نسخه‌نویسی الکترونیکی در 31 استان کشور به اجرا درآمد

نسخه‌نویسی الکترونیکی در 31 استان کشور به اجرا درآمد

رشت - ایرنا- رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه سلامت ایران گفت: نسخه نویسی الکترونیکی در 31 استان کشور به اجرا درآمد و در اجرای آن، در هر استان یک شهرستان انتخاب شده که بایستی در همه شهرستان های کشور اجرایی شود.

چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 17:36

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش خبرنگار ایرنا، طاهر موهبتی روز چهارشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران استان گیلان در رشت افزود: در گیلان نیز نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان ماسال در مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت به اجرا درآمد.
شهرستان ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن، در 45 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
مدیرعامل بیمه سلامت ایران اظهار داشت: در نسخه نویسی الکترونیک وقتی بیمار به پزشک تحت پوشش این برنامه مراجعه کرد، به دفترچه نیازی ندارد و با ارائه کد ملی خود، هویت بیمار و پوشش بیمه‌ ای او تایید شده و همپوشانی بیمه‌ای بیمار کنترل خواهد شد و اگر این سه مورد تایید شد؛ یک شناسه رهگیری تولید و جایگزین دفترچه می‌شود.
موهبتی با اشاره به برنامه رفع همپوشانی بیمه ای بیان داشت: در این باره تفاهمنامه ای با تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ه) و نیروهای مسلح انجام شده و پیش بینی ما تا پایان امسال، برای رفع همپوشانی دو میلیون و 600 هزار دفترچه بیمه بود که بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و 800 همپوشانی بیمه ای انجام شده و در این برنامه در زمان صدور و تمدید دفترچه، همپوشانی کنترل می شود.
وی درباره برنامه دولت الکترونیک سلامت خاطر نشان کرد: گیلان به همراه چهار استان دیگر از استان هایی هستند که از فروردین سال آینده برنامه دولت الکترونیک در آنها آغاز می شود که بر اساس برنامه بایستی تا پایان خرداد در همه بخش ها اجرایی شود.
وی در تشریح طرح استحقاق سنجی به عنوان یکی از طرح های بیمه سلامت و با بیان اینکه این طرح در زمان حاضر در تمام بیمارستان های گیلان در بخش بستری به اجرا درآمده، اظهار داشت: استحقاق سنجی بیمه شدگان طرحیست که بر اساس آن بیمه شده برای دریافت خدمت از مراکز درمانی از نظر جنسیت ، هم پوشانی و تاریخ اعتبار دفترچه شناسایی و ارزیابی می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: سازمان بیمه سلامت حدود 40 میلیون جمعیت کشور را تحت پوشش دارد که بیشترین آنها بیمه روستاییان با 22 میلیون نفر و کمترین نیز سایر اقشار از جمله دانشجویان، خانواده های شهدا و ... است.
مدیرعامل بیمه سلامت ایران با بیان اینکه هیچ مانعی برای بیمه شدن افراد فاقد بیمه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: طبق برنامه ششم، بیمه اجباریست اما راهش این است که افراد فاقد بیمه برای بیمه شدنشان مراجعه کنند.
بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و 300 هزار نفر در استان گیلان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
7286/2007

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مستخدم بانک قبل از فرار با پول ها دستگیر شد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: نیروی خدماتی یک بانک که با همدستی یکی از دوستانش اقدام به سرقت از صندوق امانات بانک کرده بود، قبل از فرار دستگیر شد.

 • 3

اتحادیه اروپا گوگل را جریمه کرد

تهران - ایرنا - تارنمای شبکه خبری سی ان ان امروز (چهارشنبه) گزارش داد: اتحادیه اروپا غول فناوری آمریکایی 'گوگل' را به دلیل انحصارطلبی یک میلیارد و 700 میلیون دلار جریمه کرد.

 • 4

دستگیری دزدان میلیاردی صندوق امانات بانک

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو متهم سرقت از صندوق امانات یکی از شعبات بانک به ارزش بیش از دو هزار میلیارد تومان، با اقدام به موقع ماموران گشت انتظامی نوروزی در پایتخت خبر داد.

 • 4

شرکت ایرانی متناظر با اینستکس به ثبت رسید

سازوکار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا (STFI) به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی به ثبت رسید.

 • 4

به روز شدن لپ تای های انوی با خدمات الکسا و ارتقای حریم شخصی

شرکت اچ پی لپ تاپ‌های سری انوی خود را با نصب پردازنده‌های جدید و افزودن سوئیچ جدیدی به وب کم برای حفاظت از حریم شخصی کاربران به روز کرده است.

 • 4

عرضه رایانه هوش مصنوعی ان ویدیا به قیمت ۹۹ دلار

شرکت ان ویدیا یک رایانه هوش مصنوعی ارزان قیمت را برای استفاده برنامه نویسان، توسعه دهندگان و محققان به قیمت تنها ۹۹ دلار طراحی و عرضه کرده است.

 • 4

حرکت رو به بالای دلار جهانی

با افزایش تنش‌های بین چین و آمریکا، ارزش دلار در برابر بسیاری از همتایانش تقویت شد.

 • 4

بازدید بازرسان بیمه سلامت از مراکز درمانی/با ۱۶۶۶ تماس بگیرید

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بازرسان بیمه سلامت در ایام نوروز به صورت میدانی از مراکز ارائه خدمت بازدید خواهند کرد.

 • 3

توضیحات همتی درباره ساز وکار تجارت ایران و اروپا

تهران-ایرنا-رییس کل بانک مرکزی از ثبت ساز و کار تجارت و تامین مالی ایران و اروپا ( STFI ) به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی خبر داد.

 • 7

یک مقام سوری:گردشگری سوریه 50 میلیارد دلار خسارت دیده است

تهران – ایرنا – 'محمدرامی مرتینی' وزیر گردشگری سوریه گفت: از سال 2011 تاکنون 50 میلیارد دلار به بخش گردشگری کشور خسارت وارد شده است.

 • 5

ساز و کار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا به ثبت رسید

ساز و کار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا ( STFI )به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی به ثبت رسید.

 • 6

کشف چمدان مشکوک در سعادت آباد

مأموران پلیس پایتخت یک عدد چمدان مشکوک را که در میدان کاج سعادت آباد رها شده بود کشف کردند.

 • 5