مزایای تشکیل صندوق خسارت‌های طبیعی/ حق بیمه‌ها ۵ ساله واقعی شود

مزایای تشکیل صندوق خسارت‌های طبیعی/ حق بیمه‌ها ۵ ساله واقعی شود

عضو هیات مدیره بیمه ایران با تشریح مزایای تشکیل صندوق خسارت‌های طبیعی گفت: براساس لایحه پیشنهادی، در ۵ سال اول اجرای این لایحه، حق بیمه‌ها برای تمامی مناطق کشور باید واقعی شود.

پنجشنبه 18 مهر 1398 ساعت 16:19

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

محمد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا درباره تشکیل صندوق خسارت‌های طبیعی با بیان این مطلب افزود: در تمام کشورهای پیشرفته از جمله آمریکا، اروپا و ژاپن و همچنین برخی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، صندوق خسارت‌های طبیعی تشکیل شده و مردم یا به طور اجباری تمام حق بیمه آن را پرداخت می‌کنند یا اینکه دولت بخش مشخصی از این مبلغ را پرداخت می‌کند تا در بحث جبران خسارت حوادث طبیعی مشکلی نباشد.

وی با اشاره به سابقه ۱۵ ساله رفت‌وآمد لایحه تشکیل صندوق خسارت‌های طبیعی بین دولت، مجلس و بیمه مرکزی تصریح کرد: ایران از جمله کشورهای حادثه‌خیز دنیاست و الزامی برای تشکیل این صندوق داریم که دارای مزایای مختلفی است.

عضو هیات مدیره بیمه ایران با بیان اینکه بیمه حوادث طبیعی به عنوان خطرات تبعی در بیمه‌های آتش‌سوزی فروخته می‌شود، گفت: مردم در زمان خرید بیمه‌های آتش‌سوزی باید خطرات تبعی را نیز خریداری کنند که متاسفانه رغبتی برای چنین کاری ندارد و تقاضا برای آن پایین است.

رضایی تصریح کرد: فرهنگ بیمه در کشور پایین است و نشانه آن نیز ضریب نفوذ بیمه در کشور است. در حالی که ضریب نفوذ بیمه در جهان ۷ درصد است اما این رقم برای ایران ۲.۵ درصد محاسبه می‌شود که نشان می‌دهد جای رشد بسیاری داریم.

وی درباره اینکه چرا تاکید بر اجباری بودن بیمه خسارت‌های طبیعی وجود دارد، خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد در کشور از نظر معیشتی در سطح پایینی قرار دارند و متاسفانه سازه‌های آنها نیز در زمان سیل و زلزله به شدت آسیب‌پذیر است. بعد از وقوع زلزله یا سیل نیز این افراد بیشترین آسیب را می‌بینند و چشم انتظار کمک دولت می‌مانند.

عضو هیات مدیره بیمه ایران با بیان اینکه بعد از گذشت چندین سال هنوز هم در بم، اردبیل و برخی مناطق زلزله‌زده دیگر مشکل داریم، اظهار داشت: متاسفانه دولت در جبران خسارت مناطق زلزله‌زده تاخیر داشته و این موضوع باعث شده تا افراد دام یا زمین خود را برای بازسازی منازل ‌شان بفروشند تا امکان زندگی داشته باشند.

رضایی، بیمه را اصولی‌ترین و نقدی‌ترین راهکار برای جبران خسارت عنوان کرد و گفت: براساس لایحه پیشنهادی تشکیل صندوق خسارت‌های طبیعی، تمامی منازل مسکونی و واحدهای تجاری در شهرها و روستاها تا میزان مشخصی از سرمایه برابر سیل و زلزله بیمه خواهند شد.

عضو انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه توضیح داد که براساس این لایحه، دولت در ۵ سال اول تا ۵۰ درصد حق بیمه را پرداخت خواهد کرد و بعد از آن حق بیمه‌ها واقعی خواهد شد.

وی با بیان اینکه خرید بیمه‌نامه از سوی مردم باعث رشد اقتصادی و تقویت سرمایه کشور خواهد شد، افزود: پیشنهاد ما این است که به جای تشکیل صندوقی مانند تامین خسارت‌های بدنی برای صندوق خسارت‎‌های طبیعی، این صندوق در داخل بیمه ایران شکل بگیرد زیرا ظرفیت کارشناسی این کار نیز وجود دارد.

رضایی ادامه داد: حق بیمه جمع شده در صندوق خسارت‌های طبیعی امکان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی را دارد و از آنجایی که وضع دولت برای جبران خسارت‌ها خوب نیست، می‌توان با سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌های صندوق نیز بخشی از خسارت‌های سالانه طبیعی در کشور را جبران کرد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 42

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 44

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 53

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 49

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 33

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 40

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 32

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 41

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 46

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 39

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 44

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 38

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 44

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 40

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 37

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 37

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 65

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 49

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 44

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 39