هشدار کاردگر درباره خطر بیمه‌های مهندسی

هشدار کاردگر درباره خطر بیمه‌های مهندسی

بینا:در سال94 به دلیل شرایط موجود چه به لحاظ بین المللی و چه به لحاظ کاهش قیمت نفت امکان تامین مالی پروژه های اقتصادی کاهش می یابد و ازآنجا که صنعت بیمه کاملا تحت تاثیر عوامل برون‌زا است، به خصوص حوزه بیمه های مهندسی و بیمه های تمام خطر تحت تاثیر قرار می گیرد.

ابراهیم کاردگر ، مدیر عامل بیمه آسیا ،ضمن بررسی عملکرد صنعت بیمه در 10 ماهه سال جاری به پیش بینی وضعیت صنعت در سال آتی پرداخت و افزود:روند ده ماهه صنعت بیمه به استناد آمار بیمه مرکزی نشان می دهد، شرکت های بیمه در تنظیم و انتخاب ریسک دقت های لازم را به خرج داده اند به طوریکه کاهش نسبت خسارت در ده ماهه سال 92 بیانگر آن است که اکثر شرکت ها بحث تقویت نظارت مقام ناظر را جدی گرفته اند.

کاردگر با تاکید بر لزوم افزایش قدرت نظارتی مقام ناظر در سال آتی عنوان کرد: مسلما روند کاهشی نسبت خسارت در صنعت بیمه در سال 94 نیز باید ادامه یابد.

وی در ادامه پیش بینی عملکرد صنعت بیمه در سال 94 به عوامل برونزا اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه بودجه سال جدید به صورت انقباضی بسته شده است و از سوی دیگر با توجه به شرایط حاکم بر اقتصاد کشور به دلیل عوامل اثر گذاز بین المللی در سال جدید اقتصاد کشور به صورت انقباضی مدیریت خواهد شد که بدون شک بر صنعت بیمه هم اثرگذار خواهد بود.

مدیر عامل بیمه آسیا افزود: بنابراین پیش بینی می شود ، به دلیل شرایط موجود چه به لحاظ بین المللی و چه به لحاظ کاهش قیمت نفت امکان تامین مالی پروژه های اقتصادی کاهش یابد مگر اینکه از سوی بخش خصوصی ابزارهای جدید مالی تعریف شود که اگر این اتفاق نیفتد بسیاری از پروژه های اقتصادی در سال جدید تامین مالی نخواهد شد و ازآنجا که صنعت بیمه کاملا تحت تاثیر عوامل برونزاست به خصوص حوزه بیمه های مهندسی و بیمه های تمام خطر تحت تاثیر قرار می گیرد.

وی عنوان کرد: شرایط خاص اقتصادی،کاهش اشتغال و به دنبال آن کاهش درآمد را در جامعه به دنبال خواهد داشت که در نتیجه آن بیمه نامه های خرد تحت تاثیر خواهد گرفت .کاردگر در ادامه اظهار داشت: درپی شرایط بحرانی و نامساعد اقتصادی این نگرانی در خصوص بیمه نامه هایی چون آتش سوزی وجود دارد که خسارت های عمدی در این رشته افزایش یابد .

مدیر عامل بیمه آسیا در پاسخ به این سوال که شرکت های بیمه برای مقابله با شرایط نامساعد برونزا ازچه مکانیزم هایی می توانند استفاده کنند، تصریح کرد: به تاسی از مقام ناظر که اخیرا تلاش کرده ابزارهای نظارتی خود را افزایش دهد ، شرکت های بیمه نیز باید بحث کنترل داخلی و حسابرسی را در سال جدید در اولویت کاری خود قرار دهند.به گفته کاردگر اگر حوزه نظارت داخلی و کنترل حسابرسی به خوبی مدیریت شود در صورت کاهش درآمد های نفتی و افزایش مشکلات اقتصاد کلان شرکت های بیمه با بکارگیری این مکانیزم ها وبا کاهش بار اضافی می توانند نسبت خسارت را کاهش دهند.

 

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

خدمت رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی جزو برنامه

بانک رفاه کارگران، خدمت رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی را جزو برنامه های اصلی خود قرار داده است.

 • 14

اعطای تسهیلات از سوی بانک رفاه در قالب "طرح عدل"

بانک رفاه کارگران به پاس قدردانی از قضات و کارکنان شاغل در دستگاه قضایی کشور، در قالب "طرح عدل" تسهیلات پرداخت می کند.

 • 14

پذیره‌نویسی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی اوراق رهنی بانک مسکن

مدیرعامل تامین سرمایه بانک مسکن، از پذیره‌نویسی دومین مرحله اوراق رهنی به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۶ درصدی خبر داد.

 • 14

اشتباه رایج این روزهای دارندگان کارت های بانکی

آیا تا به حال به جای ارسال شماره عابر کارتتان برای انجام امور روزمره بانکی، عکس کارت بانکی را برای شخص دیگری ارسال کرده اید؟

 • 18

صادرکنندگان باید درباره ارز دریافتی شفاف‌سازی کنند

دبیرکل اتاق تعاون ایران با بیان اینکه باید زبان مشترکی در زمینه بازگشت ارز صادراتی داشته باشیم، افزود: هر کسی ارز دریافت کرده باید طبق تعهد خود شفاف سازی کند که چه کالایی را به چه میزان وارد کرده است.

 • 16

بورس در بالاترین سطح تاریخی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۷۱۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷۹۷ واحد رسید تا به بالاترین سطح تاریخی خود دست پیدا کند.

 • 23

مبلغ وام قرض الحسنه طرح پردیس بانک سینا افزایش یافت

به منظور ایجاد شرایط بهره مندی تعداد بیشتری از هموطنان و مشتریان عزیز از تسهیلات ارزان قیمت، مبلغ طرح تسهیلات ارزان قیمت پردیس بانک سینا افزایش و زمان اجرای این طرح نیز تا پایان سال ۹۹ تمدید شد.

 • 28

۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت یک هلدینگ فراگیر ملی شود

رییس سازمان بورس از تصمیم جدید شورای عالی مبنی بر انتقال ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت به یک هلدینگ فراگیر ملی خبر داد و گفت: تمام مشمولین، سهامدار این هلدینگ خواهند شد.

 • 17

موافقت کمیته فقهی با کلیات تامین مالی از طریق انتشار اوراق وکالت

دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارداشت: این کمیته با کلیات تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق وکالت عام موافقت کرد.

 • 18

مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد است

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد و دو شاخص مهم «نوآوری» و «بهره‌وری» است.

 • 18

شاخص بورس وارد کانال ۱۸۰۰۰۰۰ واحدی شد

شاخص بورس با رشدی بیش از ۶۲ هزار واحدی در معاملات روز جاری در حالی که بیش از یک ساعت به پایان معاملات باقی مانده وارد کانال یک میلیون و ۸۰۴ هزار واحدی شد.

 • 17

سامانه احراز هویت الکترونیکی رونمایی شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، از حضور ۳۳ شرکت دانش بنیان روی تابلوی بورس خبر داد و گفت: بزودی بزرگترین شرکت‌ها در تابلوی بورس را دانش بنیان‌ها تشکیل خواهند داد.

 • 17

طرح ویژه بیمه آرمان برای شناورها

سرپرست مدیریت بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه آرمان با اشاره به شرایط پوشش‌های بیمه‌ای این شرکت به مالکان شناورها، درخصوص مشاوره‌های تخصصی به این مالکان اعلام آمادگی کرد.

 • 15

اصلاح بازار سرمایه کوتاه‌مدت خواهد بود

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه نقدینگی قابل توجه موجود در بازار اجازه اصلاح و ریزش عمیق بازار سهام را نمی‌دهد، تصریح کرد: شاخص بورس بزودی خود را برای فتح قله دو میلیون واحد آماده خواهد شد.

 • 17

عضویت مدیر بانک صنعت ومعدن سمنان در هیات خبرگان بانکی و اقتصادی

با حکم عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مریم شاهی مدیر بانک صنعت و معدن در استان سمنان به عضویت هیأت خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی منصوب شد.

 • 17

عرضه سهام یکی از بزرگترین گروه‌های مالی کشور در بورس

مدیرعامل بانک ملت از تصمیم این بانک برای عرضه سهام گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.

 • 26

موزه بانک ملی ایران سه ساله شد

۲۱ تیرماه سالروز تاسیس موزه بانک ملی ایران است و این گنجینه فاخر و میراث ماندگار ملی طی سه سال گذشته، میزبان علاقه مندان به تاریخ، هنر و تاریخچه پولی و بانکی کشور بوده است.

 • 29

افت ۱۲۳۴۷ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.

 • 27

بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت

بانک‌پاسارگاد با انجام اقدامات متعددی در حوزه‌های اطلاع‌رسانی، پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح کشور سنگ تمام گذاشت.

 • 25

پاسخگویی ۲۴ ساعته مرکز ارتباط با مشتریان بانک‌پاسارگاد (CRM)

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند موارد پیشنهاد، انتقاد، مغایرت، سؤال و شکایت خود را از طریق سامانه (CRM) ثبت و از نتیجه آن آگاه شوند.

 • 22