نقش مدیریت فروش و روابط عمومی در دفاتر کارگزاری و نمایندگی بیمه

نقش مدیریت فروش و روابط عمومی در دفاتر کارگزاری و نمایندگی بیمه

سوالی که مطرح می شود اینست که برای جلب توجه مردم به سمت یک دفتر فروش بیمه بخصوص در زمانیکه آن دفتر جدیدا افتتاح شده و یا اینکه دفتر بیمه وابسته به یک شرکت بیمه جدید است که تازه وارد بازار شده و هیچ جایگاه ذهنی در اذهان مردم در جامعه ندارد! در این شرایط چگونه می توان در بازار موضع یابی کرد و مشتریانی بدست آورد؟

دوشنبه 9 فروردین 1395 ساعت 16:18

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه (بینا) ، به نقل از سایت تحلیلی- خبری آیین ،اگر به دقت در درون یک دفتر نمایندگی و کارگزاری بیمه نگاهی بیاندازیم متوجه میزان سرمایه گذاری فیزیکی و ملموس آن می گردیم. چند دستگاه رایانه، چندین میز و صندلی، فایل و ....همین!

این نوع وسایل در همه دفاتر مشاغل دیگر هم دیده می شود!

پس مثلا فرق بین دفتر نمایندگی یا کارگزاری بیمه با یک دفتر وکالت دادگستری در چیست!؟

بله، تفاوت این دو در نوع تخصص و خدمات آن ها به مراجعین است.

اکنون سوال دیگری که مطرح می شود اینست که برای جلب توجه مردم به سمت یک دفتر فروش بیمه بخصوص در زمانیکه آن دفتر جدیدا افتتاح شده و یا اینکه دفتر بیمه وابسته به یک شرکت بیمه جدید است که تازه وارد بازار شده و هیچ جایگاه ذهنی در اذهان مردم در جامعه ندارد! در این شرایط چگونه می توان در بازار موضع یابی کرد و مشتریانی بدست آورد؟

البته همه بازاریابان حرفه ای می دانند که روش های مختلف و راههای متنوعی برای معرفی نمودن و جایگاه یابی وجود دارد که بدیهی است هرکدام از روش های بازاریابی و فروش نیاز به سرمایه گذاری مالی و زمانی دارد تا به نتیجه برسد. بدون سرمایه گذاری هیچ راهی برای توفیق وجود ندارد .

اولین و اساسی ترین گام برای معرفی و جایگاه یابی در اذهان بیمه گذاران احتمالی، ایجاد یک سیستم کوچک اما موثر برای یک فعالیت مستمرو مداوم فروش و روابط عمومی در درون دفاتر بیمه است که باانجام یکسری وظایف محوله تخصصی به آن همواره به معرفی خدمات تخصصی و مزیت برتر دفتر نمایندگی و یا کارگزاری به بیمه گذاران احتمالی در بازار هدف از قبل تعیین شده بپردازد. اسم این واحد را می توان بنامهای مختلف نامید اما هرچه آن را بنامیم و هر روشی که این واحد برای ایجاد ارتباط و معرفی مدام دفتر فروش بیمه انتخاب نماید یک موضوع قابل تغییر نیست و آن ضرورت تشکیل یک واحد مستقل فروش و روابط عمومی در درون یک دفتر کارگزاری و نمایندگی بیمه است.

بیاییم بپذیریم که یک نماینده بیمه و یا کارگزار به تنهایی و یا حتی با کمک یک همکار دستیار نمی تواند با توجه به حجم زیاد فعالیت ها و کارها در یک دفتر که انجام آن ها برای نتیجه رسیدن امور لازم است موفق به فروش و جذب منظم بیمه گذاران جدید شود و از سوی دیگر بطور مستمر توانمندی ها و مزایای تخصصی خود را به افراد متقاضی آن معرفی نماید. پس راه چاره چیست!؟

راه چاره همانطوریکه گفته شد تشکیل واحد مستقل فروش و روابط عمومی است که توسط آن می توان به موفقیت های شگرفی در شغل فروشندگی بیمه دست یافت.

تحلیل شما در این خصوص چیست؟

چگونه می توان به این موفقیت ها با تشکیل چنین واحد مستقل کوچک در درون یک دفتر بیمه دست یافت؟

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

هزینه وام مسکن زوج‌ها چقدر است؟

زوج‌های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند. آن‌ها باید ۱۱ میلیون و چهارصد هزار تومان صرف خرید این ۲۰۰ برگ کنند.

در طرح شکوه ارزش آفرین بانک دی تا دو برابر موجودی وام 4 درصدی بگیرید

اگر دنبال این هستید که تسهیلات با حداقل نرخ سود دریافت کنید، طرح شــکوه ارزش‌آفرین بانک دی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در این طرح شما به پشتوانه سرمایه‌گذاری و میانگین حساب خود می‌توانید تا دو برابر میزان سرمایه خود وام بگیرید.

تفکر استراتژیک باید در شرکت‌های بیمه نهادینه شود

رییس کل بیمه مرکزی گفت: برنامه ریزی طراحی راهبردی و هدف گذاری از الزامات توسعه بنگاه های اقتصادی به شمار می آید و به همین خاطر تفکر استراتژیک باید در شرکت های بیمه ای نهادینه شود.

 • 14

بازدید عضو هیات‌مدیره بانک و هیات همراه از استان همدان

امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون به همراه هاتفی مدیر امور مشتریان و بانکداری شرکتی و شریفی مدیر امور طرح و برنامه از طرح‌های تعاونی و شعب استان همدان بازدید به عمل آوردند.

 • 17

جدیدترین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکه

امروز در بازار طلا و سکه قیمت‌ها به روند افزایشی خود ادامه دادند و در بازار ارز نیز افزایش حدود ۲۰۰ تومان نرخ دلار را در بانک‌ها و صرافی‌های بانکی شاهد بودیم.

 • 26

افزایش عرضه ارز در سامانه نیما

طی سه روز هفته جاری، بیش از ۲۷۵ میلیون یورو توسط صادرکنندگان و بانک مرکزی برای تأمین ارز ثبت سفارش‌های وارداتی در سامانه نیما فروخته شده است.

 • 24

تایید ادامه عرضه‌های اولیه سهام در فرابورس

مدیرعامل فرابورس اعلام کرد که ادامه عرضه‌های اولیه تا پایان سال در این بازار ادامه می یابد.

 • 12

رشد ۲۰۰۰ واحدی نماگر تالار شیشه‌ای

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشدی بیش از ۲۰۰۰ واحد به ۱۵۹ هزار و ۴۸۹ واحد رسید.

 • 14

عملیاتی شدن معاملات پیچیده در بازار سهام

مدیرعامل بورس تهران گفت: استفاده از معاملات الگوریتمی دخالت انسانی در بازار سرمایه را به شدت کاهش داده و معاملات پیچیده و بزرگ را به سرعت در بازار اجرایی می کند.

 • 14

ادامه خروج بانکها از بنگاهداری با واگذاری شرکت سرمایه گذاری امید

تهران- ایرنا- در پی تاکید رهبر معظم انقلاب و سیاست های دولت مبنی بر خروج نظام بانکی از بنگاهداری، این بار بانک سپه همه سهام خود در شرکت سرمایه گذاری امید را که مهمترین بنگاه اقتصادی آن به شمار می رود، از طریق مزایده در بورس واگذار می کند.

 • 28

اخراج بزرگ ترین بانک دانمارکی از کشورهای بالتیک

مقامات استونی از "دانسکه بانک" خواستند به فعالیت شعبه خود در این کشور خاتمه دهد.

 • 12

ناراحتی بازیکنان پرسپولیس به خاطر نحوه پرداخت پاداش ها

تهران-ایرنا- بازیکنان پرسپولیس به خاطر نحوه پرداخت پاداش های نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا از سوی باشگاه، به شدت ناراحت هستند.

 • 21

علت نوسان اخیر دلار

طی چند روز گذشته قیمت دلار روند افزایشی را طی کرد؛ موضوعی که یک اقتصاددان علت آن را طولانی شدن فرآیند تصویب لوایح مربوط به FATF و همچنین افزایش تقاضا برای مسافرت‌های نوروزی به خارج از کشور ارزیابی کرد.

 • 14

"اعتماد مردم" سرمایه بانک‌هاست

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: نظام بانکی با سلامت و ثبات به فعالیت خود ادامه می دهد و همگان موظف هستند از اعتماد مردم به عنوان سرمایه اصلی نظام بانکی پاسداری کنند.

 • 14

تکلیف جدید مجلس برای سازمان مالیاتی

سازمان مالیاتی مکلف به وصول حداقل ۳۰ درصد از مالیات های معوقه سال ۹۷ براساس اختیارات قانونی براساس اطلاعات حاصل از صدور فاکتورهای خرید و صندوق مکانیزه فروش شد.

 • 14

پنج‌ضلعی مهار نوسان ارزی

تهران- ایرنا- به گفته فعالان، 5 عامل، شنیده‌ها مبنی‌بر فرصت دوباره FATF به ایران، تمدید مجوز اخذ وام 5 میلیارد دلاری از روسیه، شناسایی سود برخی نوسان‌گیران در مرز 13 هزار تومانی، احتیاط معامله‌گران در خرید ارز پس از برخوردهای امنیتی و کاهش افزایش نرخ حواله درهم، در کاهش نوسان بازار ارز در روز انتها ...

 • 21

خط مشی‌ها و اولویت‌های نظام بانکی در ۴۰ سالگی انقلاب

مرور کارنامه نظام بانکی طی۴۰سال اخیر نشانگر این است که این نظام در عرصه‌هایی مانند گسترش زیرساخت‌های فنی بانکداری، رشد و توسعه بانکداری خصوصی، بانکداری تجاری، بانکداری اختصاصی و ... پیشرفت داشته است.

 • 14

عقب راندن دلار توسط یورو و پوند

در معاملات امروز بازارهای ارزی جهان، ارزش دلار در برابر بیشتر همتایانش کاهش یافت.

 • 15

رشد بورس‌های آسیا با شوک توافق تجاری چین و آمریکا

بورس‌های آسیایی با افزایش خوش‌بینی نسبت به حصول توافق تجاری بین چین و آمریکا، با رشد شاخص‌ها مواجه شدند.

 • 18

تسهیلات بانک توسعه صادرات گرگان برای فرآوری و صادرات یُد

رییس شعبه بانک توسعه صادرات شعبه گرگان گفت: این شعبه با ۸۰ میلیاردریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی تامین مالی تنها واحد تولید کننده یُد در کشور را برعهده گرفته است.

 • 13