنند.
رییس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: تلاش می شود خسارت های سیلاب های اخیر به سرعت پرداخت شود.
وی به خسارت سیلاب های اخیر اشاره کرد و ادامه داد: حدود 450 هزار واحد مسکونی آسیب دیده بر اثر سیل، تحت پوشش بیمه قرار داشتند که شرکت های بیمه در حال ارزیابی و پرداخت خسارت های آنها هستند.
سلیمانی با بیان اینکه بیمه می تواند با اطمینان آوری در اقتصاد، نقش مهی در توسعه اقتصادی کشورها ایجاد کند، افزود: صنعت بیمه می تواند بخشی از تامین مالی شرکت ها و واحدهای اقتصادی را انجام دهد.
وی گفت: اکنون حدود 60 هزار میلیارد تومان حق بیمه در کشور دریافت می شود که قابل افزایش تا 180 هزار میلیارد تومان است.
ریس کل بیمه مرکزی افزود: مجموع سرمایه گذاری بیمه هر ساله 19 درصد رشد داشته، اما سرمایه گذاری بیمه در بازار سرمایه و اوراق بدهی 7.5 درصد رشد داشته است.
سلیمانی اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته میزان این سرمایه گذاری در بخش بیمه زندگی 50 درصد و غیر بیمه زندگی بیش از 70 درصد است.
وی با بیان اینکه افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور 2.3 درصد است، گفت: سهم بیمه زندگی از 9.1 درصد در سال 92 به 15 درصد در سال97 رسید.
سلیمانی افزود: اواراق بهادار بیمه ای در دنیا در سال 2017 حدود 13 میلیارد دلار بود که در سال 2018 به 30 میلیارد دلار رسید که نشان هنده رشد اهمیت این اوراق است.
وی افزود: با توجه به حادثه خیز بودن کشور باید توجه بیشتری به این نوع اوراق شود که بر این ریس کل بیمه مرکزی تلاش می شود تاییدیه های لازم برای انتشار این اوراق اخذ شود.
سلیمانی یادآور شد: این اوراق در زمان تحریم می تواند جای خالی شرکت های بین المللی بیمه ای را پر کند؛ در واقع با انتشار این اوراق می توان آنها را جایگزین شرکت های اتکایی بین المللی کرد.
وی افزود: با وجود خروج شرکتهای بین المملی از ایران، شرکت های داخلی توانستند حتی بیمه های با ریسک را نیز پوشش دهند.
ریس کل بیمه مرکزی گفت: در سال 97 حق بیمه ها 29 درصد افزایش یافت و به 434 هزار میلیارد تومان رسید.
وی ادامه داد: سهم بخش دولتی در بیمه در حال کاهش است و بر این اساس سهم بخش غیر دولتی به 68 درصد افزایش یافت.
سلیمانی اضافه کرد: در سال 97 شمار صدور بیمه نامه نیز با رشد 15 درصدی به 70 میلیون بیمه نامه رسید.
ریس کل بیمه مرکزی گفت: پارسال 27 هزار میلیارد تومان خسارت توسط شرکت های بیمه پرداخت شد که نسبت به سال 96 حدود 28 درصد رشد داشته است.
سلیمانی به برنامه افزایش سرمایه شرکتهای بیمه اشاره کرد و گفت: آین نامه آن تصویب شده که امیوارم امسال تجرایی شود.
اقتصام2022**2078**9189

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 3

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 2

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 4

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 4

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 3

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 4

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 91

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 6

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 5

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 4

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 4

اجباری شدن استفاده از رمز پویا تمدید شد

بانک ملت که پیش از این اعلام کرده بود استفاده از رمز پویا از اول شهریور ماه اجباری است، این مهلت را تا دو ماه دیگر تمدید کرد.

 • 5

قطر به ۱۰۰ هزار خانواده در غزه کمک می‌کند

رئیس کمیته قطری بازسازی غزه اعلام کرد که این کمیته فردا (یکشنبه) به صد هزار خانواده فقیر در نوار غزه کمک مالی به ارزش ۱۰۰ دلار آمریکا به هر خانواده خواهد کرد.

 • 4

حذف صفر از پول ملی چقدر زمان می بر‌د؟

یک مدیر بانکی به بیان توضیحاتی درباره زمان اجرایی شدن سیاست حذف ۴ صفر و تغییر نام واحد پول ملی پرداخت.

 • 6

ترخیص بیش از ۴ هزار تن کاغذ از گمرک/ پاسخ به ۸ درصد تقاضاها!

بیش از ۴۶۰۰ تن کاغذ تحریر و روزنامه از ابتدای امسال از گمرک ترخیص شد.

 • 2