مطالباتِ داروخانه ها پرداخت می شود

مطالباتِ داروخانه ها پرداخت می شود

قزوین_ مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: مطالباتِ اردیبهشت ماه داروخانه ها پرداخت می شود.

دوشنبه 3 تیر 1398 ساعت 20:11

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین،  قاسم بهرامی مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین ظهر امروز در نشست هم اندیشی با رسانه های گروهی استان قزوین که در اداره کل بیمه سلامت قزوین برگزار شد، با اشاره به گسترش بیمه سلامت در سطح کشور اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰ میلیون نفر از جمعیت ایران تحت پوشش بیمه سلامت است که ۸۵ درصد آن برای خدمات درمانی خود هزینه ای پرداخت نمی کند.

وی افزود: تفاهم نامه ای بین سازمان بیمه سلامت و کمیته امداد امام خمینی کشور در سال جاری امضا شد که تا یک میلیون نفر از افراد تحت پوشش این نهاد به بیمه سلامت متتقل شوند و با اجرای این طرح در استان قزوین نیز، ۱۳ هزار مددجو به جمع بیمه شدگان اضافه شدند.

بهرامی ادامه داد: باتوجه به تفاهم نامه امضا شده تلاش داریم تا اواخر سالجاری هم پوشانی بیمه سلامت و تامین اجتماعی به میزان صفر برسد و اگرهم پوشانی رفع شود، اقدام موثری است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآور شد: در حال حاضر، ۴ هزار و ۷۰۰ نفر از بیمه شدگان کمیته امداد با تبدیل کارت مددجویی خود به دفترچه بیمه سلامت تحت پوشش خدمات رایگان درمانی قرار گرفته اند.

وی پوشش مددجویان برای بیمه سلامت را ۴۸۰ میلیارد تومان در سطح کشور عنوان و تصریح کرد: در این میان، استان قزوین سهم ۵ میلیارد تومانی را به خود اختصاص می دهد که بهره مندی مددجویان و تکریم آنها از خدمات بیمه سلامت همچون سایر گروه ها از جمله ویژگی های این طرح محسوب می شود.

بهرامی گفت: باید یکسان سازی در حوزه بیمه های درمانی صورت بگیرد و سیستم ارجاع نیز تداوم یابد.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین عنوان کرد: طرح نسخه الکترونیکی همزمان در کشور در استان قزوین نیز آغاز شده و شهر محمدیه به عنوان پایلوت استان درنظرگرفته شده است که اجرای این طرح می تواند صرفه جویی در هزینه ها را به همراه دارد چراکه یک دفترچه بیمه سلامت هزینه ۹هزار تومان را به خود اختصاص می دهد.

وی افزود: اجرای طرح نسخه الکترونیکی در درمانگاههای ملکی آغاز شده و مقرر شده است تا پزشکان عمومی تعیین شده به جای یادداشت دارو در دفترچه بیمه آن را در سامانه ثبت کنند و بیمار به هر داروخانه و یا درمانگاه تحت پوشش که مراجعه کند این پرونده در اختیار است و با کد ملی می توان نسبت به تحویل دارو اقدام کرد.

بهرامی تصریح کرد: مشکلی برای اجرای این طرح نداریم و طرح بعد از اجرا در شهر محمدیه، در سایر شهرها دنبال می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین با اشاره به بیمه زندانیان خاطرنشان کرد: تفاهم نامه کشوری بین سازمان بیمه سلامت و سازمان زندان ها منعقد شده است و براساس این تفاهم نامه، تمام مددجویان و خانواده های آنها تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند و خدمات بستری به آنها ارائه می شود.

وی مطرح کرد: در استان قزوین در مجموع ۲۶۰ هزار نفر شامل ۷۲ هزار نفر در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و ۱۸۸ هزار نفر در روستاها تحت پوشش بیمه سلامت هستند که در این میان ۵۷ هزار نفر از بیمه کارمندی و ۱۳۷ هزار نفر از بیمه رایگان بهره مند می باشند.

بهرامی در بخش دیگری به میزان پرداختی های بیمه سلامت به دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: تمام مطالبات بیمه ای بیمارستانهای دولتی، دانشگاه علوم پزشکی تا پایان آذرماه ۹۷ تسویه شده و مطالبات دی ماه سال قبل به صورت علی الحساب پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین یادآور شد: مطالبات بیمارستانهای خصوصی تا دی ماه سال ۹۷ به صورت علی الحساب و آذر ماه تسویه شده و داروخانه های خصوصی تا آذرماه ۹۷ تسویه و بقیه بخش های سرپایی تا آبان سال قبل تسویه شده است.

وی اضافه کرد: پرداختی های بیمارستان های دولتی نیز پرداخت نشده است و در مطالبات اسفندو بهمن ماه این بیمارستان ها بدهکار هستیم و این درحالی است که مطالبات فروردین ماه بیمارستان ها دانشگاه ها و بخش خصوصی علی الحساب پرداخت شده و پرداختی داروهاخانه ها در فروردین ماه سالجاری نیز صورت گرفته است.

بهرامی اظهار داشت: تلاش داریم تا در روزهای آینده مطالبات اردیبهشت ماه داروخانه ها را پرداخت کنیم و سایر مراکز نیز در فروردین ماه پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین تصریح کرد: تقریبا ۹۰ میلیارد تومان بدهی به دانشگاه علوم پزشکی استان داشتیم که درصدی از آن (۷۰ میلیارد تومان) پرداخت شده است.

انتهای پیام/

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 56

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 61

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 65

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 63

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 45

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 54

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 46

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 57

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 58

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 51

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 53

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 49

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 57

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 53

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 52

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 53

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 91

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 61

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 56

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 56