مطالباتِ داروخانه ها پرداخت می شود

مطالباتِ داروخانه ها پرداخت می شود

قزوین_ مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: مطالباتِ اردیبهشت ماه داروخانه ها پرداخت می شود.

دوشنبه 3 تیر 1398 ساعت 20:11

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین،  قاسم بهرامی مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین ظهر امروز در نشست هم اندیشی با رسانه های گروهی استان قزوین که در اداره کل بیمه سلامت قزوین برگزار شد، با اشاره به گسترش بیمه سلامت در سطح کشور اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰ میلیون نفر از جمعیت ایران تحت پوشش بیمه سلامت است که ۸۵ درصد آن برای خدمات درمانی خود هزینه ای پرداخت نمی کند.

وی افزود: تفاهم نامه ای بین سازمان بیمه سلامت و کمیته امداد امام خمینی کشور در سال جاری امضا شد که تا یک میلیون نفر از افراد تحت پوشش این نهاد به بیمه سلامت متتقل شوند و با اجرای این طرح در استان قزوین نیز، ۱۳ هزار مددجو به جمع بیمه شدگان اضافه شدند.

بهرامی ادامه داد: باتوجه به تفاهم نامه امضا شده تلاش داریم تا اواخر سالجاری هم پوشانی بیمه سلامت و تامین اجتماعی به میزان صفر برسد و اگرهم پوشانی رفع شود، اقدام موثری است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآور شد: در حال حاضر، ۴ هزار و ۷۰۰ نفر از بیمه شدگان کمیته امداد با تبدیل کارت مددجویی خود به دفترچه بیمه سلامت تحت پوشش خدمات رایگان درمانی قرار گرفته اند.

وی پوشش مددجویان برای بیمه سلامت را ۴۸۰ میلیارد تومان در سطح کشور عنوان و تصریح کرد: در این میان، استان قزوین سهم ۵ میلیارد تومانی را به خود اختصاص می دهد که بهره مندی مددجویان و تکریم آنها از خدمات بیمه سلامت همچون سایر گروه ها از جمله ویژگی های این طرح محسوب می شود.

بهرامی گفت: باید یکسان سازی در حوزه بیمه های درمانی صورت بگیرد و سیستم ارجاع نیز تداوم یابد.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین عنوان کرد: طرح نسخه الکترونیکی همزمان در کشور در استان قزوین نیز آغاز شده و شهر محمدیه به عنوان پایلوت استان درنظرگرفته شده است که اجرای این طرح می تواند صرفه جویی در هزینه ها را به همراه دارد چراکه یک دفترچه بیمه سلامت هزینه ۹هزار تومان را به خود اختصاص می دهد.

وی افزود: اجرای طرح نسخه الکترونیکی در درمانگاههای ملکی آغاز شده و مقرر شده است تا پزشکان عمومی تعیین شده به جای یادداشت دارو در دفترچه بیمه آن را در سامانه ثبت کنند و بیمار به هر داروخانه و یا درمانگاه تحت پوشش که مراجعه کند این پرونده در اختیار است و با کد ملی می توان نسبت به تحویل دارو اقدام کرد.

بهرامی تصریح کرد: مشکلی برای اجرای این طرح نداریم و طرح بعد از اجرا در شهر محمدیه، در سایر شهرها دنبال می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین با اشاره به بیمه زندانیان خاطرنشان کرد: تفاهم نامه کشوری بین سازمان بیمه سلامت و سازمان زندان ها منعقد شده است و براساس این تفاهم نامه، تمام مددجویان و خانواده های آنها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند و خدمات بستری به آنها ارائه می شود.

وی مطرح کرد: در استان قزوین در مجموع ۲۶۰ هزار نفر شامل ۷۲ هزار نفر در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و ۱۸۸ هزار نفر در روستاها تحت پوشش بیمه سلامت هستند که در این میان ۵۷ هزار نفر از بیمه کارمندی و ۱۳۷ هزار نفر از بیمه رایگان بهره مند می باشند.

بهرامی در بخش دیگری به میزان پرداختی های بیمه سلامت به دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: تمام مطالبات بیمه ای بیمارستانهای دولتی، دانشگاه علوم پزشکی تا پایان آذرماه ۹۷ تسویه شده و مطالبات دی ماه سال قبل به صورت علی الحساب پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآور شد: مطالبات بیمارستانهای خصوصی تا دی ماه سال ۹۷ به صورت علی الحساب و آذر ماه تسویه شده و داروخانه های خصوصی تا آذرماه ۹۷ تسویه و بقیه بخش های سرپایی تا آبان سال قبل تسویه شده است.

وی اضافه کرد: پرداختی های بیمارستان های دولتی نیز پرداخت نشده است و در مطالبات اسفندو بهمن ماه این بیمارستان ها بدهکار هستیم و این درحالی است که مطالبات فروردین ماه بیمارستان ها دانشگاه ها و بخش خصوصی علی الحساب پرداخت شده و پرداختی داروهاخانه ها در فروردین ماه سالجاری نیز صورت گرفته است.

بهرامی اظهار داشت: تلاش داریم تا در روزهای آینده مطالبات اردیبهشت ماه داروخانه ها را پرداخت کنیم و سایر مراکز نیز در فروردین ماه پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین تصریح کرد: تقریبا ۹۰ میلیارد تومان بدهی به دانشگاه علوم پزشکی استان داشتیم که درصدی از آن (۷۰ میلیارد تومان) پرداخت شده است.

انتهای پیام/

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

لاریجانی: بانک مرکزی از اهرم مالیات برای بازگشت ارز صادراتی استفاده کند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در بحث بازگشت ارز صادراتی پیشنهاداتی از بخش های مختلف ارائه شده است، به طور مثال محرومیت از معافیت مالیاتی می تواند برای صادرکنندگانی که ارز صادراتی را پس نمی دهند، اعمال شود.

 • 2

بزرگترین صادرکنندگان 'آرد' در جهان

مجموع ارزش صادرات جهانی آرد در سال گذشته میلادی(۲۰۱۸) برابر با ۶.۱ میلیارد دلار بوده است. این آمار بیانگر کاهش ۵.۷ درصدی از سال ۲۰۱۴ و همچنین افت ۲.۴ درصدی در مقیاس سالانه (۲۰۱۸/۲۰۱۷) خواهد بود.

 • 2

کاهش لحظه به لحظه قیمت دلار/ سقوط به کانال 10 هزار تومان

کاهش لحظه به لحظه قیمت دلار در بازار غیر رسمی ادامه دارد و در حالی که تنها چند دقیقه از آغاز معاملات گذشته قیمت این ارز خارجی در آستانه سقوط به کانال 10 هزار تومان قرار گرفت.

 • 2

«جک ریچر» سریال می شود؛ با تام کروز یا بدون او!

شبکه آمازون با خرید حق رایت تلویزیونی «جک ریچر» Jack Reacher، قصد دارد نسخه ای سریالی از آن تهیه کند.

 • 2

تفاهمنامه بانک صادرات و اتاق تهران/ تحریک تقاضا برای رونق تولید

مدیرعامل بانک صادرات ایران با تشریح جزییات تفاهمنامه همکاری این بانک با اتاق بازرگانی تهران گفت: این تفاهمنامه در چارچوب طرح طراوت امضا شد و هدف از آن تحریک تقاضای کل برای رونق تولید است.

 • 3

فروش اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری( عام)

گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری( عام)، از روز پنج‌شنبه ۲۷ تیر ماه تا پایان روز کاری چهارشنبه دوم مرداد ماه سال جاری در شعب بانک کشاورزی عرضه و به فروش خواهد رسید.

 • 4

قیمت نفت خام بیش از ۳ درصد سقوط کرد

ادعای دروغین وزیر خارجه آمریکا که مدعی شد ایران آماده است تا بر سر برنامه موشکی خود مذاکره کند موجب شد قیمت نفت بیش از ۳ درصد سقوط کند.

 • 3

شرایط دریافت سهام و املاک سایپا به جای بدهی به بیمه‌گران

عضو شورای عالی بیمه می‌گوید دریافت سهام و املاک سایپا به جای بدهی این شرکت به شرکت‌های بیمه مشروط به عدم مغایرت آن با آئین‌نامه‌های ۶۰ و ۹۷ سرمایه‌گذاری شورای عالی بیمه است.

 • 3

صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

رهبر معظم انقلاب در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور: راهزنی دریایی انگلیس خبیث را بی پاسخ نمی‌گذاریم، دلار به کانال ۱۱ هزار تومانی عقب‌نشینی کرد و انتقاد سازمان ملل از ایجاد محدودیت برای هیات ایرانی در نیویورک از مواردی است که مطبوعات امروز به آن پرداخته‌اند.

 • 4

توسعه بخش تعاون از مسیر همدلی و تعاون میسر است

حجت اله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: توسعه بخش تعاون از مسیر همدلی و تعاون میسر است.

 • 4

بانک تجارت مجهز به شبکه گسترده در داخل و خارج از کشور است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بانک تجارت مجهز به یک شبکه گسترده و فراگیر در داخل و خارج از کشور است.

 • 4

ارزیابی مثبت از عملکرد بانک تجارت

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: ارزیابی بنده نسبت به نحوه عملکرد بانک تجارت مثبت است.

 • 3

صورت‌های مالی بیمه سال ۱۳۹۷ بیمه آسیا تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه آسیا برگزار شد و اعضا ضمن تصویب صورت های مالی این شرکت در دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، با تقسیم ۱۲۰ ریال سود به ازای هر سهم موافقت کردند.

 • 5

اتاق تهران و بانک صادرات تفاهمنامه همکاری امضا کردند

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و بانک صادرات ایران با هدف ارائه انواع خدمات مالی و بانکی به اعضای اتاق تهران، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

 • 4

رئیس کل بانک مرکزی: نقدینگی کشور را به طور هدفمند به سمت تولید می‌بریم

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نقدینگی کشور را به طور هدفمند به سمت تولید خواهیم برد، گفت: بانک مرکزی ارقام ویژه‌ای را برای افزایش سرمایه در گردش بخش صنعت در نظر گرفته است.

 • 6

رئیس کل بانک مرکزی: نقدینگی کشور را به طور هدفمند به سمت تولید می‌بریم

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نقدینگی کشور را به طور هدفمند به سمت تولید خواهیم برد، گفت: بانک مرکزی ارقام ویژه‌ای را برای افزایش سرمایه در گردش بخش صنعت در نظر گرفته است.

 • 6

ارقام ویژه‌ای را برای افزایش سرمایه بخش صنعت در نظر گرفته‌ایم

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نقدینگی کشور را به طور هدفمند به سمت تولید خواهیم برد، گفت: بانک مرکزی ارقام ویژه‌ای را برای افزایش سرمایه در گردش بخش صنعت در نظر گرفته است.

 • 3

بیمه سلامت چقدر از هزینه داروهای «ام. اس» را می‌پردازد؟

رئیس گروه دارو دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ضمن اشاره به خدمات دارویی این سازمان بیمه‌گر به مبتلایان ام. اس گفت:۲۱ هزار و ۶۷۹ بیمار ام اس در سال ۹۷ داروی تخصصی دریافت کرده‌اند که از این تعداد هفت درصد مربوط به داروهای وارداتی بوده است.

 • 6

بیمه سلامت چقدر از هزینه داروهای «ام. اس» را می‌پردازد؟

رئیس گروه دارو دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ضمن اشاره به خدمات دارویی این سازمان بیمه‌گر به مبتلایان ام. اس گفت:۲۱ هزار و ۶۷۹ بیمار ام اس در سال ۹۷ داروی تخصصی دریافت کرده‌اند که از این تعداد هفت درصد مربوط به داروهای وارداتی بوده است.

 • 5