هزینه ماهانه ۱۴ میلیاردی بیمه سلامت در دو بیمارستان قلب تهران

هزینه ماهانه ۱۴ میلیاردی بیمه سلامت در دو بیمارستان قلب تهران

با آغاز به کار بسیج ملی کنترل فشار خون بالا، مباحثی مانند هزینه‌های درمان و کنترل بیماری‌های ناشی از فشارخون نیز مطرح می‌شود؛ موضوعی که بخش قابل توجهی از پرداختی‌های سازمان‌های بیمه‌گر را برای تامین دارو و ارائه خدمات درمانی به خود اختصاص می‌دهد؛ اما به دلیل نوع ساز و کار ذخیره‌سازی اطلاعات، آمار دقیق تفکیک شده‌ای از آن‌ها در دسترس نیست.

چهارشنبه 8 خرداد 1398 ساعت 6:11

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

دکتر کوروش فرزین - مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ، با اشاره به هزینه‌های بالای بستری بیماران برای بیمه‌ها گفت: حدود ۶۰ درصد هزینه‌های سازمان بیمه سلامت مربوط به هزینه‌های بستری است. البته اطلاعات مکانیزه‌ای از خدمات بستری در دسترس نیست و تمام تبادل اسناد به صورت دستی صورت می‌گیرد؛ به طور مثال در بیمارستان قلب شهید رجایی یا بیمارستان قلب تهران که جزو بیمارستان‌های تک تخصصی هستند نیز نمی‌توان به تفکیک، نوع خدمتی که بیمار دریافت کرده را مشخص کرد؛ به طوری که خدماتی که ارائه می‌شود می‌تواند برای درمان فشارخون یا درمان بیماری‌های ژنتیکی قلب و…باشد.

وی با بیان اینکه تنها ماهانه حدود ۹ میلیارد تومان هزینه بستری و درمان سرپایی در بیمارستان قلب شهید رجایی است، افزود: این هزینه را نیز نمی‌شود به تفکیک مشخص کرد. از طرفی در بیماران سرپایی که اسناد مکانیزه است نیز بیماران ما نشان‌دار نیستند. تنها بیماران خاص مانند بیماران پیوند کلیه، دفترچه‌های جدا دارند. البته در این مورد نیز نمی‌توان این تفکیک را قائل بود که خدمتی که بیمار خاص دریافت کرده مربوط به بیماری خاص بوده یا به دلیل دیگری به پزشک مراجعه کرده است. همچنین ماهانه در بیمارستان قلب تهران حدود ۴ تا ۵ میلیارد تومان هزینه بستری و سرپایی در سازمان بیمه سلامت است.

وی با اشاره به هزینه ماهانه حدود ۲۰ میلیارد تومان برای تأمین داروی بیماران سرپایی استان تهران در بخش غیردانشگاهی اداره کل بیمه سلامت استان تهران، افزود: تنها می‌توان ازاین میزان هزینه داروی فشارخون که سازمان پرداخت می‌کند، آمار دقیقی اعلام کرد. البته این آمار نیز نمی‌تواند نشان دهنده بار هزینه‌ای باشد که به دلیل فشارخون به سازمان‌های بیمه‌گر تحمیل می‌شود؛ زیرا برخی به علت بیماری اولیه‌ای که دارند، داروی فشارخون نیز مصرف می‌کنند.

فرزین با بیان اینکه شایع‌ترین نوع فشارخون، نوع اولیه آن است، گفت: اما در حال حاضر حجم بالایی از فشارخون را فشار ثانویه تشکیل می‌دهد؛ به این صورت که فرد به دلیل بیماری دیگری، به فشار خون نیز مبتلا شده است. خوشبختانه داروهای فشارخون جزو ۱۰ داروی اول پرهزینه سازمان بیمه سلامت نیست و با اینکه در کشور مصرف بالایی دارند، اما قیمت آن‌ها زیاد نیست.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در خصوص مباحث مربوط به حمایت از تولید داخل و چگونگی پوشش بیمه‌ای داروهای وارداتی دارای مشابه داخلی نیز گفت: داروهایی که مشابه داخلی آنها در کشور تولید می‌شوند، در تعهد ما نیستند و برای تهیه داروی خارجی باید هزینه آن به صورت آزاد پرداخت شود. در گذشته برای تأمین برخی داروهای خارجی بیماران هموفیلی و تالاسمی تعهداتی وجود داشت، اما در حال حاضر تنها داروهای تولید داخل را تحت پوشش قرار می‌دهیم. داروهایی که در کشور تولید نمی‌شوند نیز با حمایت دولت در پوشش تعهدات ما قرار گرفته است تا دارو با قیمت مناسب به دست بیماران برسد.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در پایان افزود: در داروهای وارداتی نیز ما به نوع ژنریک دارو تعهد پرداخت داریم و برند دارویی خاصی نیز در تعهد پرداخت ما نیست. اگر فردی تمایل به مصرف برند خاصی داشته باشد باید مابه‌التفاوت قیمت ژنریک و برند را پرداخت کند.

اتتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

۳۰۰۰هزار مددجوی  زنجانی دفترچه بیمه سلامت دریافت کردند

زنجان-۸ هزار و۵۴۷نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان واجد شرایط  دریافت دفترچه بیمه  سلامت هستند .

 • 8

امضای تفاهم‌نامه باشگاه مشتریان بانک سپه با کارگزاری بانک

باشگاه مشتریان بانک سپه در بخش «شرکای تجاری» با شرکت کارگزاری بانک سپه تفاهم نامه امضاء کرد.

 • 14

ایراد از نظام توزیع است نه ارز دولتی

حذف یا اختصاص ارز 4200 تومانی یا همان ارز دولتی به کالاهای اساســی موضوعی است که بارها مورد چالش بســیاری از اقتصاددانان کشور قرار گرفته است؛ ارزی که سال گذشته نه تنها به کاهش بهای اقلام مورد نیاز و ضروری مــردم کمک نکرد بلکه بــا همان قیمتها یا قیمت‌هایی به نسبت بالاتر از نرخ دولتی اعلام شــده به ...

 • 10

رشد پله‌ای در بازار ارز

دنیای اقتصاد : ...

 • 27

مروری بر تجارب جهانی

میثم رادپور /کارشناس اقتصادی ...

 • 35

ظهور قدرت‌های انحصاری؟

دکتر سجاد برخورداری/ هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران ...

 • 41

الزامات موفقیت

موسی شهبازی غیاثی/ کارشناس اقتصادی ...

 • 38

مسیر سرمایه گذاری کشور برای پژوهش نادرست است

کاشان - معاون علم و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه مسیر سرمایه گذاری کشور بر روی پژوهش نادرست است، گفت: تکنولوژی با پول به دست نمی آید.

 • 9

رفع مشکلات ۱۳۰ واحد صنعتی کرمان/ به دنبال توسعه پتروشیمی هستیم

کرمان - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: وضعیت ۱۳۰ واحد صنعتی در حال رصد است و به دنبال رفع مشکلات آنها هستیم.

 • 7

دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون با استاندار خراسان جنوبی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در سفر به استان خراسان جنوبی با استاندار دیدار و گفتگو کرد

 • 38

تذکر مجدد نماینده اهواز در خصوص مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز

نماینده مردم اهواز در مجلس در خصوص وضعیت مسکن کارکنان لوله‌سازی اهواز با بیان اینکه «منازل کارکنان لوله سازی هنوز در ملکیت بانک است» مجدادا به وزیر اقتصاد تذکر داد.

 • 37

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 36

«بانک آفیسر» جایگزین سرویس‌های بانکداری سنتی می‌شود

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک برای نخستین بار سیستم یکپارچه بانکی معروف به سیبا و خدمات بانکی آنلاین را در نظام بانکی کشور پیاده سازی کرد، گفت: سیبا جایگزین روش‌های سنتی بانکداری شد.

 • 34

دستورالعمل مالیاتی خریداران سکه ابلاغ شد

دستورالعمل سازمان امور مالیاتی موضوع مالیات عملکرد دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از سوی رئیس کل سازما مالیاتی ابلاغ شد.

 • 33

تنش‌ بین آمریکا و ایران قیمت نفت را افزایش داد

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت تنش‌های آمریکا و ایران در خلیج فارس با 43 سنت افزایش 65.63 دلار معامله شد.

 • 39

مطالباتِ داروخانه ها پرداخت می شود

قزوین_ مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: مطالباتِ اردیبهشت ماه داروخانه ها پرداخت می شود.

 • 32

پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند/ تیم برانکو اخطار گرفت

کنفدراسیون فوتبال آسیا آرای انضباطی خود را منتشر کرد که بر این اساس پرسپولیس و ذوب آهن جریمه شدند.

 • 33

هر پزشک باید برای ویزیت بیمار چند دقیقه وقت بگذارد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان هرمزگان با بیان اینکه بیمه‌شدگان روستایی و کمیته امداد برای کاهش هزینه‌های درمان ملزم به رعایت سیستم ارجاع هستند، گفت: هر پزشک متخصص باید درازای دریافت ویزیت ۲۰ دقیقه به بیماران خدمات‌رسانی کنند و بیماران باید به حقوق خود واقف بوده و مطالبه گر باشند.

 • 29