نظام ارجاع موجب ایجاد عدالت در ارائه خدمات سلامت می شود

نظام ارجاع موجب ایجاد عدالت در ارائه خدمات سلامت می شود

زاهدان - مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: نظام ارجاع به‌منظور کاهش هزینه‌های درمانی، ایجاد عدالت و امکان دسترسی آحاد مردم به خدمات مورد نیاز اجرا شده است.

دوشنبه 11 شهریور 1398 ساعت 22:0

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، رضا عباسی، مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان عصر امروز در بازدید از دفتر خبرگزاری مهر در زاهدان، اظهار داشت: رسانه‌ها نماینده مردم و پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند.

وی با اشاره به اینکه نقد منصفانه موجب اصلاح امور می‌شود، افزود: رسانه‌ها علاوه بر اینکه باید عملکرد خادمان مردم در مسئولیت‌های مختلف را به خوبی منتشر کنند باید مطالبات مردمی را نیز به بهترین شکل ممکن پیگیری کنند.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در این استان ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۶۱۴ نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند، ادامه داد: سیستان و بلوچستان بیشترین پوشش بیمه‌ای روستایی در کشور را دارد.

وی اجرای برنامه نظام ارجاع در تمامی سطوح را امری مؤثر در تحقق عدالت در نظام سلامت توصیف کرد و گفت: در صورت دستیابی به این مهم می‌توان شاهد تحقق عدالت در سلامت در قالب دسترسی به خدمات بر اساس نیاز بیماران بود.

عباسی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات بهداشتی و درمانی در قالب خدمات تخصصی و فوق تخصصی با ساخت بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و تربیت نیروی‌های متخصص در کشور و خصوصاً استان سیستان و بلوچستان گسترش چشمگیری داشته است.

پرداخت ۴۶ میلیارد تومان هزینه سلامت در استان سیستان و بلوچستان

وی افزود: به عنوان مثال نزدیک به ۴۶ میلیارد تومان ماهانه برای پرداخت هزینه‌های سلامت مردم به مؤسسات طرف قرارداد فقط در استان سیستان و بلوچستان در سطح یک، دو و سه پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه مردم باید متوجه رعایت مسیر نظام ارجاع شوند، ادامه داد: برای دسترسی همه مردم باید خدمات به صورت سطح بندی شده ارائه شود تا همگان از آن بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: با وجود تمام اقداماتی که شده است اگر بخواهیم خدمات را به شکل عادلانه به مردم ارائه دهیم باید نظام ارجاع در کشور اجرایی شود.

عباسی با اشاره به اینکه بیمه سلامت با همکاری مناسب و اشرافی که در این زمینه دارد می‌تواند در اجرای نظام ارجاع کمک کننده باشد، بیان داشت: هم‌اکنون ارجاع بیماران از سطح یک به سطوح تخصصی در قالب این برنامه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه نظام ارجاع به‌منظور کاهش هزینه‌های درمانی، ایجاد عدالت و امکان دسترسی آحاد مردم به خدمات مورد نیاز اجرا می‌شود، افزود: در این چرخه، بیماران ساکن مناطق روستایی ابتدا به پزشک خانواده مستقر در مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه می‌کنند و پس از تشخیص‌های اولیه و در صورت نیاز به خدمات بیشتر به سطح ۲ و کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی ارجاع می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در صورتی که نظام ارجاع به خوبی رعایت شود افراد تحت پوشش بیمه روستایی در خصوص هزینه‌های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی ۱۵ درصد و در خصوص هزینه‌های بستری فقط ۵ درصد سهم را پرداخت می‌کنند.

وی گفت: قطعاً مناسب‌ترین استراتژی اجرای برنامه بیمه سلامت در قالب نظام ارجاع، برنامه پزشک خانواده است زیرا در این برنامه، پزشک عمومی و تیم وی مسئولیت کامل سلامت افراد و خانوارهای تحت پوشش خود را به عهده دارد و پس از ارجاع فرد به سطوح تخصصی، مسؤولیت پیگیری سرنوشت وی را نیز بر عهده اوست.

کد خبر 4709523

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 27

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 29

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 24

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 47

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 30

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 26

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 22

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 29

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 25

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 33

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 30

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 24

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 25

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 23

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 22

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 22