همکاری یک شرکت بیمه با خودش در ارزیابی‌های خسارت!

همکاری یک شرکت بیمه با خودش در ارزیابی‌های خسارت!

بیمه مرکزی به پیگیری‌های ایسنا از یک تخلف بیمه ای واکنش نشان داد و اعلام کرد: یکی از شرکت‌های ارزیابی خسارت بیمه‌ای که با مشارکت کانون بازنشستگان یک شرکت بیمه تأسیس شده، درزمینه ارزیابی خسارت با شرکت متبوع خود همکاری دارند که بر اساس نظرات اداره کل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای موضوع مغایر با تبصره «۲» ماده «۷» آیین نامه شماره «۸۵» تلقی شد.

دوشنبه 7 مرداد 1398 ساعت 11:55

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، در پی انتشار گزارشی توسط ایسنا با عنوان «ارزیابی‌های وابسته درکمین صنعت بیمه» مبنی بر بروز تخلفاتی در حوزه ارزیابی‌های خسارت توسط برخی از شرکت‌های بیمه ای، بیمه مرکزی با انتشار جوابیه، ضمن تایید این خبر،  اعلام کرد: مطابق با بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد یکی از شرکت های ارزیابی خسارت بیمه‌ای که با مشارکت کانون بازنشستگان یک شرکت بیمه تأسیس شده، درزمینه ارزیابی خسارت با شرکت متبوع خود همکاری دارند که بر اساس نظرات اداره کل نظارت بر شبکه خدمات بیمه ای موضوع مغایر با تبصره «۲» ماده «۷» آیین نامه شماره «۸۵» تلقی شد و به همین خاطر، مراتب از اداره کل حقوقی نیز استعلام و پس از اخذ تأییدیه از سوی آن اداره کل، موضوع یاد شده برای رعایت مقررات و آیین نامه مذکور و به منظور حمایت از حقوق زیان‌دیدگان، به شرکت ارزیابی خسارت وشرکت بیمه موردنظر اعلام شد.

بر اساس این جوابیه، در حال حاضر پاسخ های اخذ شده از این شرکت بیمه‌ای در بیمه مرکزی در حال بررسی است که پس از اتخاذ تصمیم و درصورت لزوم طرح در کمیته انضباطی مربوطه، نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

 در این جوابیه همچنین به سازوکار نظارتی بیمه مرکزی بر خدمات بیمه ای هم اشاره شده و آمده است: به منظور نظارت بر عملکرد شبکه خدمات بیمه ای(نمایندگان بیمه، کارگزاران رسمی بیمه و ارزیابان خسارت بیمه ای) و رسیدگی به تخلفات آنان، بر اساس مصوبه هیات عامل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، کمیته ای تحت عنوان، کمیته انضباطی شبکه خدمات بیمه ای در بیمه مرکزی و با محوریت این اداره کل(متشکل از مدیریت‌های بازرسی، دفتر مرکزی حراست، پذیرش موسسات و همچنین بازرس ویژه ریاست کل) تشکیل می‌شود و نسبت به رسیدگی به تخلفات شبکه خدمات بیمه‌ای و برخورد نظارتی لازم با آنان تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

در جوابیه بیمه مرکزی همچنین تاکید شده است: بر اساس تبصره «۲» ماده «۷» آیین نامه تنظیم امور ارزیابی خسارت بیمه‌ای(آیین نامه شماره «۸۵» مصوب شورای عالی بیمه) ارزیابان خسارت بیمه‌ای حقیقی، اعضای موسسه غیرتجاری ارزیابی خسارت بیمه‌ای و مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌های سهامی خاص و تعاونی متعارف ارزیابی خسارت بیمه‌ای و همچنین اقارب نسبی و سببی درجه یک از طبقه اول آنان نباید هیچگونه نفع مستقیم و یا غیرمستقیم در پرونده خسارت تحت ارزیابی خود داشته باشند.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 2

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 2

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 7

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 129

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7