نقش بیمه‌ها در طرح تحول نظام سلامت

نقش بیمه‌ها در طرح تحول نظام سلامت

بینا: تعادل و کاهش قیمت‌های درمان مهمترین هدف طرح تحول نظام سلامت است که این امر تنها با کمک و یاری بیمه‌ها تحقق می‌یابد.

توفیقی دبیر انجمن اقتصاد سلامت ایران در نخستین استارتاپ ویکند سلامت اصفهان با بیان اینکه بازار سلامت شش بازیگر دارد که این بازیگران را افراد درگیر با مراکز ارائه خدمات سلامت تشکیل دهند، افزود: تضاد منافع این شرکت‌ها با یکدیگر موجب افزایش تعرفه‌ها شده و موجب نگرانی عده‌ای خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تعادل پایدار عامل مهمی در حفظ و ثبات تعرفه‌ها بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: در برنامه تحول نظام سلامت نیز باید به دنبال حفظ تعادل در بخش سلامت باشیم.

دبیر انجمن اقتصاد سلامت ایران ازدحام جمعیت در بسیاری از بیمارستان‌ها دولتی را عامل موفقیت این طرح عنوان کرد و اظهارداشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت دفترچه‌های بیمه معنای واقعی خود را یافته و تفاوت پرداخت در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی تفاوت معناداری پیدا کرد.

وی با اشاره به افزایش دلالی پزشکان همزمان با اجرای طرح تحول نظام سلامت، گفت: ازدحام جمعیت در بسیاری از بیمارستان‌های ایران موجب شد تا پزشکان وارد معرکه شده بسیاری از نوبت‌های پزشکان را خریداری کرده و به بیماران با قیمت بیشتر بفروشند.

توفیقی برنامه تحول در نظام سلامت را لرزشی جدی در بخش سلامت کشور دانست و خاطرنشان کرد: این لرزش تا مدت‌ها ادامه داشته و موجب تغییر در بخش‌های دیگر نیز خواهد شد.

وی با تاکید برهماهنگی این تغییر با فرهنگ ایرانی- اسلامی، گفت: عدم توجه به فرهنگ، شرایط اقتصادی و سیاسی موجب شکست این طرح می‌شود.

دبیر انجمن اقتصاد سلامت ایران با بیان اینکه مقاومت‌های زیادی در برابر این طرح وجود داشته و دارد، تصریح کرد: عدم تحلیل به موقع و کنار آمدن با شرایط موجود موجب شکست این طرح ملی خواهد شد.

وی بیان داشت: برای کنترل هزینه‌های این طرح نیازمند درگیر شدن سازمان‌های بیمه‌گر و اجرای کامل نظام ارجاع هستیم، خاطرنشان کرد: سازمان‌های بیمه‌گر باید به عنوان وکیل بیمه‌شدگان و ناظر در زمینه اجرای دقیق این برنامه نظارت داشته باشند.

توفیقی ادامه داد: البته باید این را هم در نظر بگیریم که اجرای کامل نظام ارجاع موجب یکپارچه شدن بخش بهداشت و درمان و کنترل هزینه‌ها در اجرای موفق این طرح می‌شود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

خدمت رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی جزو برنامه

بانک رفاه کارگران، خدمت رسانی به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی را جزو برنامه های اصلی خود قرار داده است.

 • 15

اعطای تسهیلات از سوی بانک رفاه در قالب "طرح عدل"

بانک رفاه کارگران به پاس قدردانی از قضات و کارکنان شاغل در دستگاه قضایی کشور، در قالب "طرح عدل" تسهیلات پرداخت می کند.

 • 15

پذیره‌نویسی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی اوراق رهنی بانک مسکن

مدیرعامل تامین سرمایه بانک مسکن، از پذیره‌نویسی دومین مرحله اوراق رهنی به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۶ درصدی خبر داد.

 • 14

اشتباه رایج این روزهای دارندگان کارت های بانکی

آیا تا به حال به جای ارسال شماره عابر کارتتان برای انجام امور روزمره بانکی، عکس کارت بانکی را برای شخص دیگری ارسال کرده اید؟

 • 18

صادرکنندگان باید درباره ارز دریافتی شفاف‌سازی کنند

دبیرکل اتاق تعاون ایران با بیان اینکه باید زبان مشترکی در زمینه بازگشت ارز صادراتی داشته باشیم، افزود: هر کسی ارز دریافت کرده باید طبق تعهد خود شفاف سازی کند که چه کالایی را به چه میزان وارد کرده است.

 • 16

بورس در بالاترین سطح تاریخی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش بیش از ۷۱۰۰۰ واحدی به یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷۹۷ واحد رسید تا به بالاترین سطح تاریخی خود دست پیدا کند.

 • 23

مبلغ وام قرض الحسنه طرح پردیس بانک سینا افزایش یافت

به منظور ایجاد شرایط بهره مندی تعداد بیشتری از هموطنان و مشتریان عزیز از تسهیلات ارزان قیمت، مبلغ طرح تسهیلات ارزان قیمت پردیس بانک سینا افزایش و زمان اجرای این طرح نیز تا پایان سال ۹۹ تمدید شد.

 • 28

۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت یک هلدینگ فراگیر ملی شود

رییس سازمان بورس از تصمیم جدید شورای عالی مبنی بر انتقال ۱۳ شرکت غیربورسی سهام عدالت به یک هلدینگ فراگیر ملی خبر داد و گفت: تمام مشمولین، سهامدار این هلدینگ خواهند شد.

 • 17

موافقت کمیته فقهی با کلیات تامین مالی از طریق انتشار اوراق وکالت

دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار اظهارداشت: این کمیته با کلیات تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق وکالت عام موافقت کرد.

 • 18

مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد است

رییس پژوهشکده پولی و بانکی گفت: مشکل تورم از جانب عرضه کل اقتصاد و دو شاخص مهم «نوآوری» و «بهره‌وری» است.

 • 18

شاخص بورس وارد کانال ۱۸۰۰۰۰۰ واحدی شد

شاخص بورس با رشدی بیش از ۶۲ هزار واحدی در معاملات روز جاری در حالی که بیش از یک ساعت به پایان معاملات باقی مانده وارد کانال یک میلیون و ۸۰۴ هزار واحدی شد.

 • 17

سامانه احراز هویت الکترونیکی رونمایی شد

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، از حضور ۳۳ شرکت دانش بنیان روی تابلوی بورس خبر داد و گفت: بزودی بزرگترین شرکت‌ها در تابلوی بورس را دانش بنیان‌ها تشکیل خواهند داد.

 • 17

طرح ویژه بیمه آرمان برای شناورها

سرپرست مدیریت بیمه‌های باربری، کشتی و هواپیمای بیمه آرمان با اشاره به شرایط پوشش‌های بیمه‌ای این شرکت به مالکان شناورها، درخصوص مشاوره‌های تخصصی به این مالکان اعلام آمادگی کرد.

 • 15

اصلاح بازار سرمایه کوتاه‌مدت خواهد بود

یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه نقدینگی قابل توجه موجود در بازار اجازه اصلاح و ریزش عمیق بازار سهام را نمی‌دهد، تصریح کرد: شاخص بورس بزودی خود را برای فتح قله دو میلیون واحد آماده خواهد شد.

 • 17

عضویت مدیر بانک صنعت ومعدن سمنان در هیات خبرگان بانکی و اقتصادی

با حکم عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مریم شاهی مدیر بانک صنعت و معدن در استان سمنان به عضویت هیأت خبرگان مورد وثوق بانکی و اقتصادی منصوب شد.

 • 17

عرضه سهام یکی از بزرگترین گروه‌های مالی کشور در بورس

مدیرعامل بانک ملت از تصمیم این بانک برای عرضه سهام گروه مالی ملت و سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت در بورس طی ماه‌های آینده خبر داد.

 • 26

موزه بانک ملی ایران سه ساله شد

۲۱ تیرماه سالروز تاسیس موزه بانک ملی ایران است و این گنجینه فاخر و میراث ماندگار ملی طی سه سال گذشته، میزبان علاقه مندان به تاریخ، هنر و تاریخچه پولی و بانکی کشور بوده است.

 • 30

افت ۱۲۳۴۷ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس روز جاری با افت بیش از ۱۲ هزار واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۹۶ واحد رسید.

 • 27

بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا سنگ تمام گذاشت

بانک‌پاسارگاد با انجام اقدامات متعددی در حوزه‌های اطلاع‌رسانی، پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح کشور سنگ تمام گذاشت.

 • 25

پاسخگویی ۲۴ ساعته مرکز ارتباط با مشتریان بانک‌پاسارگاد (CRM)

مشتریان بانک پاسارگاد می‌توانند موارد پیشنهاد، انتقاد، مغایرت، سؤال و شکایت خود را از طریق سامانه (CRM) ثبت و از نتیجه آن آگاه شوند.

 • 22