مسائل ژئوپلتیکی، بزرگترین تهدید برای بازار بیمه

مسائل ژئوپلتیکی، بزرگترین تهدید برای بازار بیمه

بینا: رشد اقتصادی چین و ریسک های مربوط به رتبه اعتباری،‌ برای 18 درصد از شرکت کنندگان در این تحقیق مهمترین عامل نگرانی ذکر شده است.

مسائل ژئوپلیتکی بزرگترین تهدید برای اقتصاد و بازار بیمه در سال 2015 میلادی است.به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، طبق آخرین تحقیقات انجام شده، ریسک های که بازارهای اقتصادی را تهدید می کند، ‌بدون شک بر بازار بیمه نیز تاثیرات فراوانی خواهد گذاشت.

در این تحقیق که در پایان ماه مارس سال جاری میلادی و در میان یک هزار و 200 فعال تجاری انجام شده، آمده است که 27 درصد افراد معتقدند که مسائل ژئوپلیتکی،‌ اولین و اصلی ترین نگرانی آنها در سال جاری میلادی است. اتخاذ سیاست‌های مالی منبسط نیز دومین موضوعی است که نگرانی تجار بازار و بیمه گران را به دنبال داشته است. 24 درصد سیاست های مالی را مهمتر از مسائل ژئوپلیتکی میدانند. این در حالی است که رشد اقتصادی چین و ریسک های مربوط به رتبه اعتباری،‌ برای 18 درصد از شرکت کنندگان در این تحقیق مهمترین عامل نگرانی ذکر شده است.

طبق این گزارش، ریسک های مربوط به فعالیت اقتصادی چین در بازارهای جهانی در سال گذشته برای بیشتر تجار نخستین عامل نگرانی بود اما در سال جاری میلادی در جایگاه پایین‌تری جای گرفته است. همچنین نگرانیها درباره تورم که پیش از این برای تجار از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار بود، اکنون با 15 درصد،‌ دیگر نگرانی جدی به شمار نمی رود.

در این گزارش آمده است که نگرانیها در مورد اینکه یونان نمی تواند به توافقی با بدهکارانش در اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول دست یابد، افزایش یافته است. از سوی دیگر، ریسک های ناشی از تقویت ارزش دلار و کاهش قیمت کالاها به بازارهای نوظهور آسیب زده و رشد اقتصادی چین نیز کُند شده است. همچنین به رغم مشاهده نشانه‌هایی از موثر واقع شدن سیاست تسهیل کمی بانک مرکزی اروپا در رونق بخشیدن اقتصاد این اتحادیه، نرخ تورم پایین همچنان یک نگرانی عمده برای بسیاری از اقتصادهای توسعه یافته به شمار می رود.

اما از نظر 18 درصد مردم جهان، وضعیت اقتصادی رو به افول بوده است. نتایج این نظرسنجی نشان می ‌دهد مردم جهان نسبت به اوضاع اقتصادی جهان در سال جاری میلادی خوشبین بوده و یا حداقل انتظار وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی را ندارند.این در حالی است که 29 درصد مردم جهان ادامه درگیری ‌ها در سوریه و ظهور و گسترش داعش در عراق را مهمترین عامل بی ‌ثبات کننده بازارهای مالی و اقتصاد جهان در سالجاری میلادی دانسته‌‌اند. ظهور داعش در عراق سبب شده است تا دولت این کشور بخش عمده ‌ای از درآمد‌های نفتی خود را صرف خرید و آموزش‌ های نظامی و اسکان آواره‌ گان عراقی کند.

از سوی دیگر، جدایی شبه جزیره کریمه از اوکراین و الحاق آن به خاک روسیه در سال 2014، سرآغاز تنشی میان غرب و روسیه بود که آثار و تبعات آن همچنان در سال جدید میلادی نیز ادامه داشته و از نظر 15 درصد مردم جهان مهمترین خطر برای امنیت اقتصادی جهان شناخته شده است.

 

 

 

برچسب ها

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 56

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 61

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 65

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 63

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 45

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 54

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 46

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 57

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 58

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 51

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 53

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 49

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 57

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 53

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 52

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 53

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 91

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 61

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 56

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 56