مسائل ژئوپلتیکی، بزرگترین تهدید برای بازار بیمه

مسائل ژئوپلتیکی، بزرگترین تهدید برای بازار بیمه

بینا: رشد اقتصادی چین و ریسک های مربوط به رتبه اعتباری،‌ برای 18 درصد از شرکت کنندگان در این تحقیق مهمترین عامل نگرانی ذکر شده است.

مسائل ژئوپلیتکی بزرگترین تهدید برای اقتصاد و بازار بیمه در سال 2015 میلادی است.به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، طبق آخرین تحقیقات انجام شده، ریسک های که بازارهای اقتصادی را تهدید می کند، ‌بدون شک بر بازار بیمه نیز تاثیرات فراوانی خواهد گذاشت.

در این تحقیق که در پایان ماه مارس سال جاری میلادی و در میان یک هزار و 200 فعال تجاری انجام شده، آمده است که 27 درصد افراد معتقدند که مسائل ژئوپلیتکی،‌ اولین و اصلی ترین نگرانی آنها در سال جاری میلادی است. اتخاذ سیاست‌های مالی منبسط نیز دومین موضوعی است که نگرانی تجار بازار و بیمه گران را به دنبال داشته است. 24 درصد سیاست های مالی را مهمتر از مسائل ژئوپلیتکی میدانند. این در حالی است که رشد اقتصادی چین و ریسک های مربوط به رتبه اعتباری،‌ برای 18 درصد از شرکت کنندگان در این تحقیق مهمترین عامل نگرانی ذکر شده است.

طبق این گزارش، ریسک های مربوط به فعالیت اقتصادی چین در بازارهای جهانی در سال گذشته برای بیشتر تجار نخستین عامل نگرانی بود اما در سال جاری میلادی در جایگاه پایین‌تری جای گرفته است. همچنین نگرانیها درباره تورم که پیش از این برای تجار از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار بود، اکنون با 15 درصد،‌ دیگر نگرانی جدی به شمار نمی رود.

در این گزارش آمده است که نگرانیها در مورد اینکه یونان نمی تواند به توافقی با بدهکارانش در اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول دست یابد، افزایش یافته است. از سوی دیگر، ریسک های ناشی از تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت کالاها به بازارهای نوظهور آسیب زده و رشد اقتصادی چین نیز کُند شده است. همچنین به رغم مشاهده نشانه‌هایی از موثر واقع شدن سیاست تسهیل کمی بانک مرکزی اروپا در رونق بخشیدن اقتصاد این اتحادیه، نرخ تورم پایین همچنان یک نگرانی عمده برای بسیاری از اقتصادهای توسعه یافته به شمار می رود.

اما از نظر 18 درصد مردم جهان، وضعیت اقتصادی رو به افول بوده است. نتایج این نظرسنجی نشان می ‌دهد مردم جهان نسبت به اوضاع اقتصادی جهان در سال جاری میلادی خوشبین بوده و یا حداقل انتظار وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی را ندارند.این در حالی است که 29 درصد مردم جهان ادامه درگیری ‌ها در سوریه و ظهور و گسترش داعش در عراق را مهمترین عامل بی ‌ثبات کننده بازارهای مالی و اقتصاد جهان در سالجاری میلادی دانسته‌‌اند. ظهور داعش در عراق سبب شده است تا دولت این کشور بخش عمده ‌ای از درآمد‌های نفتی خود را صرف خرید و آموزش‌ های نظامی و اسکان آواره‌ گان عراقی کند.

از سوی دیگر، جدایی شبه جزیره کریمه از اوکراین و الحاق آن به خاک روسیه در سال 2014، سرآغاز تنشی میان غرب و روسیه بود که آثار و تبعات آن همچنان در سال جدید میلادی نیز ادامه داشته و از نظر 15 درصد مردم جهان مهمترین خطر برای امنیت اقتصادی جهان شناخته شده است.

 

 

 

برچسب ها

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

نظارت کافی بانک مرکزی بر شبکه بانکی/شرایط بانک ها رو به بهبود است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: خوشبختانه به سمت بهبود در حرکت هستیم و شرایط بانک ها باثبات تر شده است و بانک مرکزی نیز نظارت و کنترل لازم را بر این نهادهای پولی اعمال می‌کند.

 • 2

150 نفر 4میلیارد دلار ارز به کشور برنگردانده اند اما آدرسی هم ندارند

عبدالناصرهمتی گفت: بانک مرکزی فهرست ۱۵۰ نفری از صادرکنندگانی که در مجموع حدود ۴ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات داشته اند و به کشور بازنگرداندند را به قوه قضاییه ارسال کرده است البته متاسفانه هیچ نشانی از این افراد به صورت صحیح موجود نیست.

 • 3

سومین افت سنگین بورس در سال ۹۸

شاخص کل بورس تهران امروز با ثبت بیشترین میزان افت از ۱۶ اردیبهشت ماه سال جاری مواجه شد و با کاهش ۷۰۳۵ واحدی (معادل ۲.۸ درصد) به کانال ۲۴۶ هزار واحدی سقوط کرد.

 • 4

قیمت سکه، طلا و ارز در روز سه‌شنبه

قیمت دلار در حالی امروز در بانک و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی کاهش یافت و به زیر ۱۲ هزار تومان رسید که قیمت‌ طلا، سکه و ارز هم مثل روز گذشته روند کاهشی طی کرد.

 • 8

افتتاح هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران در شیراز

هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران با حضور مدیر عامل کارگزاری، عضو هیات مدیره و معاون توسعه و عملیات، جمعی از مدیران بیمه ایران استان فارس و رئیس انجمن صنفی استان، افتتاح شد.

 • 8

قیمت سکه امروز ۲۵ تیر ۱۳۹۸ وارد کانال ۳ میلیون تومانی شد

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بعد از ظهر امروز ۲۵ تیر ۹۸ به قیمت ۳ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 2

تحقق کارآفرینی اجتماعی با بهره ­مندی از ظرفیت قرض ­الحسنه و همیار

مدیرعامل بانک قرض­ الحسنه رسالت گفت: با بهره­ مندی از ظرفیت قرض­ الحسنه و همیاری اجتماعی می­ توان کارآفرینی اجتماعی را محقق کرد.

 • 5

پایداری فعالیت توام با توسعه پایدار

بررسی ترازنامه بانک قرض الحسنه مهر ایران در ماههای اخیر نشان میدهد که این بانک در سالهای گذشته نه تنها توانست بحران اقتصادی و التهابات بانکها رامدیریت کند بلکه به نحو چشمگیری فعالیتهای خود را بسط داد.

 • 6

نسخه نویسی الکترونیک، خطای دارویی را کاهش می دهد

مازندران- مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: نسخه نویسی الکترونیک خطاهای دارویی را کاهش می دهد.

 • 3

عضویت درطرح خریدآنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد

تولیدکنندگان بزرگ و فروشگاه‌های آنلاین معتبر با عضویت در طرح خلاقانه‌ی «خرید آنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد» می‌توانند تولیدات و محصولات خود را با تضمین و بدون ریسک به فروش برسانند.

 • 8

ادامه روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز

مردم با کاهش ارز توقع کاهش قیمت را دارند، دیگر دلال‌ها و اتفاقات نابسامان سیاسی نیز تأثیر بر قیمت ارز ندارد، تنها بانک مرکزی سیاست‌گذار اصلی ارز می‌باشد.

 • 2

رونق تولید داخلی از مسیر ارزش آفرینی و تولید ثروت

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو با اشاره به ظرفیت های قابل توجه بازار سرمایه از برنامه ریزی برای بهره گیری از پتانسیل این بازار در راستای ایجاد ارزش و تولید ثروت خبرداد.

 • 2

قیمت سکه طرح جدید امروز ۲۵ تیر ۱۳۹۸ به ۴میلیون و ۴۰هزارتومان رسید

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز ۲۵ تیر ۹۸ به مرز ۴ میلیون تومان رسید و به نرخ ۴ میلیون و ۴۰ هزار تومان معامله شد.

 • 2

روایتی از نرخ‌گذاری‌های عجیب در بازار کاغذ

یک مقام مسئول گفت: نرخ کاغذ با دلار ۱۳ هزار تومانی اکنون با احتساب همه هزینه‌ها ۳۳۰ هزار تومان است، در حالیکه با دلار ۴۲۰۰ تومانی به نرخ ۵۵۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

 • 1

ریزش ۷۰۰۰ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از ۷۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۲۴۶ هزار و ۲۷۰ واحد به پایان رسید.

 • 3

بیمه ملت به ازای هر سهم ۲۵۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه ملت برگزار شد و طی آن تقسیم سود ۲۵۰ ریالی بین سهامداران به تصویب رسید.

 • 3

دلار به کانال ۱۱,۰۰۰ تومان برگشت

قیمت دلار در بانک و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی کاهش یافت و به زیر ۱۲ هزار تومان رسید.

 • 5

حمایت از رونق تولید و مدیریت نقدینگی اهداف اصلی بانک مرکزی است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: کنترل نقدینگی امسال همچون سال گذشته از اهداف اصلی این بانک است و با این سیاست امیدواریم شاهد کاهش آثار تورمی و کنترل نوسان نرخ ارز باشیم

 • 2

پیام مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خطاب به همکاران

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران طی پیامی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های همکاران در سال ۱۳۹۷، بر استمرار حرکت جمعی همکاران به منظور تحقق اهداف سال جاری تاکید کرد.

 • 4

سقوط آزاد ارزش پول انگلیس

پوند انگلیس از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹ درصد ارزش خود را از دست داده است.

 • 6