فرهنگ سازی بیمه یعنی کاهش ریسک

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بیمه در مراسم سالگرد تاسیس بیمه حافظ گفت: نقش صنعت بیمه در کاهش خطرات و ریسک، کلیدی است چون وقتی ریسک ها توسط صنعت بیمه به درستی شناسایی و پوشش داده شوند، سرمایه گذاران و صاحبان صنایع برای سرمایه گذاری و تولید تشویق می شوند.
  • چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 ساعت 13:19

اخبار => اخبار بیمه‌

اخبار بیمه حافظ

به گزارش بینا و به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه حافظ ، علی اسماعیلی در مراسم پانزدهمین سالگرد تاسیس شرکت بیمه حافظ که  با حضور اعضای هیات مدیره،مدیرعامل، معاونین و مدیران ارشد و روسای شعب شرکت بیمه حافظ برگزار شد، این مطلب را عنوان کرد.

عضو هیات رئیسه کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در دنیا، بیمه های عمر و زندگی حرف اول را می زنند اما صنعت بیمه در ایران در این بخش توسعه نیافته است و تا نقطه مطلوب فاصله بسیار داریم.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت صنعت بیمه در کشور اظهار داشت: حوادث رانندگی و تلفات جاده ای بار عظیمی از لحاظ اجتماعی و اقتصادی دارد. صنعت بیمه مستقیما با این مسئله روبرو است و بنظر می رسد بیمه ها باید در بخش فرهنگ سازی و اصلاح رفتارها ورود کنند زیرا نتیجه فرهنگ سازی سازی منجر به کاهش تلفات می شود و کاهش تلفات به معنای  کاهش ریسک بیمه ها است.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بیمه ابراز امیدواری کرد با توجه به تشکیل شوراهای هماهنگی صنعت بیمه در استان ها، دبیر این شوراها بتوانند در کمیته بحران یا پدافند غیر عامل استان ها عضو شوند.

وی در پایان بیان داشت: در جهت اعتلا و پیشرفت صنعت بیمه باید از نخبگان دانشگاهی بهره جست تا در کمترین زمان بیشترین بازدهی را داشت.


ارسال نظر

ارسال


کانال تلگرام