مددجویان کمیته امداد برای دریافت دفترچه بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند

مددجویان کمیته امداد برای دریافت دفترچه بیمه سلامت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به انتقال بیمه مددجویان شهری کمیته امداد به سازمان بیمه سلامت، گفت: مددجویان از ۱۰ روز آینده می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان، دفترچه‌های بیمه سلامت خود را به صورت رایگان دریافت کنند.

جمعه 30 فروردین 1398 ساعت 17:22

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، مهندس طاهر موهبتی در مراسم امضای تفاهم نامه پوشش بیمه سلامت مددجویان شهری کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان، گفت: در حال حاضر حدود ۴٠ میلیون نفر تحت پوشش  بیمه سلامت قرار دارند که بیش از ۵ میلیون نفر در صندوق کارکنان دولت و ٢٢ میلیون نفر در صندوق روستاییان  تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و سایر بیمه شدگان شامل دانشجویان، مددجویان بهزیستی و... ذیل صندوق سایر اقشار هستند. از امروز یک میلیون نفر از مددجویان شهری کمیته امداد هم به این صندوق اضافه می‌شوند.

وی ادامه داد: سالیانه ١٨۵ میلیون بار مراجعه در بخش‌ سرپایی و ۴.۵ میلیون بار مراجعه در بخش بستری  به ۴۴ هزار مراکز طرف قرارداد ما انجام می‌شود و نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

موهبتی با تاکید بر اینکه امروز نقطه عطفی در تجمیع منابع درمانی کشور است، گفت: این تفاهم نامه از اسناد بالادستی مانند قانون توسعه، بیمه همگانی و قانون تشکیل بیمه سلامت بر گرفته شده و در این قوانین تاکید شده بود که ما تجمیع بیمه همگانی داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: خوشبختانه رییس کمیته امداد عزم جدی بر انتقال پوشش بیمه‌ای کمیته امداد به بیمه سلامت داشتند و باورشان این بود که این کار را ظرف ۵ تا ۶ ماه به نتیجه برسانیم و بنده توجه حضرت حق را در این اقدام که متعلق به محرومین است دیدم.

وی با بیان اینکه در این اقدام در بخش سلامت ریاست کمیته امداد نگاهی ملی  داشتند، گفت: یکی از مشکلات ما در کشور بخشی‌نگری است و فکر می‌کنیم  هر چه بخش خودمان را بزرگ‌تر کنیم، حاکمیت‌مان بیشتر می‌شود و ما کمتر ملی نگاه می‌کنیم و بنده در این اقدام ملی‌نگری آقای دکتر فتاح را دیدم.

موهبتی گفت: از طرفی باید پرسید چرا عده‌ای را که توانایی مالی کمتری دارند باید به صورت جداگانه معرفی کنیم؟ بسیاری از این افراد برای دریافت خدمت مراجعه نمی‌کنند، زیرا نمی‌خواهند نشاندار شوند. ما باید بتوانیم یکسان سازی را انجام دهیم  که جز تعالی دینی ما هم هست.

موهبتی افزود: در عین حال اگر متولی محرومین، کمیته امداد است به این معنی نیست که مدرسه و مهدکودک محرومین را کمیته امداد باید بسازد و حذف این نگاه منجر به امضای این تفاهم نامه شد.

وی ادامه داد: ابتدا آقای مهندس فتاح به کمیسیون‌ها و صحن مجلس نامه زدند و دیدیم که تصمیم ایشان در این موضوع جدی است و این کار با نگاه مشترک و حمایت وزیر بهداشت و مجلس انجام شد و اعتبارات به بیمه سلامت انتقال یافت.

مدیرعامل بیمه سلامت اظهار کرد: برخی از محرومان خدمت نمی‌گیرند، زیرا نمی‌خواهند نشاندار شوند و  چرا باید کسانی که توانایی مالی ندارند جداگانه معرفی کنیم؟

موهبتی در ادامه گفت: به طور طبیعی برخی در برابر تغییر رفتار مقاوم هستند؛ اما در حوزه محرومین نمی‌توانیم اجازه دهیم که تغییر رفتار، در خدمت رسانی به‌ محرومان خدشه وارد کند. فلسفه وجودی جمهوری اسلامی عدالت و حمایت از محرومان بوده و فلسفه وجودی بیمه سلامت حمایت از گروه‌های نیازمند است و حتی اگر این کار از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نباشد و کسری بودجه بیاوریم، این کار باید پیش رود.

وی تاکید کرد: خدمت رسانی به مددجویان کمیته امداد نباید خدشه‌دار و باید خدمت رسانی بهتر شود و در کنار بهبود خدمت رسانی نباید بروکراسی گسترش یابد.

موهبتی با بیان اینکه از امروز یک میلیون نفر از مددجویان شهری کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند، افزود: اعتبار ۴٧٠ میلیارد تومانی پوشش بیمه کمیته امداد به بیمه سلامت منتقل شد، اما کمیته امداد همچنان بیمه‌گذار است و بر عملکرد ما نظارت می‌کند.

مدیر عامل بیمه سلامت گفت: ظرف یک تا دو ماهه آینده باید برای همه دفترچه بیمه صادر شود و طبق توافق انجام شده، کمیته امداد هزینه صدور دفترچه بیمه را می‌دهد. مددجویان از ۱۰ روز آینده می‌توانند برای دریافت دفاتر بیمه سلامت خود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. در عین حال باید اطلاعات کمیته امداد در اختیار ما قرار گیرد. همچنین افرادی که در حوزه بیمه‌گری کمیته امداد فعالیت می‌کردند به بیمه سلامت منتقل می‌شوند و تعدیل نیرو رخ نخواهد داد.

موهبتی تاکید کرد که یک مرکز پاسخگویی هم باید به صورت آنلاین ایجاد شود و مسائل را به صورت عملیاتی حل کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت همچنین گفت: هزینه صدور هر دفترچه ۳۰۰۰ تومان است که کمیته امداد آن را می‌پردازد و مددجویان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان بدون پرداخت هزینه دفترچه خود را دریافت کنند.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

"بیمه" پول کدام درمان‌های اعصاب و روان را می‌پردازد؟

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران ضمن تشریح چگونگی پوشش هزینه‌های دارو و درمان اختلالات روانپزشکی، بر لزوم تدوین بسته خدمتی جدید برای این بیماران گفت: بیماران روان و خانواده‌هایشان به خدمات حمایتی مخصوص خود نیاز دارند که از حیطه پوشش‌های بسته بیمه پایه خارج است.

 • 7

کدام شرکت بیشترین ارز دولتی را گرفت؟/ پشت‌پرده نقش قطعه‌ساز خاص در تولید خودروهای ناقص

بررسی جدول تخصیص ارز دولتی به فعالان اقتصادی نشان می‌دهد شرکت صنایع تولیدی کروز بیشترین میزان ارز دولتی دریافتی را در بین شرکت‌های قطعه‌ساز به خود اختصاص داده است.

 • 18

چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی و تعدادی از متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

 • 52

برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در سطح کارکنان بانک سپه

مدیرعامل بانک در مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه کارکنان بانک سپه و بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح امتیازاتی که برای کارمندان حافظ و قاریان قرآن بانک در نظر گرفته بود تمدید کرد.

 • 19

نت بانک جدید سامان رونمایی شد

نت بانک جدید سامان با امکانات و ظاهری جدید و با رابط کاربری تازه رونمایی شد.

 • 17

ساختمان دانشگاه ادیان و مذاهب قم به فروش می‌رسد

از سوی دادگستری قم ساختمان دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب به مزایده گذاشته شد.

 • 17

رشد ۳۲۶۰ واحدی بورس با نگاه به تحولات داخلی

بورس تهران پس از یک روز استراحت در آغاز هفته، امروز با رشد ۳۲۶۰ واحدی همراه شد و به میانه کانال ۲۱۷ هزار واحدی صعود کرد. تعطیلی بازار جهانی و به دنبال آن کاهش اثرگذاری تلاطم‌های آن بر بورس تهران از مهمترین دلایل صعود شاخص سهام به شمار می‌رود.

 • 20

رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر عباس مسجدی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور رضا رئوفیان به عنوان رئیس بانک اطلاعات هویت ژنتیک ایران منصوب شد.

 • 15

اکران فیلم A Quiet Place 2 جلو افتاد

شرکت پارامونت پیکچرز از تغییر تاریخ اکران فیلم A Quiet Place 2 و فیلم Playing With Fire خبر داده است.

 • 17

بانک‌ها و کارگزاری‌های بورس چگونه امنیت خود را افزایش دهند؟

روزانه بیش از ۳ میلیون حمله متوجه سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی می‌شود که هزینه‌ هنگفتی را برای صاحبان آن‌ها در پی دارد.

 • 23

بازار تعهدی مصالح ساختمانی ایجاد شد/ خرید کلی؛ تزریق مرحله‌ای

مدیر امور طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن آخرین وضعیت راه اندازی بازار تعهدی فروش مصالح ساختمانی به سازنده‌ها را اعلام کرد.

 • 14

همکاری مطلوب بانک توسعه صادرات ایران با واحدهای خوش حساب

مشاور بانکی اتاق بازرگانی گفت:بانک توسعه صادرات ایران با واحدهای خوش حساب همکاری مطلوب دارد.

 • 20

غول هالیوودی با پول می‌خواهد از اتهام سوء‌استفاده جنسی فرار کند

جزییات یک توافق پیشنهادی ۴۴ میلیون دلاری نشان می‌دهد که غول هالیوودی به‌دنبال صرف هزینه‌ای کلان برای فرار از اتهام سوء‌استفاده جنسی است.

 • 18

برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری بازار سرمایه

مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران در حالی عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری برای اردیبهشت ماه ۹۸ را اعلام کرد که طی این ماه شاخص کل بورس با بازدهی ۵.۳ درصد بالاتر از سایر بازارهای موازی قرار گرفته است.

 • 20

ارزان‌ترین وگران‌ترین قیمت بنزین در جهان + جدول

ایران پس از ونزوئلا و سودان ارزان‌ترین بنزین و هنگ‌کنگ گران‌ترین بنزین را در دنیا عرضه می‌کند.

 • 36

رشد ۳۲۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان معاملات روز جاری با رشد ۳۲۵۹ واحدی به ۲۱۷ هزار و ۵۷۳ واحد رسید.

 • 16

کاهش قیمت سبد نفتی اوپک به ۶۸.۵ دلار در هر بشکه

قیمتی سبد نفتی اوپک به ۶۸.۵۶ دلار در هر بشکه کاهش یافت که از بالاترین قیمت این نوع نفت در سال جاری ۳.۰۱ دلار کمتر است.

 • 17

توتال سهم خود در یکی از بزرگترین میادین نفتی جهان را واگذارمی‌کند

برخی منابع اعلام کردند شرکت توتال تلاش می‌کند سهم خود را در میدان بزرگ کاشاگان در قزاقستان کاهش دهد.

 • 17