مهر تایید امین بر انحصار در صنعت بیمه ایران

مهر تایید امین بر انحصار در صنعت بیمه ایران

بینا: رئیس کل بیمه مرکزی با تشریح اولویت‌های کاری دولت در صنعت بیمه گفت: دخالت دولت در صنعت بیمه کاهش می‌یابد. به گزارش فارس،‌ محمدابراهیم امین در مراسم معارفه خود با اشاره به نقشه راه بیمه مرکزی اظهار داشت: بیمه مرکزی به عنوان متولی صنعت بیمه وظیفه نظارت بر عملکرد شرکت‌های بیمه را براساس قانون دارد. وی افزود: در این صنعت نیازی به این نیست که چیز جدیدی اختراع شود بلکه باید در قالب خاص خود اهداف طراحی‌شده را تحقق بخشیم.

 رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: بیمه مرکزی به عنوان حاکمیت باید حقوق ذینفعان این صنعت را در نظر داشته باشد که ذینفعان این صنعت شامل بیمه‌گذار، شرکت بیمه، دولت و نمایندگان و کارگزاران است. وی در خصوص اولین ذینفع در این صنعت گفت: مشتری به عنوان اولین ذینفع باید در قبال پرداخت حق بیمه در هر زمان که نیازمند استفاده از بیمه شد به سرعت و به شکل مناسبی از بیمه و دریافت خسارت منتفع شود.

 امین ادامه داد: ذینفع دوم که شرکت‌های بیمه هستند موظفند مدیران مناسب و کارآمدی برای شرکت‌ خود تعیین و در قبال حق دریافت بیمه مناسب به بیمه‌شوندگان خدمت ارائه دهد. وی تصریح کرد: دولت سومین ذینفع است؛ دولت از شرکت‌های بیمه مالیات، سود، سود عملکرد و عوارض زیادی دریافت می‌کند که این مسئله موجب شده است هزینه عملیات بیمه‌ای در شرکت‌ها افزایش یابد.

 رئیس کل بیمه‌ مرکزی با بیان اینکه دولت حق دارد از بیمه‌ها مالیات دریافت کند، افزود: دولت در کنار این کار باید شرایط کسب و کار در این صنعت را بهبود بخشد و همچنین از دخالت در امور بیمه‌گری و شرکت‌های بیمه خودداری کند. وی انحصار را یکی از مشکلات صنعت بیمه عنوان کرد و گفت:‌ شرکت‌های زیادی در صنعت بیمه فعالیت می‌کنند، اما همچنان انحصار در این بازار وجود دارد که موجب می‌شود نوآوری، خلاقیت و رقابت ایجاد نشود.

 امین با اشاره به برنامه‌های وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر ایجاد فضای کسب و کار مناسب گفت: ما در صنعت بیمه برای رقابتی کردن فضای کسب و کار آمادگی داریم.وی ادامه داد: در بسیاری از کشورها محصولات بیمه‌ای از مالیات معاف هستند، زیرا خدمت بیمه تقاضای زیادی ندارد و به همین دلیل معمولاً به دنبال فرهنگ‌سازی در این بخش هستند، بیمه باید ارزان شود و در واقع یکی از اجزای کارآمدی که همان کاهش هزینه‌ها است از طریق کاهش عوارض متعددی که بر صنعت بیمه وضع شده تحقق یابد.

 وی با بیان اینکه هزینه بالای بیمه موجب می‌شود مردم از استفاده این خدمت رویگردان شوند، افزود: باید در این زمینه قوانین و مقررات مناسبی تدوین شود تا اقبال از صنعت بیمه افزایش یابد.سازمان امور مالیاتی حتی از بیمه‌های عمر و پس‌انداز مالیات بر ارزش افزوده می‌گیرد که همین مسئله موجب کاهش تقاضا در این بخش شده است. رئیس کل بیمه مرکزی با تأکید بر نظارت بیمه مرکزی بر صلاحیت مدیران شرکت‌ها اظهار داشت: بیمه مرکزی صلاحیت مدیران را به دقت بررسی خواهد کرد تا افراد فاقد صلاحیت در این صنعت وجود نداشته باشند.

 

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 290

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 90

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 279

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 309

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 277

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 116

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 112

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 115

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 121

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 130

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 113

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 102

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 104

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 100

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 112

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 122

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 106

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 108

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 106

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 105